Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit veszel elő a leggyakrabban? fórum

Mit veszel elő a leggyakrabban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. Főnix3 (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. jún. 3. 23:32

Értelek. Kinek mi a fontos. Nekem ezek feljegyzések idő,az időm véges és drága! :)

Nem vagyok hajlandó erre időt szánni. Ez nem azt jelenti, hogy én vagy te csináljuk jól, vagy rosszul,hanem más fontos számunkra. :)

Soha nem érdekelt a pénz, ha így lett volna, akkor az első férjemtől elköveteltem volna a ház felét, nem 30 ezer forintot fizetett volna 13 évig,máig a 3 gyerekre.

A gyerekeké lesz, így is úgy is. :)

Lista sem a barátom. Ha valami hivatalos papírt kell kitöltenem, tuti elcseszem... :D

Én ebben vagyok elcseszett...

68. tumbo2 (válaszként erre: 66. - Józsibirka)
2023. máj. 24. 10:12
hát kombinált fogónak még nem,de sok egyébnek igen.nono,ha a sajátod,igaz akkor is az,ha pénzért vetted.
2023. máj. 24. 10:06
KV,,bögre,,seprű,felmosó,kés,,
66. Józsibirka (válaszként erre: 65. - Tumbo2)
2023. máj. 24. 09:39

Igen énis, sokmindenre használtam.már a fogaim, mint pl, a kombináltfogó..

De vigyázni kellene rájuk , (meddig van,) az igaz mint mindenünkre,,,

dehát no'

65. tumbo2 (válaszként erre: 63. - Józsibirka)
2023. máj. 24. 09:29
csak a fogad ne legyen.bár láttam már olyat.sört ugyan nem nyitok a fogammal,de sok mást igen.
64. globus (válaszként erre: 62. - Globus)
2023. máj. 24. 09:27
...akinek utalnia kellene, biztosan manuálisan csinálja, mert elfelejtette. Majd délután tyúkszemére lépek.
2023. máj. 24. 09:25

Ma a drón tavirányítóját,

Holnap a sörbontót, de a sörbontó bármi lehet is!

62. globus (válaszként erre: 56. - Channa*)
2023. máj. 24. 09:25

Most meglepődtem, hogy nem használod a kényelmi funkciókat. Nálam a levonás előtti napon push üzenet jön, hogy csop. beszedési megbízás várakozik (amit ugye én adtam ki), ha nem teszek semmit, teljesül. De megakadályozhatom belépve.

Havonta tíz percet ha foglalkozom a pénzügyekkel, akkor sokat mondok :)

Ebben a hónapban kimerítettem, mert néztem, hogy utalták-a bérleti díjat.

61. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Globus)
2023. máj. 24. 09:23
én is csak cetlit.igaz néha otthon felejtem.
60. globus (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. máj. 24. 09:19
Én a boltba csak cetlit. Telefont sosem vásárláshoz. Igaz, könnyebb helyzetben vagyok, jellemzően nem munkából hazafelé szoktam, hanem a bázisból indulva, mert lakástól 100 méterre van a bolt. Tehát szatyor, cetli, pénz. Telefon marad, mert appokat nem használok. Minden csatornán csak a pénzt húznák ki az ember zsebéből...
59. tumbo2 (válaszként erre: 56. - Channa*)
2023. máj. 24. 09:01
én mindent írok a naptáramba.mivel buta telefonom van,muszáj.
58. tumbo2
2023. máj. 24. 09:00
a józan eszemet?bevallom egyre ritkábban.
57. Channa* (válaszként erre: 41. - L.luiselotte)
2023. máj. 24. 07:01

Most én is belenéztem. 2017-ben, a jelenlegi bevételünknek a harmada volt és a kiadásaink is ilyen arányban voltak kevesebbek.


Ja, és a 2018-as nyaralásunk csak 50 ezer Ft-be került!

56. Channa* (válaszként erre: 40. - Globus)
2023. máj. 24. 06:56

Nem szeretem az állandó megbízásokat és a csoportost sem;)

Majd én intézem, senki ne emelgessen le a számlámról semmit.


A naptárba azokat az eseményeket írom, amiket jó, ha nem felejtünk el, pl. mikor viszik el a szelektív hulladékot, mikor kell fogorvoshoz menni vagy egyéb vizsgálatra. Olyan sokat kell várni a vizsgálatokra, hogy jobb ha beírom és jelez a telefonom előtte 1 nappal;)

55. Channa* (válaszként erre: 37. - Főnix3)
2023. máj. 24. 06:51

Ha összesen 3 dolgot kellene havonta fizetnem, akkor én se jegyzetelnék, de sokkal többet kell;)


Bevásárló listám nincs, de a telefonomba szoktam beírni, hogy mit kell vennem. Ha pl. főzés közben látom, hogy kevés a só, akkor beírom a vásárlás listámba, amit látunk mind a hárman, és aki épp megy boltba, akkor megveszi;)


Jelenleg a telefonomban is van több ilyen lista.

Van, amiben az élelmiszerek, van amiben a gyógyszerek, van amiben a felújításhoz vannak beírva, hogy mit kell megvenni.

A telefonom, mindig nálam van.

54. Burrit0 (válaszként erre: 28. - Sztrapatyi)
2023. máj. 24. 03:25

Ez baromsqg. Neha en is rajta logok allandoan, de ha itt a tavasz, viragok mindenutt, akkor nezelogok, szaglaszok. Es offos napokon nem is biztos, hogy a kezembe vessel.

Elozo Helen volt is ebbol gebasz. Valaki nem ment be dolgozni, uzenetet kuldtek, amit nem lattam. Csak masnap delutan jutott eszebe valakinek, hogy hivni kellene. Fel ora mulvana ott voltam. Ha az azt megelozo nap hivnak, been tempted volna, es nem lettek volna ugy megbva.

53. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Puncsos)
2023. máj. 19. 22:57
bögre: víz, kávé, tea, stb.
52. tumbo2 (válaszként erre: 42. - Timycat)
2023. máj. 19. 18:40
nem volt időm főzni,elmentünk a Tir-be.én cigánypecsenyét ettem krumplival,káposztasalátával,a lányom csirkemellet rizzsel.egy kólával tízezer forintot fizettünk.
51. tumbo2 (válaszként erre: 42. - Timycat)
2023. máj. 19. 18:37
kb,annyiba.ketten voltunk a lányommal,buszos kiránduláson.de utána bárki bárhova ment,mi is mindenfelé,hát gyönyörű volt.
50. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Alessandro)
2023. máj. 19. 18:33
naponta kétszer,mert megiszom két liter műlimonádét.
49. fincsi5 (válaszként erre: 47. - Fincsi5)
2023. máj. 19. 18:17

Visszavonva, most olvastalak.


De akkor is durva!

48. fincsi5 (válaszként erre: 44. - L.luiselotte)
2023. máj. 19. 17:34

1 bécsi útra, vagy 1 bécsi szeletre?


Most hülyéskedtek?:))

47. fincsi5 (válaszként erre: 42. - Timycat)
2023. máj. 19. 17:32

6 ezerbe? Legalább vegyes köret volt hozzá, vagy csak burgonya? 😂


Legalább étvágyad van.:))

46. Amaunet (válaszként erre: 40. - Globus)
2023. máj. 19. 13:39

Nem adtam állandó megbízást - majd én intézem a pénzügyeimet.:)

Jön minden szolgáltatótól számla értesítő, amikor kiállítják. Azt belépve a weboldalukra kifizetem. (vagy applikáción keresztül)


Ugyan így nem adom meg sehol a bankkártyámat, bár sok kereskedő oldal is javasolja, hogy adjam meg, mert akkor legközelebb nem kell bepötyögni azt a 16 számjegyet, amit egyébként is fejből fújok.:)

45. Amaunet (válaszként erre: 36. - Channa*)
2023. máj. 19. 13:34

Ez nálam is így zajlik.:)

A saját gépen szinte folyamatosan nyitva az excel.

44. l.luiselotte (válaszként erre: 42. - Timycat)
2023. máj. 19. 12:45
Nem szeretnék ünneprontó lenni, de 2013-ban már az arra szánt 30000 ft nem, volt elég ...
43. Ildi
2023. máj. 19. 12:42
Aktákat
42. timycat (válaszként erre: 41. - L.luiselotte)
2023. máj. 19. 12:41

"( csak egy érdekesség : tegnap néztem éppen, hogy 2010-ben egy 2 fős bécsi út 6000 ft-ba került. )"


Ez tök jó, érdekes így összehasonlítani a dolgokat. Ez a példa nem is volt annyira régen. Nekem tegnap a bécsi szeletem többe került, 1 főre 😂

41. l.luiselotte (válaszként erre: 17. - Főnix3)
2023. máj. 19. 12:36

A kérdésedre Channa nagyjából megadta a választ, nekünk is hasonló kiadásaink vannak,- kivéve az épitkezést.


Én a kézzel irt nyilvántartásban jobban bízom, mint az excelben, nem is csalódtam benne még soha. Különben az összeálítása nekem nem fáradtság, munkám során meglehetősen sok kimutatást készitek


Glóbusnak . nem fix és nem rendszeres jövedelmem, részben kp-ben részben átutalással kapom.


Különben l8 éves korom óta vezetem, első bevételeim a párszáz forintos egyetemi ösztöndijak voltak, és a nyilvántartásaim túlélték a több házasságkötésemet is.

Egyébként megnyugtat, hogy legyen bármennyi a jövedelmünk, azt normálisan, odafigyeléssel osztom be, .évekkel évtizedekkel később sem gazdákodnék másképp, viszonylag kényelmes életet biztositva.


AZ jó érzés, hogy minden elérhetően precizen le van dokumentálva

-

( csak egy érdekesség : tegnap néztem éppen, hogy 2010-ben egy 2 fős bécsi út 6000 ft-ba került. )

40. globus (válaszként erre: 36. - Channa*)
2023. máj. 19. 12:02

Én ezt értem, de ha utalsz, a rendszeresekre nincs állandó megbízás, hanem manuálisan csinálod, függően az akkori pénzállástól? Megbolondulnék, ha mindent fel kéne irnom...:) Igaz, én nem ülök gép előtt, munkahelyemen sosem lenne rá idő, nyugalom, itthon az asztalit már csak akkor kapcsolom be, ha nyomtatni, másolni szeretnék valamit.

Nyilván menne füzetbe, talán telefonnal is, de még bonyolultabban. A kötelezők lejártát naptarba beírtam, bár arról kúld a Netrisk időben emlékeztetőt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook