Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél, ha a férjed azt vágná a fejedhez, hogy ő tart el? fórum

Mit tennél, ha a férjed azt vágná a fejedhez, hogy ő tart el? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
50. c5f0b4a751 (válaszként erre: 15. - 74740b7c7c)
2010. márc. 8. 10:45

Tamara! A mai világban, ebben az országban a megélhetés komoly nehézségeket okoz. Nem gondolom hogy az édesapádat el kellene ítélni, mert ha minden símán és jól menne, akkor el sem hangzana ilyen mondat. Ezt viszont Te csak akkor érted majd meg ha a mindennapi betevőért Neked kell küzdeni.


Te a dolgokat, csak egy szemszögből látod, még pedig hogy Apukád bántotta az Anyukádat, és szerinted jogtalanul. Szerintem meg nem. Amikor már ilyen viták vannak a párok között akkor sajnos az anyagi háttér instabil. Sok a kiadás és az Apukád azért ilyen ideges - noha tudja, hogy nem helyes, de mint férfi nem keres annyit,hogy nyugodt, felhőtlen életet biztosítson a családjának egy keresőként - mert fél attól,hogy egy esetleges nagyobb akadály esetén minden kártyavárként dől össze. Amit helyesnek tartanék - és hidd el mi sem tettünk másképpen - ha édesanyád tud menjen el dolgozni! Külföldön csak 3 hónapig lehetnek távol a mamák, és után visszamegy dolgozni az akinek szükséges. Más időbeosztásban, de megteheti. Mi sem csináltuk másképpen. Ha a baba egészséges a közösség csak jót tehet neki. Én ugyanezt tettem és semmi gond nem volt. Sőt! Ma sem csinálnám másképpen.


A szüleid üljenek le és beszéljenek egymással a családi költségvetésről, akár hallgasd meg Te is és keressék meg együtt a megoldást. De tényleg nem lehet egy embertől várni - még akkor sem ha az a férfi - a megoldást, mert beleőrül a tehetetlenségbe. Igy magára marad a gondjával együtt. Örülni kell annak, hogy van egyáltalán lehetőség a megoldásra. Amikor az ember szül, akkor minden eshetőségre számítani kell. Ha szemlélet váltás kell, meg kell tenni. Ha kell a pénz dolgozni kell. A baba is meg fogja szokni. Hamarabb beilleszkedik a közösségbe. Mindíg a helyzet követeli meg a szükségességet és annak megfelelően kell cselekedni. Ezt egy fórum nem tudja megoldani.

49. dbc526ea53 (válaszként erre: 30. - Megan O'Conell)
2010. márc. 8. 10:45
Ez tetszik!!!!!!! :-))
48. mona57
2010. márc. 8. 10:44

Mindegy ki-kit tart el, ha felmerül a kérdés akkor biztos baj van!!!,mindegy ha férj-feleség hántorgatja!!!!


Én egy beteg gyermeket neveltem /13éves koráig/

közben született egy kislányom is. A férjemtől azt kaptam, buta nő vagyok nem tudnám egyedül fenntartani magam-megélni,ha ő nem lenne, sőt mindig tehénnek titulált a 70kilómmal. Természetes volt neki a gyerekek nevelése, gondozása mellett, hogy mellettem le érettségizhetett, biztosítottam a nyugodt családi hátteret. MOST MONDOM NEM ÉRTE MEG. A kisgyerek meghalt, majd ezután elváltam. Igen egyedül maradtam-azóta is egyedül élek.

Ha felmerül a kérdés főleg a férj részéről ki-kit tart el, gondolkodjon el mindenki megéri az olyan kapcsolatban maradni??? mert az megalázó, hogy nem veszik észre ,hogy egy meleg otthont biztosít a feleség, tiszta ruhában megy dolgozni a férj, munka után várja a család haza, a tiszta lakásba.

Mindezt ki biztosítja a férjeknek? Persze ők csak azt látjak más kertje mindig zöldebb!!

47. 01c8755c79 (válaszként erre: 43. - Vanesssza)
2010. márc. 8. 10:37

... lehet, hogy én is? ;)

Mert én meg egyedül csinálom az összeset 2 gyerekkel 12 éve... :o))

46. Tamianyu (válaszként erre: 9. - 6048dc6b87)
2010. márc. 8. 10:37

Mi a jó anyjának csinált akkor neki 3 gyereket,ha most meg nehezére esik eltartani Őket?

Az ilyen pasinak az kellene,maradjon egyedül a 3 gyerekkel,oldja meg minden nyűgüket,főzzön mosson takarítson...stb...,és dolgozzon is mellettük.De úgy,hogy ne passzoljon le egy gyereket sem senkinek,oldjon meg maga mindent.Majd megtudná a szemét ki végez nehezebb munkát.

45. cel (válaszként erre: 42. - Cel)
2010. márc. 8. 10:37
A 38. hozzászólásnál a pont. A feltett kérdésre válaszoltam és nem a későbbi hozzászólásra.
44. dbc526ea53 (válaszként erre: 16. - Édesmandula)
2010. márc. 8. 10:36

Baltát azért nem vágnék hozzá.........ugyanannyit adnak érte mint egy rendes emberért,...


de ami a kezed ügyébe kerül,..sokminden jó lehet e célra:-))))


Azt mondanám neki,na most kiscsillag te következel!

Én elmegyek dolgozni,te pedig csak ugyanúgy nem jobban,csinálj meg mindent ahogy én szoktam,INTÉZD A GYEREKEKET STB.!!


...és aztán minden nap jövök haza és ellenőrzöm!!!


...de aztán tüzes is legyél mire hazajövök,mert vár az ÉJSZAKAI MŰSZAK!!!!!!!!!


;-))))))))))))))))))))))))))))))))

2010. márc. 8. 10:35

ÖRÜLNÉK!!!

Ugyanis nálunk fordítva van, sajnos a férjem önhibáján kívül, nagyon keveset keres.

+ mosok, főzök, takarítok, kert, gyerek, öregek...

És még vágjak hozzá jóképet :))

42. cel
2010. márc. 8. 10:35

Ha igaz az állítás, akkor semmit.

Minden esetre megvizsgálnám, hogy miért a szemrehányás?

Nem könnyű ma munkához jutni és ha kényszerből nem vállalsz munkát, akkor nyugodtan közöld vele, hogy lehet, hogy a pénzt ő teremti elő, de te viszont, mosol, főzöl, takarítasz rá is, neveled a gyereket, vezeted a háztartást, stb.

De akárhogyan is van, bántana a dolog, hisz kit ne érintene rosszul, ha nem képes munkát találni.

41. 874eb11dfd (válaszként erre: 39. - C5f0b4a751)
2010. márc. 8. 10:35
azt hittem moderátor vagy :)
40. 874eb11dfd (válaszként erre: 30. - Megan O'Conell)
2010. márc. 8. 10:34
ez tökjó :)))))
2010. márc. 8. 10:33

Szia Tamara!


Ha máskor felvetsz egy problémát, vagy felteszel egy kérdést, kérlek tiszteld meg az olvasókat azzal,hogy nem kb. 8 hozzászólás után vázolod fel a problémát, mert így mindenki gondol valamire, és helytelen következtetést vonhatnak le. Pl. én is azt hittem hogy a pároddal van a konfliktus helyzet, közben kiderült, hogy a szüleidnél van a gond. Ez is egy másik témakőr igaz? Fontos a pontosítás. Köszönöm.

38. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 15. - 74740b7c7c)
2010. márc. 8. 10:33
Anyukádnak szemléltetnie kellene, mi az a semmi amit ő otthon csinál. Pl egy napig ne csináljon semmit tényleg, persze a pici körüli teendőkön kívül.Talán leesik apudnak a szitu.Vagy amikor apud otthon van egész nap, menjen el otthonról, bár nem tudom mennyi idős a testvéred.Két óra múlva ha visszamegy haza, egy garantáltan zavarodott idegbeteg frusztrált férjet fog otthon találni:DLehetőleg etetési idő, és egyéb teendők is essenek bele a kiruccanás idejébe.Az a baj, hogy a házimunkát általában olyan semmittevésnek, vagy ami még durvább nyaralásnak aposztrofálják, persze csak azok az emberek, akik sosem tettek arrébb még egy poharat sem.Az ingyenélés és a háztartásbeliség nagyon messze van egymástól, mondhatnám fényévekre.Amíg apukádnál ez nem kerül helyre, addig azt fogja hinni, hogy igaza van.Ha fizetnie kellene egy bejárónőt, egy szakácsot,egy mosónőt és egy bébiszittert, nagyon meg lenne lepve:)
37. 9242a6388c (válaszként erre: 30. - Megan O'Conell)
2010. márc. 8. 10:32
jóóóóó...
36. 874eb11dfd (válaszként erre: 15. - 74740b7c7c)
2010. márc. 8. 10:32

lehet, hogy apud nagyon fáradt volt, ideges, és ezért mondta, nem? :(

LEhet, hogy egy kis szabadságra vágyik,hogy egyedül lehessen.... ??

35. 01c8755c79 (válaszként erre: 15. - 74740b7c7c)
2010. márc. 8. 10:31

Ha ez egyszer-kétszer hangzott el, annak millió oka lehet. Nem tudom apukád mit dolgozik, mennyire biztos a munkahelyen, de bizony komoly stresszt is okozhat, ha tudja, hogy ő az egyetlen biztos kereső a családban, mert mi van, ha vele történik valami?

Ha rendszeresen, háááát akkor átgondolandó a kapcsolat... mert ugye, ha anyukád feladata az is, hogy eltartsa a családot, rendben tartsa a háztartást, és az is, hogy gyereket neveljen.... akkor attól fogva apuka már miért is van ott?

34. vkatka
2010. márc. 8. 10:30
Minden nap megkapom tőle, hogy miért nem dolgozok. Nem jut el a kicsi agyáig, hogy ha egyszer nincs munka, akkor a fejemre is állhatnék, akkor sem tudnék hol dolgozni.Így tűrök mert ha ő nem lenne akkor éhen is halhatnék, hiába lakunk a szüleimnél, ők nem segítenek.
2010. márc. 8. 10:30
Adott szitutól függ! Mi okból mondja?
2010. márc. 8. 10:30
Pofán verném magam...és kiselőadást tartanék magamnak arról, hogy mi egy férj, apa kötelessége...
2010. márc. 8. 10:30

Mondja, de kit érdekel?!

Ha majd a "hegy tetején leszek", akkor nem fogja mondani... :-O

2010. márc. 8. 10:30

Kis tanmese Indián lány naplójából - igazán tanulságos! (Utólagos engedelmével) :)


Volt egyszer egy férfi,aki nagyon belefáradt mindennapi munkába.Ő mindennap dolgozni járt,a felesége meg csak otthon ült.


Szerette volna,ha a felesége is megtudná,mi mindenen megy keresztül nap,mint nap,ezért egy este így imádkozott:

"Mindenható atyám!Mindennap dolgozni járok,és naponta 8 órát robotolok, miközben a feleségem csak itthon ül.Szeretném,ha ő is megtudná,mi mindenen megyek keresztül,ezért kérlek Uram,add,hogy egy napra testet cserélhessünk.Amen."


És a férfi másnap reggel már női testben ébredt.Felkelt,reggelit készített a párjának,

felébresztette a gyerekeket,kikészítette az aznapi ruhájukat,reggelit adott nekik,becsomagolta a tízóraijukat,elvitte őket az iskolába,hazament,gyorsan meglocsolta a

virágokat,bedobott egy adagot a mosógépbe,

összeszedte és megmosta a kirándulásból

hazahozott piszkos,sáros lábbeliket,majd

összeszedte a vegytisztítóba való holmikat,és elvitte,megállt a banknál is,pénzt vett fel, elment bevásárolni,kifizette a számlákat,és rendezte a csekk-könyvet is.Kicserélte a macska almot,és megfürdette a kutyát.


Ekkor már délután egy óra volt,és igyekeznie kellett,hogy be tudjon ágyazni,hogy rendet rakjon,porszívózzon,még a konyhát is felseperje,

felmossa,és már rohanhatott az iskolába a gyerekek elé,akik hazafelé még vitatkoztak is vele egy sort a leckekészítés miatt.Kitett az asztalra egy kis sütit meg tejet,és rávette a gyerekeket,hogy írják meg a leckéjüket és tanuljanak.Ezután felállította a vasalódeszkát,és tévét nézett,miközben vasalta a ruhákat.Fél ötkor nekiállt krumplit pucolni,és zöldséget mosni,hogy egy kis salátát készítsen.Kisütötte a húst,és egy kis zöldbabot is párolt mellé vacsorára.Vacsora után kitakarította a konyhát,beindította a mosogatógépet,majd elrakta a tiszta edényeket,megfürdette a gyerekeket,és ágyba dugta őket.9-re már nagyon fáradt volt,és bár a napi munkával még nem végzett,úgy döntött, ő is bebújik az ágyba,ahol még elvárták tőle,hogy szeretkezzen,és ő ezt panasz nélkül meg is tette.


Másnap reggel,amikor felébredt,azonnal letérdelt az ágya mellé,és így imádkozott:

"Mennyei Atyám!Nem tudom,mire számítottam.

Belátom,hiba volt,hogy irigykedtem a feleségemre,

mert képes egész nap otthon lenni.

Kérlek Uram,nagyon kérlek,csináljuk vissza a

cserét!"


És Isten az ő végtelen bölcsességével ezt felelte:

"Fiam,látom, tanultál a leckéből,és ezért boldogan

cserélem vissza a dolgokat abba a formába,amiben eredetileg is voltak.

Csak kilenc hónapot várnod kell még. Tegnap este

teherbe estél."



Hajrá, fiúk! Lehet cserélni!

29. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 24. - 9242a6388c)
2010. márc. 8. 10:29
Igazad van, de szerintem több, mert nekünk még éjszaka is ébernek kell lenni, ha gyermek van. És nem teheted meg soha, hogy szabadságot veszel ki.
28. 3388f1d995 (válaszként erre: 15. - 74740b7c7c)
2010. márc. 8. 10:28

Sajnálom szegény anyukádat nem ezt érdemelné mikor két gyereket nevel a párjától.

Ő is kap Gyest így nem az apukád tartja el de ha ez neki nem tetszik próbálja ki csak egy napig azt amit anyukád tesz.

Nem tudom mit szólna hozzá.

2010. márc. 8. 10:28
Mint már írtam, nálunk is így van, a családi pótlékon kívül semmit sem kapok, de cserébe én mosok, főzök, takarítok és még soha nem volt olyan, hogy ne tudjon tiszta ruhát felvenni, vagy hogy ne legyen vacsora. Szerintem ezt ő is tudja. Ja és persze nevelem a gyermekünket.
26. Tina87
2010. márc. 8. 10:28
Ha egy pár szereti egymást akkor ilyen gondolatnak még csak meg sem szabadna fordulni a fejében.Ha ez zavarja akkor vmi baj van a kapcsolatban.
25. 874eb11dfd (válaszként erre: 21. - Szylwi)
2010. márc. 8. 10:28
hát anyuékhoz haza
24. 9242a6388c (válaszként erre: 9. - 6048dc6b87)
2010. márc. 8. 10:27
szerintem 3 gyerek, meg a hátartás pontosan napi 16 óra munka...időnként több...
2010. márc. 8. 10:27
Ez a férj feladata (nagyrészt)... Vállalta, mit van kiakadva?
22. 874eb11dfd (válaszként erre: 18. - E584b61b26)
2010. márc. 8. 10:27
jah, nem jó érzés, kiszolgáltatott helyzetben lenni... ( bár én nem panaszkodom, mert semmit nem sajnál tőlem :) )
21. szylwi (válaszként erre: 19. - 874eb11dfd)
2010. márc. 8. 10:26
igen, de ha ő tart el, akkor hova mennél?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook