Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük? fórum

Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit vegyünk a babának, és hogyan neveljük?

1 2 3 4
63. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 61. - Talian35)
2011. jan. 3. 13:23
Az ugyanolyan se az a régi kedves. Nálunk is volt rá példa, már lyukas volt, így baci tanya, kidobtam, de hiába, színra, fazonra ugyanolyan volt, csak kínlódott a gyerek, míg nem talált másik kedvencet.
62. bettike2007 (válaszként erre: 58. - Sapienta)
2011. jan. 3. 12:29
én a wc-ben lévő kukába teszem a pelusokat,síma kukászacsiba,mindig kivisszük nagyon jó.
61. Talian35 (válaszként erre: 50. - Homern)
2011. jan. 3. 12:25
Amúgy meg árban majdnem ugyanannyi a világitós cumi is nekünk Avent volt. Igaz nálunk több cumi is volt az ágyban, hogy mindig legyen egy kéznél, és jó is volt, mert igy legalább nem kattant rá egyfajtára, egy szinre, egy mintára, mert attól megőrültem volna ha elveszitjük és nem kapok később ugyanolyat :-)))
60. Mzsuka (válaszként erre: 52. - TSydy)
2011. jan. 3. 09:53
Szerencséd van a védőnővel akkor.Nálunk már a 2.védőnő van mióta megszületett a pici.Az amelyik elment most fog szülni,a másiknak meg nincs gyereke.Majd ha lesz nekik is,rájönnek,hogy a babák nem papírforma szerint működnek.
2011. jan. 3. 09:28
pelenkás vödörnek egy kiürült festékes vödröüt használok, annak is jól zár a fedele és nem engedi ki a szagokat. sima kukazacsi elég hozzá
58. Sapienta (válaszként erre: 57. - Bettike2007)
2011. jan. 3. 09:13
olyan kukát mi is kaptunk. elfogyott a hozzá való zacskó, annak a műanyag tokjára erősítek sima olcsó szemeteszsákot, és azóta így használjuk, és jól szuperál.
2011. jan. 3. 08:51
Egyébként mi kaptunk mérleget is kölcsön párszor ha rátettük,adtuk is vissza,zárható kukánk volt de mivel a zacsi bele 2500adtuk vissza gyorsan.Babakocsit kölcsönkaptuk chocco régi típus 7hónap után visszaadtuk és vettünk egy klassz sport chiccot 15ezerért.Ágyat pelenkázóval együtt 30ért ami még jó lesz a következőnek is,feleslegesen nem vettem semmit.Ja és nekem nem volt sterilizálóm,naponta nem voltam lusta 15percet a forrázással foglalkozni.
56. bettike2007 (válaszként erre: 22. - Mzsuka)
2011. jan. 3. 08:48
mi kaptunk kölcsön játszószőnyeget amúgy nem vettem volna de 7hónapos koráig rátettem elvolt egy ideig utána hogy mászott rá se bagózott a lányom,adtuk vissza.
2011. jan. 3. 08:41
Hát igen amennyi ember annyi vélemény azt csináld amit jónak látsz,van ami tényleg felesleges a 17hónap alatt erre rájöttem,bár világítós cumink van nagyon hasznos mert nem kell felkelnem a gyerekhez a cumit a szájába pakolgatni és keresni,hanem látja teszi a szájába és alszik is,ezt hasznosnak találom.
54. Ncilány (válaszként erre: 49. - Molyka)
2011. jan. 3. 04:40

Nem szép látvány ha telefirkálják a falat.

Láttam valakinél. Az a gyerek is igencsak 23 körül van jelenleg. Az Ő anyukájának a szavai ugrottak be mikor a falrafirkálást írta valaki ( bocs nem keresem vissza ki volt ).

Azt hiszem nálunk is sikerült nem kidekorálni a falat, megúsztuk.

53. TSydy
2011. jan. 2. 23:48
Kicst hosszú lett, bocs. Azt viszont még le szeretném írni, hogy aki ilyeneket ajánl, hogy a gyerek törje össze a játékait, meg borogasson le mindent, annak vagy nincs gyereke (de ne is legyen!), vagy nincs ki mind a négy kereke. Nem szeretném, hogy egy így felnőtt ember legyen majd a fiam barátja, haverja.....
52. TSydy
2011. jan. 2. 23:46

Sziasztok! Az a baj, hogy tényleg minden gyerek más. Van aki esküszik pl. a sterilizálóra, de ha csak szopizik a baba akkor teljesen felesleges. Van aki imádja a kádállványt, mármint a babatartót, van aki nem bírja benne megfürdetni a gyerkőcöt. Van aki cumizik és van aki nem. Én pl. sok mindent kaptam szülés előtt öcséméktől, ők csak és kizárólag állvánnyal fürdettek, én kb. 2x raktam bele kölköcskét és nem tetszett neki. Vettem, meg kaptam mindenféle cumit, volt szilikonos, gumis, fogszabályozós.... ő meg olyan 4 hónaposan ahogy elkezdett jönni elöl a foga úgy vágta oda, hogy átrepült a szobán.Van 5 db. teljesen új cumisüvegem. Egyet vettem, a többit kaptam, olyan felszólítással, hogy ebből sose elég. Mivel kölköcske szeptemberi, egész tavaszig csak szopizott, nem kellett neki másból inni adni. Mikor melegebb lett, akkor meg hirtelen kellett volna valami és a csőrös itató volt kéznél, azt egyszerűbb volt elmosni, abból adtam neki. Azóta is azt használjuk. De tényleg ez annyira változó.

Én esküszöm a fülhőmérőre. Igaz nyolcezer volt, de mivel a gyerekem beceneve Forrest Gump, így gondolom érthető miért kell a villámgyors mérés. Valaki írta az FP járássegítőt. Mi, illetve a fiam rommá játszotta. Míg csak ülni tudott akkor zenéltette, mikor elindult akkor meg levittük az utcára és azt tolta (egyébként meg a bababkocsit).Na igen a babakocsi téma is kényes. Nem mindegy hol akartja és mire használni az ember lánya. És akkor még csak nem is tudja mennyi időre lesz majd rá szükség. Nálunk van a bölcsiben olyan gyerek akit a mai napig babakocsiban hoznak, visznek, az én duracell nyuszim tavaly február óta nem ül bele.

Sajnos az az igazság, hogy az ember sok kért és kéretlen tanácsot kap és nem tudja mit fogadjon meg. Ha annó hallgatok anyósomra akkor a fiam ma tápszeres baba, de mivel olyan stílusban adta elő, hogy írassak tápszert mert császárral nem lehet rendesen szoptatni - megjegyzem kb. két órával azelőtt jöttünk haza a kórházból -, hogy azt mondtam anyád! azért is megmutatom. A gyerek most több mint két éves és még mindig cicizik. Erről ennyit.

A másik ami nekem bejött a kismama magazin. Ebből elég sokat tanultam.

És nem utolsó sorban nekem nagy szerencsém van-volt, mert a régi védőnőnk akivel végigcsináltam a terhességet és az első időket, egy tündér, aki maga is szült és tényleg segíteni akart és nem kioktatni. A férje a gyerekorvosunk, így teljes volt az összhang, a kötelező oltásokon az egészséges rendelésen le is tudtuk a kötelező védőnői méréseket is, de ha kellett bármikor hívható volt és ha kellett jött segített.

2011. jan. 2. 23:22

Tetszett a cikk!

Megnyugodtam, hogy nem egyedül gondolom úgy, hogy a világ egyik legnagyob üzlete lett a születés:-)

Mi még nem vettünk semmit, áprilisig van még idő, de próbálunk majd ésszel vásárolgatni:-)

A világítós cumit azért elraktározom, hátha nálunk is ordítás lesz:-)

50. homern
2011. jan. 2. 23:03

Jó a cikk,én is hasonlóan gondolkodom.Szerencsés vagyok,mert nem sokat problémáztam a babacuccok beszerzésén.Senki nem próbált rábeszélni semmire.A védőnővel még csak szóba sem került ilyesmi.Interneten található listákat nyomtattam ki,és a logikusan hangzó és praktikusnak tűnő dolgokat összeírtam róluk.Jó sok dolgot szelektáltam ki,tele voltak felesleges dolgokkal...

Bababútor,sterilizáló,légzésfigyelő,babamérleg,játszószőnyegek,kiskád,állvány,etetőszék,ruhák összejöttek a rokon gyerekektől.Szóval majdnem minden.Az ágynemű sem többtízezres színes csoda ,mert a fiam az a típus,aki nem hajlandó aludni ha bármi érdekeset lát.Se baldachin,se semmi,csak egy fehér lepedő egy fehér fejvédővel,így nyugalom van :) Játékokat viszont egyáltalán nem kaptunk,csak néhány textil könyvecskét.

Kb egyet sem vettünk újonnan,minden darab jó minőségű,márkás,töredékáron a licitálós oldalakról.A babakocsit is így vettük.

Amivel nem értek egyet,az a világítós cumi.

Csak alváshoz használja a fiam,de ahhoz elmaradhatatlan.Ha nem találja sír és teljesen felébred,nehezen alszik vissza.A világítósat visszateszi magának,alig nyitja ki a szemét és már alszik is vissza.Volt olyan,hogy már ordított,de sehol nem volt a cumi.Már ketten kerestük az apjával,a gyerek csak ordít,és sehol semmi.Villanyt jellett kapcsolni,az éjszaka további része katasztrófa volt...Na azóta nincs ilyen.Akkor is egy pillanat alatt vissza tudom adni,ha átdobta a szoba másik sarkába/ágy alá.Megkeresem a halványan világító kis pontot és kész :)

Persze ahol nem fordultak elő ilyenek ott ez is felesleges.

49. Molyka (válaszként erre: 26. - Ncilány)
2011. jan. 2. 22:36
Nekem probléma, hiszen én se firkálok a falra. A fiamat az életre nevelem, vagyis már egész pici korától próbálom neki a normákat közvetíteni. Abba a falfirka nem fér bele.
48. Mzsuka (válaszként erre: 37. - Banita76)
2011. jan. 2. 22:10
Köszönöm!
2011. jan. 2. 21:59

125g/hét? Az havi szinten 60 dkg. Picit több.

Szerintem egyáltalán nem sok.

46. Mzsuka (válaszként erre: 28. - Iglo)
2011. jan. 2. 21:50

Köszi!

Nem tudom,miért problémáznak sok helyen a védőnők..És hogy jön az ki,hogy heti 125grammot hízhatnak csak a babák..

2011. jan. 2. 21:50

Szia

Ha már két hónapos a babád, akkor úgyis rájössz, hogy mik azok a dolgok, amik hiányoznak. Ruhából én sem vettem meg sosem a drágát. Mikor a nagyok voltak kicsik, nem is tudtam volna. Most éppen tehetném, de már tudom, hogy semmi szükség rá. Egy dolgon nem spórolok, az pedig a cipő. Nem tehetem tönkre a lábát himi-humi cipővel. Játékból sem kell sok és drága, bár azért a minőségnél vigyázni kell, nehogy a kicsi megsérüljön. Mi rengeteg játékot kapunk nagyobb unokatestvérektől, de ha nem kaptunk volna játszószőnyeget, akkor is tudna beszélni épp ugyanígy a két éves lányom :)

A kádállványt megoldottuk egy lécekből összecsavarozott ráccsal, ami a nagy kádra lett szabva. Mivel én császáros voltam, jó volt, hogy nem kell kádat cipelni és hajolgatni.

A világítós cumi és hőérzékelős kanál luxuscikk. Te is kibírod anélkül, a babád is ki fogja. Ami a legfontosabb egy kisbabának, hogy biztosítsák neki a megfelelő körülményeket ahhoz, hogy pihenjen, hogy egyen, hogy szeressék, törődjenek vele. A legfontosabb, ha nyugodt babát akarsz, az a rendszeresség. Mindenben. Beszélni, énekelni kell neki már egészen kicsi kora óta. Attól hogy nem tud válaszolni, már érti. Az anya hangja megnyugtató. Szerintem etesd csak nyugodtan ezután is igény szerint. A 125g/hét az az alsó határ, amennyit híznia kell egy babának. Szerintem egy kicsit buzgó a védőnőd :D

A legjobbat valóban akkor teszed, ha meghallgatod a tanácsokat és leszűröd, ami neked jó lehet.

Sok sikert és jó babázást, sok boldogságot hozzá.

44. Mzsuka (válaszként erre: 18. - Kismorzsa)
2011. jan. 2. 21:48
Mi az egyik legolcsóbb új babakocsit vettük,és nem látok közte és a drágábbak között különbséget.
43. Mzsuka (válaszként erre: 21. - Molyka)
2011. jan. 2. 21:45
Az szép.:(
42. Ncilány (válaszként erre: 40. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 2. 21:19
Az autós szőnyeg akkoriba jött be ( legalábbis nem láttam addig ) mire kinőttünk abból a korból. Igaz lányom van, de az utcán azért kell közlekedni az autók közt. Így ez, sok más dolog kimaradt.
41. Talian35 (válaszként erre: 30. - 3dbc3a8de7)
2011. jan. 2. 21:07
A mini dvd lejátszó max hosszú úton viszont hasznos tud lenni :-)) de egy hotelben evés közben tuti nem vinném le függetlenül attól hogy az enyéim általában 5 percet nem birnak nyugton ülni :-)))
40. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 38. - Ncilány)
2011. jan. 2. 21:03

Na igen, régen paplan volt a földön sok játékkal.

Ettől függetlenül természetesen volt a fiamnak játszószőnyege.

2011. jan. 2. 21:02

Mindenki a legjobbat próbálja a gyermekének adni, a pénzügyi kereteinek megfelelően.

Valóban sok felesleges dolgot vetetnek meg velünk,(főleg első gyermeket váró szülőkkel) de ami esetleg nekünk felesleges, másnak nem biztos, hogy az.

Csak egy apróság: aki szoptat, annak semmi szüksége sterilizálóra. Vagy amelyik baba az ujját szopja, nem kell cumi (lehet az anyuka egy raklap cumit vett még a baba születése előtt).

2011. jan. 2. 21:00

Nekünk nem volt játszó szőnyeg. 2 db paplant tettem a szőnyegre, és nagyon jól elvolt rajta. Mászott forgott, ott pelenkáztam.

Ahol nincs tv ( elvből ) ott se ingerszegény a környezet. Mennek sétálni, találkozik kutyusal, gyerekekkel. Lát autót. Sokat beszélnek hozzá.

37. Banita76 (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2011. jan. 2. 20:48
Jó a cikked, igazad van, és gratulálok a szép kislányodhoz!
2011. jan. 2. 20:27
Sok hasznos dolgot olvastam itt, ami majd ha lesz gyermekem megjegyzendő:)
35. Talian35 (válaszként erre: 29. - Vizöntőlány)
2011. jan. 2. 20:24
Azért ezt nem osztom, hogy semennyi ideig nem játszanak a játékokkal. Persze korfüggő is, nyilván egy 1 évestől ne várjuk, hogy órákig ellesz valamivel, de a 2 éves fiam akár 2 órán át képes volt csak puzzle-kat kirakni, vagy egyszerűen tologatta a Thomas vonatot ami máig nagy sztár nálunk. Nálunk kicsi-nagy sokáig el tud lenni teljesen jól a játékokkal :-)
34. arrivederci (válaszként erre: 30. - 3dbc3a8de7)
2011. jan. 2. 20:23

Szia!


Én a baby tv-t ismerem... és nagyon jónak tartom. Természetesen nem vok híve az órákon át tartó tv-zésnek, de ez az adó tényleg nagyon jó.

Ezen az adón nagyon sok kicsinek való, de nagyobbaknak is igen érdekes rajzfilm, bábfilm, gyermekdal van.

Itt nincsenek villogások, de annál inkább készségfejlesztö, tanító müsorok... mondhatnám alig van "gagyinak", semmitérönek mondható müsoruk.

Az én kisfiam most 20 hónapos, Hollandiában élünk, és sok szót onnan tanult meg helyesen kiejteni (öszintén megvallva, még én is...)

Természetesen a tv max 2 órát megy egész nap, és fél órás szakaszokban. A kisfiam nem bolondul meg tölük, nem lesz pörgösebb... inkább azt látom rajta, h sokkal jobban figyel játék közben, a játék lényegét keresi, nemcsak pakolgat, értelemnélküli játékot folytat.

Hollandul már majdnem tudja a számokat 10ig... persze, még nincsen tisztában a konkrét jelentésükkel, de nagyon szépen hangsúlyozza öket...

Éjszakánként ezen az adón komolyzenét játszanak, nyugtató motívumokkal, ilyenkor mesék nincsenek. Ezt azon babáknak szánták, akik éjjel nem jól alszanak... nos... én ennek soha nem voltam híve, a kisfiammal nem is használtuk ki az éjszakai müsort... ez sztem is túlzás... de, akinek csak ilyesmire nyugszik meg éjjel a babája, annak viszont nagyon jó segítség lehet.

Nem mondom, h nézessétek a tv-t a gyerekeitekkel, de felügyelet, és okos kiválasztással nem negatív ingereket kapnak a kicsik, hanem tanulnak, és kitérul elöttük még jobban a világ... :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook