Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel "ütitek el az időt" télen a kicsikkel? fórum

Mivel "ütitek el az időt" télen a kicsikkel? (beszélgetős fórum)


29. mamcili (válaszként erre: 28. - Bri*)
2011. jan. 12. 21:25
azt nem ismerem...
28. Bri* (válaszként erre: 27. - Mamcili)
2011. jan. 12. 16:46
Naná, hogy nézzük! Meg a Nihao Kaylan-t is. De a Minimentők unalmas a Babámnak. :)
27. mamcili (válaszként erre: 26. - Bri*)
2011. jan. 11. 19:49

Na ugye:)

És a "go Diego go"-t nézitek?

Az is hasonló műsor, mint a Dóra csak ott az állatvilág van főkép jelen.

26. Bri*
2011. jan. 10. 11:01

Tegnap délután egész nyugodt volt a kis Drágám! Dórát néztünk. Imádja! Az a jó, hogy abban a mesében beszélnek hozzá, kérdeznek, feladatot adnak, stb. Már nem csak magyarul számol, hanem angolul is. :) Az üzletben kiabál a fotocellás ajtónak, hogy OPEN! :)

Tényleg mindenre fogékonyak ebben a korban.

2011. jan. 9. 22:21
:)))
24. Bri* (válaszként erre: 22. - Cac78ceb03)
2011. jan. 9. 16:51

:) Ez jó! majd, ha közösségbe kerül, elfárad és gondolom le is nyugszik egy kicsit!

Olyan kis huncut! :) Imádom!!!

2011. jan. 9. 16:19

Hogy telik a hétvégétek!

Megnyugodtál kicsit?

22. cac78ceb03 (válaszként erre: 19. - Bri*)
2011. jan. 9. 00:33

Nem baj! Majd meglátod, amit nagyon szeret, abban ezek a rövidke idők egyre hosszabbak lesznek. Csak ne add fel, vegyétek elő mindig egy kicsit a könyvet, legyen zene, és minden más is, amit szeret. Tudom, nehéz elhinni, én is így voltam, de ez nem lesz mindig így, ahogy most van. Persze, mozgékony lesz mindig is, de le fog tudni ülni 1-1 20 percre könyvet nézegetni - aztán fut néhány kört.

Képzeld el az egészet úgy, mint a terhességet: ez egy átmeneti idő, megvannak a nehézségei, de ezek a nehézségek elmúlnak majd, mint a reggeli rosszullét!

21. mamcili (válaszként erre: 19. - Bri*)
2011. jan. 9. 00:30

és bőven elég annyi amennyit épp be tud fogadni...

kicsi még

és elég ha majd valamikor az iskolában kell megülnie

addig meg majd szépen lassan alakul...

:)

20. mamcili (válaszként erre: 17. - Bri*)
2011. jan. 9. 00:28

a legjobb a gyermeknek a mozgás...

és ha séta közben megy a mondóka, hát legyen nincs azzal semmi baj :)

ha hiányozna megoldaná...

ő még tanul és tapasztal...

persze hogy jó ha vele egykorúval is találkozik....

de tanul ő tőletek is eleget.

játszótér és játszóház az egész világ...

úgyhogy fel a fejjel és ne ess kétségbe, jól csinálsz mindent :)

19. Bri* (válaszként erre: 18. - Cac78ceb03)
2011. jan. 8. 15:37
:) Imádja a könyvet - egy ideig, a zenét - egy ideig, mindent - egy ideig. :)
18. cac78ceb03 (válaszként erre: 17. - Bri*)
2011. jan. 8. 15:18

Szia! Nekem is van egy ilyen gyerekem! És meg akartam bolondulni, másfél éves korától kb. két éves koráig. De, mint írtam, nekünk a tánc nagyon bejött. Én nem tudok néptáncolni, de a népzenét szeretem, s arra mozogtunk együtt. Sokéig csak ezt csináltuk, aztán később az olvasás, könyvnézegetés is lekötötte már. Nagyon lassan, kis lépésekben haladtunk. Mostanra, ha akar, meg tud ülni a fenekén, persze, most sem az a "s.ggenülős fajta :)".

Fáraszd le, és utána, mikor kicsit nyugodtabb, akkor üljetek le kicsit. Csak addig, amíg bírja (1-2 perc), aztán, ha elkezdi érdekelni, meglátod, egyre hosszabban megmarad már a könyv mellett. A festést és társait én egyelőre nem ajánlanám :), majd annak is eljön az ideje! Nem minden gyerek egyforma, én nagyon megértelek!

17. Bri* (válaszként erre: 16. - Mamcili)
2011. jan. 8. 15:05

A gyerekem örökmozgó! Nem játszik a játékokkal, vagy csak kevés ideig. Bármit csinál, közben menni, mászni, ugrálni stb. kell. Ha fél percre nem figyelek oda, már kapcsolgat, mászik, pakol, rámol. Egyébként nagyon okos, folyékonyan és választékosan beszél (az ő korához képest), mondókázik stb, de mindezt csak menet közben. :)

Tudom, hogy nagyon hiányzik neki a gyerektársaság, de mint írtam, itt se játszóház, se játszótér, se semmi.

16. mamcili (válaszként erre: 13. - Bri*)
2011. jan. 7. 21:22

írd meg mi okoz gondot neked és elmondom, hogy csináld a kis kétévessel :)

ők most még abban a korban vannak hogy kis szivacsok mindent tanul raktároz még ha nem is tudja kimondani...

15. mamcili (válaszként erre: 14. - Mamcili)
2011. jan. 7. 21:20

festésnél

meg vannak szuper jó ujjfestékek

vagy hagyományos festékek és már van kicsiknek való nagy ecset...

és sima tapéta vagy csomagolópapír :)

14. mamcili (válaszként erre: 13. - Bri*)
2011. jan. 7. 21:18

dehogy nem

az a lényeg, hogy azt csinálhat vele, amit akar.

ha elkezdi élvezni, adhatsz neki sütiszaggató formákat kis nyújtófát...


építőkockát meg buli ledönteni :)

13. Bri* (válaszként erre: 11. - Mamcili)
2011. jan. 7. 20:14
Ezek a játékok tök jók, de a nagy részüket még nem lehet egy két éves gyerekkel csinálni, az n kisfiammal legalábbis biztos nem.
2011. jan. 5. 13:37

Nekem ez komoly gondot jelentett egy időben, mikor az egyéves és két és fél éves fiammal beszorultunk a házba télen. Sok mindent próbáltam, de a megoldást végül a tánc jelentette. Népzenére táncoltunk. élvezték, és jól el is fáradtak, és a ritmusérzéküket is fejleszti.

Most, ha beszorulunk hárman, akkor általában sütünk valamit együtt.

2011. jan. 4. 22:16

ajánlom a Játék tippek Trish Kuffner-től


építés,

válogatás szín, alak, stb.. szerint

labirintus, akadálypálya, könyvekből, bútorokból, amin végig kell menni valamilyen szabály sorrend szerint

ragasztás

ujjal festés

gyurmázás (só liszt) utána ha megszáradt festhető

lányok szeretik a csillogást (körömlakk ;) )

korábbi fürdés, pacsálás, méricskélés edénykék amiket töltöget...

meselopó: ismert mesét mondasz, amit időnként elloptok egymástól és a másik folytatja

Nagyobbacskáknál akiknek van fantáziájuk már (szeret mesélni) azokkal kitalálni is lehet bármilyet...

mondjuk: a cipője vándorútra indult hova ment?

mondókázás, mutogatós játékok

memória játék: 2 pár egyforma, ha az már jól megy lehet 3 pár és fokozatosan emelni...

kirakók akár képeslapokat vágsz szét!, minnél egyszerűbb legyen, ne legyen túl aprólékos eleinte 2-3 darabra vágva (én írólapból készítettem nekik tartót, amit szépen sorba raktam cipős dobozba)

később egyszerre 2-3 ugyanannyi darabból (max. 5) álló kirakóst is elé tehetünk Rakd ki a cicát és a kutyát!


téli játék kinn

hóemberépítés

hóangyal formázás

termés gyűjtésre télen is van lehetőség, amit aztán otthon kiszárítasz radiátoron (érdekes: zárt toboz, száradás közben kinyílik)

hógolyó gyúrás

tűlevél és örökzöldek (mindig zöld :) lánykám csak így hívta)

környéki hegyekre elmenni szánkózni, csúszkálni, vagy csak egy jót sétálni.

Állatkertben télen is vannak érdekességek és a varázsa is más...

10. Bri* (válaszként erre: 7. - Chiquita)
2011. jan. 4. 18:06
Ugyanígy vagyunk mi is. Itt sajna se játszóház, se játszótér, se foglalkozás, se semmi. Teljesen be vagyunk zárva.
2011. jan. 4. 14:38
hétfő diridongó ének-zenés foglalkozás és ott (marczibányi tér) előtte utána lehet az ingyenes játszósarokban játszani, kedd ringató ének-zenés, szerda babaúszás, csütörtök játszóház (nem a "drága típus, oda csak úgy 3-4 hetente megyünk 1x, bár azt is imádja) péntek kisgyerekes barátnő látogatás, v.hozzánk jönnek... 14 hónaposommal... nálunk a délelőttöket kell jól kihasználni, mert utána 1-fél2kor ebéd és utána 4 - fél5ig alvás...utána már itthon játszunk csak.
8. doresz88 (válaszként erre: 7. - Chiquita)
2011. jan. 4. 14:37

Mi karira kaptunk egy mágneses rajztáblát, igaz még kicsi hozzá, de nagyon tetszik neki, hogy huzza a tollat rajta, aztán meg le tudja törölni azzal a húzogatóval. Szereti még a körömlakkos dobozomat is kirámolni, aztán szépen mondom neki, hogy tegyük vissza őket, visszapakolja, és a végén úgy vigyorog, hogy sikerült neki. Az üres vizesüvegekkel is jót játszunk, tetszik neki hogy ha a hasával üt (nem a talpával, ami keményebb) akkor visszapattan.

Igazából Bencét a játékok nem kötik le hosszú ideig, inkább ezek amiket írtam. A játékokat hamar megunja. De a k.lakk, meg az üveg.... órákat játszik velük.... :D

7. chiquita (válaszként erre: 6. - 56e930fc2a)
2011. jan. 4. 14:31

Pontosan ilyenekre.:)

Nekünk most kicsit beszűkült a napi rutin (délelőtt séta, bolt, posta stb.), aztán délután szenvedés estig. Elfogytak az ötleteim, de itt most találtam 1-2 tök jót. Egyébként nekem egy 2,5 éves kisfiam van.:)

2011. jan. 4. 14:27

Az én kislányom 3 éves lesz áprilisban és minden nap lemegyünk. Délelőtt is meg délután is. Vannak napok amikor mamázunk,anyósomhoz is elmegyünk,de van olyan is hogy séta után feljövünk. Nekünk van ugráló ló,tranbulin. Ezeken kiugrálja magát.De van olyan hogy a most kapott ajándékokkal játszunk.

Nem tudom mire vagy pontosan kiváncsi. Hogy mikkel játszunk?

2011. jan. 4. 14:27
tényleg, diavetítés! Még az én izgága fiam is imádja:) Festeni is nagyon szeret, meg pakolászni:) ha be van sózva, megkérem, rakja rendbe a műanyag dobozaimat, dupla haszon:)
2011. jan. 4. 14:25
Az én fiam 1,5 éves, szereti ha kergetik (bár nekünk elég kicsi a lakás ehhez...) aztán szereti ha az apja albújik valamilyik szék mögé, szólóngatja, és csak leskelődik, hogy hol lehet, meg szeret szétrámolni. Ilyenkor együtt rámolunk, vagy ő szét, én össze, és kezdi előről.
3. KKZsuzska (válaszként erre: 1. - Chiquita)
2011. jan. 4. 14:25
A játszóház jó, de minden napos gyakorisággal elég borsos az ára sajnos:) Néha belefér egy-egy mekis játszóházas program is, az én fiam szereti, nem is az étel miatt járunk oda:)
2. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Chiquita)
2011. jan. 4. 14:25

szia!

Nekünk szerencsénk van, mert van a környéken babás jóga, zenebölcsi így eljárunk ilyen helyekre. De jó lehet a diavetítés, sóliszt gyurmázás, kuckó építés, bújócskázás, könyvnézegetés.

2011. jan. 4. 14:20

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan töltitek el ezt a hideg, borús, esős téli időt 1-2-3 éves gyerekekkel. Ha tudtok írjunk egymásnak akár benti, akár kinti programokat, én már kicsit kezdek kiüresedni ebben a témában... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook