Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől egészségtelen a KLÍMA? fórum

Mitől egészségtelen a KLÍMA? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. Loni (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2007. júl. 19. 16:51
Biztos, ami tuti. :)) Lehet, egyesek azt gondolják rólam, hogy valami gyerekhibernáló vagyok, vagy ilyesmi.
35. emagdi (válaszként erre: 34. - Loni)
2007. júl. 19. 16:22
igen, ezt azért lehetett sejteni, hogy így gondolod:))))))
34. Loni (válaszként erre: 31. - Loni)
2007. júl. 19. 14:55

Ja, most látom, hogy hülyeséget írtam! :)

Helyesen: Kisgyermekeseknek szerintem kifejezetten jó, mert NEM dől a hideg huzat a gyerekre.

2007. júl. 19. 14:50
A klímához. ugye írtam, hogy nem csípem, mert nem bírom. Még a nyaralás előtt barnulni kartam kicsit, ezért szoliba mentem. A szoli nagyon profi, KLÍMÁS volt ( ....mea culpa...:DDD..), a benne töltött 9 perc kellemes volt, igaz, csukott szemmel, de egyáltalán nem volt rossz, és nem izzadtam le.
32. Margitnéni (válaszként erre: 30. - 5464505f6a)
2007. júl. 19. 13:37

Csatlakozom hozzád, én is imádom a meleget. És elég nehezen viselem,hogy bármeliyk irodába üzletbe belépek csak úgy fúj rám a hideg. A ventillátort sem szerettem soha, de a klíma még annál is rosszabb.

Ez az én véleményem, aki szereti, használja és élvezze a hideg levegőt!

31. Loni
2007. júl. 19. 11:33

Egy tanács azoknak, akik tervezik a klímavásárlást:

Ha van rá lehetőség, olyan válasszatok, amelyiken van éjszakai funkció. Ezt be lehet úgy állítani, hogy ha kell éjszakai is bekapcsolja magát, és nagyon-nagyon enyhén hűtse a levegőt. Ilyenkor nem olyan erősen ventillál. Kisgyermekeseknek szerintem kifejezetten jó, mert dől a hideg huzat a gyerekre. Akár még nappalra is jó. És ebben az üzemmódban nem olyan hangos.

30. 5464505f6a (válaszként erre: 28. - Szabzsan)
2007. júl. 18. 00:39
:))))Az utsó mondatod ugye nem komolyan mondtad? KÉpzeld,én IMÁDOM a meleget!!!Minél melegebb van,annál boldogabb vagyok.A klímát pedig nem szeretem.Most is beteg lettem tőle:(
29. Loni (válaszként erre: 27. - Krysty)
2007. júl. 17. 14:04
Már vannak olyan gépek is, amelyekbe pollenszűrő van beépítve. Néhány allergiás betegnek kifejeztetten ajánlják - ha nem is állandó használatra, de napi 1-2 óra (időjárástól) bekapcsolásra.
2007. júl. 17. 12:39

Mi is vettünk idénre klímát, mert tavaly is mikor volt a kánikula 34 fok volt a lakásban.A kisfiam akkor volt 7 hónapos és sírva aludt el, hiába ventilátoroztam csak a forró levegőt forgatta nem ért semmit:-(Idén mivel mondták ezt a nagy meleget, eldöntöttük, hogy nem fogunk szenvedni!!!Mert a 30 valahány fokos lakás az, ne mondja nekem senki hogy azt imádja!Eddig csak pár napot ment, tegnap is olyan 17 körül kapcsoltuk be, akkor kezdi igazán nyomi a beton vissza a meleget:-SAztán olyan 11 körül ki is kapcsoltuk, már elviselhető lett kint is az idő.Egyébként 24-25 fokra szokzuk ilyenkor kapcsolni, bár ha megy nem mászkálunk ki-be, én ezért sem kapcsolom be napközbe, csak este!Lehet csütörtökön megy majd egész nap:-SSSSSSS

Szal sztem is csak azok mondják hogy rossz, akik nem használták még, és csak irigykednek!

27. Krysty
2007. júl. 17. 12:00
A klíma annak "egészségtelen", akinek por vagy pollen allergiája van. Egyébként az autóban egy jó kis dugóban nagyon szupi!
2007. júl. 17. 09:05
Ja és az eredeti témához visszatérve: semmi gond a klímával csak tudni kell használni.
25. emagdi
2007. júl. 16. 16:34
biztos így van, én - mint írtam - még nem tapasztaltam meg, így nem is tudom milyen, ezért nem mondtam róla véleményt. (nem értem ebben mi az ellentmondás?)
24. emagdi
2007. júl. 16. 16:14

egyszóval: a klíma nagyon kényelmes dolog, csak tudni kell használni, és jól karban kell tartani.


igaz, van aki annyira érzékeny a huzatra, hogy még a legkisebb fokozaton üzemelő klímát is megérzi, és megbetegszik tőle. nos, annak sajnos északabbra kell(ene) költöznie, mert itt úgy nézem egyre melegebb lesz...


az automata váltós autóhoz nem tudok hozzászólni, mert olyat még sosem vezettem. de: szerintem dugóban, és városi közlekedésben még szórakoztató is, ha váltani kell, legalább nem unatkozik az ember:)))))

23. 8d784868d0 (válaszként erre: 22. - Rosewood)
2007. júl. 16. 15:38
:)
22. rosewood (válaszként erre: 21. - 8d784868d0)
2007. júl. 16. 15:34
jóvanmána :-)
21. 8d784868d0 (válaszként erre: 20. - Rosewood)
2007. júl. 16. 15:28
akkor is jó:) és kész. :))
2007. júl. 16. 15:25
ki nem állom a klímát, nem bírja a kontaktlencés szemem :-( két perc után majdnem megvakulok
19. 8d784868d0 (válaszként erre: 18. - Librigabi)
2007. júl. 16. 15:11

a spóroláshoz azért ennék pár szót...

a havi réslet mert abban gondolkodik mindenki, alig 500.- ft ez megéri a klímát!!!!!

500 nál több alig van, ráadásul okos ember nyár végén vesz autót, mert akkor ajándékba adják!!!

18. Librigabi (válaszként erre: 12. - 8d784868d0)
2007. júl. 16. 15:08

Helló!


Abban igazad van, hogy Amerikában már régóta klímával árulják az autókat, de mi itt az "elmaradott" Kelet-Európában a 90-es évekig nem is hallottunk klímáról. És az automata váltóval is ugyanez a helyzet. Én sofőr vagyok és a hivatali kocsiban van klíma és 30 fok felett használom is. Semmi bajom vele.

Ami Amerikában alapvető dolog, az nálunk még luxusnak számít. A két ország nem hasonlítható össze semmiképpen, ég és föld. A magyar "pógár" örül, ha 1 mezei Suzukit össze tud spórolni. Egyébként nálam a hőguta veszélye nem áll fent, mivel se autóm, se klímám. Üdv, Tibor :-(

17. 'szti (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2007. júl. 16. 14:50

hétvégén, hogy 4 órát autóztunk a tűző napon, azt hiszem nagyon vacak lett volna klíma nélkül


viszont bementünk egy áruházba és majdnem megfagytam

16. 'szti (válaszként erre: 15. - 8d784868d0)
2007. júl. 16. 14:48

kint 35 fok, klímát 30-ra állítod, ez szerintem belefér az általad megadott intervallumba


én ezt írtam

15. 8d784868d0 (válaszként erre: 13. - 'szti)
2007. júl. 16. 14:39

hol látsz te ekkora különbséget amit álítólag én írtam? idézd már be!

én max 6 -esetleg 7 fokot írtam, de az sok.

viszont én birom a klímátaz ideális 4 fok külnbség,azt mindenki bírja!

14. emagdi (válaszként erre: 13. - 'szti)
2007. júl. 16. 14:36

akkor neked természetes klímád van a lakásban:)))


igazad van, az a legjobb:)))



itt pl az irodában meg lehetne dögleni klíma nélkül, mert sok az ablak, és besüt a nap.

meg a kocsiban is nagyon jól jön.

de otthon pl nekem sincs, és még élek:))) (meg a macsekok is, akik egész nap otthon vannak)

13. 'szti (válaszként erre: 12. - 8d784868d0)
2007. júl. 16. 14:23

ez aranyos :-))

szóval most, hogy van kint 35 fok árnyékban és negyvenvalahány a napon, bent 30 fokra állítod a klímát? köszi, inkább maradok a klímátlan 26 fokos lakásban :-)))))

2007. júl. 16. 11:45

+ a lakásomban lévő kifogástalanul működik évek óta!

a hőfok beálítást kell eltalálni, én csak 6 max 7 fok különbséget tudok elképzelni, ezt meg sem érzi senki sem! csak hogy jó a közérzete!

egy ideig a lakásomban volt az irodám is, és sokxor jöttel a tipikus panaszkodós emberek, aki semmit sem birtak, és gond nélkül voltak nállam sokxor órákig!

aztán amikor 20-30 perce halgattam hogy milyen halálos beteg a klímától akkor elmondtam hogy itt is az van, van valami baja? a válasz az volt hogy semmi!

miért?

mert nem volt zavaró a benti hőmérséklet a külsőhöz képest!

az Amerikai Egyesült Államokban, nem véletlenül vannak alapvető dolgok amik természetesnek számítanak. míg nállunk ezt a kisember félelme övezi!

a klíma is ilyen, ott a szalonokban nem létezik klíma nélküli autó!

nállunk van aki ezen spórol!

nem véletlenül gyakorlatilag az 50-es évek óta ott nem gyártanak klíma nélküli autót!

a másik az autómata váltó!

nállunk ez feláras, ott alapmodel!

ott fordítva van, normális ember nem vesz síma kézi váltós autót!

a 2 hogy függ össze?

a dugóban araszolva, nyáron,egyszerűen egésségmegörző a klíma! a napon álló sokxor órákig egy helyben lévő autóban a relatív páratatrtalom,és nagy meleg, akár halálhoz is vezethet!

észrevétlen hőguta, majd hirtelen szívmegállás!

ezt hívatott autómata váltó is segíteni, azzal hogy nem kuplugolunk, hanme csak gázt adunk!

2007. júl. 16. 11:33

a klíma nem egészségtelen!

ez tévhit!

a rosszul beálított klíma valóban tud egy.két kellemetlen dolgot okozni, a jól beálított klíma segít testünk hőháztartásának helyes működésében, és pl autóban kifejezetten hasznos!

gondoljunk csak bele, hogy nyáron 42 fokos melegben indulunk adriára, ha klímanélküli autóban megyünk akkor lehet hogy oda sem érünk!

a nagy elegben bágyadtak leszünk szemünk akár le is csukódhat! és itt ne írja senki sem azt ő nem-!!!! ő soha sem alszik el!! ezt nem tudjuk befolyásolni!

én sem aludtam el soha! mégis mikor kb 40 fokban jöttem haza budapesrtől jópár éve, és a leálósávon túl lévő padkán pattogó autó ébresztett fel!!! akkr egy pillanat alatt felébredtem, és azt mondtam ennyi volt.

másnap kölcsönre, de vettem egy klímás autót!

ennek jópár éve már, azóta is csak klímás autóim voltak, vannak.

azóta úgy érek oda azadriára, hogy nem vagyok fáradt, hanem meg sem érzek 700. km vezetést!!!!

tehát a klíma jó, és hasznos találmány max az emberek nagy részéének fogalma sincs hogy is kell használni azt!

2007. júl. 15. 13:48

Én inkább olvadozok a melegben, de nem bírom elviselni a klímát. Azonnal köhögök,ha klímás helyre kell mennem, és nem a hidegtől, attól, hogy fúj.

A nagy melegben néha jól esik hűvösebb helyre bemenni, de csak egy pici időre. Nem tudnám elképzelni,hogy állandóan műhidegben legyek.

2007. júl. 15. 11:34
Én abszolút nem irigylem a klímát. Nem mondom, jó ha van, de egy idő után ki kell kapcsolonom, mert érzem hogy fájnak tőle a csontjaim. Ha a klímás helyől kimegyek a melegbe, elkezd fájni a fejem. Sajnos naponta többször is igy kell tennem. Nem egyszer fáztam már meg a klímától. Szerintem ha karban van tartva és megfelelő hőre van állítva akkor jó. Múltkor iszonyat hogy mit szedtünk ki a munkahelyen a klímából. ááááá!!!! Gusztustalan volt!
2007. júl. 15. 11:33
Nálunk is van klíma, nekünk semmi gondunk vele, de bele se merek gondolni,hogy hogyan aludnának a gyerekek és mi is amikor nagyon meleg van.Folyamatosan tisztán kell tartani, értem ezalatt a baktérium és gombaölő sprayvel való belső tisztítást.Mi a párommal többször beszéltünk róla,hogy az autóban is mit csinálnánk klíma nélkül.Nekünk és a gyerekeknek is sokkal kellemesebb,persze nem túl hidegre és jól beállítva.Én mindenkinek csak ajánlani tudom.
7. dee
2007. júl. 15. 11:10

Én is a klíma híve vagyok.Nem egészségtelen!Tisztán kell tartani és nem az emberre fújatni.

Szerintem az szólja le aki irigyli:DDDD

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook