Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetnék, hogy a 2 hetes kiscicám életben maradjon? fórum

Mit tehetnék, hogy a 2 hetes kiscicám életben maradjon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
68. Arianne113 (válaszként erre: 67. - Vaterás)
2012. júl. 17. 19:45

igen lesz majd ivartalanítva, mert ha párzási időszak van büdöset pisil, meg amúgysem árt. Legalább nem akar majd megszökni a leányzókhoz :)


A történetet én sem szeretném leírni, mert nagyon fáj. Végülis csak annyit tudok én is hogy eltűnt a cicám, és az utolsó ember az anyós volt aki felment hozzá, szerinte a cica kiszökött... nem akarom tudni mit tett vele, vagy mit nem. Jobb abban a hitben élni hogy elszökött bár tudom hogy nem igaz de mégis. Vannak róla képek is, a mai napig nem merem őket megnézni, mert rögtön sírni kezdek. Jó pár napig be voltam teljesen fordulva, mert nagyon szerettem azt a cicát, ő is mint kormika velünk szundizott vagyis inkább velem. Tudom róla hogy nem szökne el és nem is tudna mert a kis lábija el volt törve ennél fogva nem tudott lemenni a lépcsőn. Na mindegy. Köszönöm a gyertyát.

67. vaterás (válaszként erre: 66. - Arianne113)
2012. júl. 17. 19:15

Ha benti cicc lesz (meg egyáltalán) nem árt az ivartalanítás. Fiuknál úgy tudom egyszerű kis műtét, de hogy mennyi idős korában kell elvégezni, azt nem tudom.

A borzalmakat ne írd le, mert ha cicáról van szó, képtelen vagyok erős lenni....:(((((

Küldök egy szál gyertyát az emlékére.

66. Arianne113 (válaszként erre: 65. - Vaterás)
2012. júl. 17. 17:57
háát ahogy nézem kisfiú :) benti lesz, nem engedem ki mert egyrészt picike is, másrészt a kutya kinn így is mindíg vadássza a macskákat, és nem akarom tényleg elveszteni. vettem neki kis játéklabdákat, meg tálkát kaját mindent, olyan édes amikor pofozza a labdát :)) bár tegnap éjjel is a kezemmel kezdett el játszani vannak már fogacskái és tud harapni is :) hihetetlenül szeretetreméltó, pont ma mondtam a páromnak hogy tisztára olyan mintha gyerekünk lenne, éjjel is felkelek hozzá ( néha meg kell mosni a kis orrát hogy kapjon normálisan levegőt ) ugyanúgy érti ha szólok hozzá, és imád köztünk aludni, ami nem lenne baj csak félünk hogy véletlen ráfordulunk éjszaka, ezért próbáltam beleszoktatni a kis helyébe de egyenlőre nem nagyon akar ott maradni :)
65. vaterás (válaszként erre: 64. - Arianne113)
2012. júl. 17. 16:55

Tündéri kis cicababa..:-)))

Ő benti cica marad ?

Kisfiu ? Kislány ?

2012. júl. 17. 15:36
Kép feltéve :)
2012. júl. 17. 15:24
egyébként mi is csodáltuk hogy pont ő maradt egyedül, mikor neki volt a legkevesebb esélye, pedig én mindhármójukkal egyformán foglalkoztam, sosem volt az hogy csak az egyikkel. matyika ( aki eltűnt ) nagyon hiányzik azért nem írok róla mert még most is sírva fakadok ha rá gondolok.
62. Arianne113 (válaszként erre: 61. - Vaterás)
2012. júl. 17. 15:24
nem, akit ott látsz az a rosszfiú volt. :( ő is eltűnt, viszont ő kinti cica volt, és egyszercsak nem jött haza többé. de nemsokára teszek fel képet a kormincáról is, akiről most írtam :) meglátod micsoda kis aranyos, igaz hogy picike mert beteges volt és nem úgy fejlődött ahogy kellett volna, de majd megnő egyszercsak, ettől még imádom :)))
61. vaterás (válaszként erre: 60. - Arianne113)
2012. júl. 17. 14:24

Milyen érdekes, hogy pont ez a kis gyengécske maradt meg. Úgy látszik nagyon hálás a gondoskodásért, és igazi ragaszkodó csládtaggá válik.

Ő látható az adatlapodon fehér zokniban és fehér pofikával ?

2012. júl. 17. 13:11
Hát a háromból már csak egy van meg. Az egyik cicus elhunyt, a másik pedig szőrén szálán eltűnt... ez sajnos egy másik történet sejtem ki által tűnt el.. :( Már csak a pici beteg van meg, aki szerencsére már nem is beteg, még mosogatom a szemét meg az orrát de már sokkal jobban van, eleven cicus és imád velem aludni erről próbálom leszoktatni.. :D Éjjelente nálunk van mert nagyon féltem. Hát csináltam neki tegnap este egy kis helyet az ágyunk mellett pihe puha plüssökkel, puha ágyneművel.. még a kezem is odaraktam hogy érezze hogy ott vagyok. De ahogy elfordítottam a fejem már ott is termett mellettem.. najó a fejem fölé tettem a kis helyét oda is raktam a fejem és a kezeim hátha... de mire becsuktam a szemem éreztem a kis pihe puha szőröcskéjét ahogy bújik a nyakamba.. a végén csak velünk aludt :D de egyébként bolhamentes tiszta cica különben nem engedném közénk, mellesleg reggel már arra ébredt párom hogy odamászott hozzá és odabújt. Igazi kis tündér akire nagyon vigyázunk, olyan kis szeretetreméltó :)
2012. júl. 17. 05:58
Hogy van a cicusod ?
2012. jún. 24. 21:59
Szia köszönöm jól van vagyis jobban már. egy kicsit erősödött is, és nagyon eleven cicus :)
2012. jún. 24. 21:59
Szia, hogy van a cicad? Remelem mar sokkal erosebb! :)
56. Arianne113 (válaszként erre: 55. - Prebotka)
2012. jún. 17. 00:00
hát azon kívül hogy sokat szeretgetem és törődök vele, egyenlőre nem sokat tudok tenni. megvárom amíg 6 hetesek lesznek aztán elkezdem őket én is etetni majd szép lassan. remélem akkor megerősödik ő is. Bár olyan jó nézni, hogy azért beteg de pofozkodik és próbál szaladgálni, és ha fáradt odabújik hozzám és elalszik. :)
2012. jún. 16. 23:36
A macska szivos fajta! Majd rendbejon, ne aggodj! Nekem is beteg volt az egyik mikor kicsi volt, de mar 10eves, gyonyuru izmos egeszseges!
2012. jún. 15. 17:38
:)
2012. jún. 9. 13:18
megjöttünk, a doktor úr azt mondta hogy ne sírjon ez a cica megmarad, csak éppenséggel kisebb mint a többi, valami ronda vírusos fertőzéstől szenved, gyógyszer nincs rá, de nagyon jól teszem hogy kamillás teával mosogatom a szemeit meg az orrát, folytassam így tovább. kaptak féreghajtót, az anyamacskának is beadjuk valahogy.
2012. jún. 9. 10:59
hát, ma voltam állatorvosnál az egyik pici cicával, mert a lábikája ferdén áll. Kiderült hogy elvan neki törve, valószínűleg születéskor tört el, a másik kiscica, akit mindidáig emlegettem pedig hiába szopizik nem erősödött semmit. most viszem az orvoshoz és lehet hogy elaltatják. nagyon szomorú vagyok, és nagyon fog hiányozni, remélem hogy lehet érte valamit tenni :(
51. virus2008 (válaszként erre: 50. - Arianne113)
2012. jún. 1. 12:08
Jó hír, örülök neki.
2012. jún. 1. 11:20

képzeljétek ma nagy öröm ért!

kicsi kormimnak ahogy kamillával mosogattam a szemeit, kinyitotta mindkettőt!!!


szopizik is, remélem hogy mostmár minden rendben lesz, én pedig nagyon boldog vagyok!!! :) :) :)

2012. jún. 1. 08:17

Szia!

Örülök, hogy az etetés-gond megoldódni látszik.

Szerintem a szeme miatt írj nyugodtan nekik:

[link]

Cicusok mentésével foglalkoznak, nekem már segített állatorvosuk tanáccsal!

Egy próbát szerintem megér, hátha tudnak mondai valami okosat!

2012. máj. 31. 14:11

fenntvoltam megmostam a kicsi orrocskáját, és szemét és azt láttam, hogy a másik két gombóc mindíg ellöki a cicitől.

Enissa igazad volt. úgy csináltam, hogy mind a három tudjon szopizni, az anyja mosdatta, nem lökte el magától. minden nap fennt leszek egy kicsit, és helyreigazítom őket hogy tudjon a kormoska is enni, és remélem kicsit megerősödik, a szemére még nem tudok megoldást. mosogatom mosogatom de nem nyitja ki.

47. .livia
2012. máj. 31. 13:40
Ha gennyezik a szeme, valszeg szemfekély lehet. A kolleganőm kiscicáinak is ez volt (kb. két hete) szintén ezekkel a tünetekkel. Kamillával kellett mosogatni és kapott szemkenőcsöt. Vidd el feltétlenül az állatorvoshoz, mert vakság lehet a vége (rosszabb esetben pedig nem éli túl).
46. Arianne113 (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 31. 13:30
egyébként az anyacica ott fekszik és nem tolja el magától a kicsit, tehát nemhiszem hogy erről lenne szó, a másik kettő meg mindíg keresztbefekszik, ez a kis szerencsétlen meg hogy nem is lát nem mindíg fér oda, de most majd a másik kettőt kicsit arrébbrakom hadd menjen oda ő is.
45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2012. máj. 31. 13:22
Attól, mint cica gazdi, tudom, hogy kitudnak közösíteni egyet, valami oknál fogva.
44. foxika (válaszként erre: 40. - Arianne113)
2012. máj. 31. 13:18
Az hogy nincs szíved bántani természetes, nekem sem volt és szegény kandúr 3 napig szenvedett ugyanis megmérgezték, megvakult állandóan nyávogott, én azt hittem lehet rajta segíteni, de végulis elpusztult.
43. andi6020 (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 31. 13:12
3 kismacska esetén nem lehet akkora tolakodás, főleg, hogy általában ragaszkodnak egy csecshez.
42. Arianne113 (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 31. 13:10
látod erre még nem gondoltam, de megfigyelem majd, hogy mennyire engedik szopizni.
41. andi6020 (válaszként erre: 35. - Arianne113)
2012. máj. 31. 13:03

Mert a laktózt nem tudják megemészteni.

Kecsketejet adhatsz neki, már ha van.

40. Arianne113 (válaszként erre: 36. - Githaj)
2012. máj. 31. 13:02

nem kövezlek meg, de nincs szívem bántani, a másik kettőnek semmi baja nincs, elvannak alszanak.

látom rajta hogy ő akar élni, érdekes hogy a legkissebb de a legnagyobb hangú, legelevenebb cica, és amíg nem látom rajta hogy nagyon beteg lenne, addig nem fogom elaltatni, de az elpusztítás szó nekem durva, sosem tudnék állatot bántani.

39. salabakter (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2012. máj. 31. 12:59
Fecskendő,vagy szemcseppentő is jó még!De valaki már írta az életképtelenséget,az tényleg úgy van,hogy már nem eteti az anyja,ha beteg.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook