Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetek, ha anyám bírósággal fenyeget az unokái láthatása miatt? fórum

Mit tehetek, ha anyám bírósággal fenyeget az unokái láthatása miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
40. xti_ (válaszként erre: 37. - F8db0709b8)
2010. ápr. 10. 23:15

sajnos ez nagyon függ a gyámügyi előadótól. néha hoznak érdekes döntéseket. remélhetőleg neked hisz majd, nem anyukádnak. végső esetben meg lehet támadni a határozatukat a bíróságon.

de nem hiszem, hogy az anyukád komolyan gondolja, szerintem csak magányos, és azt akarja, hogy foglalkozzanak vele. fel akarja hívni magára a figyelmeteket.

2010. ápr. 10. 12:18

szia!


Nekem apámmal van hasonló gondom :(

A szüleim elváltak mikor én 16 voltam, apám nem is gondoskodott rólam, láthatásra se jártam.

Nekem is 21 hónapos a kisfiam, apám egyszer látta a múlt hétvégén. Azelőtt sose. Csak üzengetett, hogy tegyem lehetővé hogy láthassa, meg mindennek elhord mások előtt, ezeket vissza hallom.

Ő is alkoholista, ráadásul úgy néz ki mint egy hajléktalan :S De nagyon félek attól, hogy hivatalos úton is benyújtja egyszer az igényét az unokájára. Az öcsémmel eljátszotta ezt, hiába tudták a gyámügyön hogy alkoholista, akkor is mennie kellett tesómnak, egészen 13 éves koráig.

38. zoledi (válaszként erre: 37. - F8db0709b8)
2010. ápr. 10. 11:52

egy ismerősöm hasonló helyzetben van. Tényleg nem bírósági, hanem gyámhivatali ügy. A nagyszülőnek igenis van láthatási joga! DE: ha te be tudod bizonyítani, hogy anyukád veszélyezteti a gyerekeket, akkor még távoltartást is kérhetsz!


másik dolog! Ha valóban kérted az oviban, hogy a gyermekeidet ne adják ki neki, és ennek ellenére mégis megtették, én azt sem hagynám annyiban! mi az, hogy a Te gyermekedet, - akit azért hagysz ott az oviban, hogy vigyázzanak rá, és ők felelősséget vállaltak érte - csak úgy, akaratod ellenére odaadják neki!


ennyi erővel vajon nekem is odaadnák, ha érte mennék????


Ne hagyd annyiban!!!



a legjobbakat kívánom tiszta szívből!!!

37. f8db0709b8 (válaszként erre: 36. - Xti_)
2010. ápr. 10. 11:21
És ha oda megy,mik az esélyei?
36. xti_
2010. ápr. 10. 10:50
A családjogi törvény alapján a gyermekkel való kapcsolattartásra a szülőkön kívül jogosult még a nagyszülő, a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások nem bírósági, hanem gyámhivatali hatáskörbe tartoznak.
2010. ápr. 10. 10:48
Azért örülök,hogy a többség velem van,köszönöm:)
2010. ápr. 10. 10:36
Úgysem megy el, meglátod! Nincs igazán alapja a követelésének.
33. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Talian35)
2010. ápr. 10. 10:11

Annak idején vitte el a nagylányt,akkor a kicsi még nem volt meg,de milyen dolog hogy elviszi az unokáját és nekem kell bevásárolni hogy tudjon enni?

Most azért pipult be,mert utazok el 2 napra jövőhéten és a másik nagyszülöknél lesz a 2 lány,Bár csak 1 napot,mert egyiken a párom itthon van szabadnapon.

A bíróság biztos nem fog tapsolni egyébként...legalábbis remélem.

2010. ápr. 10. 09:59

Nagyszülő is perelhet láthatásért igen, pont 1 hete olvastam valahol, keress rá a neten.

Viszont más tészta, hogy alkoholista, elvették tőle a saját gyerekét, ilyen esetben nem tudom hogy döntene egy biróság??

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 29. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 10. 09:57
Ha van láthatási joga,kérhetem a család segitőben felügyelettel és egy alapos szondáztatás után?:DEz mókás,mert eszemben sincs odaadni a lányaimat se igy se úgy.Gondolom az ittasság elég indok a tiltásra.
30. adb20ce52a (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2010. ápr. 10. 09:53
Ha ajándékra nincs pénze, ügyvédre sem lesz. :D Ha mégis, akkor meg majd koporsóra nem futja. (tudom, hogy ilyesmit nem kívánsz, de én a saját nagyszüleimről és édesanyámról tudom, hogy már 50 évesen erre gyűjtenek)
2010. ápr. 10. 09:51

Tényleg van a nagyszülőnek joga a láthatáshoz, akkor is, ha nincs szó válásról. A városunkban a volt védőnöm meséte, hogy az egyik ismerősééknél megítélte a bíróság, hogy a szülőknek minden 2. hétvégén le kell adni a nagyinak a gyereket, mert az a gyerek érdeke. Hiába nem akarnak menni a kicsik.

Mindenesetre ebben az esetben nem került szóba, hogy a nagyinál veszélyben lettek volna a gyerekek, csak utáták.

28. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 10. 09:48

Nekem még csak 13 éve tart ez az állapot,de az idegeimre megy!

Láthatásért nyavalyog,de se egy mikulás csomagot,se születésnapra,se semmire nem kaptak még a lányok semmit.Mondván nincs pénze.Tudom nem ez számít,de tesóm gyerekének tudja vinni 2 havonta a kis ajándékokat.Engem illetve minket meg csak támad.

Köszönöm,nagyon kedves vagy:)

27. cbe267d9cf (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2010. ápr. 10. 09:31
Az alkoholizmus egy komoly érv ellene. A szívem összeszorul, mikor arra gondolok, hogy egy kisgyerek ilyeneket mond/tapasztal. :( (nekem a nagyapám volt alkoholista, tudom milyen ez egy kisgyereknek, mert együtt laktunk velük)
2010. ápr. 10. 09:30
Én úgy tudom, van nagyszülői láthatás(kapcsolat tartás), válás esetén biztosan. De azt neki kell kiperelni, és ott ha bizonyítod, hogy káros a gyerekeknek, akkor nem igen kap láthatást.
25. cbe267d9cf (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2010. ápr. 10. 09:26

Ficike,

visszavonom, amit a nagyinak való segítségről írtam. Nem segítenék neki! Édesanyám hasonló cipőben jár a nagymamámmal (nálunk anyuval tette és teszi ugyanezt a nagymamám), és gyakorlatilag már teljesen ráment idegileg és fizikailag a folyamatos harcra. Már 40 éve... egyszerűen NEM éri meg! Az, hogy valaki szülő, nem jogosítja fel arra, hogy uralkodjon, hogy elvárásokat támasszon. Egyszerűen nem éri meg megpróbálni megoldani az ilyen problémát, mert te fogsz rámenni, anyun látom. És ha belegebedek se tudok neki segíteni, mert ez az ő harca a nagyanyámmal, nekem meg végig kell néznem, ahogy a basáskodó nagyanyám tönkreteszi édesanyámat. Ne hagyd, hogy a gyerekeid is ezt érezzék!

Szívből együttérzek veled, ez nagyon rossz helyzet! Kívánok hozzá nagyon sok erőt és kitartást, és szeretetet, boldogságot a férjeddel és a gyermekeiddel!

24. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 10. 09:21

Ezek jó tanácsok,köszönöm.

A nagyobbik 7 éves a kicsi 21 hónapos.

A nagy már sokszor mondta,hogy nem akarja mamát látni mert be van rúgva,gondolom ez is számitana hiába csak 7 éves.

2010. ápr. 10. 09:19

Van nagyszulonek lathatasi joga??

Ovodaban odaadjak nagyszulonek is a gyereket??

Ezek meglepnek.

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Nevesincs)
2010. ápr. 10. 09:19

Gondolom te nem vájkálsz folyamatosan a gyermekeid életében,nem próbálod a családi békességet felrúgni,és nem dobtad ki a gyermekedet az utcára 18 évesen hogy már nagykorú nem vagy köteles egy fedél alatt lakni vele.És ez a kezdet volt.

Gratulálok,hogy ilyen családod van,sok boldogságot nektek!:)

21. cbe267d9cf (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2010. ápr. 10. 09:16

Nem vagyok jogász, de szerintem a nagyszülőnek nincs láthatási joga. Szerintem hiába fenyeget, a bíróság maximum körberöhögné, hogy mégis mit akar. Egyszerűen ha TE úgy gondolod, akkor nem láthatja az unokáit, és kész.

Amit konkrétan tehetsz, szerintem:

- óvodában intézni az ügyet, ha kell a vezetőséggel (mégis hogy gondolják, hogy a tiltásod ellenére odaadják valakinek a gyereket???) ha kell, elmennék önkormányzati szintig, ha jól tudom, ők az ovi fenntartói, tehát főnökei is

- gyámügynél megérdeklődném hogy mik a lehetőségeim

- egy ügyvédnél is megérdeklődném, hogy a nagyszülőnek pontosan mire van joga, és nekem mire van jogom (eltilthatom -e, kérhetek -e távoltartást, stb)

- megpróbálnám elvonóra küldeni az anyukámat, vagy valamilyen szakemberhez, nyíltan közölve, hogy ha kívánja látni az unokáit, akkor először gyógyuljon meg

- és a végére írom, de talán ezzel kezdeném: nem tudom mennyi idősek a gyerekeid, de én sürgősen beszélnék velük (az életkoruknak megfelelő szinten), hogy a nagyi beteg, akin segíteni kell, és elmagyaráznám, hogy hogyan kell ezt kezelni, illetve mi a helyzet a családban

2010. ápr. 10. 09:16
Hát az biztos, hogy az óvónőt sem dícsérnék meg, ha kiderülne, hogy a tiltáspd ellenére kiadja a gyereket. Nálunk minden reggel jelezni kell, hogy ki megy a gyerekért - ha nem én vagyok - mert akárkinek nem adják ki. Lehet, hogy azért is ilyen szigorúak, mert itt a megyében történt a évekkel ezelőtt, hogy valaki besétált az oviba, és elvitt egy kisgyereket, nem is találták meg napokig (hetekig?)
2010. ápr. 10. 09:13

Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagytok.

Én meg hiába mondom anyámnak,hogy legalább az unokáját látogassa,nem érdekli.Már 7 hónapja nem látta...se karácsonykor...se a szülinapján... Már talán fel sem ismerné a kicsi mert csak 2,5 éves lesz. :-(((

2010. ápr. 10. 09:12
Bocsi amikor elkezdtem írni még nem volt jelen a "kocsma" szó,de ennek ellenére kívánom,hogy sikerüljön emberi módon rendezni a dolgot!
17. vviki2 (válaszként erre: 15. - Nevesincs)
2010. ápr. 10. 09:11
És kocsmázni viszed az unokákat..?!
16. syria (válaszként erre: 12. - Ronikutyi)
2010. ápr. 10. 09:09
Ez nem pénz kérdése. A gyámügynek az a dolga, hogy az ilyen esetekben eljárjon. A gyermekintézmény nem adhatja ki a gyereket annak, akinek a szülők megtiltják, mert szerintem akkor ők is büntethetők.
2010. ápr. 10. 09:09

filcike!

Nem tudom mi lehet a problémád édesanyáddal,de én mint nagymama azt tanácsolom bármi volt is a gond

beszéljétek meg.Mert az a nagymama aki képes a gyerekét bírósággal fenyegetni azért mert az unokáját látni szeretné szerintem megérdemli a

békülés lehetőségét.Minden bizonnyal a te lelkeden is segítene ha édesanyáddal jó viszonyban lennél,és

engednéd őt anyának és nagymamának lenni.

Szeretettel üdvözöllek és kívánom,hogy ezt a nehéz gondot sikerüljön megoldani.

Még annyit ide kell írnom,hogy én három unokás nagymama vagyok és bizton állítom,hogy bele őrülnék ha a gyerekeimmel és az unokáimmal nem találkozhatnék,persze ezért én is teszek!

Sok-sok szeretetet adok és nem csak az unokáimnak

a gyerekeimnek hanem a menyeimnek is,igaz vissza is ezt kapom!!!

14. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Ronikutyi)
2010. ápr. 10. 09:07

Ezt hogy érted több kár mint haszon?

Igazsághoz az is hozzátartozik,hogy anyától ezelőtt sok évvel egy válás után elvették öcsémet,pont ezen problémák miatt,érte nem ment hogy láthassa,miért pont az én 2 gyerekem kell neki?

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Belle Morte)
2010. ápr. 10. 09:03
Párom és köztem is elég sok bonyodalmat okozott már,de még birjuk.csak hát a stressz nem tesz jót egyikünknek sem,legföképp a lányoknak nem.
12. Ronikutyi (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2010. ápr. 10. 09:02
Persze,ilyen esetben,ha a mama kocsmázni viszi a kisunokáját,előfordulhat.De csak akkor vágj bele,ha van elég pénzed,nehogy aztán több kár érjen benneteket,mint haszon!
11. teltzsu (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2010. ápr. 10. 09:01
Akkor viszont az óvoda vezetőjének kell jelezni, hogy a kérésed ellenére cselekszenek, és jogi lépéseket kell kilátásba helyezni...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook