Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel etessem a perzsa cicámat? fórum

Mivel etessem a perzsa cicámat? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 15. 17:42

Sziasztok!

Nekem van 1 perzsa keverék cicám, nagyon cuki. :)

Eddig vegyes koszton tartottam, házi kaja + némi kitekat száraz és konzerv. Mostmár egyre durvább, csak a tápot akarja enni. Múlt hétten vettem neki pick kolbászt, öklendezett tőle. Sütöttünk csirkecombot neki, még rá sem nézett, inkább egész nap koplalt. Mit csinálajk vele, tápon kívül semmit nem akar... Tudtok valamit ajánlani?

2010. ápr. 4. 15:43

A perzsa egér biztosan bejönne neki :)

Amúgy én valami macskakaját andnék.

11. Kormica (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. júl. 24. 09:06
Igen...valószínűleg ez lenne a megoldás :)
10. emagdi (válaszként erre: 9. - Kormica)
2009. júl. 23. 16:43
egy idő után szerintem hozzá fogtok szokni hogy ne hagyjatok elöl ételt:)
9. Kormica (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2009. júl. 23. 16:39
igen, csak féltem, nehogy baja legyen tőle....
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Kormica)
2009. júl. 23. 12:30

szerintem azért nem eszi, mert egy idő után megunja ugyanazt az ízt. (lehet, hogy én is megunnám, ha a kedvenc ételem lenne minden nap... bár nem biztos:)))

a ti kajátok meg nyilván kell neki, hiszen amit a gazdi eszik az tutira finomabb:))

2009. júl. 23. 12:18

Köszi a válaszokat. Persze, hogy mondta a tenyésztő :) 5 hónapos a cicánk. Amíg a méregdrága Royal Canin pici zacsi volt, ha meghallotta a zacsi csörrenését, már rohant is. Nosza rendeltem neki a neten nagy kiszerelésben, mert így sokkal olcsóbb ... azóta annyira nincs oda érte. Meg a nedves Whiscas juniorért sem, meg a Félixért konzervért sem...

....viszont az asztalon nem szabad őrizetlenül kaját hagyni, mert a mi kajánkat ellopja... (virsli, pörköltből husi, stb)Igaz, nem eszi meg, csak eszeget belőle.

6. emagdi (válaszként erre: 5. - 9d6cbcbded)
2009. júl. 23. 08:26
hm.. hát úgy tűnik a macskák táplálása is legalább annyira vitatott téma, mint mondjuk az, hogy az embereknek mit jó és mit nem jó enniük:)))))
5. 9d6cbcbded (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. júl. 23. 07:38

Éveken keresztül perzsákat tenyésztettem, tudom mit beszélek...:))

Nem szabad csak száraz kaján tartani!

2009. júl. 23. 07:12

royal canin-nak van perzsa tápja.

azzal én nem értenék egyet, hogy ne tartsd csak száraztápon, sőt, a prémium minőségű száraztáp az ami igazán jó a cicának, a többi az kb olyan mint az embereknek a mcdonald's-os kaja...


de egyébként a legjobb, hogy ha megkérdezed a tenyésztőt akitől hoztad a cicát, hogy ő mivel etet. (bár gondolom mondta, amikor elhoztátok)

2009. júl. 23. 00:38

Ha húst adsz neki,csak fehérhús legyen és sose nyersen, a perzsáknak nagyon érzékeny a gyomruk. Tejet sem szabad, vagy tejterméket...

Jöhet a főt máj, vagy jobb minőségű konzervek, száraztáp. Viszont arra vigyázz, hogy minden nap egyen a cica lágy kajcsit, csak szárazon ne tartsd, mert bélcsavarodást kaphat!

2009. júl. 23. 00:32
Dobermannal.
2009. júl. 23. 00:30
Mivel etessem a perzsa cicámat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook