Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tettél volna az M1-es homokviharban? fórum

Mit tettél volna az M1-es homokviharban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. timycat (válaszként erre: 36. - ,zumba)
2023. márc. 16. 12:04

Egyrészt nem mindenki kedvtelésből közlekedik.


Másrészt nagyon kíváncsi lennék eddig az esetig hányan tudták felmérni azt, hogy közlekedés szempontjából mit jelent egy homokvihar.


Utólag könnyű.

36. ,zumba (válaszként erre: 27. - Jooeva)
2023. márc. 16. 11:56
Előrejelzés: nem érdekli az sok embert. Mit őneki a 100km/h-ás szél, hétvége van, gyerünk. A homokos, még bevetetlen talajok a tavaszi erős szelek idején 40 évvel ezelőtt is porvihart idéztek elő.
2023. márc. 16. 11:53

Minden egyes alkalommal halálfélelmem van az M1-en. (Utasként)


Elvonatkoztatva a homokvihartol, ha tartod a kovetesi tavolsagot; tuti, hogy jobbrol leeloz vki; es betolakszik arra a helyre.


Egybefuggo teherautok mellett egybefuggo szemelyautok 140el a belsoben, es jon a seggedbe villogva, mikor latnia kell, hogy elotted is van 20 auto, melletted meg vegig kamion.


Ha mindket sav lassu valami miatt, vagy áll, mindig vannak olyanok, akik 160al vegigrepesztenek a leallosavban.


Kodolva van a kisebb-nagyobb-tomeg-stb baleset, barmilyen varatlan dolog kerul az egyenletbe.

34. timycat (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2023. márc. 16. 11:47

"Az útviszonyoknak megfelelően vezetni???"


Igen ez egy nagyon "hasznos" szabály és azért van a KRESZ-ben, mert ezzel bármilyen védhetetlen helyzetben az autós felelősségét lehet kihozni és nem az útkezelőét, - fenntartóét.

33. Csillagszem38 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. márc. 16. 11:42
Ezek az autók szerintem csak csorogtak. 40-50-nel sem mehettek. (Belénk is jöttek már 45-tel és sz.rrá tört a kocsink.) A rendőr mondta, aki kijött, hogy 90-nél már meghalnak.
2023. márc. 16. 11:39
Amúgy sztem semmit nem lehetett látni, szóval hiába mentem volna irtó lassan, tuti, hogy belemegyek az előttem lévőbe, ha hirtelen ott terem, mert nem látok semmit.:(
31. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
2023. márc. 16. 11:36
Nem tudom. Valószínűleg gyök kettővel mentem volna, de tényleg irtó lassan. De az biztos, hogy nem tudtam volna elkerülni a balesetet, mert ha mögöttem nem figyelnek, akkor belém is jönnek a p*csába.
2023. márc. 16. 11:02

Most csak kifejezetten a címre reagálva: „Mit tettél volna az M1-es homokviharban?”


Nem tudom, mit tettem volna. Nem tudom, hogy homokviharban hogyan cselekszik az ember, ha vezet. Ráadásul olyan helyzetben, amikor nem egyedül van a pályán. Nem tudom, hogy dolgoznám fel, ha részese lettem volna ennek a szörnyű helyzetnek.


Más dolog szituban lenni, és más dolog véleményt mondani róla kívülállóként. Szigorúan magánvélemény: utólag már csak okoskodásnak számít minden vélemény. Nekem nem dolgom elemezni ezt a sajnálatos történetet. Ítélkezni pedig végképp nincs jogom senki felett.

Itt nem egy szokványos balesetről van szó, amely pusztán emberi figyelmetlenségből és felelőtlenségből eredt.

29. Borian (válaszként erre: 27. - Jooeva)
2023. márc. 16. 10:33

Most nézd meg újra a videót a történteket és a sebességmérőt együtt. Látni fogod, hogy a kamion már másodpercek óta áll, mikor lecsökken a sebességmérő 80ra, 60-ra, majd 0-ra. Magyarul nem reagál azonnal. Hiába károg ezen mindenki, ebből nem derül ki, nem kezdett-e lassítani a kamion már korábban, és a mellette elhaladó halálos irama nem 80-70 km/h.

Én is azt mondom, ha ezek 130-mal csapódtak volna eymásba, sokkal több halott lenne.

28. Pasionella (válaszként erre: 27. - Jooeva)
2023. márc. 16. 10:28
Igen, ebből a videóból látni, hogy a legtöbbnek esze ágában sem volt lassítani....
27. jooeva (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2023. márc. 16. 10:23

Van fenn egy videó: kamion fedélzeti kamera, 90km/h volt a sebessége és nulla lassítás nélkül csapódott bele a többi autóba/kamionba.

[link]


Kérdésre válaszolva:

Lassítás

Vészvillogó

Vagy ha volt előrejelzés, meggondolni, hogy egyáltalán útnak indulok-e

26. Pasionella (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. márc. 16. 10:23
Én valószínűleg megpróbáltam volna lehúzódni bár autópályán ott sem vagy biztonságban... ezt kb csak akkor lehetett volna kivédeni ha mindenki lassít és mindenki lassan megy amíg ki nem érnek a homokviharból.
25. Pasionella (válaszként erre: 23. - Borian)
2023. márc. 16. 10:22
Én speciel egy szóval sem említettem követési távolságot... azt írtam, hogy attól, hogy én lassítok ha a mögöttem lévő nem akkor full belém jönnek, én hiába akarom egyedül kivédeni ha mindenki más hülye és nem fogják fel csoportosan lassítani kellene.
24. timycat (válaszként erre: 13. - ,zumba)
2023. márc. 16. 10:21

Szerintem ezek nem 100-al mentek, akkor nem egyetlen halálos áldozat lenne.


Belém jöttek 50/60-nal úgy hogy én álltam, az én autóm sokkal rosszabbul nézett ki, mint amiket itt a fotókon láttunk.


Én egyszer voltam homokviharban, 0 volt a látó távolság. De az nem autópályán volt, semmi forgalom, így félreálltam. Autópályán nem tudom mit tettem volna.

23. Borian (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2023. márc. 16. 10:20

A követési távolságot írtad, hogy nem lett volna ba, ha betartják.

Nos, egyrészt: én ritkán járok az M1-en, de annyira zsúfolt, hogy ez szinte lehetetlen.

Másrészt, és ezért írtam a satufékről: olyankor normál követési távolság mellett se tudsz megállni.

22. Pasionella (válaszként erre: 8. - Semleges)
2023. márc. 16. 10:19
Azt nem írtam, hogy nem volt az Ő felelősségük is de ettől függetlenül az is bőven sáros aki vezetett és nem lassított hanem vakon "bízott" a szerencsében.
21. Pasionella (válaszként erre: 10. - Semleges)
2023. márc. 16. 10:18
Ugyan világosíts már fel mitől hülyeség az amit a kresz is előír? Az útviszonyoknak megfelelően vezetni???? Ergo ebbe az esetben ha mindenki lassított volna szépen lassan akkor nincs ez az egész. Nem írtam egy szóval sem, hogy azonnal meg kellett volna állni, számtalan videó van arról, hogy még csak lassítani sem lassítottak csak ugyanúgy mentek mint addig csak éppen vakon...
20. eunuch
2023. márc. 16. 10:16
Pedig a tót rendőrök se álltak 2x sorba észért.
19. Pasionella (válaszként erre: 12. - Borian)
2023. márc. 16. 10:16
Nem tudom, én láttam olyan videót ahol semennyire sem lassítottak. Nem írtam azt sehol sem hogy satufékezni kellett volna pusztán mindenkinek lassítania.
18. Pasionella (válaszként erre: 4. - Timycat)
2023. márc. 16. 10:16
Nem voltam még homokviharban de ha abban találom magam akkor biztos leveszem a lábamat a gázpedálról
17. eunuch
2023. márc. 16. 10:15
Pozsonynál ugyanekkor a D2-est lezárták oda-vissza. Dugó lett, baleset nem.
16. ,zumba (válaszként erre: 13. - ,zumba)
2023. márc. 16. 10:10
bocsánat: de nem mentem 100-al.
15. ,zumba (válaszként erre: 8. - Semleges)
2023. márc. 16. 10:09
Az autósok nem figyelik a meteorológiai előrejelzéseket? Persze tempomat, bömböl a zene, hadd menjen.
14. bnedora (válaszként erre: 10. - Semleges)
2023. márc. 16. 10:09

Szerintem meg nem írt hülyeségeket. Aki úton volt már, láthatta, hogy pl. a kamionok hogyan közlekednek.

Voltam már olyan helyzetben, hogy a ködben nem lehetett látni, mégis száguldoztak el mellettünk. Vagy viharban, amikor felhőszakadás, sötétség van. Azt például nem hallottam, hogy milyen állampolgárok szendvettek balesetet. Mert bizony a külföldiek, akik mennek vissza dolgozni hazánkon keresztül nemigazán tartják be a szabályokat. Viszont láttam olyat is Olaszországban, hogy ahol a kamionosoknak nem volt szabad előznie, ott csak a magyarok tették ez. Úgyhogy szerintem is, ha teljesen nem lehetett volna megakadályozni a balesetet, lehetett volna mérsékeltebb is.

13. ,zumba (válaszként erre: 4. - Timycat)
2023. márc. 16. 10:08
Vezettem olyan ködben, hogy egy csíkot láttam, de mentem 100-al....
12. Borian (válaszként erre: 3. - Pasionella)
2023. márc. 16. 10:07
Nem tudom igaz-e, de itt-ott azt olvastam az első(k) satufékeztek, ebből lett a baleset. Ezt még a friss jogsis fiam id fújja, hogy autópályán nincs satufék: lassítunk, lassításkor is vészvillogó, majd lehúzódunk a leállósávba.
11. pötibaba (válaszként erre: 6. - Gyöngy:))
2023. márc. 16. 10:01

Igen, lehet hogy ez most csak így működött:

- mázlista

- kevésbé mázlista

- nem mázlista

- nagyon nem mázlista

10. semleges (válaszként erre: 4. - Timycat)
2023. márc. 16. 09:58
Dehogy volt, ha lett volna, nem írna hülyeségeket:)
2023. márc. 16. 09:56
Ja még annyit, 90-es táblánál mondjuk 100-al megyek és tolnak le az útról. Fénykürt, duda és beleáll a s.ggembe. Na ennyit a közlekedési morálról.
8. semleges (válaszként erre: 3. - Pasionella)
2023. márc. 16. 09:53

Tudod partról könnyű észt osztani, főleg utólag, főleg, hogy nem voltál még ilyen szituban. Közel 40 éve vezetek, biztonsággal mondhatom védhetetlen volt a helyzet.

Előtte pár órával már történt baleset ott ez miatt. Tehát igenis a meteorológiai jelzések figyelembevételével az autópálya vagy út felügyeletnek el kellett volna rendelni amit nem tett. Ennél kevesebbért is hulltak már fejek.

Arról nem beszélve, hogy már annyi útadót meg autópályamatrica meg anyámkínját fizetünk, hogy egy ilyen vagy ehhez hasonló rendkívüli esetben férjen bele még ha plusz embert is kell behívni a biztonságért és ember életekért.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook