Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tehetnék? Magántanuló voltam fórum

Mit tehetnék? Magántanuló voltam (beszélgetős fórum)


12. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 08:44

Ha beszélgetni szeretnél, kérdezz! Az emberek igen nagy része szeret magáról beszélni. Néhány kérdésből pedig igen jó téma tud kerekedni. Próbálj meg egy-egy emberhez közeledni, és lehet, hogy majd rajtuk keresztül tudsz jobban beilleszkedni a társaságba. De az sem baj, ha csak 1 vagy 2 embert szerzel magad mellé, akikkel jóban vagy. Nekem is mindig egy “biztos pontként” működő barátom volt a társaságokban, a többiekkel meg csak egyszerűen nem voltam rosszban.



Tanulni próbálj úgy, hogy ami magolós, azt nyald be rendesen. Mondjuk az évszámokat és neveket törinél. Vagy a szavakat egy idegen nyelvi szódolgozatnál. Oda csak popsi kell. :) Átfogóbb témáknál pedig a lényeget vedd ki, értsd meg, majd mondd el magadnak, mint egy mesét. Nézz át mindent, amit vettetek, hogy ne tudjanak kifogni rajtad a kérdések.


Az életben pedig sok a felszínes ismeretség, de lehet találni olyat, amely bizalmas és kölcsönös. Talán azért nehéz most neked, mert sokat voltál magányban. Ezen azonban lehet változtatni. Tényleg nem kell sok ember. Elég 1-2, akikkel mélyebb kapcsolatot alakítasz ki. A többiek meg jönnek és mennek. Ilyen az élet.

jan. 25. 18:36

Ha 10-es vagy, akkor az azt jelenti, hogy másodikos vagy szakközépben, ugye?

Ha nem buktál, és időben kezdtél, akkor 15-16 éves lehetsz.


Bekerültél egy majd nem összeszokott közösségbe, ahová neked kell akarnod beilleszkedni. Neked kell közeledni a többiekhez, ha ők nem teszik.

Már elvileg volt időd megfigyelni a többieket, ha mondjuk szeptember óta jársz velük, így láthatod, hogy ki olyan, akivel érdemes lenne barátkozni.


Miért nem próbálsz valakivel beszélgetni szünetben? Aki melletted ül, ha van ilyen nem szoktatok semmit megbeszélni?

Vannak sulis programok? Ha igen, akkor rész veszel rajtuk?


Ha sikerült szakkörökön összebarátkozni más osztályba járókkal, akkor nagy gond nem lehet veled! A saját osztályodban is meg kell tudnod ezt tenni, csak igyekezz kicsit jobban és ne az önsajnálatod legyen előtérbe.

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Halacskaaaa)
jan. 25. 18:30
És még az is érdekes lehet, hogy mennyi ideig volt magántanuló.
9. Halacskaaaa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 25. 17:28
Ez nagy általanosítás, hogy rossz a rendszer. Mi volt a konkrét probléma, ami miatt magántanuló voltál? Korábban sem tudtál beilleszkedni?
jan. 25. 14:26
Nem lehet hogy valamennyire autista vagy vagy borderline vagy valami ilyen? Sokan vannak akik felnőttként kapnak csak diagnózist, és aztán az sok problémát megmagyaráz a gyerekkorukból. Jártál szakembernél már? Szüleiddel mi miatt rossz a viszony?
7. VDSz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 25. 12:07
"Egész életemben nagyon magányos voltam, minden ismertségem csak felszínes volt. Azt hittem ez természetes mert magántanuló vagyok, de most se lett sokkal jobb. Fogalmam nincs miért vagyok ilyen, mit tudnék csinálni:(" - sajnos ilyen a világ. Lehet lesznek mélyebb kapcsolataid, de ezt el kell fogadni, hogy manapság minden egyre felszínesebb és a legtöbb ember csak érdekből foglalkozik a másikkal.
6. VDSz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 25. 11:50
Mennyi idős vagy? Nagyon intelligensen és összeszedetten fogalmazol.
jan. 25. 11:19
Van baj...
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Borian)
jan. 25. 11:08
10.es vagyok, mert rossz az oktatási rendszer, és kiszedtek
jan. 25. 11:07

Szerintem a 4-es átlag nem rossz, később a kutyát nem fogja érdekelni, ne stresszelj rá annyira. Ha tudod, kb. milyen egyetemen/szakon tanulsz tovább, akkor esetleg azokra a tárgyakra koncentrálj rá, meg az éretts3gire készülj alaposan.


Tanárokkal mi a helyzet? Szoktál velük beszélgetni? Pl. egy ilyen dolgozat után, amiben nem az volt, amire számítottál (ez középiskolában hogy lehet amúgy? Igaz, rég volt, de nekünk leadtak egy anyagrészt és ugyanazt kérdezték vissza utána) akor menj és beszélj a tanárral, kérj tippeket, következő dolgozat előtt is, stb. mert ha "full nem azt" kérdezik amit megtanulsz, akkor ott valami valahol félremegy.


A többiekre nem tudok tippet adni, én is visszahúzódó gyerek voltam. Esetleg hogy be stresszelj rá hogy mindenkivel jóban legyél, szemelj ki 1-2 szimpatikusabb embert és sodródj hozzájuk gyakrabban.

2. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 25. 10:58

miért voltál magántanuló?

hányadikos vagy?

jan. 25. 10:50

Magántanuló voltam sok évig, de a végén már nagyon nem szerettem, ezért szeptember óta már járok rendesen iskolába, ráadásul elég erősbe. Az osztályba nagyon nem sikerült beilleszkednem, és ez egyre rosszabb. Fogalmam sincs miről beszéljek velük, régen sose töltöttem ennyi időt senkivel. Az osztálytarsaim nem tudják hogy magántanuló voltam.


Ráadásul a jegyeim is rosszak, kb. 4es átlagom lett. Nagyon sokszor az volt, hogy tanultam a dolgozatokra, de full nem azt kérdezték amit megtanultam. Tanulmányi versenyeken viszont közben tök jó helyezéseket érek el.



Egyre elkeseredettebb vagyok, teljesen össze vagyok törve. Nagyon sokat sírok, amitől viszont sztem mégjobban megutálnak. A suliból csak a többi osztályból vannak barátaim, akikkel ritkán találkozok, pl szakkörökön.


A szüleimmel elég rossz a viszonyom, lelkileg egyáltalán nem, tanulmányilag nagyon minimálisan segítenk, akkor is általában örjöngés lesz a vége.



Egész életemben nagyon magányos voltam, minden ismertségem csak felszínes volt. Azt hittem ez természetes mert magántanuló vagyok, de most se lett sokkal jobb. Fogalmam nincs miért vagyok ilyen, mit tudnék csinálni:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook