Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, hogy a párom ne érezze úgy, megfullad mellettem? fórum

Mit tegyek, hogy a párom ne érezze úgy, megfullad mellettem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyek, hogy a párom ne érezze úgy, megfullad mellettem?

1 2 3 4 5 6 7 8 9
138. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 135. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 29. 12:56

Kedves BRED!


Örülök, hogy ezt a weboldalt idézted. Amit leír az egyenlő a trenddel. Ezt írtam én is. Csak annak ellent mondtál. Érdekes...

137. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 133. - Correct)
2009. okt. 29. 12:52

Huhhhhh!


Ha tapasztaltam valamit, azt átéltem. Ha egy barátom tapasztal valamit, akkor átélem milyen az, ha egy barátom tapasztal valamit és az hatással van rám. És pont olyan egyszerű. Ha valamit megtanulsz a könyvből, azt nem tapasztalod, hanem tanulod. Ha azt a valamit amit tanultál el kezded megcsinálni, akkor gyakorlati tapasztalatra teszel szert. És nézd vissza. A meleg szobából csak megláthatod azt, milyen a hideg tél, de tapasztalni csak akkor fogod, ha kinyitod az ajtót és odamész. És jó sok mindent láthatsz a tévében is, jó sok mindenről olvashatsz, de csak akkor tapasztalod meg milyen is az, ha veled is megtörténik.

Elmehet egy nagyon jó barátod nyaralni, el fogja mesélni neked, milyen szuper volt, ahol volt. Te elhiszed neki, de ettől még nem lettél tapasztaltabb ezen a téren. Ha elmész, akkor már tapasztalni fogod.

Ezért van az, hogy azt, milyen harminc évesnek, negyvennek, vagy akármennyinek lenni, azt csak az tudhatja, aki már megélte.


És ha egy gyerek katona és embert öl, az nem lesz tapasztaltabb a többinél, csak abban, hogy milyen ölni, de amíg ő éppen ezt tapasztalja, addig a másik egy olyan dolgot (mondjuk milyen matekot tanulni egy iskolában) . Mind a ketten tapasztalnak, csak ki kevesebbet, ki többet. Ha össze akarod hasonlítani két ember tapasztalatait, akkor két egykorút kell összehasonlítani. Úgy már jelentős különbségeket fogsz találni. Ha két 10 éves gyereket hasonlítasz össze, akkor már lehet különbség, sőt van is, olykor nem is kevés. De egy 10 éves gyerek soha nem tudhatja meg milyen 30 évesnek lenni, mert egyszerűen nem élte azt át. Értem mit írsz. De nem hasonlíthatsz össze két ilyen kort. Minden helytálló, ha két egyforma korú embert raksz egymás mellé.

Akkor már van különbség közöttük. Az évek alatt a különbség tompul. Egy 1 éves és egy 10 éves között hatalmas, egy 10 és egy 20 éves között is nagy, egy 20-30 éves között is, de egy 30-40 között már kisebb, 40-50 között még kisebb, 50-60, 60-70 stb még kisebb.

136. ab4b6bc17d (válaszként erre: 135. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 29. 12:51

A fiatalkori után alkoholfogyasztást akartam írni.



Egy kapcsolat akkor megy tönkre, ha túl sokat vannak benne egyedül a felek, illetve ha soha nincsenek egyedül. Szerintem ez nagyon igaz.

Leo most ne gyere, hogy ellentmondok magamnak, már megbeszéltük, hogy szerinted a cikkben szereplő fiú egy alkalommal-szerintem viszont rendszeresen távol van partnerétől. Ennek tükrében írtam az előzőeket :)

2009. okt. 29. 12:47

Megnyitom a ....weboldalt, mintha isteni fuvallat kísérne "Miért italoznak a fiatalok?" című felmérés. Idézek az eredményből:


Az alkoholfogyasztás alapvetően a társas élet, a szórakozás, a szabadidő eltöltésének szerves részeként van jelen, a fiatal felnőttek közel harmada társaságban, a barátai győzködésére fogyaszt alkoholt. A férfiak befolyásolhatóbbak, mint a nők - derült ki egy kutatásból.

A megkérdezett magyar fiatalok számára az alkoholfogyasztás egy előre kódolt cselekvést és mintakövetést jelent, mivel a társadalmi és családon belüli szocializációjukban ez egy elfogadott társadalmi jelenségként rögzült. Leggyakoribb indokok között a lazább, kellemes hangulat megteremtése, a gondűzés, és a társasághoz való alkalmazkodás szerepelt. A fiatalkori tehát egy társas viselkedési kényszer eredménye.

134. correct (válaszként erre: 130. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 12:46

Nem A trend, csak egy trend. Egy választott viselkedési forma, vagy egy olyan forma, ahol a viselkedésünket áttükrözhetjük a választott módon...

A saját életemben pl. én mondom meg, mi A trend.


"És még annyit hozzáfűznék az élettapasztalathoz. Ha valaki 20 évig az életnek csak a jó dolgait tapasztalja, mindene meg van, míg egy másik háborúban, nyomorban, éhínségben, szenvedésben él ezalatt az idő alatt, ugyanannyit tapasztalnak mind a ketten. Csak az egyikük a napos oldalt, a másik pedig a sötét oldalt. "

Ez egy ba*ság. Na jó, legyen kiírva: badarság.

Dehogy ugyanannyit tapasztaltak...úgy látszik TE csak az időre tudod kiélezni a tapasztalatokat - 20 év az 20 év, 10 év az 10 év, 55 év az 55 év és mindenki ugyanannyit.

Gondolkodj is picit: ne csak években mérd a tapasztalatot, mert nem "évek" a súlya ennek, hanem átélt és megélt dolgok. Nem lehet ugyanannyi, ha egyszer az egyik semmit nem tanult az életből, a másik meg rengeteget. Éppen ezért nem csak az évek számítanak.

Például:

van egy milliárdos és van egy hajléktalan, a TE kedvedért legyen mindkettő egyidős. Olyan nincs, hogy mindkettőnek megvolt mindene, csak az egyik aranywécébe pisilhetett, a másik meg a híd alá, de attól még ugyanannyijuk volt?!

:D

133. correct (válaszként erre: 119. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 12:35

Éppen ez a baj: túl egyszerűen látod.

Ha egy hozzád közeli ember él át dolgokat, az RÁD is hatással lehet, azaz te is tapasztalsz, de ehhez már bonyolultabbra kéne állítanod az adóvevődet. :)

132. correct (válaszként erre: 119. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 12:33

Jajj édes Istenem.

Leonito, értsd már meg, hogy nem általánosságban mondjuk ezt Neked hanem kivételes esetekben. Vannak olyan országok, ahol a gyerekek nagyon komolyak és nem azért tapasztaltak, mert 10 év alatt 30 évet éltek volna le, hanem mert teljesen más az életvitelük, a neveltetésük, a környezetük, az életük, a taníttatsuk és tanulásuk, a családi életük, a velük szemben való elvárások, mint ami pl. Kis Bélának van 30 éves férfinak Bp-en a III. kerületben. Ez nem azt jelenti, hogy bazisok 10 éves gyerek "tapasztaltabb" bazisok 30 évesnél, hanem, hogy igenis vannak olyanok, hogy egy 30 éves vadbarom, és még fel sem nőtt agyilag, míg máshol egy 10 éves kész felnőtt és mindenre van intelligens válasza, rengeteg dolgot tud az életről, még akkor is, ha ezt nem tapasztalta, hanem "megtanulta".

Egy nagyon negatív példával élve, hogy értsd, de nem ezekre a helyekre értettem; van, ahol 6-7 éves gyerek már katona, és embert öl.

Ugyanígy lehet pozitív szélsőségeket is elképzelni. National Geographic-on van olyan reklám, ahol gyerekek viszik vissza a pingvineket a vízbe, mert eltévedtek szegények az éjszaka, a magas lámpaoszlopok tetején világító gömböt azonosították a Holddal, és az alapján tájékozódnak. ezek a gyerekek minden este kimennek, és visszaviszik őket a vízbe, nagyon komoly gyerekek, kész döbbenet, hogy abszolút nem érdekli őket az, ami egy itteni ilyenkorúnak trendi, vagy alap elfoglaltság.

131. ab4b6bc17d (válaszként erre: 130. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 10:50

Persze, hogy szórakoznak, már miért ne tennék? Csak nem mindegy hogy hogyan....


Na, végre valamiben egyetértünk. Igen, ha nem lett volna részeg, akkor is megbánthatta volna.


Most mentegetőzhet azzal a lány, hogy szegény, nem tudott magáról, nem tudta mit tesz, vagy mit nem. Ezért megbocsátok neki.


Ez a trend tíz éve, az én tinédzser koromban is megvolt és megvan most is; a baj az, hogy ezek a rendszeresen berúgó fiatalok nemcsak magukat veszélyeztetik, de a többi embert is. Ja, és a dohányzással pont ugyanez a helyzet.


Nem értek egyet viszont az utolsó mondatoddal. Egy jólétben élő ember sosem fog annyi élettapasztalattal rendelkezni, mint egy olyan valaki, akinek az előzőekben leírt negatív életkörülmények jutottak.

130. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 128. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 29. 10:34

Ez nem a mai trend!


A fiatalok mindig szórakoztak. Több száz évvel ezelőtt is. Ez nem a mai trend, hanem a trend. Egy általános viselkedési forma, az életút természetes része. Van aki iszik, van aki nem. De szórakozik. De ha a fiú nem lett volna részeg, attól még ugyan úgy megbántja a viselkedésével a lányt. De ha valaki egyszer berúgott, attól az még nem részeges. Én csak arra hívtam fel a figyelmet hogy semmilyen információ nincsen erről a fiúról, csak amit a lány leírt. És abban bizony szó sincsen folytonosságról. Csak valaki magára veszi.


És ha azt mondod ismered a fajtáját, akkor csak az előítélet szólhat belőled.


És még annyit hozzáfűznék az élettapasztalathoz. Ha valaki 20 évig az életnek csak a jó dolgait tapasztalja, mindene meg van, míg egy másik háborúban, nyomorban, éhínségben, szenvedésben él ezalatt az idő alatt, ugyanannyit tapasztalnak mind a ketten. Csak az egyikük a napos oldalt, a másik pedig a sötét oldalt. Minél idősebb az ember, annál többet tapasztal mind a kettőből. És lesz annál bölcsebb.

129. ab4b6bc17d (válaszként erre: 119. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 10:26
A gondolataidból nekem úgy jön le, hogy szeretsz olvasni. Hogy hogy kimaradt az olvasmányaidből már az egészen kicsi gyermekek dolgoztatása is.. vagy a mindennapos szexuális bántalmazása... rabszolgasorsban tartása... éhezése... nyomorgása... vagy egyszerűen csak a lelki terrorban tartása és még sorolhatnám? Szerinted egy ilyen gyermek nem élt meg többet, mint mondjuk akár apuci-anyuci szeme fénye 30 éves, akinek a popója alá lett téve minden? Akinek semmiért sem kellett megküzdenie az életbe, mert tálcán kapta a lehetőségeket... na, most már kezd motoszkálni a te buksidban is, hogy miért lehet élettapasztaltabb egy 10 éves gyermek pl. egy 30 évesnél?
128. ab4b6bc17d (válaszként erre: 124. - Farika)
2009. okt. 29. 10:20

Igazad van. Én személy szerint, szívesen meghallgatnám a másik oldalt is. Hogy vajon hogy adná elő a történetet???


"ÖÖÖööö... hát csak nem fogok egy lány miatt nevetségessé válni a barátaim előtt?" - persze akadodzó nyelvvel, szédelegve. Mert ez a mai trend, ugyebár! (ezt a trendet neked szántam, Leo, mintha te írtd volna, hogy ez a trend)


... viszont teljes tisztelet a kivételnek!!!!

127. ab4b6bc17d (válaszként erre: 125. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 10:14
Mivel kifejezetten hozzám intézted a szavaid, többször is megszólítva, kénytelen vagyok magamra venni. Nos, én meg mondhatnám, hogy kibújt a szög a mézes-mázos zsákodból...
126. ab4b6bc17d (válaszként erre: 117. - Correct)
2009. okt. 29. 10:12

Na, végre valaki, aki távlatokban is tud gondolkodni és képben van, hogy most már nemcsak sweetanne problémájáról van szó. Elég nehéz úgy beszélgetni, ha Leo leragad a témánál (mégha a téma az is, ami - mert közben nemcsak én, de mások is eltértek tőle - és valójában miért ne, hiszen kötetlen eszmecsere folyik).

Így van, Correct, pont erre gondoltam és írtam le, amivel te is folytattad a gondolatmenetem. Van, aki nem tudja ezt átgondolni. Vagy nem akar.

125. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 122. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 29. 10:09
Tudod, akinek nem inge...
124. Farika
2009. okt. 29. 10:09

engem egy másik fórumon lecsesztek, hogy mi a fenéért jövök és jó példákkal is! Széggyellem is magam e miatt!(:-) Ha valaki valakit megbántott, vagy valakit megbántottak csak is azt szeretné hallani, hogy az az illető milyen szemét,cska az a baj hogy bár ezek az emberek azt hiszik! de ez nem segítség! Én mindig azt gondoltam - és ebben hiszek- egy oldalú információk alapján NEM szabad, nem lehet embereket megítélni!

Élettapsaztalat? Persze kellenek hozzá évek IS, de sajna valakinek nagyon korán meg kell tapasztalni mi is az ÉLET nem épp kellemes oldala.

Így hát ebben sem állástfoglalni szeretnék!

Azt gondolom, bizonyos szemszögből nézve, mindenkinek igaza van, -kivétel amikor ítélkeztek- hogy melyik szemszögből nézi jól az ember, az már számomra is kérdés, mert én én vagyok Te te vagy Ő pedig ő.

123. ab4b6bc17d (válaszként erre: 116. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 10:08
Ha nem esett volna még le, közben áttértünk a mai ifjúság taglalására, tehát nemcsak a cikkben írt fiúról volt szó, hanem általánosságban a mai ifjoncokról is. A témába passzol ugyan, de elkanyarodtunk kissé az eredeti problémától, ami most már csak meddő vitákhoz vezet, ill. a részedről a gondolataim/érzéseim butassággá nyílvánításához, de erről az előbb már kifejtettem a véleményem.
122. ab4b6bc17d (válaszként erre: 114. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 10:04

Na, itt van az a pont, amikor hiába írod, hogy nem akarsz megsérteni, már megtetted. Alaptalanul, de hát ez csak téged minősít. Nem az én stílusom, hogy visszaadjam.


Véleményeket osztottunk meg egymással, szelíden vitáztunk és a cikkel kapcsolatos érzéseinket osztottuk meg. Mindenkinek joga van hozzá, mert ez egy nyílvános fórum. Senkié sem buta, mindenkiébe van igazság.


Neked az 1x-i alkalom jön le, nekem a többszöri. Meddő vita most már. Azért jó lenne, ha moderálnád magad, mert én nem írtam a te véleményedre, hogy buta, stb.

121. ab4b6bc17d (válaszként erre: 119. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 09:58
Mert nem hagyták! Tudod, nehogy már a tojás tanítsa a tyúkot, mondták. Pedig, bizony, kell az újító ifjúság, csak nem a cikkben említett fiú szintjén.
120. Farika (válaszként erre: 119. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 09:58
(:-)
119. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 117. - Correct)
2009. okt. 29. 09:55

Miért, más országokban többet élnek 10 év alatt? Ha nem a ledolgozott, tanult, átélt, megélt évekről van szó, akkor honnan a több élettapasztalat? Hogy lehet, hogy csupa olyan ember mondja ezt, aki sokkal fiatalabb az említett kornál? Ő honnan tudja? És Te honnan tudod? Megosztanád velünk? Konkrétumokra gondoltam. Az élettapasztalatnak és az értelmi szintnek mi köze egymáshoz? Az élettapasztalat a megélt évekkel jön. De ha nem hiszed lapozgassad a szakirodalmat? A bölcsek tanácsában szerinted miért ült olyan sok vénember? Miért nem volt ott egy fiatal sem?


Kérlek ne beszéljetek butaságokat.

Azt írtad, hogy "ha nem is biztos, hogy saját bőrön tapasztaltakból". El kell keserítselek. A tapasztalat mindig a saját bőrödön van. Te éled meg. Hiába olvasol, nézel tévét más emberek történeteiről. Tanulhatsz belőle, de tapasztalni csak a saját bőrödön. Hiába látod, hogy milyen hideg van kint, a jó meleg szobából. Tapasztalni csak akkor fogod, ha kimész. Ennél egyszerűbben már nem tudom leírni.

118. correct (válaszként erre: 115. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 29. 09:44
Ezzel a hozzászólásoddal teljesen egyetértek, végre egy összefoglalt igazság.
117. correct (válaszként erre: 114. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 09:43

Más országokról volt szó, és nem a mi általános problémáinkról. Egyébként ez tényleg így van, máshol akár a 10 évesek is sokkal érettebbek és esetenként tapasztaltabbak is, mint megint máshol a 30 évesek.

És itt nem arról van szó, hogy a 30 évesnek már lehet családja is, és már éveket ledolgozott, átélt csalódásokat, meg veszteségeket is, és felelősség is hárul rá, hanem értelmi szintről, értelmezésről, viselkedésről, tanultakról (ha nem is biztos, hogy saját bőrön tapasztaltakból).

116. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 115. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 29. 09:38

Kedves BRED!


Nem tudom miért használsz többes számot, kivel akarsz nekem valamit elmagyarázni.


De honnan veszed azt, hogy ez a fiú élvhajhász? Ki írt ilyet? Vagy miből vontál le ilyen messze menő következtetést? Hol olvastad ezt? Vagy esetleg ismered őt? Mert én nem. Csak annyit tudok róla, amit a barátnője leírt. De nem írta, hogy élvhajhász, alkoholista, drogos. Ilyesmit nem olvastam. Viszont azt igen, hogy egy este berúgott. Én is voltam már részeg. De még soha senki nem tartott alkoholistának. Honnan veszed ezeket a sületlenségeket? Gondolom csak a fejecskédből, mert úgy látom egyéb nem támasztja alá őket. És a még meg nem élt évek tapasztalataiból senki sem tud profitálni.

És minek lesz meg a böjtje? Hogy egyszer berúgott. Lehet már megvolt, mert nem jó másnaposnak lenni.


És milyen jól ismered a barátait. És mit nem tesz egy igaz barát? Valaki jól megbánthatott téged, hogy ennyi előítélet és harag van benned. Sajnálom.

115. ab4b6bc17d (válaszként erre: 109. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 09:28

Leonito, épp azt próbáljuk elmagyarázni neked, hogy a mai fiatalok (20 évesek:) attól érzik magukat valakinek, hogy totálkárosra isszák magukat a bulikban. "És tudod, nem attól férfi valaki, mert cigizik, meg iszik" - lényegileg ugyanarról beszélünk, csak te valahogy elsiklasz effelett, amit már mi is megfogalmaztunk - jobban mondva azt hozod előtérbe, hogy szerinted mi meg nem vagyunk felnőttek, mert a fórumkíró leírása alapján "elítéljük" ezt az élvhajhász fiút.

Aki ebben nő fel, hogy milyen trendi inni-extasy szendi, stb. az nem fogja kinőni! (tisztelet a kivételnek, mert ilyen is van persze, hálistennek!). Egyre jobban elhatalmasodik rajta, főleg, hogy már igen fiatal korban elissza az agyát. Lehet, hogy ez fiatal felnőtt korában még nem jön ki rajta, de előbb-utóbb meglesz a böjtje. Persze mindenki ott rontja el az életét, ahol akarja. Ez is igaz. Meg az is, hogy nagy a kortársak húzóreje, s ha nem iszol, talán kilógsz a sorból. De talán megmaradna a barátnője. Mint azok a húúúú, de igaz "barátok", akik a részegségbe beleviszik. Egy igaz barát nem tesz ilyet, ha már itt tartunk :) ezek csak haverok, tipikus "Haverok, buli, Fanta" életérzéssel, de akkor az ilyen ne ámítson egy lányt. Élje ki magát egyedül.

114. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 111. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 29. 09:23

Szia!


Kedves BRED! Nem szeretnélek megsérteni.


De a két állítás közül szerinted melyik az igaz?


a., 10év > 30 év


b., 10év < 30 év


Ha ez egy matematikai példa lenne, melyiket választanád?


Elmeséled nekem, illetve kérhetlek, hogy említsél meg nekem egy olyan országot, ahol a 10 több 30-nál? Nagyon érdekelne!


És érdekelne az is, hogy szerinted egy tíz éves gyerek hogyan tudja megélni egy harminc éves felnőtt problémáját. Nagyon érdekelne. Hol van annyi élettapasztalata? Láttál már tíz éves gyereket 12. házassági évfordulóját ünnepelni? Vagy láttál már olyat, hogy egy 10 éves gyerek a harmincegyedik születésnapját ünnepli?


Ha nem válaszolsz a kérdéseimre megkíméled magadat attól a kínos helyzettől, hogy a válaszaiddal ellentmondásba keveredjél az általad lent leírt butaságokkal.


És visszatérve a cikkre...


Hogy állíthatsz akkora butaságot, hogy ez nem az első esete volt a srácnak? Ha meg akarod kímélni magad a negatív kritikától, szerintem csak olyasmit állítsál sziklaszilárdan, ami mögött tények vannak.


És figyeld! : Azt írod, a srácnak ez a sokadik esete. Akkor idézek a cikkből:


"Az egész történet ott kezdődött, hogy elterveztük, hogy elmegyünk szórakozni, ő előtte találkozott a haverjaival, én pedig a barátnőmmel."


Lehet, hogy Te egy teljesen másik cikket olvastál? Kezdem azt hinni, mert én már részegeskedésről, sok piáról és ledérségről olvasok általad, de amikor a cikket, amiről vitatkozunk egy, kizárólag egy konkrét esetről írták és egy fia utalás sincsen arra, hogy ez folytonos lenne. Ha úgy véled kérlek idézzed azt a részt, ahonnan ezt olvastad.


Sajnálom, hogy szembesítelek a saját írásaiddal amik tele vannak alaptalan feltételezésekkel, és butasággal!

113. ab4b6bc17d (válaszként erre: 104. - 6f773a273c)
2009. okt. 29. 08:46
Én teljesen egyetértek veled! Legalábbis ami a véleményed második felét illeti, onnan, hogy "18 évesen bárkinek lehet élettapasztalata...", sőt, még azzal is, hogy a mai discocban sajnos a legtöbb fiatal elissza az agyát. Vannak azonban kivételek, nagyon kevés, de van. Annak idején én is magamba forduló voltam, de a barátnőimmel néha elmentünk a discoba. Én szerettem, pia és Extasy nélkül is. Hogy mit szerettem benne? A zenét, a táncot, a barátokkal való szórakozást. Tehát szó sincs arról, hogy az embernek nem szabad a barátokkal bulizni. Csak ne helyezze a párkapcsolata elé mindezt.
112. ab4b6bc17d (válaszként erre: 100. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 07:35

Vedd már észre, hogy NEM EGY ESTÉRŐL VAN SZÓ, hanem sorozatos estékről és hiába mondod nekem, hogy ez így normális. Az én véleményem szerint - és nemcsak én érzek így (persze jócskán vannak ellenvélemények is, mint ahogy neked -, de ez nem gond, amíg nem sértegetjük egymást) ez nem korrekt a másik féllel szemben.

Mindenki mást értelmez ki sweetanne leírásából, nekem az jön le, hogy ő szívesebben lenne a barátjával, akit szeret és bizony ez a természetes, ha valakit szeretünk. Legalábbis az én erkölcsrendszeremben.

Ez a fiú meg inkább van a haverjaival, meg a whiskis üvegekkel, mint a lánnyal, akivel párban jár. Igen, kellenek a barátok, de ha valaki már párkapcsolatban él, akkor nem lehet fontosabb egy buli a haverokkal. Az én értékrendszeremben.


Sokan másképp gondoljátok, ezen megy most a vita. Nem gond, mindenkinek megvan a saját maga véleménye.

111. ab4b6bc17d (válaszként erre: 101. - Vekvik)
2009. okt. 29. 07:25
Tudjátok, néhány országban egy 10 évesnek is nagyobb az élettapasztalata, mint nekünk. Ez nem csak korfüggő! 10 év alatt annyit megél, amennyit nem lát egy magunkfajta egész élete során, max. a híradókban. Ennyit a tapasztalatokról.
110. ab4b6bc17d (válaszként erre: 94. - 263d7f38d1)
2009. okt. 29. 07:18
Őszintén sajnálom. Sajnos mindig lesznek kivételek, ami érthetetlen.
109. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 106. - 6f773a273c)
2009. okt. 29. 01:32

Hogy mitől férfi a férfi. Ha nagyon érdekel már most, nézz utána a szakirodalomban. Azt a sok "hülyeséget" amit leírtam nem csak a kisujjamból vettem. És Mi is a Te tanácsod?


És tudod nem attól férfi valaki mert cigizik vagy iszik. A fiatalok körében ez egyszerűen trend. De majd elmúlik amikor felnőtté érnek. Ettől még senki sem rossz ember. Ő még csak fiú. És ne haragudj meg, de Te is még csak egy lány vagy. Ez nem sértés, ez így normális. Most kezdesz ismerkedni a világgal. A való világgal. A konfliktusok majd sorra gyűlnek, ahogyan fejlődsz. És mindegyikkel meg kell küzdened, szembe kell nézni velük és kezelni kell.


És eszembe jutott valami. Ha lenne egy gonoszsági skála 1-től tízig. Hova tennéd a fiú cselekedetét?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook