Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekek egészségtelen táplálkozása fórum

A gyerekek egészségtelen táplálkozása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
431. 9a095cf031 (válaszként erre: 429. - Simple)
2016. szept. 18. 19:40

Nagyon durva, hogy mennyien tömik cukorral a gyerekeiket.

Egyébként azért is tettem fel a kérdést - bármennyire is hadakoztak itt azok, akik magukra ismertek -, mert én is azt látom kisgyerekes ismerősöknél, illetve neten is rendszeresen olvasom, hogy sok szülő napi szinten ad édességet a gyerekeinek.


Egy dörmi, egy cola, egy chips, merthogy áááh, ennyi nem árt, nem lesz baj tőle. Csak elfelejtik, hogy ma már sok mindenben egyébként is van cukor ízfokozóként és tartósítószerként, ami önmagában is sok, a napi szintű édességosztás meg durván rátesz erre.

430. 388b941089 (válaszként erre: 418. - Elbb)
2016. szept. 15. 14:54
Ismeros. Apukám volt ilyen, szo szerint mindig tomott. Ugy gondolta h ez is a szeretet egyik kifejezesi modja, melynek koszonhetoen kamaszkoromtol kezdve sulyproblemaim voltak.
429. simple
2016. szept. 15. 13:37

Szomorú....


[link]

2016. szept. 7. 19:19
...lenyugodott már a fórum? :D
427. fincsi5 (válaszként erre: 318. - Lapbarna)
2016. aug. 28. 21:24
Óriási.:))))))))
426. csikil4ny (válaszként erre: 425. - Boldogzokni)
2016. aug. 28. 19:35
Igen. Ez tényleg jelenség: a táskám mindig tele gyümölccsel, házi készítésű kekszekkel, mert elmenni nem lehet kaja nélkül, mert ahogy kiléptünk a kapun éhes a csemete. El is értünk a munkahelyemre, a titkárnőnek gyerek leadva ételestől, italostól. Mikor két óra múlva rá tudtam nézni felfalta a titkárnő tízóraiját, valamint egy kolléganőm nápolyiszeletét is. :D
2016. aug. 28. 19:32
Amúgy a gyerekeket táplálni nem egyszerű dolog. Egyrészt önálló akarattal léteznek egy idő után, másrészt a leglehetetlenebb pillanatokban tudnak majd éhen halni, függetlenül a korábbi étkezés időpontjától. Ha például úton vagyunk valamerre, akkor elég nehéz nem szemét kaját venni. Oké, lehet almát rágcsálni (ha meg tudod mosni valahol és ki tudod vágni a belsejét a zsebkéseddel), még a banán a legpraktikusabb, mert ki lehet bontani. :)
424. M0ncsa (válaszként erre: 422. - Csikil4ny)
2016. aug. 28. 18:03

Igen, en is ezzel kuzdok... Annyit sikerult elerni, hogy a nagymama nem zabaltatja tele a gyerekeket csokival vacsora elott... Mar volt olyan, hogy tuntetoleg kivettem a gyerek kezebol a cukros teat, es adtam neki vizet.


Bolt temajat mi is igy oldjuk meg. elore megbeszeljuk, mit fog kapni (egyvalamit!), azt megkapja, szorongatja a kasszaig, es nincs cirkusz. Igaz, mar ez is kompromisszum, de megis jobb, mint a matatas, teli kosar szutyok meg bolti hiszti.

423. M0ncsa (válaszként erre: 421. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 18:00
Yep.
422. csikil4ny (válaszként erre: 415. - Boldogzokni)
2016. aug. 28. 17:51

Ettől én is, 3 év kemény munkámba került, hogy végre megértsék: a cukorka, csoki és egyáltalán az étel NEM jutalom és pláne nem a szeretet mértékének fokmérője, a puszi, a mese, az együtt játszás viszont igen! Azt hittem, hogy rosszul hallok, amikor a lányom elesett és anyám azzal vigasztalta, hogy "hadd el mama vesz neked fagyit", aztán hahotázni kezdtem, amikor a kicsim azt válaszolta rá, hogy "anya a bibit puszival gyógyítja."


Ha a gyermek hasra vágja magát az üzletben, az nevelési kérdés és nem azzal kell megoldani, hogy az ötödik édességet is a kezébe adjuk, csak hallgasson. Az effajta hisztinek több oka is lehet (figyelemfelkeltés, nincsenek konkrét a gyermek által is érthető szabályok, stb.) azokat gyermekenként más-más módszerrel lehet leszerelni, de a legfontosabb a következetesség. A 3 éves leányom már megértette, hogy az üzletben ő nem matat, egy valamit választhat, ha ki akarja cserélni megteheti, de akkor az elsőt vissza kell tenni a helyére. Volt olyan, hogy a teli kosarat bent hagytam az üzletben, kimentünk és miután megnyugodott visszamentünk és fizettünk. De ezt minden egyes üzletben történő hisztinél meg kell ismételni, másképp nem működik.

421. 9a095cf031 (válaszként erre: 420. - Csikil4ny)
2016. aug. 28. 17:45

A túlzott mennyiségű cukor felpörgeti a gyerekeket, ha napi szinten kapja, akkor rengeteg felhalmozódik a szervezetében. És mivel nemcsak édességekben van cukor, hanem tartósítószer-jellege miatt rengeteg mindenben, ezért könnyen "túladagolják" ( egyébként épp erről írtam valamelyik kommentemben, már 4-5 éves gyerekek érfalán kimutathatóak a plakkok a túl sok cukor miatt).


Gondold el, reggel az oviban megeszik egy cukros brióst cukros teával, uzsira gyümölcsöt, ebédre mondjuk olyan alapanyagokból főznek eébdet, amket cukorral is tartósítanak, délután még kap egy dörmit vagy egy zacskó chipset, otthon üdítőitalt iszik, estére meg szintén cukorral tartósított dolgokból főzött vacsit eszik.


Ez brutális mennyiség egy felnőttnek is, nemhogy gyerekeknek.

2016. aug. 28. 17:38

Ha már a témánál vagyunk, ehhez mit szóltok?


A cikk a hiperaktivitás és a nem megfelelő étkeztetés (és nemcsak) kapcsolatáról szól. Ennél jobbat most nem találtam, de nagyon sok kutatás foglalkozik ezzel a témakörrel.


[link]

419. 9a095cf031 (válaszként erre: 412. - M0ncsa)
2016. aug. 28. 17:19

Örülök, hogy írtál, ilyesmi reakciókra vártam, ez lett volna a normális. Azt gondolom, ha valakinek nem tetszett a stílus, amiben válaszoltam, akkor nézze meg, a kérdésemre válaszolt-e vagy nekiállt-e pocskondiázni és személyeskedni, mert magára ismert a kérdésben.


Alapvetően nem is értettem ezeket a válaszokat, ha valaki nem tud a kérdésre felelni, vagy nincs ilyen tapasztalata, akkor menjen egyszerűen lapozzon tovább. Ha minden gyűlölködö, családi hátteremet firtató, lelkifurkát érző szülő normálisan a kérdésre válaszolt volna vagy továbblép, akkor maradtak volna a hozzád hasonló emberek, és kerekedhetett volna egy értelmes beszélgetés. Hogy ki miért teszi. Mert ez egy olyan téma, amiben be kell vallani, hogy valaki valamit tesz, ami nem feltétlenül jó.


ÉS igen: kb. ötvenszer kértem meg mindenkit, hogy a feltett kérdésre válaszoljon, nem sikerült. Neked igen, ezt köszönöm.

418. elbb
2016. aug. 28. 16:52

Azt, hogy más szülők miért csinálják, nem tudom. Az én szüleim tény, hogy csinálták. Az óvodát úgy csináltam végig, hogy amikor anyu jött értem, akkor kaptam egy sportszeletet. Mindennap. Pár éve megkérdeztem, hogy ez mitől alakult ki akkor, és azt mondta, mert annyira szeretett és örömet akart vele okozni.

Nem hibáztatom a szüleim, anyu pl. rengeteget éhezett gyerekként, neki mindig az volt a fontos, hogy mi ne éljük ezt át és gondolom ez ilyen tudatalatti dolog, hogy ha ő anno ételhez jutott, mennyire boldog volt, így azt a boldogságot akarta a gyerekeinek is nyújtani.

417. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 415. - Boldogzokni)
2016. aug. 28. 16:48

szerETET

gyűlÖLET

:-)

416. M0ncsa (válaszként erre: 415. - Boldogzokni)
2016. aug. 28. 16:43

Nyilvan egyik sem. Genetikailag vagyunk ugy kodolva, hogy szeressuk az edes izt (a termeszetben az edes termes = eheto termes). Mas kerdes, hogy a csokik nyujtotta "overdose" mennyire teszi tonkre a termeszetes izerzekelest...


Igen, a meseolvasassal, meselessel sokkal tobbet adnak a gyereknek, ez igy van. En is mindig mondom, hogy ha mar mindenaron adni akar valamit, adjon gyumolcsot, repat, ilyesmit. De mintha a falnak beszelnek.

415. boldogzokni (válaszként erre: 412. - M0ncsa)
2016. aug. 28. 16:33
Ez tényleg így van, pl. a nagymamáknak az a szeretet kimutatása, ha csokit adnak a gyerekeknek. Ettől én is falnak megyek, mert többre értékelnék, ha mesélne nekik a régi időkről, vagy meséket olvasna. De persze megeszik, mert melyik gyerek utasítja el a csokit...
414. boldogzokni (válaszként erre: 402. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 16:30

Az emberek kevés százaléka nézi az élelmiszerek összetételét. Ha semmi nem indokolja, hogy foglalkozzanak vele (pl. valamilyen betegség), akkor nem figyelnek rá. Ehhez jön még, hogy rohanó életmódot folytatnak, ahhoz kapnak, ami gyorsan előállítható, vagy épp készen van.


Te lehet, hogy eggyel későbbi generáció vagy, mint én, de mi nem abban nőttünk fel, hogy minden apró betűt el kell olvasni az ételeken. Nekünk az volt az asztalon, amit a boltban kapni lehetett, illetve, ami megtermett a kertben. És szó sem volt biokertészetről, az én szüleim mindent agyon permeteztek, mert akkor még az volt a szokás. Nem volt internet, hogy mindenfélét összeolvassanak, a dolgok adva voltak, úgy, ahogy megszokták, ahogy a korábbi generációktól látták.


A mai fiatal anyukákat a védőnők terelgetik a hozzátáplálás útján. A legtöbb anyukának konkrétan a védőnő javasolja a joghurtot és az egyéb tejtermékeket és a babakekszeket. Aki jobb védőnőt kap ki, vagy saját élete adta okból ismeri már a tényeket (pl. cukorbeteg, vagy diétázik) az jobban képben van.

Te még nem jársz ebben a cipőben, de gyakorlatilag mindenféle információt megtalálsz pl. ebben a témában, ahogy azok gyökeres ellentétét is! Jó a tej, nem jó a tej; adhatod a húst, ne add; adj glutént, nehogy azzal etesd...


Mindenki olyan úton jár, amit megteremt magának.

Te is majd azon jársz. Ha úgy érzed, tehetsz valamit másokért, akkor írjál a témában cikkeket. A közvetlen környezetedben még esetleg felnyithatsz néhány szemet. De ha támadólag lépsz fel, ítélkezően vagy arrogánsan, akkor szerintem nem sokat sikerül.

413. M0ncsa (válaszként erre: 412. - M0ncsa)
2016. aug. 28. 16:26
Jaigen es meg egy ok (sajnos hala bizonyos joakaro egyedeknek, en is aldozata vagyok a helyzetnek): Az ordenare bolti cirkuszt megelozendo. Bar ilyenkor elore megbeszeljuk, hogy mit kap, es vitanak utolag helye nincs, szoval azert igyekszem kordaban tartani a hulyeseget, mar amennyire azt egy haromevesnel lehet...
412. M0ncsa
2016. aug. 28. 16:24

Mar megint szemelyeskedtek.


En sem ertem, miert veszitek magatokra azokat a dolgokat, amik ratok vonatkoznak? A forumindito egy bizonyos csoportrol beszelt (en is lattam mar ilyet), akik ilyen-olyan okokbol kifolyolag a felsorolt dolgokkal etetik a gyerekeiket.


Aki ezt nem teszi, ra nem vonatkozik a kerdes, lepjen tovabb. Aki igen, valaszoljon a kerdesre.

Nehanyat mar szerencsere kaptunk: Idohiany, kulso behatas, mert ok maguk is igy etkeznek, es szeretik, es ugysincs tole semmi bajuk, ergo nem artalmas.

Ha van meg valami, irjatok le, engem is erdekelne.


Egyebkena hozzateve a sajat tapasztalatomat, egyesek azert adnak nasit, edesseget a kisgyerekeknek, mert azt hiszik, ezzel jot tesznek nekik. Kedveskedni akarnak. Jellemzoen idosebb emberek, akik gyerekkorukban szereny korulmenyek kozt eltek. Hogy ez mennyire art a gyerekeknek, tobbnyire nem tudjak, vagy suketek az ervekre.

411. Channa*
2016. aug. 28. 16:17
Szerintem szavazást kellett volna kiírni inkább, ugyan is ott nincs mellébeszélés, csak pöttyözés, aztán lehet feljegyezni a végeredményt....
410. Channa* (válaszként erre: 408. - 4705d7a6b8)
2016. aug. 28. 15:52

De engem igazán nem érdekel, hogy válaszoltál e a kérdésre:DDD


Tehát, 49 éves vagyok és igazán jók a fogaim a sok édesség ellenére, illetve ráncos sem lettem a sok cukortól, és még cukros sem vagyok, pedig minden esélyem meg van rá, mivel a családomban több cukros van. Én már megelőzök éppen, ezért elhagytam több dolgot.


A fog nem az édességtől lesz lyukas, hanem ez genetika kérdése.

1 fogam, azaz 5 fogam hiányzik, mert a 4 bölcsesség fogamat ki kellett húzni. Az 1 hiányzó pótolva van, azaz van 3 műfogam. Nem az édesség volt a hibás, az biztos, mert ha így lenne, akkor már nem lenne 1 fogam sem.

409. Channa* (válaszként erre: 408. - 4705d7a6b8)
2016. aug. 28. 15:48
Nem a kérdésre válaszoltál!
2016. aug. 28. 15:38
bár nekem 21 éves a fiam nem kicsi én azért joghurtokat ilyesmit megvettem ha adalékos ha nem, vagy csokit péksütemény vagy ilyesmit tehát ebből a szempontból annyira kötött nem voltam de például szénsavas cukros üdítőt soha de nincs is lyukas foga. úgy próbáltam egészségesen "etetni", hogy mindig volt itthon házikaja amit én főztem, hét közben ugye a munka miatt nem akkora alkotások, de hétvégén leves házisüti minden. hogy ez így tudományos-e nem tudom, de elég egészséges fiatalember lett
407. 937a2a883a (válaszként erre: 398. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 15:25
Szerintem te több kérdésre nem válaszoltàl, mint 3.
406. Channa* (válaszként erre: 402. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 15:24

Mitől egészségtelen? Milyen bizonyítékod van arra, hogy egészségtelen?


Az állati ürülékkel megszórt zöldség mennyivel jobb?

405. 937a2a883a (válaszként erre: 396. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 15:21

Ezeket a kérdéseket már rég megválaszolta itt egy csomó ember, ahogy az is le lett írva, hogy kinek mit takar az egészségtelen/egészséges táplálkozás és mit ad a gyerekének...ha már a főcím erre utal. Te is belefolytál és nem maradtál a chipsnél, meg a 7-8 hónapos gyereknél. Akkor mi a probléma? Csak te nem akarod észrevenni még mindig a válaszokat. Ha meg célirányosan csak erre a 2 kérdésre akarsz szigorúan választ, akkor jobban kellene fogalmaznod. Már a legelső hozzászólásod is elég nagy teret enged a témának. A lenéző és mindentudó stílusudból is le kellene adni. Neked is tanulnod kellett volna még egy kis jó modort. Úgy csinálsz ebben a fórumban, mintha te lennél csak tanult ember. Plàne úgy, hogy egy csomó kérdést simán átugrottál, ami igenis a témához kapcsolódik.


Akkor milliomodszorra is a válasz: nem látsz bele más konyhájába, honnan tudod, hogy mi megy napi rendszerességgel? A szülő azért neveli úgy, mert az ő gyereke, nem a tied. Ő ezt làtja jónak, ennyi. Arra sincs biztosíték, hogy beteg lesz a gyerek, csak mert te olyan tuti biztos vagy ebben.


De neked amúgy nem mindegy? Állandóan megjegyezted, hogy szerinted vagy tudatlan vagy direkt csinálja a szülő és szándékosan mérgezi a gyerekét. Ergo neked mindenki rossz szülő vagy az lesz, aki nem osztja a te érveidet. Ezt is kb nyíltan leírtad...és itt jön megint az, hogy nem feltétlenül az az egészséges/egészségtelen, amit te annak vélsz. Erre megint azzal jöttél, hogy mert ezek le vannak írva. Ez akkor sem ilyen egyszerű, ezt is sokan írták. Nem vagy képes elfogadni màs véleményét! Mindenki válaszolt, csak te nem azt akartad hallani, ezért akadsz fenn rajta újra és újra. Megint megjegyzem, a fórum címe miatt tökéletesen belefér minden, ami az étkezésről szól. Szóval jó lenne, ha te is megfogadnád a saját lenéző tanácsodat: tanulni, tanulni, tanulni. Te is le vagy maradva.


De további jó értetlenkedést neked. Megleszek én e nélkül az egyre értelmetlenebb fórum nélkül. Vannak olyanok, ahol értelmesen el lehet beszélgetni az egészséges ételekről és szemét kajákról anélkül, hogy a másik lenézné azt, akinek más a véleménye. És nem, nem sértődtem meg, nem vettem magamra...mint írtam, van rálátosom a témára 35 kilós fogyás után, mind az egészséges és egészségtelen részére. Szülőként is fogom tudni kamatoztatni a tapasztalatom.


Ja és azt is többen írták màr, hogy nem igazán láttak még olyan szülőt, aki minden nap chipset és kólàt ad a gyereknek. Ez irtó ritka, sikerült rossz példával indítanod.

404. 9a095cf031 (válaszként erre: 403. - 4705d7a6b8)
2016. aug. 28. 15:16
Az alapkérdés átlalában a fórum első kommentje.
2016. aug. 28. 15:15
nem a témához kapcsolódik, de ha tudtok légyszi segítsetek, pár napja regisztráltam a fórumon és itt (és más témáknál sem) nem tudom, hogy hogyan olvashatom el az alapkérdést vagy alaptémát nem tudom mi a helyes megnevezés köszi ha segítetek dínó.
402. 9a095cf031 (válaszként erre: 401. - Lapbarna)
2016. aug. 28. 15:08

Miért nem válaszolsz inkább arra a 3 kérdésre, amit feltettem?


Orvosnak kell lenni ahhoz, hogy tudja az ember, hogy a cukros löttyök, nasik, ipari hulladékok rendszeres fogyasztása egészségtelen?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook