Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük? fórum

Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük?

1 2 3 4
33. Talian35 (válaszként erre: 31. - 3dbc3a8de7)
2011. jan. 2. 20:20
Nekem is Ő jön be gyereknevelés-ügyben, bár nem tudok annyira "laza" lenni mint amennyire Ő irja :-)
32. dominós (válaszként erre: 30. - 3dbc3a8de7)
2011. jan. 2. 19:58

Megnyugtatja...ühüm...a színes ugráló foltok és a zene. Mert ők már csak tudják mire van szüksége egy beszélni még nem tudó babának. Nem okoz ám zavart az agyacskájában, és nem ám a családtagok kedves szelíd beszédjére van szüksége és a személyes kapcsolatra.

A gyerekeimen óvodáskorban vettem észre, hogy hosszabb nyugodt mesenézés után következett a dili, a tombolás, mert valahogy le kellett vezetni a feszültséget, ami ezalatt össtegyűlt. Pedig nem korlátlanul, és egyáltalán nem gyakran TV-ztek. Mesementes napokon teljesen normálisan viselkedtek. Akkor mit okozhat egy picinél?

31. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 27. - Anyuci91)
2011. jan. 2. 19:44
Én Vekerdy Tamást szeretem.
2011. jan. 2. 19:42

Én már túl vagyok egyszer ezeken a dolgokon, négy gerekem felnőtt,már az utánpótlásra várok, de eddig hiába.Mi is minimál csomaggal indultunk, kaptunk használtat, örököltük tovább adtuk.Azokkal értek maximálisan egyet, akik mindenkit meghallgatnak, aztán döntenek, mi a jó a gyereknek, a családnak.

Viszont két érdekességet akarok megosztani veletek, amitől a hajam az égnek állt. Az egyik, hogy némely kábelszolgáltató hirdeti, hogy baba tv is van a készleten. Ez valami zene, színes foltok karikák mozognak, és állítólag "megnyugtatja" a babát. Ajánlom a babával tévét nézetőknek, hogy nézzenek utána a tévézés és a diszlexia kapcsolatának.

A másik személyesebb, egy négycsillagos Wellnes szállodában egy ifjú, gondos szülőpár a másfél év körüli gyereknek minden étkezéskor levitték a kisméretű laptopot és rajzfilmet nézettek vele evés közben. Nekem úgy tűnt a gyerek nyugodt, eszik rendesen, komunkiált is volna a szülőkkel. Há nem tudom..

29. vizöntőlány (válaszként erre: 11. - Audrey79)
2011. jan. 2. 19:41

Szia!Tetszik a hozászólásod és egyetéretek Veled.

Én nagymamaként szólok hozzá.Az én 2 éves unokám

annyi játékot kapott karácsonyra,hogy a boltban nincs annyi és tudod mivel játszik? két Halász Judit CD tokkal.Szerepjátékot.A Juditnéni sétál,táncol,elbujik,stb.Szóval igazad van,hogy nagyon rövid,vagy semennyi ideig nem játszanak a kicsik az általunk oly szupernak tartott játékkal.

28. iglo
2011. jan. 2. 19:41

Ja és kisfiam heti 200-250ett hízik 2 hónapja. Most 3 és fél hónapos. Nem kövér egyáltalán.

Minden jót nektek!!! Cuki kiscsaj!

2011. jan. 2. 19:40
Idézném Dr,Ransburg Jenőt és Kelemen Endrét a gyermeknevelésről, azok értettek hozzá. Én amondó vagyok minden rendes lelkiismeretes anyuka a legfontosabbat megveszi a babának. Azzal is tisztában van elég sokba kerül ma már a gyermeknevelés a megszületéstől egészen a felnőtt korig. Elsősorban mindenképpen emberségre nevelni, de fontos a kommunikáció és majd megérti, de tudja azt az ő érdekében mindent megtesznek. Mikor már kicsit nagyobbacska a rendszeretetre a szép, választékos beszédre, hiszen fontos nekünk jelenléte mindent fokozatosan kell hozzászoktatni és később ő is el tudja sajátítani a tanultakat. Üdv.Ágnes
26. Ncilány (válaszként erre: 19. - Molyka)
2011. jan. 2. 19:36

Fehér csomagolópapírt szoktak felrögzíteni, arra firkálhat.

Legalábbis közel 20 éve ez volt sok helyen. Nem problémáztak mert falfirkázott.

25. iglo
2011. jan. 2. 19:31
Teljesen igazad van. Nálunk ugyanez a helyzet az orvos és védőnő terén. Én is úgy vagyok vele, hogy az ösztöneinkre kell hallgatni és én sem vagyok a túl sok játék híve. Azon kívül amiket kapott én nem is veszek. Túl sok inger is éri őket szerintem. Pont elég ez még most a fejlődésükhöz.
24. Audrey79 (válaszként erre: 18. - Kismorzsa)
2011. jan. 2. 18:28

Mivel én nem vagyok babonás, már 4 hónapos terhesen elkezdtem összeállítani a dolgokat. (Akkor még nem tudtam, hogy mennyi mindent kapok és fel akartam készülni.)

Szóval az egyik nagy bababolt hálózatba bementünk és rosszul lettem az áraktól.

Utána a környék összes bababoltját megnéztük, összeírtuk a számunkra fontos dolgokat (bolygósítható kerék stb..) és így választottunk.

Persze a barátnőmnek több esze volt: Ugyanezeket megcsinálta és a neten megrendelte (15 ezret spórolt).

23. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - Molyka)
2011. jan. 2. 18:14
jujj
22. Mzsuka (válaszként erre: 16. - Kiandi)
2011. jan. 2. 18:09

Ezt csak azért vettük meg,mert a tacskóban is a legolcsóbb szőnyeg volt 7990Ft.Nekünk az ár is fontos,mint sok szülőnek.

Nálunk sajnos a legkisebb gyerek is 14 éves a rokonságban,így nekünk mindent meg kellett venni.

21. Molyka (válaszként erre: 12. - Dominós)
2011. jan. 2. 18:04
Amikor sógornőm büszkélkedett,hogy a gyereke már 2 órát is tudja a tv-t nézni, pedig még csak másfél éves... :s
2011. jan. 2. 18:03
:) Lányomnak még az én kiságyam volt(elöttem a nagybátyámé),amit magam csiszoltam és festettem le...De nem is azért mert sporoltunk,egyszerűen letolható az oldala így jobban hozzáfértem és amúgyis ha megvan minek új.Játszószönyegről csak annyit,hogy a lelógó játékokat is meg lehet oldani házilag,nekünk nem volt ilyen szőnyegünk!A védőnő által összeírt listán pedig csak néhány alap ruha,kenőcs,púder,alkohol a sebtisztításhoz és cumisüveg volt(teának,víznek).Ez 9 éve volt. :))
19. Molyka
2011. jan. 2. 18:02

:) Szia! Olyan jó érzés fogott el, amikor olvastam a cikkedet. Igen, a dolgok 90%-a felesleges. Az orvos-védőnő kérdésen is átestünk, és úgy gondolom sikerült kikerülni minden felesleges dolgot, ami csak a port fogja vagy a helyet foglalja.

Sok anyukát ismerek, nagyon kevés az, aki tud praktikusan vásárolni a babának, legyen szó kisládról, babakocsiról, etetőszékről, vagy akár ruházati cikkről. Hozzáteszem, mindene megvan a kisfiamnak, vannak új dolgok is, amik a mi időnkben nem voltak, (pihenőszék, fürdető műanyag a kiskádba) de a legtöbbje hagyományos, jól bevált dolog. Sok listát olvasok én is, leendő anyukák kérdezik, hogy szerintem... csak néhány: fürdetőkesztyű, (megnézem ki az, aki a baba puha bőrét nem a saját kezével mosdatja) a világítós cumi, hogy a baba könnyebben megtalálja, (kisfiam 7 hónapos, elvárja, hogy a szájába nyomjam, és nem teher, hiszen ezért szültem meg) sőt, szerintem a hűthető rágóka se felel meg a funkciójának, hiszen a hűtőből kivéve nem csak az ínyét hűsíti, hanem a kis kezét is lefagyassza.


A nevelésről. Én szerintem a ló túlsó felén vagyok, nem a drága dolgokra törekszem, viszont ami igazán fejlesztő, az nem olcsó. Itt nem a brendonban kapható játékokról beszélek, hanem a Montessori játékok, vagy praktikusság szempontjából a Duplo. Sokak számára sajnos nem megfizethető mindez, és ameddig egy sima építőkockával 1-2évig játszik a gyerek, hozzávalót nagyon nehezen kapni, addig a duplo számolni tanít, manipulálni, szerepjátszani, és kitart a gyerek 5-6 éves koráig.

Rongálni nem engedek, ahogyan a könyvet szaggatni sem, sőt, vissza fogom igencsak fojtani a fiam kreativitását, ha a falon kívánja ezt gyümölcsöztetni egy zsírkréta segítségével.

2011. jan. 2. 18:00
Nagyon tetszik a cikk, főleg, hogy én is hasonlóan gondolkodom. A védőnőm érdeklődött, hogy gondolkodtunk-e már rajta, hogy milyen babakocsit veszünk (3 hónapos terhes vagyok), és kezdte mondani, hogy 100ezertől a csillagos ég a határ. Na innentől nem érdekel a véleménye semmiben sem, hiszen szerintem bőven lehet nagyon szuperjó kocsikat kapni olcsóbb áron is. Hihetetlen....
2011. jan. 2. 17:56

Mi felkészültünk a férjemmel, hogy mindent meg kell vennünk (és persze az első hónapokban csak az új dolgokra tudtunk gondolni).

Aztán a barátok és rokonok ajánlották fel a segítségüket (kiságy, pelenkázó szekrény). Miután megvettem az első ruhácskákat vittek el a közeli börzére, ahol elképesztően olcsón vettem gyártóktól dolgokat és használtan más anyukáktól.

16. kiandi (válaszként erre: 13. - Mzsuka)
2011. jan. 2. 17:49

Nem kötözködni akartam, csak látod, Te is megveszed a kislányodnak a minőségi játékot. :-) Most nem az a lényeg, hogy mennyi volt, hanem az elv.


Mi a keresztlányunknak vettünk ilyet újonnan, de a kisfiunk is fogja majd használni, mert nálunk még él az a szokás, hogy a családban, baráti körben kézről kézre járnak a gyerek holmik. :-)

15. Audrey79 (válaszként erre: 14. - Mzsuka)
2011. jan. 2. 17:47

Emlékszem én milyen nehezen kértem segítséget az első dolgok megvásárlásánál, ezért írtam most össze és tettem fel egy fórumra a listámat.

Persze lesz akinek ez a lista nem felel meg, de tudom milyen az amikor az eladó rád akarja beszélni a mintás textil pelust. A kislányomnak tök mindegy lesz, hogy mit büfizik le...

14. Mzsuka (válaszként erre: 11. - Audrey79)
2011. jan. 2. 17:41
Mi is így csináltuk. Anyukáknál érdeklődtem,megírtam a listát és csak azt vettem ami rajta volt. Dórinak is nagyon sok használt dolga van.A legtöbbet az aukciós oldalakról vettük.Kiságyat pl 10ezerért. A ruhái nagy része is bizományiból van,de olyanok mintha újak lennének. Persze ha tehetném több új dolgot vennék neki,de szerintem így is boldog baba.:)
13. Mzsuka (válaszként erre: 9. - Kiandi)
2011. jan. 2. 17:37
Azt a szőnyeget használtan vettük,szállítással együtt volt 6000Ft.:)
2011. jan. 2. 17:23

Én annak idején egy nagyon praktikus barátnőmtől kértem tanácsot, hogy a minimum meglegyen (kocsi, pelus, pár ruha, kiságy, kiskád, seggkenőcs, babaszappan, cumi, cumisüveg, pólya), több nem is kellett, és ezekből sokminden használt volt, nem azért mert nem tellett volna rá, hanem mert felkínálták.

Az ingerszegény környezet meg nem régen volt, amikor sok-sok családtag vette körül a picit, és mindenkinek volt rá ideje, hanem ma van ingerszegény, ahol az emberi odafigyelést próbálják helyettesíteni holmiféle csörgő-forgó kínai vackokkal, sőt mihamarabb a TV-vel...mert úgy nézi, tetszik neki, hát nézze (1-2 hónaposan).

2011. jan. 2. 17:23

Sziasztok !


Tetszett a cikk, mert főleg az első gyerekes anyukának MINDENT el akarnak adni.

Én most várom az első babámat. Amikor bébi cuccokat mentem bevásárolni egy előre összeállított listával mentem (tapasztalt szülők és neten szerzett infók alapján). Így nem tudtak rábeszélni (próbálkoztak persze az eladók) a hülyeségekre.

Ami felesleges dolgot vettem, azt magamtól követtem el... amikor lista nélkül vásároltam 3 féle lázmérőt..

Nagyon sok dolgot vettem/kaptam használtan. Nem azért, mert nem tudnám megvenni, de feleslegesnek tartom a 20-40 ezres extra kiadást.

SZtem aki csak teheti készítsen egy listát és azzal menjen bevásárolni, lehetőleg ezt nézesse át egy tapasztalt anyukával, hiszen azt hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a babánk borzasztó rövid ideig (vagy egyáltalán nem ) játszik, vagy használja ezeket a dolgokat.

10. azure_
2011. jan. 2. 17:03

Sziasztok!

Én azt gondolom, hogy mindenki a saját pénztárcájának megfelelően a legjobbat akarja megadni a gyerekének. Ha bemegyünk egy bababoltba persze, hogy ajánlanak minden hülyeséget. Mi is belefutottunk rengeteg olyan felesleges dologba elsőgyerekes szülőként, amit így utólag azt mondom: minek. ...és valóban. Én is megkaptam, hogy baldachin nélkül is felnő ám az a gyerek, meg mindek játszószőnyeg neki! Nem tizenötezeres. Ha egy védőnő mondja ráadásul, hogy csak az a jó, az kissé felháborító.

Pelenkatárolónk van. A mai napig a legjobb dolognak tartom. Vettem babamérleget is, aztán kölcsönadtam másnak is. Azt sem bántam meg, bár nem sokat használtuk. A cumisüveg melegítő, sterilizáló szintén nagy hasznunkra vált, de a FP járássegítőt egyáltalán nem használtuk ki.

Sok tanácsot meghallgattam én - pocakfájósok voltunk - aztán volt ami bejött, volt ami nem. A mai napig ellentétes véleményt mond az orvos és mást a védőnő. Hát... megpróbálunk elmenni a helyes úton, ami számunkra a legjobb. :)

2011. jan. 2. 17:01

Abban egyetértek, hogy érdemes az ösztöneinkre is hallgatni, mert nincs két egyforma baba, és úgyis mi ismerjük igazán a sajátunkat. :-)

Viszont látom a képeiden, hogy a kislányod épp egy 15ezres játszószőnyeg alatt fekszik. :-)

Szerintem is van sok fölösleges dolog, de azért vannak nagyon praktikus és a baba fejlesztésére kiválóan alkalmas játékok, eszközök. És manapság már használtan is hozzá lehet jutni sok mindenhez jó áron, csak körül kell nézni. :-)

2011. jan. 2. 17:00
Nagyon jó a cikk! Sok felesleges dolgot megvetetnek az első anyukákkal.
2011. jan. 2. 16:57

Gratulálok a cikkedhez. Nagyon jó, én mindenben egyet értek veled.

Minden jót és jó egészséget kívánok!

2011. jan. 2. 16:55

Én is csak gratulálni tudok és mélyen egyetértek. :)

Ugyanezeket a köröket mi is végigjártuk a férjemmel, bababoltok, védőnő, gyermekorvos...és a sok-sok jótanács a rokonoktól. Én is egy kis szekrény tetejére teszem a kádat és bár én vettem hőérzékelős kanalat, de tudtomon kívül. Már csak itthon vettem észre, hogy az.

Két gyönyörű iker fiú anyukája

2011. jan. 2. 16:50
Egyetértek mindenben.Anyunál van egy mini ásv.vizes flakon abba tett babot kiváló csörgő....persze csörgőnk is van!!!De sok baromság nélkül is felnőnek .))
2011. jan. 2. 16:50

Jó a cikk. A legjobb az tényleg, hogy mindenki mást mond, az orvos, a védőnő, az anyám... Meghallgatom mindet, aztán úgyis úgy csinálom ahogy én akarom.

A mi védőnénink egyébként nagyon rendes, rá hallgatni szoktam.


Ja, kádállványunk nincs, világítós cumink se. Játszószőnyeg van, egy olcsóbb fajta, gyerek imádja. Mérleget béreltünk az első két hónapra.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook