Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél, ha a férjed azt vágná a fejedhez, hogy ő tart el? fórum

Mit tennél, ha a férjed azt vágná a fejedhez, hogy ő tart el? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
110. a74de3d08a (válaszként erre: 98. - Ee4c27a1c3)
2010. márc. 8. 13:55
van amit egy férfi nem képes adni és van amit egy nő nem képes adni.
2010. márc. 8. 13:51

Virag002, nagypanka

Hát igen, nála ez bevált, mert mikor hazaért a férje ki volt akadva, hogy a babától semmit nem tudott csinálni, pont abban a korban volt, hogy folyamatosan gügyögni kellett hozzá, mert ha nem akkor üvöltött.Aztán asszonyka elmondta, hogy egész nap így "nyaral", mellette főz stb.Eloszlottak a férje illúziói, azóta néha még segít is:)


Felhoo:)

Hát igen ez azért bonyolultabb, első pár hónap alapban ki van ütve, esetleg első évről lehet beszélni, a táplálás miatt.Egyéves korig fő táplálék anyatej, féléves kortól van hozzátáplálás, de akkor is fő táplálék anyatej.Fejni nem érdemes, nem lehet forralni, hidegen nem adható, ha melegen tárolod akkor meg bomlik.Plusz ott vannak a hormonok, amik következtében a legártalmatlanabb nőből is előbújik az anyatigris, nem lehet kibírni baba nélkül egyszerűen, megőrülsz.Én pl egy órára nehezen tudtam otthonhagyni, és akkor is a távollét alatt kb ötvenszer kerültem szívroham közeli állapotba, amiatt hogy nem látom a gyereket.Ha lesz majd babó, szerintem te is máshogy gondolod majd, elötte én is úgy gondoltam, hogy pár hónap aztán megyek vissza, de nem tudtam megtenni.A pénz nem sok amit kapok, de beosztjuk, ki lehet belőle jönni, és a párom sem keres sokat, de most ez van.Ősszel megy oviba lányzó, én meg dolgozni ha sikerül.

2010. márc. 8. 13:48

Apám legnagyobb baja, hogy utálja a munkahelyét.. fáj neki, hogy anya nem dolgozik, fáj neki, hogy én még tanulok.

Szerinte mindenki "hereverőzik" ebben a családban, csak ő a hős.. a dolgozó!


Azt várom, hogy a 2,5 éves húgomat, nyáron elküldje nyári munkára:))

107. 9242a6388c (válaszként erre: 104. - Felhoo)
2010. márc. 8. 13:44

"De pár hónap múlva cserélniük kellett, mert az anya nem bírta a gyerek nélkül. Szóval ez egy kicsit bonyolultabb kérdés, mint hogy anyagilag hogy jár jobban a család..."

Szerintem itt a lényeg...pár hónapos gyerek mellől dolgozni járó anya...én nem birtam volna...

Sokan azt irják itt a hoxán, hogy megszül, és fél év, max egy év és mennek vissza dolgozni...Én ilyenkor mosolygok, az anyai sziv nem eneged.

Mondjuk, más ha kényszer megoldás,stb...

106. 74740b7c7c (válaszként erre: 105. - 9242a6388c)
2010. márc. 8. 13:43

Apám ilyen... én sem csípem!!! NEm bántódom meg!

Anyum napi 12 órát dolgozott, mielőtt tesóm született, és nem heti 5 napot, hanem 6-7-et, és nem 8 órát..12-őt!

Mégsem nyavajgott... apám napi 8 órától meg van halva...!!

105. 9242a6388c (válaszként erre: 103. - 74740b7c7c)
2010. márc. 8. 13:40

Tamara nem akarlak megbántani, de amit most leirtál nekem azt mutatja, hogy is mondjam, nem túl szimpatikus a apukád...

Anyukád helyében jól beolvasnék neki, én ezt tenném...

104. Felhoo (válaszként erre: 96. - Ee4c27a1c3)
2010. márc. 8. 13:36

Nálunk a párommal, ha közösen vállalunk családot, úgy beszéltük meg, hogy az első pár hónapban én maradok otthon, utána a párom maradna. Nagyon szerencsés vagyok, hogy párom 21 éves létére, nagyon szereti a gyerekeket és család centrikus. ÉS mivel a gondolattól is pánik rohamot kapok, hogy 3 évet itthon legyek... És nagy valószínűséggel nagyobb is lesz a fizetésem:D

Egyszer ment egy dokumentum sorozat a gyerekek lelki fejlődéséről, és az egyik családnál az apuka maradt otthon a babával, mert az anya többet keresett. De pár hónap múlva cserélniük kellett, mert az anya nem bírta a gyerek nélkül. Szóval ez egy kicsit bonyolultabb kérdés, mint hogy anyagilag hogy jár jobban a család...

103. 74740b7c7c (válaszként erre: 50. - C5f0b4a751)
2010. márc. 8. 13:36

Az a helyzet, hogy apukám nagyon is jól keres. Tesóm pedig azért nem jár bölcsibe, mert nincs férőhely!


Apám meg nem szakad meg a napi 8 órai munkába! Hazajön eszik, aztán megy is itthonról v. a tv. előtt döglik, és ordít, hogy tesómtól nem hallja a tv-t!!!


Másrészt, mega nagyi (anyum anyuja) nagyon sokat segít. Ő fizeti a fősulimat, tesómnak is mindent ő vesz meg!!!

Nincs egy fillér kölcsönünk sem, szóval csak a rezsi meg a kaja van!!!


Másrészt itt helyben elég gyér a munkalehetőség. Persze járjon tesó bölcsibe. Aha... csak ki viszi reggel bölcsibe- v. ki hozza haza????

Ja, fizzessünk bébicsőszt, sokkal jobb, ha arra megy el a pénz:(((

102. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 100. - 4a8c4f0081)
2010. márc. 8. 13:27

:D


na igen :)


nem rossz :D

101. 9242a6388c (válaszként erre: 100. - 4a8c4f0081)
2010. márc. 8. 13:24
:)...
100. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 96. - Ee4c27a1c3)
2010. márc. 8. 13:22

Van erre lehetőség, de nem életszerű. Még régen láttam egy műsort olyan férfiakról szólt, akik otthonmaradtak, és kivétel nélkül mindegyik besérült a szoba közepén hagyott zoknitól kezdve a mosatlan edényekig mindenen.A műsorban szereplő férfiak azt is nehezményezték, hogy holott ők egész nap hasznos munkát végeztek, ezt senki nem becsüli meg, mert a hazatérő családtagok fittyet hánytak a frissen felmosott padlóra pl stb.A műsor végére kiderült, hogy a háztartásbeliség mindenkit kikészít nemtől függetlenül, ez nem tudható be pusztán női nyavajgásnak.

Szerintem nincsenek férfiak kizárva a nevelésből, pl ritkán látok játszótéren gyereket apával, ő is levihetné, de inkább tv-zik, tisztelet a kivételnek, de még mindíg nem ez a jellemző.Egyébként ezért írtam azt, hogy menjen el otthonról az anyuka, két óra múlva meg menjen vissza...az egyik ismerősöm megcsinálta, miután a párja elkezdte pedzegetni, hogy ő otthon nyaral a babával...két óra múlva egy teljesen idegbeteg férjet talált otthon:D Azóta nem pedzeget ilyen baromságokat:)

99. 9242a6388c (válaszként erre: 97. - A74de3d08a)
2010. márc. 8. 13:18
de ő otthon van a gyerekkel,....
98. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 97. - A74de3d08a)
2010. márc. 8. 13:17

látod pont ez az...de ők meg minket igen???

pedig pont ez lenne a lényeg hogy mindketten mindent a másiknak :)

97. a74de3d08a (válaszként erre: 96. - Ee4c27a1c3)
2010. márc. 8. 13:09

elvi lehetőség van rá most is, hiszen ők is mehetnek gyesre, de szerintem ez egy hülyeség.

Legalábbis én biztos nem tartanék el egy férfit sem....

2010. márc. 8. 13:07

mindent egybevéve, szerintem manapság már az is elfogadott, ha az apa marad otthon, ha szeretne, vagy abban az esetben, ha az anya a munkában többet keresett, és jobban jönnek ki így..

erről miért nem beszélünk?

persze szoptatni nem tud az apa, de megoldható lenne így is...persze sokan vannak azon az elven, hogy az anyának van a legnagyobb rálátása a gyerekre, és tőle tud a gyerek sok mindent megtanulni, de mi lenne ha a férfinak is lehetősége lenne minderre?? szerintem sok mindenből kizárják a gyereknevelésben őket...lehet hogy csak lehetőséget kellene nekik adni, és kiderülne hogy a nők is tudnak dolgozni gyerek mellett, vagy a pasik is látnák, hogy mi mindent kell egy gyerekkel csinálni napközben és a lakásban :)

ezt a lehetőséget nem lehetne felvetni??

95. Giusy (válaszként erre: 93. - A74de3d08a)
2010. márc. 8. 12:35
Igen ebben is igazad van, és is úgy gondolom hogy sokkal jobb csak a tanulásra koncentrálni de ha nincs más minthogy elkell mennie dolgozni akkor itt nincs választása a gyereknek. Nekem is pont ezért kellett dolgoznom is mert rohadt szűkösen nevelt a muterom egyedül. Senkire nem számíthattunk, sőt amikor elvégeztem az első szakmámat úgy volt hogy elmegyek dolgozni, mert nem tudja az szülőm finanszírozni a +ban még kétéves érettségi képzést. Erre a bátyám aki már nem lakott velünk aszonta menjek csak nappalira, ő segít. JAh segített...1-2 hónapig, amikor a legnagyobb segítség kellett volna télvíz idején akkor elfelejtett minket, na akkor mentem melózni és folytattam az érettségit estin. Nem kérdezte meg miért!
94. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 87. - Giusy)
2010. márc. 8. 12:18

Azért nem jó, mert a személyiségfejlődés egyik fontos momentuma az anyához való kötődés, és az anyáról való természetes leválás. Ez minél kisebb a gyerek annál súlyosabb következményei vannak ha erőszakkal leválasztják.Pl a második világháború idején megfigyelték, hogy az újszülőttként állami gondozásba került egészséges csecsemők fejlődése nagyban lemarad az otthon gondozott babákhoz képest, a vizsgálatok után kiderült, hogy az okozta a gondot, hogy a baba nem tudott kötődni egyvalakihez, mert a gondozónők műszakonként váltották egymást, így a baba életbenmaradásához kapcsolódó ösztöne ki lett iktatva, és hát olyan kis elmaradott gyerek fejlődött belőle.Ez csak egy dolog, de van kb kismillió ok ami azt indokolja, hogy a gyereknek az anyjával a legjobb otthon.Pl egyéves korban nincs értelme a közösségnek, mert az egyévesek nem tudnak egymással játszani, az csak két-három éves korra fejlődik ki egy gyereknél.A bölcsődében nem gyerekközösség van a nagyon piciknél, hanem sok pici gyerek, aki nem érti anya miért hagyta ott őt.Persze ha minden kötél szakad, én is azt mondom, hogy az éhenhalásnál jobb a bölcsi, de az tényleg csak az utolsó, amikor nincs nagyi.

Túl sok az állami kifizetés...nem kell annyit lopni, aztán mindjárt rendbejönnek a dolgok:) Csak mert a befizetés is sok.Én pl két és fél éve vagyok itthon GYES-en, én mást nem kapok, mert vállalkozó voltam.Ha úgy vesszük, most visszakérem azt a pénzt amit befizettem, sőt még belefér egy gyerek, és még mindíg nem leszünk kvittek állam bácsival:) Nyugdíjat úgysem érem meg, akkor inkább most visszaveszem:)

93. a74de3d08a (válaszként erre: 91. - Giusy)
2010. márc. 8. 12:17

Ez megnyugtató, hogy legalább nem teljesen a levegőbe beszélsz, de nappalin tanulni akkor is teljesen más, sokkal több lehetősége van a tanulónak és azt is hozzá kell tenni, hogy manapság már édeskevés egy érettségi....

Én személy szerint egyetértek azokkal a szülőkkel, akik szeretnék, hogy a gyerek a lehető legtovább csak a tanulással törődjön. Persze csak akkor, ha eredménye is van. Itt a jó jegyekre gondolok.

Az eredeti kérdésre pedig azt tudom mondani, hogy túró a fülibe az ilyen férjnek!

Vannak országok, ahol a mai napig tök természetes, hogy a feleség otthon van és ő tartja össze a családot és lehetővé. Ha egy nő úgy gondolja, hogy őt ez kielégíti és a férje is elfogadja, akkor csinálják....

Mondom ezt úgy, hogy én magam nem tudnék eltartott lenni, a személyiségemmel nem egyezik.

92. Tamianyu (válaszként erre: 85. - 9242a6388c)
2010. márc. 8. 12:11

Teljesen egyet értek.

Aki csak magára számíthat 3 gyerekkel,semmi segítsége nincs az nem is mond hülyeséget.Könnyű annak aki erre-arra dobálja Őket.Az én lelkem ezt nem bírná elviselni bárki bármit mond.

Azt hiszem nekem nagy szerencsém van a férjemmel,mert Ő úgy gondolja a nőnek bizony a gyerekei mellett a helye amíg azok kicsik annyira,hogy szükségük van az anyjukra.Apa meg teremtse meg az anyagi oldalát a dolognak.

Persze ezt sajnos nem teheti meg mindenki aki erre vágyna így látná jónak.Azt megértem aki muszájból megy el dolgozni.Mi ennek ellenére teljes értékű társként kezeljük egymást,nincs egyikünk sem a másikunk alá-fölé rendelve.Soha nem volt vita téma köztünk,ki tesz le többet az asztalra,ki a hasznosabb.Kiegészítjük egymást,ettől vagyunk család.Egyébként a férjem szerint nagyon igaz a mondás,miszerint "minden sikeres férfi mögött egy okos asszony áll".Szép karriert befutni csak így lehet,ha van megfelelő háttér hozzá,van kikért miért.

91. Giusy (válaszként erre: 89. - A74de3d08a)
2010. márc. 8. 12:09
Szia Igen én meló mellett csináltam sulit. Volt amikor nappali mellett dolgoztam 2 évet részmunkaidősként egy nagy multiban, valamint múlt évben végeztem el egy munkaügyi előadó végzettséget, azt is meló mellett. Tudom milyen suli mellett dolgozni van benne tök jó dolog is, meg sok rossz.
2010. márc. 8. 11:51
Semmit nem tennék,nyugtáznám hogy szellemileg gyenge és csak erre futja neki.Nem való férjnek,apának annál kevésbé.Akin így jön ki az élet megpróbáltatása az jobb ha elvonul egy lakatlan szigetre egyedül,ott aztán senkit sem kell eltartania önmagán kívül.Az ilyennek nem való a családalapítás...
89. a74de3d08a (válaszként erre: 81. - Giusy)
2010. márc. 8. 11:42

Te estin végezted a középiskoládat?

Egyetemet, főiskolát végeztél-e, és ha igen, akkor estin?

Csak azért kérdezem, hogy tudod-e hogy milyen, vagy csak "a kibicnek semmi sem drága" alapon mondod amit mondasz?

88. Giusy (válaszként erre: 85. - 9242a6388c)
2010. márc. 8. 11:42
Nem úgy írtam ahogy értelmezni kéne a teher szót a gyereknél. Bocsi. Persze nem teher a gyerek, csak sok anya tehernek érzi a gyereket és ezért kapnak össze a férjjel ha arról van szó ki dolgozik ki nem. És jön a gyerek ügy, hogy mekkora teher 1-2-3 gyereket nevelni.Én megértelek téged is, mint mindenkit szerintem még 1 gyerek is nagyon fárasztó lehet, főleg ha 24 órás igényre tart szert. 3meg főleg.
87. Giusy (válaszként erre: 82. - Felhoo)
2010. márc. 8. 11:36

Igen ezt én is tudtam. Amúgy miért ne lenne jó egy ovi vagy bölcsi a gyereknek? Én is jártam mindkettőbe, annak idején a 80-as évek vége felé szerintem nem is volt olyan aki ne járt volna bölibe. És normális ember lett belőlem, és szerettem mind2-őbe járni. Az anyámnak muszáj volt dolgoznia mert nem tudott vola eltartani engem meg a tesómat.

Sok más országban mégcsak a gyed-gyest se ismerik. És felnevelik a saját pénzükből.

Azért szüntették be pont nálunk ezt a 3 éves otthon maradást mert túl sok az államnak a kifizetés.

Persze miért ne lehetne gondoskodni munka mellett egy gyerekről. Jó persze ismét én kérek elnézést mert nekem még nincs és bele sem tudok gondolni milyen lehet gyereket nevelni és mellette dolgozni.

AKi meg 3 gyereket vállal vagy többet az tudja mik a hátulütői ha elszeretne helyezkedni munkában. Vagy lehet jól élnek és megtehetik. Aki me a szegénységbe szül 3 gyereket csak sajnálni tudom az eszes fejét!

86. 01c8755c79 (válaszként erre: 81. - Giusy)
2010. márc. 8. 11:31

... iiigen, én is próbáltam finoman mondani, de háááát... nem akartam sértődést, így hagytam.

Az én kislányom 18 éves gimnázium mellett bébiszitterkedik és bizony 10 ezer Ft fölött van a keresete hetente, és a gimnázium mellett jár egy + képzésre, ahol felsőfokú szintű vizsgái vannak. Hjaaaaaa, ő azt látta itthon mindig, hogy dolgozni kell, hogy jussunk valamire. (hm... bár most haragban vagyunk éppen, illetve ő van haragban velem, de azért büszke vagyok rá...)

85. 9242a6388c (válaszként erre: 69. - Giusy)
2010. márc. 8. 11:30

Nem tudom hol olvastad, hogy azt irtam teher a gyerek?????

De!!! 3 gyerek+ háztartás kemény meló! Azt merem irni, keményebb mint dolgozni járni....

Én arra a konkrét esetre reagáltam, mikor ennek a 3 gyerekes anyának vágta a fejéhez a férje, hogy ő tartja el!

Gyerekeket szültem, nem szeretnék itthonülni...aki szeretne menjen vissza dolgozni...De ne vágja egy pasi, egy férj egy apa a felesége szemébe, hogy ő tartja el, mikor a gyerekekkel van otthon....gondolom a gyerekeket közösen válalták...

84. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 82. - Felhoo)
2010. márc. 8. 11:29
Igen biztos:) WHO ajánlja, az más kérdés hogy nem minden állam veszi figyelembe az ajánlást:)
83. Tamianyu (válaszként erre: 78. - Giusy)
2010. márc. 8. 11:29
Dehogynem,természetesen.És ezt is teszem amint lehetőségem lesz rá.De első a gyerekeink,és ez így is marad.Nálunk a férjemre nem lehet számítani olyan szempontból,hogy jön-megy oviba suliba szülőire alkalmakra...stb...szóval egyedül vagyok ezzel a gonddal.Anyukámra számíthatnék,de nem varrhatok 3 gyereket a nyakába mégsem,felnevelte Ő már a sajátját.Szereti Őket,sokat van velük,de nem szeretném rendszeresen kihasználni.Persze itthon sem tudnék sokáig megmaradni ha már mindegyik ovis lesz,de csak találok valami olyan munkát amit tudok mellettük csinálni.
82. Felhoo
2010. márc. 8. 11:27

Egyébként az is érdekes, hogy a világon máshol, nem lehet otthon az anyuka a gyerekével 3 évig, Svédországban 2 évet kapnak, máshol kevesebb. Biztos, hogy szükség van arra a 3 évre anyuval a gyereknek?? Máshol is felnőnek a gyerekek... Nálunk van GYED és GYES is.

Én nem feltétlenül gondolom, hogy munka mellett nem lehet a gyerekről megfelelően gondoskodni. Anyám is dolgozott mellettünk, pedig nálunk nem volt rokon vagy barát aki segíteni tudott volna.

81. Giusy (válaszként erre: 77. - 01c8755c79)
2010. márc. 8. 11:27

Egy 21 éves nagy kölök is nem látja otthon hogy mennyire nehéz az apjának eltartani a családot? Mért nem lehet elmenni dolgozni és estin érettségizni? Jah azért mert a mai fiatalok nagy része, még mindig bulizni jár szívesebben mint dolgozni. Tapasztalat, sok ismerősöm képes volt 2-24 éves korukig ülni az iskolapadban nehogy elkeljen menni dolgozni.

Az anyuka nem látja át a helyzetet? Miért mert nem ő dolgozik a férje helyet. Ha ő dolgozna és a férje lenne otthon a gyerekekkel szerintem már kiborult volna a bili. Sok anya ezt nem látja át, és ilyenkor mindig a férj hibás, mert elakarja őket küldeni dolgozni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook