Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet gyakori hasfájása egy 2 év körüli kisgyereknek? fórum

Mitől lehet gyakori hasfájása egy 2 év körüli kisgyereknek? (tudásbázis kérdés)


13. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 12. - Czunyus)
2009. jan. 8. 21:45
Köszi!
12. Czunyus (válaszként erre: 11. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 8. 21:44
Azt is a gasztrón csinálják, gondolom vérből, de ebben nem vagyok szakavatott.
11. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 10. - Czunyus)
2009. jan. 7. 15:50
Enzimhiányt hogyan mutatnak ki? Milyen vizsgálat kell hozzá?
10. Czunyus (válaszként erre: 8. - Panka78)
2009. jan. 7. 15:46

Attól függ mennyíre refluxos, van akinél sugárhányást okoz, van kinél hascsikarást.

Hasfájjást enzimhiány is okozhat, de akkor nem lenne ilyen rendszertelen.

9. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 6. - Ani792)
2009. jan. 7. 14:49
Mi is a tejjel vagyunk így. De megfigyeltem mielőtt elmenne nagydologra ugyanez a hasfájása jön elő. Mindig mondja, hogy nagyon fáj neki és már küldöm is a wc-re. Utána semmi gond. Szorulása is volt kiskorában, most 5 éves.
8. Panka78 (válaszként erre: 7. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 14:22

Gyerkőc nem kap édességet (szerintem még bőven ráér vele) Ami tény: rendszertelenül eszik. Mondhatni fényen, levegőn és cicin él.

Gyakor hasfájás: van, hogy 2 hetente, de van, hogy 1-2 hónapig semmi.

Tejet nem kap, mert ugye cicizik, néha iszik Junior tejitalt ennyi.


Reflux? Annál vissza jön valamennyi kaja ill. sav, nem?

2009. jan. 7. 14:20
Akár a sok édességtől is, vagy rendszertelen étkezéstől. De ha komoly akkor kérdezz meg egy gasztroenterológust!
2009. jan. 7. 14:10
Nálunl a 2,8-as tej okoz hasfájást ha 1,5-öst adok a fiamnak semmi baja.Figyeldmeg hátha rájösz milyen ennivaló után fáj a pocija.Nálunk nagyon bejött a dolog miota csak ilyen tejet adok nem fáj a poci kop kop kop :)
5. Czunyus (válaszként erre: 2. - Panka78)
2009. jan. 7. 14:01

Valóban allergia okozza, de valószínú, hogy refluxos. Tej-,tojásallergia is okozhat ilyen panaszokat. Sajnos a nagylányom még mindig hasfájós pedig már 7 éves. Nála megállapították a refluxot, a tojásallergiát viszont a tejet nem tudták, pedig ha megiszik egy keveset megfájdúl a pocija. A tojást iskolakezdésre kinőtte.

Mindenképpen menjetek Gasztroenterologushoz(Heim Pál Kórház).

2009. jan. 7. 13:46
Panka, nem aggódod túl a dolgot, járjatok utána, nehogy még nagyobb baj legyen belőle. Az anyatej ilyesmit biztosan nem okoz, inkább a tehéntejre gondolnék, vagy valami más ételallergiára. Ne késlekedj, vizsgáltasd ki.
2009. jan. 7. 13:26
Szerintem ételallergia is okozhatja, a gyerekorvost kérdezzétek meg, ő ad beutalót a gasztro-ra is.
2009. jan. 7. 13:23

Gyerkőcöm kicsinek is nagyon hasfájós volt, és most is gyakran fáj a hasa.

Tegnap este pl. úgy sírt, hogy 1-2 másodpercre nem is volt magánál, aztán átment rajta és olyan volt mintha semmi nem történt volna.

Tény, hogy nagyon rosszul eszik, és még mindig szopizik. Lehet ettől is?

Már azon is gondolkodtam, hogy kérek beutalót hasi uh-ra. Vagy túlaggódom a dolgot?

2009. jan. 7. 13:21
Mitől lehet gyakori hasfájása egy 2 év körüli kisgyereknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook