Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél, ha a férjed azt vágná a fejedhez, hogy ő tart el? fórum

Mit tennél, ha a férjed azt vágná a fejedhez, hogy ő tart el? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
80. Zselice (válaszként erre: 69. - Giusy)
2010. márc. 8. 11:26

És vajon ez a helyzet a gyerek előnyére válik?

De jó hogy van sok pénzük, attól még nem lesznek boldogok!

Jó sokat tud foglalkozni a kedves anyuka a gyerekkel, abban a korban, amikor a gyereknek a legnagyobb szüksége van az anyjára!

Nem véletlen, hogy a bölcsit elkerüli aki megteheti!

2010. márc. 8. 11:22
Ha születik babó, akkor alapban hat hónap otthonlét, mert anyatejes ideális esetben, mégideálisabban igény szerint szoptatott, ami akár azt is jelentheti, hogy óránként cicin van.Ezután jön a hozzátáplálás, ami egyéves korig tart.Akkor hogyan megy 3 hónaposan bölcsibe baba? Anyával együtt? Az otthon töltött időre jár némi pénz államtól, igaz nem sok, de aki gyerekkel van otthon, van némi jövedelme.Tudom, mert én is ilyen kis ingyenélő vagyok:DDD Ki tudunk belőle jönni, pedig alapgyest kapok. Ha a párom csak egyszer is megemlítette volna hogy ő eltart engem, repült volna. Egyébként elmenni dolgozni szép álom, kisgyerekkel majdnem lehetetlen, vagy le kell tagadni.Ez egy olyan tabu amiről mindenki tud, mégsem létezik hivatalosan, ugyanis alkotmányellenes.Ha egy nő elszólja magát az állásinterjún, hogy neki van gyereke, aki bölcsis, ovis korú, köszönik majd értesítik...Egyébként én már jártam úgy is, hogy azért nem kaptam meg egy üzlethelyiség bérleti jogát(!), mert férjnél vagyok, és hát akkor lehet lesz majd gyerek is...Ne álmodozzunk én azt mondom:)Gyárakba három hónap próbaidő után viszontlátásra van, mert utána be kéne jelenteni...Ne az otthon lévő anyukákon verjék le a port, hanem azért bosszankodjanak, mert ezt itt, ebben az országban nyugodtan, következmények nélkül meg lehet tenni.Az anyuka fejéhez vágni hogy eltartott, megtűrt személy a saját lakásában, meg gusztustalan, még akkor is ha a férj elfárad a munkahelyen.
78. Giusy (válaszként erre: 72. - Tamianyu)
2010. márc. 8. 11:21
Igen jól mondod tényleg nehéz. Nálatok látom ez nem kérdés, hogy melyik módon éltek. De akiknél már az is képbe jön hogy ki kit tart el ott elkell gondolkodni hogy nem megsértődni kell mert a férj felhozta hanem tenni ellene valamit. ÉN is azt vallom, hogy az ember úgy vállaljon gyereket hogy utánna nem a nagyi vigyáz rá, meg a bölcsi. De ezt te se láthatod előre, hogy mi lesz veletek pl 1 év múlva. Ha már a férjed szanaszét gürizi a fejét és még mindig csak annyit keres mint múlt évben és mindennek felmegy az ára, miközben te eltudnál helyezkedni egy munkahelyen a bölcsibe vagy óviba való gyermekeddel. Te nem segítenéd a családodat?
2010. márc. 8. 11:21
Azért élethelyzetek és élethelyzetek közt van különbség... barátnőm 4 gyermeket nevel, abból kettő kicsi sérült is... a férje az egyedüli családfenntartó... és iszonyú adósságuk is lett, amikor a 36 m2-ből a 2+ 2 félszobás lakásba költöztek. DEEEE, a nagyfiú 21 évesen végzett, szakmája lett... munkahelye is lett volna, DEEEE nem, anyuka szerint,Ő még csak had tanuljon és nappalin érettségizzen le. Szeretem őket, de sajnálom a pasit nagyon. És nem is értem, hogy ha már anyukának ennyi sok esze volt, akkor a nagyfiú miért nem állt oda, hogy könnyítsen a terheken, mert egyedül fenntartani egy 6 fős családot.... hááááááááááááát....
76. 6048dc6b87 (válaszként erre: 73. - Giusy)
2010. márc. 8. 11:20
És még mennyi mindet tudnék mesélni! Este amikor már holtfáradtan beesik szó szerint az ágyba még ott is teljesítenie kell, mert ha nem akkor rossz napok következnek és jobban jár ha odaadja magát....Éjjelekig a számítógép előtt ül és reggel korán kell, fáradt meg nyügös meg utála dolgozni! Hozzáteszem mielőtt gyesre mentem volna én is ezt a munkát végeztem és örültem amikor hazajövök hogy nem kell a gép előtt ülnöm és takarítottam, főztem férjemmel sétáltunk! Már a gyerekek is mondják hogy"apa nem jön velünk játszani mert számítógépezik"
2010. márc. 8. 11:20

Egyébként tudjátok mi a röhej?Férjem munkát szeretne váltani.Az egyik interjún megfelelt,felvették volna(hasonló felső vezetői posztba mint most van)az volt a baj,hogy van 3 gyerekünk:00000-)))

Nem tudtuk sírjunk,vagy nevessünk.Azt hittük eddig ez csak az anyáknál kifogás.

Arra hivatkozott a cég,hogy sokat kell utazni,külföldön lenni,akinek családja van nem tud 100%-ban a munkájára koncentrálni a család miatt.Hihetetlen.Talán számított erre amikor pályázott akkor is neeemm???A másik meg,hogy mindig ilyen munkája volt van.

74. Tamianyu (válaszként erre: 71. - 6048dc6b87)
2010. márc. 8. 11:16
Undorító egy pasi lehet....szánalmas...
73. Giusy (válaszként erre: 71. - 6048dc6b87)
2010. márc. 8. 11:16

Igen sajnos ilyenről én is hallottam már közelebbi ismerősöktől.

Na hát az a 8 órás irodai munka nagyon megterhelő lehet! Az én barátnőm férje is olyan hogy míg nem indul a céges busz addig leül a kislányával társasozni, ő is gyárban dolgozik. És mindennap 3 órát utazik odavissza a munkahelye és lakóhelye között.

2010. márc. 8. 11:15

Miért nem lehet azt megérteni,hogy nagyon nehéz gyerekek mellett munkát találni,ami megfelel?

Én ha választanom kell a gyerekeim és a munka között,természetesen én is a gyerekeimet választom,mert Ők a fontosabbak.Ne a bölcsőde és ne is a nagymama nevelje fel Őket,mert én vagyok az anyjuk!És ettől vagyok jó anya,hogy az időmet magamat adom neki,ami pótolhatatlan.Én elítélem azokat a nőket akik anyák,és minden fontosabb számukra mint a gyerekeik.És nem hiszek abban sem,hogy egy nő az életben minden téren toppon tud lenni,ez mese!Ha találok a gyesem lejárta után olyan munkát ami alkalmazkodni tud a gyerekeimhez,ovi suli..stb...akkor dolgozok.Ha nem,akkor egy darabig csak ANYA leszek,majd dolgozok akkor amikor nem a gyerekeim kárára lesz.Mi így terveztük ezt a férjemmel,és nem gondoljuk,hogy többet érne a munka az anyaságnál.

Egyébként mennyi a fizetése egy bébiszitternek,bejárónőnek,takarítónőnek...stb..???Ezt össze kell adni,leosztani a napi ezen dolgokkal eltöltött órára,és meg lehet nézni ki keres többet.Apuka leperkázhatja anyukának ha elégedetlen,így már nem ő tarja el,csak a megdolgozott unkájáért kapott pénzt költi....

71. 6048dc6b87 (válaszként erre: 46. - Tamianyu)
2010. márc. 8. 11:12
hát ezaz..elején nagy volt a szerelem...jött az első baba aztán a 2.barátnőm már nem akarta de a férje igen igy hát jött a második és a 3.pedig véletlenke volt! Hazajön munkából eszik és leül számítógépezni , a barátnőm meg a 3 gyerekkel elvan! Még akkor is húzza a száját ha megkéri hogy hozzon még tápszert a picinek mert kevésnek bizonyult amit ő bevitt....fejéhez vágja hogy ő tartja el őket és micsoda teher nehezedik rá! Apuka 8 órás irodai munkát csinál, az én férjem 10 órákat áll a sor mellett hazajön eszik és velünk foglalkozik , mosogat, bármit megcsinál ha megkérem! Barátnőm féje az 5 hónapos kislányukat 2 szer fogta meg, egyszer sem pelenkázta..Úgy beszél vele mint a kutyával, ha nem készít neki reggelit a barátnőm mert épp nem kelt fel reggel 6-kor mert egész éjjel virrasztott akkor egész nap bunkó vele meg napokig is! Annyira sajnálom szegényt mert nagyon jó lány, imádja a gyermekeit jól neveltek szépek, okosak! Nagyon megalázza és kiszolgáltatott!!!!!
70. mona57 (válaszként erre: 63. - Zselice)
2010. márc. 8. 11:06
Az alábbi kérdés ha felmerül,/ ki-kit tart el / de ez nem szabadna hogy így történjen. Mire várjon egy nő, mennyi megaláztatás éri abban a házasságban.Szerinted mit lehet tenni, én 20 év után váltam el. Sajnos későn.
69. Giusy (válaszként erre: 56. - 9242a6388c)
2010. márc. 8. 11:05

Nincs gyerekem, de én is elmondanék egy tanulságos esetet ami a barátnőmé és a férjéé.

A barátnőm kislánya 2 éves volt amikor elhatározta hogy munkát keres. Bölcsi a közelben nincs így a dédi vigyázott a gyerekre míg óvódás lett múlt szeptemberben. Hozzáteszem a legszebb lakóparkban laknak, új autóval járnak a férje jó hónapokban CNC gépkezelőként több százezret hoz haza, ők mégis úgy döntöttek hogy jobban segítsenek magukon a feleség munkát vállal egy pici gyerek mellett és háztartás mellett. Ráadásul olyan munkát ami mellett se reggele se délutánja, mert 10-18-ig dolgozik. De ez mellett olyan kajákat csinál és olyan puccban van a lakása hogy enni lehetne a csempéről, és inni lehetne a wc kagylóból. Úgyhogy ne gyere azzal hogy egy gyerek mindig teher egy anyának. Nem is értem sokan azért szülnek gyereket hogy utánna ne kelljen elmenni dolgozni???


Pl egyik haverom anyja évek óta vagy talán évtizedek óta háztartásbeli. A férje megunta hogy sz.rik elmenni dolgozni azt otthagyta őket, kiköltözött a téliesített kertbe. Az anya aki immár 55 körül van bevan savanyodva, és szégyenszemre a fiai tartják el. Pedig egészséges, csak nem értem mire jó ez, abba nem gondol bele hogy a fiai se lesznek sokáig ott? Azt még nyugdíja sincs miből is lehetne?

2010. márc. 8. 11:04

Sziasztok!

Szerintem egy házasságban nem kéne ilyennek lennie.

Nekem egyszer mondta ezt a párom,aztán elétettem egy papírt egy tollat és számoltattam.Azóta csenben van,mert tudja én teszek le többet:)

67. d949b00de0 (válaszként erre: 63. - Zselice)
2010. márc. 8. 11:03
Mert az a legecccerűbb! :DDD
66. 01c8755c79 (válaszként erre: 63. - Zselice)
2010. márc. 8. 11:00
Szerintem senki nem írt olyant? ... vagy csak nekem nem tűnt fel? :O
65. Tamianyu (válaszként erre: 48. - Mona57)
2010. márc. 8. 11:00

Te aztán egy igazán nagyon aljas undormány pasit fogtál ki apának:(((Jó,hogy megszabadultál tőle.

Sajnálom a gyerekedet.

Higgy magadban,ne engedd,hogy a jövődre is rányomja a bélyegét az exed mocska.

Biztos,hogy nagyszerű és erős jellemű ember lehetsz.

64. 01c8755c79 (válaszként erre: 59. - Mona57)
2010. márc. 8. 10:59

... ez a válófélben lévő férfiak mániája :o) Az én volt férjem is közölte velem, hogy földönfutó leszek nélküle... Nos én felneveltem/nevelem a két gyermekünket... a lakás a sajátom, és közben le is diplomáztam, nem is minimálbérből élünk. Neki már a lakása sincs meg, anyukájához költözött vissza, és a 2 gyerek után járó havi 20 ezer forintot is késve, összevissza tudja csak fizetni.

A közeledéseket én is fentartással fogadom... Valahogy így már az ember nem valódi TÁRSAT keres, hiszen milyen társat? Gyermekem már van, el tudom tartani őket, a lakás rezsit ki tudom fizetni...stb. stb. akkor tulképpen mihez kell a "táááárs?"? :o))

2010. márc. 8. 10:59
Miért van az, hogy bárki feltesz ezen az oldalon egy kérdést, családi problémát, a válasz az, hogy válj el?
62. mona57 (válaszként erre: 30. - Megan O'Conell)
2010. márc. 8. 10:58

Nagyon tanulságos.


Minden családnak a szoba falán kellene lenni ,hogy olvassák.

2010. márc. 8. 10:57

Amikor kimondtátok az "IGEN"-t, akkor az eskü szövegében szerepel, hogy "...jóban, rosszban...".

Ha ezt az esküt ilyen bántó, megalázó módon megszegi, akkor nincs más, mint a válás.

Nem méltó arra, hogy a felesége légy!

60. dbc526ea53 (válaszként erre: 44. - Dbc526ea53)
2010. márc. 8. 10:56

A viccet félretéve,amikor Anyává válik az ember,sok minden átértékelődik,és aki csak teheti szeretné magafelnevelni a gyerekét,látni felnőni,a saját szeme előtt,a mostani helyzetben sajnos az Apák nagyon kevest tudnak otthon lenni,részesedni ebből. Szomorú.


A kucsszó,átérezni a másik helyzetét. Mert ha valaki ezt teszi csak akkor tudja igazán értékelni azt amit a másik/is/ megtesz a családjukért.

Egymást segíteni össszetartani. A család az egy egység,de minden részlete,fontos tagja az egésznek.

59. mona57
2010. márc. 8. 10:53

Mióta elváltam minden férfi közeledését fenntartással fogadtam, jól belém sulykolta a volt férjem, hogy nem tudok majd egyedül élni-fenntartani magam.

Hát igenis tudok egyedül élni /de nagyon hiányzik egy olyan társ ki engem kényeztetne szeretne.AMI KIMARADT AZ ÉLETEMBŐL, és ez amit sajnálok hogy elfutottak az évek felettem, mert mindig másoknak akartam megfelelni.

mindig adminisztratív munkát végeztem, tehát biztos "ostoba voltam"

2010. márc. 8. 10:52

Viszont abszolút helytelennek tartom, hogy itt fórumon olyan formában vázold fel a gondodat,hogy lehetőséget adj arra, hogy édesapád a "viselkedése" kapcsán negatív értelemben ítéltessék el. Nem bántotta Anyukádat, csupán tehetetlenségében tett erőteljesebb szemrehányást. A kettő nem ugyanaz!!!

Mecsoda különbség van!!! Jól írtam! Tudatos! Mecsoda!!Óriási!! A tét ugyanis a megélhetésetek, a körülmények megtartása, és annak kikerülése, hogy elveszítsenek esetleg egy élet munkáját. Az ugyanis hamar jön.


Tehát mielőtt írsz, mindíg gondold végig, hogy mit szeretnél Vele elérni? Nem mindegy!

57. Giusy (válaszként erre: 50. - C5f0b4a751)
2010. márc. 8. 10:51
Ott a pont amit írsz. Egy ilyen nehéz helyzetben mint amiben lassan 2 éve él Magyarország nem értem hogy képesek sokan nem dolgozni? Vagyis úgy élni hogy meg se próbálják segíteni a családi kasszát. Majd a férj/feleség eltart. Persze hogy Tamara apukája kiborult, mert ő tartja el a családot a felesége meg se próbál segíteni magukon. Pedig biztos kellene ha az apuka ennyire kivan, hogy már odáig jutott hogy a felesége szemére vesse hogy ő tartja el. Én azt mondom ha van munkahely ha van bölcsi és van munka az ember kapjon az alkalmon.
56. 9242a6388c (válaszként erre: 51. - Giusy)
2010. márc. 8. 10:50
Van gyereked? Voltál mát otthon egy vagy több gyerekkel???
2010. márc. 8. 10:49
jó,hogy itt irkálunk, ő meg sztem már nincs is itt...
54. Briguska (válaszként erre: 30. - Megan O'Conell)
2010. márc. 8. 10:49
nagggggyon jóóóóóó!!!
53. 874eb11dfd (válaszként erre: 51. - Giusy)
2010. márc. 8. 10:49
tényleg, most hogy irtad, visszaolvastam, én sem értem, miért nem teszi be bölcsibe?
52. Felhoo
2010. márc. 8. 10:46

Én biztos elküldeném melegebb éghajlatra. Én is sajnálom anyukádat, eléggé szerencsétlen a helyzet.

Mi még csak összeköltözés előtt állunk, de mivel egyetemre fogok járni, ő felvállalta, hogy engem eltart, mivel mellette esélyem sem lesz dolgozni. Ő ezt boldogan vállalja, igazából engem zavar jobban a helyzet:)Biztos, hogy nagyon kiszolgáltatott helyzet, és mindent meg fogok tenni azért megháláljam Neki, de ha egy csöpp esélyt is látnék arra, hogy a szememre vetné ezt, biztos, hogy eszembe sem jutna Vele összeköltözni.

A családunkban van egy házaspár, a csaj, h férjhez menjen, abbahagyta a fogamzásgátlót titokban és teherbe esett. Azt mondanom sem kell, h boldogtalanok. A csaj minden álma az volt, h háztartásbéli legyen és gyerekeket nevelhessen. A férfi feleségül vette, de azóta se akar másik gyereket és mikor oviba kezdett járni a lányuk, elküldte a nejét dolgozni... A kislány most 5 éves, és a nő azóta is akar másik gyereket, de a férj megtagadja tőle. Mindennaposak náluk a veszekedések, és a gyerek issza meg levét az egésznek. Tanulságos történet szerintem...

51. Giusy (válaszként erre: 34. - Vkatka)
2010. márc. 8. 10:46

Sajnálatos dolog hogy a kedvesetek a fejetekhez vágja hogy ő tart el benneteket. Nálunk, habár nem lakunk együtt, nekem nincs munkám. De a párom azt mondta bátran merjek pénzt kérni, ami az övé az az enyém is. Sosem lehet tudni mikor lesz fordítva.

Viszont egy dologban nem értek egyet. Azt modjátok sokan, hogy gyerek és háztartás mellett a férj ne okoskodjon hogy elmenjetek munkába. KÉrdem én? MIért azért mert nektek van egy gyereketek? Aki már bölcsödébe és óvódába érett? Sok dolgozó nő nevel gyereket és látja el a háztartást munka előtt vagy után. Ma már szerintem kevesen engedhetik meg maguknak, hogy háztartásbeliként éljenek. Meg különben is a fórumnyitó ha megoldhatja hogy bölcsibe adja a gyereket és lesz munkája is miért nem segít a családi kasszán? Lehet hogy a férjének már a t.ke is kilehet hogy ő tartja el az asszonyát, mert lehet neki úgy jön le hogy esze ágában sincs elmenni dolgozni. Az meg más kérdés hogy mindennap kimossa a szennyesét vagy megfőz. Még szép, otthon van az lenne a szégyen ha nem csinálná meg mikor munkája sincs.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook