Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés fórum

Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés

1 2 3 4 5 6 7 8 9
128. kostyi79 (válaszként erre: 126. - Weberkitti)
2010. aug. 10. 13:50
Nem, persze en is eldobhatot hasznalok, ha kulfoldre megyunk. Szerintem erre talaltak ki az eldobhatot. :)
2010. aug. 10. 13:49

És én még most is azt mondom, lehet a köv. babánál belevágok ebbe.


Amúgy nem tudom ennél nincs olyan, hogy vkire nem illeszkedik rendesen? Vagy nem érdekel már, ha már ennyit költöttél rá.


Nekünk sem volt minden pelus jó, aztán később meg az lett jó ami kicsiként nem. Szóval itt nincs ilyen?? (Az elején a huggies vált be, majd jött a libero, aztán a pamperes-erre gondolok)

126. weberkitti (válaszként erre: 5. - Kostyi79)
2010. aug. 10. 13:45

Isten ments, hogy vkit is megbántsak, szerintem szuper ötlet ez a mosható, lehet ha hamarabb hallok róla Lizinél is használok ilyet.


De pont nálad dőlt be az általam legnagyobb előnynek titulált dolga, hogy hamarabb lesz szobatiszta ezekben. 3,5 évesen lett szobatiszta? Nekem az sok, főleg hogy a "mosható pelusosak hamarabb lesznek szobatiszták", "kb. 1-2 éves korukban". Na nem.


Meg ha elutazol akkor sem viheted ezt magaddal. Vicces lenne egy szállodában lévő mosodába leadni ezeket!!! :D

2010. aug. 10. 13:43

Nagyon jó hogy végre pozitív cikket lehet olvasni erről a témáról, sajnos eddig ilyet nem olvastam.

Mi egy éve használunk mosható pelust (a köldökcsonk leesése óta). Nagyon - nagyon szeretjük használni és nem plusz macera a dolog. Sokfélét kipróbáltam, de zsebesek és pár másik nagyon bejött - így most már kialakult miket használunk. Érdemes az elején kísérletezgetni...

A mosás egyáltalán nem nagy plusz munka, a teregetést pedig élvezem is. Amikor a pelusok megszáradnak és összeteszem őket még a pici is segít benne...így neki is tetszik! Szeretnénk majd még babát és így szerintem nagyon megéri beruházni, de szerintem egy gyereknél is visszajön az ára még ha drágábba ruházunk is be, max. 1 év után....így a második-harmadik év csak a mosásba kerül.

124. noedi (válaszként erre: 123. - Dumboci)
2010. aug. 10. 13:43

:) köszi!

Jó lenne belevágni...tényleg nagyon sok szemetet termelünk így sajnos, ez egyértelmű.

123. dumboci (válaszként erre: 122. - Noedi)
2010. aug. 10. 13:41

Örülök az őszinteségednek, ez a mai világban nagy kincs!


Szerintem sosem késő elkezdeni. :-)

122. noedi
2010. aug. 10. 13:36

Nagyon tetszett a cikked dumboci, és minden szavával egyetértek!

Én mégsem lettem moshatós pelusos sajnos, pedig nagyon készültem rá a várandósság alatt. Aztán győzött a lustaságom. Tudom, gáz, de bevallom ez van. :(

(Vagy még nem késő elkezdeni? 5 hónapos a kisfiam...:))

121. miccer (válaszként erre: 105. - Mandulacska2)
2010. aug. 10. 13:35
Én ecettel öblítem + ecetes vízben állnak a mosásig, és így csíramentesek lesznek a pelusok. Én is 60 fokon mosom.
120. miccer
2010. aug. 10. 13:34

Én is moshatózom, de nem tartom magam tipikus ezobioöko anyunak, csak figyelek arra, hogy milyen Földet hagyok a gyerekeimre, unokáimra. Nem modnom, van, hogy veszek eldobhatót, mert jelenleg 2 pelenkásom van, de ha a nagyobb szobatisztalesz (ez már csak 2-3 hónap), akkor megint kizárólag moshatózni fogok, mert:

- nem nagy macera

- 3 naponta eggyel több mosás

- szerintem praktikus.

Azt meg, hogy jobb a bőrnek, a környezetnek már szinte elcsépelt mondani.


Én vettem itthon egyet kipróbálásra, majd gondoltam egy nagyot és egy külföldi aukciós oldalon berendeltem a 20 darabos készletet, töredékéért annak, amit itthon kérnek érte. Szerintem elsőre kell egy kicsit bevállalósnak lenni, aztán meg csak csodálkozik az ember, hogy mennyire nem nagy wasistdas az egész.

119. birgi74
2010. aug. 10. 13:26

na most végigolvatsam. hát örülök, h az előbb nem, mert akkor lehet, h lett volna pár keresetlen szavam... :)

azért az, h valaki mosható pelenkát használ, egyenlő lenne azzal, h barlangban lakjon, mert egy ősember...hümmm.

picit háborgok még magamban ezen a dilettáns hozzáálláson, de majd elmúlik :)

nem vagyok elvakult környezetvédő, semmiben nem vagyok szélsőséges, de muszáj gondolnunk a jövőnkre.

és az öblítőkre visszatérve, valahol van egy táblázat, meg is fogom keresni, amiben le van vezetve, h még a vízdíjjal és az energiafelhasználással és öblítő-mosószer kérdéssel együtt is jobban jön ki a mosható pelenkahasználat.

amúgy mi sem egyszerre vettük meg a csomagot. kettőt-hármat vettem, megnéztem h tudom-e majd használni, aztán a várandósságom alatt apránként beszereztük a 15darabos készletet.

na jó hosszú lett, de örülök a cikknek, így nézzétek el az okoskodásomat :)

keresem a táblázatot. ha megtalálom, szólok.

(és Vándor, én is örülök... akárhogy is van, menni kell. sajnos.)

118. dumboci (válaszként erre: 112. - 5befd1ebc8)
2010. aug. 10. 12:58
Mi is 60 fokon mosunk, és mindent egyben. Mi a törölközőket is hozzácsapjuk. Azért ilyen hőfokon már nem sok baci bírja ki, ha mégis, akkor az meg kell az immmunrendszernek. :)
117. 470abc56d9 (válaszként erre: 115. - Gyopár)
2010. aug. 10. 12:58

Én is megértem, én is rengeteget olvastam utána először! Csak az is más, ha valaki kétkedő, de legalább veszi a fáradtságot és utána néz, hogy valójában miről van szó és az is, ha valaki ítélkezik és olyanokkal dobálozik, ami nem állja meg a helyét!


Egyszóval Pííssz!:D

116. dumboci (válaszként erre: 106. - Birgi74)
2010. aug. 10. 12:57
Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen! :-)
115. gyopár
2010. aug. 10. 12:53
Én teljesen megértem a kétkedőket is, nekem is nagy utánajárás előzte meg a dolgot. Végül csak 5 db-ot vettem egyszerre, annak is utánanéztem, hol fogom tudni eladni, ha mégsem válik be :)
114. mandulacska2 (válaszként erre: 112. - 5befd1ebc8)
2010. aug. 10. 12:50
Én a felnőttek koszos ruhájára gondoltam. A kakis gyerekruhákat persze együtt mosnám a pelenkákkal. Köszönöm egyébként a tanácsokat. Majd ha odajutunk, megbeszéljük párommal.
113. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 106. - Birgi74)
2010. aug. 10. 12:48
örülök hogy te is írtál ide:)
112. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 105. - Mandulacska2)
2010. aug. 10. 12:47

40 fokon én sem mosnám,de én 60on mosom:)mennyire más egy hátközépig lekakilt gyerekruhát mosni vagy egy pelust?

másrészt lehet kapni lebomló papirbetétet azt csak a wcbe kell görditeni cuccostól együtt és lehúzni:)nekem nincs egyelőre lehet később ha eszik már kipróbálom majd,mmég nem tudom

111. gyopár (válaszként erre: 92. - Mkjudit)
2010. aug. 10. 12:46

A mosható pelusok belseje általában kérféle: az egyik átengedi a nedvességet (pamut, frottír, bambusz belsejűek), a másik pedig szárazontartó (pl. polárbelső, vagy egyéb műszlas).


A műszálas belső első hallásra ellentmondásosnak tűnhet, de valóban vannak olyan babák, akiknek egyáltalán nem bírja a feneke a nedvességet, és szükségük van a szárazontartó belsőre. Más babáknak meg a természetes anyag a jó, mert a műszálastól kicsattognak. Ezt ki kell tapasztalni, sajnos.

110. mandulacska2 (válaszként erre: 103. - 470abc56d9)
2010. aug. 10. 12:46
majd meglátom még, hogy lesz, mindenesetre érdekelt az egész. Egy ismerősömék, akiknek a babájuk van, havi 17 ezret fizetnek áramszámlára. Nem tudom, miből jön össze, gondolom mosás. Pedig ők eldobható pelenkát használnak. Van mosogató gépük is. Átlagosan mennyi az áram- és vízfogyasztás egy kisgyermekes családban?
109. kostyi79 (válaszként erre: 105. - Mandulacska2)
2010. aug. 10. 12:45
A kakifoltot a napfeny veszi ki egyedul. Ha foltos marad, ki kell tenni napozni, es szepen kifeheredik. Van, aki kisebb hofokon mossa oket, de szerintem is azert higenikusabb a 60 fok.
2010. aug. 10. 12:43

Csak amit a környezetemben látok, hallok: kb. 400,-Ft egy textilpelenka. Ebből induláskor kell kb. 20 db, néhány hónap múlva lehet venni megint 10-10 db-ot, és ezzel ki is lehet húzni a három évet. A külön fedeles pelenkatartónak kinevezett edénykében 2 naponta összegyűlik, hiszen úgyis áztatjuk, öblítjük, ha a kétnapi kisruhákkal együtt mossuk, akkor mindenképpen olcsóbb, hiszen ígyis-úgyis mosni kell. És nincs vizeletes-székletes szemét, ami bizony tavasztól őszig iszonyatos bűzt rendez a szemetesben!

Ha 40 darabjával számolom, az akkor is csak 16 ezer forint. Mennyi kerül havonta az eldobható pelenka ára? Csak akkor használnék eldobhatót, ha utaznék, vendégségbe mennék stb. Bár az utóbbi esetben sem lenne túl ildomos dolog az eldobható pelenkát a vendégek szemetes vödrében landoltatni, még csomagolva sem. Persze ez csak mindez a praktikusság, környezetvédelem és a pénztárca kímélése jegyében.

107. mandulacska2 (válaszként erre: 55. - Dumboci)
2010. aug. 10. 12:37
Szerintem mindegyik összevetve. Nem a kényelem a lényeg, hanem az idő.
106. birgi74
2010. aug. 10. 12:32

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, és sajnos alkalmam sem volt eddig kipróbálni a mosható pelusokat.

Amikor a kisfiunkat vártuk, mi is elgondolkodtunk ezen a dolgon, és mivel a szemetet is szelektíven gyűjtjük, úgy gondoltam jónak, ha nem eldobható pelenkákat veszünk majd.

Szóval utánajártam, és vettünk kezdőcsomagnak 15 mosható pelenkát és a hozzájuk tartozó bugyikat, betéteket.

Nagyon jó a cikk, és külön köszönet érte!

A magunk és a környezetünk jövője nevében is :)


Anyukáink is tudtak mosni (pl kézzel az én anyukám, mert mosógép nem volt, vagyis nem olyan autómata, mint manapság...), nekünk ehhez képest sokkal kényelmesebb, még így is, ha mosható pelenkákat használunk. Olvastam különféle praktikákat, h fedeles ecetes vödörben lehet tárolni-áztatni őket addig, amíg nem mossuk ki, ezt amúgy a boltban is mondták, ahol vettem.

És igen, nagyon sokfélét lehet kapni. És igen, csodabogárnak nézik az embert, ha felveti, h ilyet szeretne használni. A környezetemben (a családban) is sok a kismama, kisgyerekes anyuka. Mindegyikük eldobhatót használ. Pedig annyival nem nehezebb szerintem a mosható pelenka használata...

és az adatok pedig eléggé meggyőzőek.

Nagyon remélem, h hamarosan lesz alkalmam használni a csomagokat.

sok előnyük van, és te nagyon sokat leírtál közülük.

köszönjük szépen! :)

105. mandulacska2 (válaszként erre: 88. - Dumboci)
2010. aug. 10. 12:32
Azt értem, hogy a gyereknek összejön a sok ruhája, de felnőtt ruhák nem. A pelenkát meg én se mosnám egybe a többi ruhával higiéniai okok miatt. Továbbá azért más hőfokon kell szerintem mosni egy pelenkát, mint a többi ruhát. 40 fokon szerintem nem jön ki a kaki a pelusból. Egyébként én sem ellenzem a moshatót, csak érdekel mások tapasztalata (energia, vízfogyasztás, idő, stb.)
2010. aug. 10. 12:31
Az en fiam 3,5 evesen lett szobatiszta, nem hiszem, hogy barmi osszefugges lenne szobatisztasag es moshato pelenka kozott. Nem hiszem, hogy egy termeszetes anyag kenyelmetlenebb lenne a popsinak, mint egy zacsko. Nekem is kenyelmesebb a pamut bugyi, mint a muszalas. :)
103. 470abc56d9 (válaszként erre: 100. - Mandulacska2)
2010. aug. 10. 12:30

Szerintem sem kell ebből ítélni, de mi ez a nagy centri őrület?! Nálunk a mosógép centriz is!:D Bedobom a pelust aztán kimossa a gép, semmivel nem több munka, mint az eldobható!

Ja, de a teregetéssel, de mivel elég kicsik és könnyű őket teregetni, nem több kb 10 percnél! MEg a ruhákat amúgy is tergetném, amikkel mostam, így amúgy is elvenne ennyi időt a gyerekemtől! De általában akkor csinálom mikor alszik!:)

2010. aug. 10. 12:26

Engem sem a kornyezettudatossag motivalt elsosorban. Az elso fiamnak nem talaltam olyan eldobhato pelenkat, amibol ne tudott volna 1-2 ora alatt kipisilni. Egyszeruen egyik sem szivott fel eleget, pedig vegigprobaltam amit csak lehetett. A moshato volt a megoldas. Aztan a masik kettovel mar ujszulott koruktol kezdve moshatoztam, es akkor jottem ra, hogy tkeppen meg kevesebb is a mosnivalo, mint a fiamnal volt, mert nem lettek mindig kakisak a hatuk kozepeig, igy csak a pelust kellett mosni, nem az egesz ruhazatot. (Meg a gyereket sem kellett allandoan oltoztetessel-zuhanyozassal zaklatni.)

Egyszerre volt 3 pelenkasom, egyaltalan nem volt tobbletmunka a moshatoval, az ido alatt, amig kivittem volna a szemetet, csak bedobtam a pelusokat a mosogepbe, es kesz. En nem hasznalok sem mosodiot sem ilyesmiket, csak egy fel adag mosoport, es 60 fokon mosom oket. (A korhazakban is 60 fokon mosnak, ugyhogy szerintem nem is kell ennel magasabb hofok.)

Nalunk siman osszejon egy adag pelenka naponta, ugyhogy nem mosom oket ruhakkal egyutt. En soha nem mostam a gyerekek ruhait kulon a mienktol. Igy 3 gyerekkel van 1 feher, 1 szines es 1 pelenka mosas minden napra. Mindenkepp sokat kell mosnom, az az egy mar nem oszt nem szoroz.

101. 470abc56d9 (válaszként erre: 92. - Mkjudit)
2010. aug. 10. 12:26

Ezt mondjuk én sem értem miért szokna le előbb a pelusról azért mert moshatóban van! De engem ez még nem is foglalkoztat annyira, ráér vele!:))


Amúgy sajnálom, hogy csalódtál, lehet nem jót próbáltál ki! Nem az volt a nektek való!

Nálunk egyáltalán nem pisis a feneke a moshatóban! Ha meg mégis az, akkor lehet venni egy kicsike betétet(szárazontartó) és az nem engedi vissza az esetleges pisit...nekünk nincs, csak hallottam róla!

Én kb napi 3, esetleg 4 pelust használok!:OOO Mármint a gyerekre!:DDD

100. mandulacska2 (válaszként erre: 35. - @IviBaba@)
2010. aug. 10. 12:25
Nem hiszem ,hogy manapság az anyukák ráérősebbek , feltétlenül depisek lennének attól, hogy nem centriznek, meg nem mosnak kézzel. Szerintem ugyanúgy főznek a gyereknek, viszont több időt tudnak szánni a gyerekre. Ismerősömnek van babája, és látom rajta, sokszor mennyire kimerült úgy, hogy eldobható pelenkát használ, automata mosógéppel mos. Bár eleinte nem főzött, most főz. viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a gyerek sír. Etetni kell. Amikor mászik, figyelni, hogy hova mászik, ne essen baja. Elaltatni, ami szintén nem megy simán. Utána takarítani, és addigra felébred megint a gyerek. Ezt az unatkozó, ráérős anyukákat férfiak szokták mondani, akiknek gőzük nincs arról, mekkora felelősség és milyen sokrétű egy gyerek gondozása. Nekem még nincs gyerekem, de biztos vagyok benne, hogy nem fogok unatkozni. A gyereknek mesélni kell, mondókákat mondani. Anyukám elbeszéléséből, aki egyébként mosható pelenkát használt, centrizett, stb. stb., és mindemellett sokat törődött velünk, tudom, hogy azért sokkal nehezebb volt neki, hogy ténylegesen velünk legyen, mert folyamatosan mosni, főzni, takarítani kellett neki. Úgyhogy szerintem nem feltétlenül kell leszólni a mai anyukákat. Egyébként azzal egyetértek, hogy egy régi dolog nem feltétlenül rosszabb, mint az új. De az új se, csak azért mert modern.
99. dumboci (válaszként erre: 94. - Zsizsmizs)
2010. aug. 10. 12:21
Nekünk is állítható méretek vannak.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook