Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mondod a gyermekednek, hogy "szerelmem"? fórum

Mondod a gyermekednek, hogy "szerelmem"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
44. orsibigyu (válaszként erre: 22. - Borcsika)
2012. jún. 12. 21:38
En sem gondolom ugy, hogy minden hazassag valassal vegzodik, hiszek a hazassagban, a szentsegeben, abban,hogy a stabil hazassaga gyermekneveles alapja ( bocsassanak meg az elvaltak, ozvegyek, de nekik nagyon nehez lelkileg egeszseges kozeget kialakitani egy gyermek szamara.) De egy biztos, ha a gyermekem vagy ferjem kozott barmi okbol valasztanom kellene, ha mas nem is, de a felelossegtudat arra vezetne, hogy a gyermekemet valasszam. De egy nap viszont mas dolgom lesz: az elengedes. Es ha osszeszoritott fogakkal isde el fogom engedni oket, hogy a sajat utjukat jarjak. Es a menyeimnek hagyom azt a kivaltsagot, hogy szerelmemnek szolitsak a fiaimat.
2012. jún. 12. 21:24
Én is mondom a gyerkőceimnek!Bár van mindegyiknek a beceneve:))♥
42. egypt (válaszként erre: 40. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 12. 21:21
És sajnos a szerelemben nincs garancia, hiába érzed úgy, hogy örökké szeretni fogod a párod, az érzések változhatnak, sok "örök szerelem" múlt el pillanatok alatt, vagy csinálhat olyat a másik, amit nem tudsz megbocsátani, de a gyereked bármit is csináljon, örökké szeretni fogod.
41. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 39. - 6e647e0d82)
2012. jún. 12. 17:52

Olyan hangosan mondtad,hogy eljutott a fülemig :P :DDD


Amúgy én is mondom a közel 14 éves fiamnak.Ma is mondtam neki mikor felhívott.Nincs ebben semmi rossz sztem. :))

40. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 30. - Egypt)
2012. jún. 12. 17:35
Én sem tudok erősebb köteléket elképzelni annál, mint ami a gyermekemhez fűz. Mert ez feltétel nélküli szeretet, amit egy férfi iránt érezhetek, az viszont soha nem lehet az.
2012. jún. 12. 16:41
most még mondogatom neki amíg pici és nem érti... de tényleg nem vagyok pedofil... hallod Kriszta?:)
38. egypt (válaszként erre: 34. - 298b15dfdd)
2012. jún. 12. 16:24
Így van, attól, hogy valaki szerelmemnek is szólítja a gyerekét, még nem szerelmes belé, ez semmiféle aberrált érzelmet nem takar, csak jobban kifejezi azt a mélységes nagy szeretetet, amit normál esetben egy anya érez a gyereke iránt.
37. egypt (válaszként erre: 31. - Bajella)
2012. jún. 12. 16:23
;)
36. 34c48a3825 (válaszként erre: 22. - Borcsika)
2012. jún. 12. 14:51
Tökéletesen igazad van.
2012. jún. 12. 14:19
Igen persze, anyának gyönyörű szerelme virága.
2012. jún. 12. 14:17
Persze mikor elkezded becézni,drága szerelmetes arany bogaram ,anya gyémántos virágszála egyetlen stb. Persze ez nem egyenlő a párom iránt érzett szerelemmel:)
33. -meva-
2012. jún. 12. 14:16
Minden nap mondom mindkettő gyermekemnek és a férjemnek is :-)
2012. jún. 12. 14:09
nem. a férjemnek mondom.
31. bajella (válaszként erre: 30. - Egypt)
2012. jún. 12. 13:34
XD Szerintem nincs még gyereke :))
30. egypt (válaszként erre: 22. - Borcsika)
2012. jún. 12. 12:52
Nekem meg az a fura, ha valakinek a férjével érzelmileg erősebb a kapcsolata, mint a gyerekével. Nekem ennél erősebb szeretet nem képzelhető el. Nyilván a férjemet is szeretem, csak máshogy, az szerelem, amit a gyerekeim iránt érzek, az pedig egy ennél is mélyebb és erősebb érzelem.
29. Lencsy
2012. jún. 12. 12:44
Szerintem még véletlenül sem hasonlítható össze a gyermekünk iránt érzett szeretet , rajongás ..a szerelemmel ! Aki ugyanazt vagy hasonlót érez ott gáz van vagy fogalomzavar ..
28. 2014
2012. jún. 12. 12:30
Nekem is nagyon fura, ha valaki szerelmem-nek szólongatja a gyerekét, vagy úgy emlegeti szerelmem. Nekem ez szinte visszataszító. De persze különbözőek vagyunk.
2012. jún. 12. 12:24
nem
2012. jún. 12. 05:59

Én sem mondtam sosem a fiamnak, hogy szerelmem és még a férjemnek sem. Nekem ez a fogalom fura. Nem attól lesz valaki a szerelmem, hogy úgy szólítom.


A szerelmet nem lehet összehasonlítani a gyermekünk iránti szeretettel épp ezért nem is lehet kijelenteni, hogy ez erősebb vagy az.

Ha meg van a harmónia, akkor a szeretet mindkét esetben azonos erősségű, csak más.

És persze a szerelmünkért nem biztos, hogy megtesszük azt, amit a gyerekünkért, amiből szintén látszik az érzések közötti különbség.

25. Gagababi (válaszként erre: 22. - Borcsika)
2012. jún. 12. 00:58

Okosak a családterapeuták....

A házasság csak addig stabil és a legerősebb érzelmi kapocs, amíg azok a dolgok megvannak, amik kellenek hozzá...tisztelet, odaadás..stb...ha már valami hibázik, ott már rácáfol az egész elméleted..ráadásul a válások száma is bizonyítja....amikor a férj, vagy apa, vagy ne adj Isten az anya balra el, ott már nincs erős érzelmi kapocs, de a gyereknél akkor is megmarad...

24. 130454e42d (válaszként erre: 23. - Szexuálpszichológus)
2012. jún. 12. 00:30
Az olasz nyelvben van külön szó a szeretetre és a szerelemre?
23. szexuálpszichológus (válaszként erre: 6. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 12. 00:25
Háááááááááááááááát én még nem hallottam, hogy férfi mondta volna a másik férfinak Olaszországba az amore mio-t, ha nem a saját neméhez vonzódik. Viszont mondják egymásnak korhatár nélkül a gyerekek, szülők, nagyszülők és rokonok. Sőt! A saját kis kedvenc háziállatukat is így szólítják. Nő a férfinak ill. fordítva jó barátság(?) esetén.
2012. jún. 12. 00:18

Nem, soha nem mondtam egyik gyermekemnek sem, hogy "szerelmem", pedig nagyon szeretem őket. (A férjemnek viszont gyakran mondom.)


Nekem furcsa, hogy itt többen írjátok, hogy a gyermeketekkel való kapcsolat érzelmileg erősebb, mint a férjetekkel, párotokkal. ---

Én úgy gondolom, hogy egy család élete akkor lehet boldog, harmonikus, rendezett, ha az alap - és ez a házasság - stabil és a LEGERŐSEBB érzelmi kapocs. Ha a férfi és a nő (apa + anya) kapcsolata szerelemre, szeretetre, odaadásra, egymás iránti tiszteletre, megbecsülésre alapul, akkor tudják úgy szeretni a gyermeküket, hogy ő a legnagyobb érzelmi biztonságban nőjön fel.


Ez nem csak az én véleményem, családteraputák is ezt mondják...

2012. jún. 11. 23:50
Igen! Van a pici, a kicsi és nagy szerelmem!
2012. jún. 11. 23:50
En is mindenfelekepp mondom nekik. Egy anya ugy mondhatja a gyermekenek ahogy csak akarja. Ez a szeretet kifejezhetetlen.
2012. jún. 11. 23:48
Előfordult már, ahogy az is, hogy Életemnek nevezem :)Egyik sem fura nekem.
18. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 16. - 4f8ae69d1b)
2012. jún. 11. 23:42

Nem, dehogy beteges!!

csak azon gondolkodtam, hogy a magyar nyelv ugye, köztudottan színes, kifejező. Erre az érzésre mégsincs "önálló" szavunk. A rajongás, az önfeláldozás, az, hogy állandóan vele akarsz lenni, valóban a szerelemhez hasonlít.

17. Bcicus
2012. jún. 11. 23:40
Nem a szerelem elmúlhat a gyerek iránti szeretet soha.
2012. jún. 11. 23:36
Én rengetegféle képpen becézem a gyerkőcömet,és sokszor mondom is,hogy szerelmem..érdekes,mert előtte nem hallottam(vagy csak nem figyeltem,hogy más is mondaná)nekem valahogy az első perctől természetes volt,hogy így is hívom..:) lehet ezért néztek rám furán kezdetben?:O nyílván nem olyan érzés,mint mikor szerelmes valaki..ez attól nagyobb,több,tartalmasabb,élereszóló kötődés,nem tudom máshogy kifejezni..talán tudat alatt jött..hogy így hívom..remélem,nem beteges..:)
15. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 12. - Egypt)
2012. jún. 11. 23:29
:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook