Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyünk haa a gyerek nem akar külön aludni? fórum

Mit tegyünk haa a gyerek nem akar külön aludni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 16. 18:30

Még mindíg velünk alszik,a huga rendesen az ágyában.

Ez már így marad amíg,mint írta valaki,ciki nem lesz neki.Hát ez van,de azért köszi az ötleteket.

2008. nov. 14. 10:44
Vannak nagyon egyszerű, de jól működő praktikák. Pl., ha kimegy utánad magyarázd el neki, hogy dolgod van, kísérd vissza, és kérd meg arra, hogy számoljon addig, amíg te elintézed a dolgodat. Ebbe nagyon hamar beleszoktak aludni. Egyébként szerintem bármi jó, ami nem a játékról szól. Sok sikert :)
34. 4a44daf233 (válaszként erre: 33. - M_Marcsa)
2008. nov. 13. 19:40

Ez jó kérdés volt!

Ugyanis régebben én sem tudtam milyen az amikor az embernek gyereke van. Jóhogy megenged olyan dolgokat amik elvileg nem jó dolgok,persze mások szerint.

Nekem sokan mondták hogy elkényeztetem a gyerekem. Miért nem tenném?

Hisz imádom ésjó dolog minden vele együtt töltött idő.

33. M_Marcsa (válaszként erre: 29. - 3a35a2b906)
2008. nov. 10. 14:44
Ugye nincs gyereked?
32. 4a44daf233 (válaszként erre: 31. - Angyal 79)
2008. nov. 10. 11:47

:)

Én is osztom a véleményedet.

Szerintem nagyon jó dolog ha ott van velünk én nagyon szeretem nézni ahogy alszik és néha -néha odabújik.

Mi is a párommal ilyen bújósak vagyunk és ő is tőlünk örökölte.

2008. nov. 3. 11:35
Mi is együtt alszunk a kislányunkkal.Sokan mondják hogy miért nem szoktatjuk külön.Erre a férjem azt mondta, majd tíz év múlva nem fog velünk aludni, mert "ciki "lesz neki.Addig had élvezzük.Igaza van,olyan jó együtt aludni, ha lesz tesó ővele se csinálnánk másképp.Tudják ők mikor minek jön el az ideje.
30. e87e4cce43 (válaszként erre: 19. - Korcsolya)
2008. nov. 3. 11:28

A válaszod tanúságos.

Szerintem a következő ponton követted el a hibát: "Mire egy idő után ,na gyere mert már én is dög fáradt vagyok."

Ha jól értelmeztem, akor Te voltál az, aki újra megengedte neki, hogy nálatok aludjon.

2008. nov. 3. 10:16
lehet de a gyerek nem tanúlja meg az önnállóságot és ha egy idő után magától is megy arrébb azt is csak azért mert változatosságra vágyik, akkor is elkényeztetett marad. valahova már beírtam a köv példát....gyerek szánkózni akar. szülő félti mert meredek a lejtő. ha sosem hagyja, hogy a gyerek maga menjen le, tanuljon meg szánkózni, essen egy marha nagyot, dőljön a vér az orrából, akkor soha az életbe nem tanúl felelőséget vállalni magáért, másokért végképp nem. Gyerek szülő kapcsolat is egy marha fomntos dolog. De se túl távoli, se túl közeli nem jó. SZerintem.....Szóval a folyton a gyerekkel alszunk dolog kb.fél éves kor felett nem olyan jó már. gyerek sír akkor is meg kell tanúlnia.
2008. nov. 3. 09:13

Sziasztok!

Nálunk is úgy van hogy a kicsi velünk alszik. Én nem bánom és az apja sem. Van egy ismerősöm ő náluk is bent aludt a kicsi és ahogy telt az idő nagyobb lett ő saját maga akart később külön aludni. Nálunk is ott a kiságy és ha a kicsinek úgy van kedve akkor ott alszik.

2008. máj. 20. 20:35

amit szeretne oda lehet pakolni az ágya köré,mindig egy lépés elöre halladva, meg aztán vissz akell vinni, meg megbeszélni stb.....

tesómék 1évs kora ota egydül alszik LILIÁNA,1x felébred megnézzi ott vannak -e szól anya vissza visszi és alszik! fiam is ezt csinálta ,és mamáhozz sutyiba áttment :DD aztán 5évesen megértette hoyg nehézz igy mamának aludnia és vezttünk egy ágyat amit ő kiválasztott és probléma megoldodott!!!

26. tinendo (válaszként erre: 25. - Korcsolya)
2008. febr. 28. 16:01
Kár,h. nincs, ott beszélhettünk volna erről a témáról.
25. korcsolya (válaszként erre: 24. - Tinendo)
2008. febr. 28. 15:54

Nehéz bizony.

Nincsen.

24. tinendo (válaszként erre: 23. - Korcsolya)
2008. febr. 28. 15:52

Elég nehéz megtalálni a megoldást.


Van msn címed?

23. korcsolya (válaszként erre: 20. - Tinendo)
2008. febr. 28. 15:36
Vagyis én várok ő meg beszél.Vigyorog,bohóckodik.
22. korcsolya (válaszként erre: 20. - Tinendo)
2008. febr. 28. 15:32
Szóval várok.Ilyenkor 10óráig is elbohóckodunk.Persze reggel meg alig tudom felkelteni,oviba meg belealszik a tányérjába.Ilyen is volt már.
2008. febr. 28. 15:29
Várok!
20. tinendo (válaszként erre: 19. - Korcsolya)
2008. febr. 28. 15:28

És mit csinál mikor visszamész vele s megfogod a kezét?


Bocs a sok kérdésért, csak tisztában akarok lenni a helyzettel s próbálok megoldást keresni a "problémádra".

19. korcsolya (válaszként erre: 16. - Tinendo)
2008. febr. 28. 15:15
Tesóval közös fürdés,kakaó.Kicsit viszem aludni megvárom míg elalszik.Jön Dani rövid mese,vagy beszélgetés ,puszi szia és kimegyek.Erre utánnamjön,visszamegyek.Fogom a kezét várok,de hiába.Mire egy idő után ,na gyere mert már én is dög fáradt vagyok.Ha apja itthon van (sokat dolgozik) néha befekszik mellé,de ő is előbb elalszik ,így reggelig együtt alszanak.Így se jó.
18. 262b7bb370 (válaszként erre: 15. - Tinendo)
2008. febr. 28. 15:12
Igen az esti nyugodt mese olvasás sokat segít nekünk is.
2008. febr. 28. 15:10
Gondolom ehhez még a testvérféltékenység is hozzájárul. Talán ezért keresi ennyire a biztonságot és a figyelmedet.
16. tinendo (válaszként erre: 14. - Korcsolya)
2008. febr. 28. 15:06

:((


Leírnád,h. hogy zajlik nálatok a lefekvés?

Mit csinál a fiad? S te?

15. tinendo (válaszként erre: 13. - 262b7bb370)
2008. febr. 28. 15:05

Ez nálunk is így volt.

Manó is félt külön aludni.

De nem szerettük volna, h. hozzászokjon ahhoz, h. mellettünk aludjon. Én nem vagyok annak a híve,h. szoktassuk a babát magunk mellé. Később nehezebb rászoktatni a külön alváshoz.

Így amikor már úgy gondoltuk,h. eljött a külön szobába való szoktatás ideje( 1 éves se lehetett a lányom), a kiságyát áttettük 1 másik szobába.

Ha eljött a lefekvés ideje, bementünk, befektettük az ágyba, olvastunk neki mesét, beszélgettünk, aztán adtunk egymásnak jóéjt puszit, majd kimentünk.

Néha-néha felsírt, bementünk hozzá, játszottunk vele, aztán elaludt.

Pár 7 alatt hozzászokott ehhez.

Azóta ha eljön az alvás ideje, mindkettőnknek ad puszit, jó éjt kíván és bemegy saját maga aludni.

14. korcsolya (válaszként erre: 12. - Tinendo)
2008. febr. 28. 14:56
Hol a helyén hol közöttünk.Karácsony előtt pár hétig a helyén ,félt,hogy nem hoz neki ajándékot a jézuska.Aztán beteg lett így visszaszokott.
2008. febr. 28. 14:49
Úgy érzem a szavaidból, hogy számodra ez az állapot terhes. Én nem vagyok a drasztikus megoldások híve, de ha így van, próbáljátok meg határozottan külön tenni, lesz pár álmatlan éjszaka. Én szerettem amikor a kislányom velünk aludt. Nem is akartam, hogy külön aludjon, Ő is félt, ahogy kiskoromban én is és a biztonságot csak a szülő nyújthatja. Most pár hete (4 éves lesz) magától szokott át a szobájába. Persze még most is kell, hogy ott legyen valamelyikünk amíg elalszik. Egy idő után erről is lemond, később meg majd úgy kell könyörögni, hogy adjon egy puszit!
12. tinendo (válaszként erre: 7. - Korcsolya)
2008. febr. 28. 14:49
4-6 éves kora között hol aludt?
2008. febr. 28. 14:47
Igaz,hogy félős lámpát is kapcsolok neki,nyitvahagyom az ajtót is fogom a kezét,de fél óra után kiakadok.
2008. febr. 28. 14:39
elnézést,valami kavar lett,nem volt szándékos:)
2008. febr. 28. 14:39
Olyan sok minden lesz még amit nem szeret, előbb utóbb meg kell tanulnia, hogy nem lehet mindig az amit akar. Lehet, hogy lesz pár álmatlan éjszakád, de hosszútávon megérei :)
2008. febr. 28. 14:38
Engem nem zavart a tény hogy inkább szivesebben alszanak velem/velünk.Van sokféle vélemény,mindenki maga tudja,a saját családját ismerve,nekünk bevállt így.Mikor növögettek, a nagyobb egy idő után rájött,hogy kényelmesebb neki külön,most már a kicsinél sem gond hogy külön szobában alszanak,bár az "elaltatást" igénylik azért...
2008. febr. 28. 14:38
Kisfiam 6 éves múlt,4 éves koráig egy szobában laktunk így velünk aludt nem volt más lehetőségünk. Azóta elköltöztünk, és nem hajlandó különaludni pedig nagyon szép szobája lett.Csak nagy veszekedések árán megy át,de mindíg azzal indokolja,hogy ő fél. Nem tudom mit tegyek de ez így nem mehet tovább.Huga születése óta külön alszik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook