Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, hogy a párom ne érezze úgy, megfullad mellettem? fórum

Mit tegyek, hogy a párom ne érezze úgy, megfullad mellettem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyek, hogy a párom ne érezze úgy, megfullad mellettem?

1 2 3 4 5 6 7 8 9
198. Farika (válaszként erre: 197. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 30. 09:59

értem! köszi!

Nekem testszik mikor valaki szeretné hallani mások véleményét is- mellesleg az én munkám is ilyen- cska azt nem értem, hogy egy vélemény miért fáj az embereknek, miért okoz leki problémát. Én már megtanultam, hogy nem szabad kakadni ha másnak nem az a véleménye ami az enyém, ész érvekkel mellesleg mindenkit meglehet győzni, lehet előbb, de az is lehet hogy csak utóbb. - lehet, hogy ez már a koromból adódik?-Nincs ebben semmi gáz, írtam már egyszer egy fórumon: ha nem fogadom el valaki vélemányét egyszerűen továbblépek........... nem kell belőle konfliktus helyzetet csinálni. Egyszerűen leszögezed: az én véleményem nem ez és kész, de szerintem ezen a fórumon még egyszerűbb.....nem írok többet annak az embernek aki nem, de legalábbis a véleménye nem érdekel!

197. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 195. - Farika)
2009. okt. 30. 09:52

Szia!


Nincsen konkrét célom itt. Csak fórumoztam! És így alakult! :)


Mondjuk szeretem elolvasni, ha valaki állít valamit, ami nyilvánvalóan nem fedi a valóságot. Miután ez számár is kiderül(ne), elolvasom milyen érvekkel védi meg a tévedését.


Azt hiszem van itt egy jó pár. :)


Továbbra is akinek nem inge...

196. Farika
2009. okt. 30. 09:46
látom hogy nem írtam helyesen........ mielőtt valaki szóvá tenné!
195. Farika (válaszként erre: 194. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 30. 09:45

minden től függetlenül..........minden hátsó szándék nélkül...........

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy igazából mi a célod?????????

mire vagy kiváncsi??????

azt már megtudtad régen, hogy ők hol tartanak a tapasztalások remélhetőleg hosszú útján. Azt is tudod, hogy meggyőzni a saját áláspontodról nem tudod őket.

Tényleg kiváncsi vagyok, ismét nem álástfoglaltam!

2009. okt. 30. 09:39

Kedves hölgyeim!


Van egy mondás. Akinek nem inge, ne vegye magára.

Úgy látom, hogy pár hölgy viszont rendesen felöltözött. :)


Továbbra is! Akinek nem inge...:)

193. GabryELLA18 (válaszként erre: 189. - Correct)
2009. okt. 30. 09:18
Csak ez Leonak nem tűnik fel!
192. GabryELLA18 (válaszként erre: 183. - C95c921ae7)
2009. okt. 30. 09:15
KIZÁRÓLAGOSAN? NEM!Csak amikor már konkrétan az én életemet kérdőjelezte meg
191. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 190. - 6f773a273c)
2009. okt. 30. 09:02

Szia!


Az élettapasztalatról amit írtál, már kiveséztük, ugyanezt a háborúsdit, olvass vissza légyszi, ha érdekel a véleményem.

Nem tudni a lánynak ez futó diszkós kapcsolat-e vagy sem, de valószínű nem futó, hiszen szereti a fiút, írta. Azért mert ott ismerkedtek meg, lehet olyan jó a kapcsolata , mint a tiéd. Nem vette lazábban, hiszen nagyon megbántódott, sőt, felpofozta a gyereket. Szó sem volt róla, hogy minden péntek este diszkóban lennének. Arról sem volt szó, hogy mindig tök részeg. Szóval a történetben nem szereplő, légből kapott feltételezéseket hagyjuk, mert az vagy igaz, vagy nem, ezek alapján nem vonhatunk le következtetéseket.


Az én élettapasztalatom onnan van és azért több, mint a tiéd, mert 14 évvel többet éltem meg, mint te és sok olyan problémával, bánattal, örömmel szembesültem, amivel te majd még csak fogsz. Pont ennyivel vagyok bölcsebb nálad, elletve annyival, hogy a velem történteket mindig átgondolom és le vonom a következtetést. Ha valami rosszul sül el, mindig megnézem, hogy van-e benne részem. Javaslom neked is. Jobb, mint a körülményeket okolni, mert utána újra megismétlődhet. Csak annyi rosszat éljünk át, amennyit nagyon muszáj.


Itt nem arról van szó, hogy a fiú érdemel büntetést, vagy sem, a cikk írója nem ezzel a kéréssel fordult hozzánk, hanem azzal, hogy adjunk neki tanácsot. Úgy láttam sajnos én vagyok az egyetlen, aki ezt meg is tette. Tanácsot adtam a lánynak. 52. hozzászólás.


Nincsen itt arról szó, hogy a fiút meg kell büntetni. Egy párkapcsolat nem büntetésről szól, hanem szerelemről, érzelmekről, testiségről. És ha az egyik megbántja a másikat, azt nem bünteti meg senki, de megbeszélik és bocsánatot kérhet (illetve kell) a párjától. És hidd el, egy lány pont olyan nagyon meg tud bántani egy fiút, mint a fiú őt. És tudod egy párkapcsolatban ez meg is történik. És ha veled még nem fordult elő egyik sem, akkor már értheted, hogy miért kevesebb az élettapasztalatod. Mert ha előfordul, nem tudod majd hirtelen kezelni, mert még nincsen tapasztalatod ezen a téren!


Majd, ha lesz, akkor nyilván nem a fiú megbüntetésén jár majd az eszed, hanem, hogy hogyan oldják ezt meg!


18 évesen nem kerülhettél még szembe a párkapcsolat összes problémájával. Még akkor sem, ha eddig a közel-keleten harcoltál. És még a Paris Hiltonnak sem volt, amíg a harcias kislánynak sem. Majd meglátod...

190. 6f773a273c (válaszként erre: 188. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 22:00

szerintem a legjobb az lenne,ha leszögeznénk,hogy mindenki a SAJÁT véleményét írja le,és nem minősíti másét.bevallom nekem rosszul esett,hogy az én hozzászólásomat(és nem csak az enyémet) burkoltan,vagy kevésbé ,de leszóltad.nem tudhatod milyen az életem,mi zajlik le bennem,testileg,lelkileg,szóval azt sem tudhatod mennyi az élettapasztalatom.egy egyszerű példa:egy háborúban önkéntes nővérkének valószínűleg SOKKAL nagyobb az élettapasztalata,mint mondjuk az ugyanannyi idős Paris Hiltonnak(vagy bármely Hozzás hasonló személnyek).szóval ennyi a részemről a vita ezen része.

a másik meg,hogy a fiú mekkora bűnt követett el.ez irtó relatív.engem nagyon-nagyon megbántana,ha ezt tenné velem a barátom.de nem teszi,mert nem ilyen.mert tudom,hogy a mai világban csúnya,és különc dolog,de én 17 évesen nem a ZP-ben,vagy egyéb discókban ismerkedtem meg a barátommal.és ebből kifolyólag tudom,hogy nem az a "vad-discós",és ezért (persze,nem csak ezért) hozzám illik.szóval nem tudnám elviselni,ha ezt tenné velem,ezért nekem egy 9est megérne azon a listán.de egy olyan lánynak,akinek csak futó-discós kapcsolata van,Neki nyilván nem akkora bűn,sokkal lazábban veszi,mert valószínűleg (akár még) nem szereti a fiút.szóval ez nagyon relatív,szerintem.

és igenis az emberek mások,és ha valaki nem társasági ember,nem kell elítélni,ha nem minden péntek estét a discóban tölt részegen.szóval ez nem törvény,hogy ilyenkor éli ki magát mindenki.vagyis igen,ilyenkor élik ki magukat a fiatalok,de nem egyformán!


és még annyit,hogy nemtudom Neked honnan van ekkora élettapasztalatod,( ha Te lennék aztmondanám biztos megbántott valaki,mert ez a megoldás mindenre úgyis:P)de hogy osztogatod a bölcsességet az tuti:)

de szerintem jobb lenne,ha csak a Magad nevében nyilatkoznál,lehet,hogy eltér a Tiedtől más véleménye.


ja és még annyit,ezt nem csak Neked,de mindenki másnak,akik szerint a fiú nem érdemel "büntetést" ,gondolkozzon el rajta,hogy mi lehet a másik oldalon:a lány oldalán!mi van ha Te vagy,akit megaláznak,semmibe vesznek?nem valami jó érzés...

189. correct (válaszként erre: 187. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 18:25
Azt már globálisan értettem. Úgy érzem ez már vicces.
188. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 181. - Correct)
2009. okt. 29. 17:54

Köszönöm a helyesírási leckét, valóban elírtam, sorry.


és még valami:


"2. Az erős nagyobbat bukhat és lejjeb kerülhet, mint a gyenge, aki képes felküzdeni magát erőssé, és annál többet ér majd."


Nos ez nem igaz. A gyenge azért gyenge, mert nem küzd, az erős pedig azért erős, mert küzd, kudarcaiból tőkét kovácsol, nem hárít, beismer , fejlődik, épít.

A gyenge sajnáltat, sajnálja magát, de nem küzd! Pedig egyedül vagyunk a világban és az pont olyan, amilyenné tesszük.


És egy eltérő példa:


Az erős nem azért erős, mert annak született, hanem mert küzd és erős lesz.


Ahogyan a testépítő sem 80 kg izommal születik. Küzd érte. Az olimpiai aranyat sem sorshúzás után lógatják az ember nyakába.


De az élet olyan, hogy mindig lesznek győztesek és lesznek vesztesek. Mindenki döntse el hová akar tartozni és tegyen érte, ha akar. Ha nem ottragad ahol van, esetleg lejjebb csúszik.

187. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 182. - Correct)
2009. okt. 29. 17:48
Nem véltem felfedezni ebben semmi cinizmust. Csak érvelek a véleményem mellett!
186. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 184. - C95c921ae7)
2009. okt. 29. 17:47
Én is így vélem. Ott a segítség, nem itt.
185. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 178. - GabryELLA18)
2009. okt. 29. 17:46
Ejjj. Egy negyven és egy húsz éves is átélheti ugyanazt az élményt, csak nem ugyanúgy fogják megélni. Ezért egy húsz éves nem tudja milyen azt az élményt amit átél negyven évesen megélni, míg egy negyven éves tudja milyen lehetett húsz évesen megélni, mert ő bizony volt már húsz éves. De csak gondolj bele. Ha holnap be kell ülnöd az iskola padba teljesen másképpen fogod megélni, mint egy hat éves aki most először ül bele. És ha lehúztál egy évet ott és a hat éves is hét éves korára...Nos nem ugyanúgy élitek meg. Szerencsére az ember fejlődése és érése nem áll meg a nagykorúsággal. Tovább érik és fejlődik. Egy 10 éves gyermek, ha repülő balesete van és túléli, teljesen máshogyan éli át, mint a mellette ülő 30 éves. Pedig ugyan ott voltak, ugyanazt élték át. Csak máshogyan. Ezért nem lehet soha egy 10 éves gyermeknek harminc évnyi élettapasztalata.
184. c95c921ae7 (válaszként erre: 174. - GabryELLA18)
2009. okt. 29. 17:43
Senki nem tudhatja min ment keresztül..ez jó..Azt sem tudhatjuk, hogy a tortarecept megosztó fórum kiírója min ment keresztül ugye? Mert csak úgy gondolod, hogy szörnyűségeken. De..lehet, hogy életében ez az este volt a legrosszabb élménye. Akkor pedig egész jó élete lehet. Én nem mondom, hogy menj pszichológushoz, bár 2-3 beszélgetés jót tenne neked. :)
183. c95c921ae7 (válaszként erre: 167. - GabryELLA18)
2009. okt. 29. 17:37
Nincs a homlokodra írva..de elég jó az emberismeretem.(nem véletlenül:) Ennyit csak az foglalkozik kizárólagosan őt érintő problémákkal akinek nincs. De ugye nem tévedtem?
182. correct (válaszként erre: 173. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 16:39

Okés, ez igaz! Lehet, hogy a 32 éveddel 80 évre is elosztható tapasztalatod van.

:)))) Szóval ez már cinikus, hagyjuk :)))))

181. correct (válaszként erre: 177. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 16:38

1. Felszólításnál a mond az két d = mondd

2. Az erős nagyobbat bukhat és lejjeb kerülhet, mint a gyenge, aki képes felküzdeni magát erőssé, és annál többet ér majd.

180. GabryELLA18 (válaszként erre: 176. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 16:37
a lány írt.A lány szemszögét "látjuk",a fiúét meg csak feltételezhetjük.....
179. GabryELLA18 (válaszként erre: 177. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 16:35
Könyvek???? Olvastad? Én meg átélem!
178. GabryELLA18 (válaszként erre: 173. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 16:35
A saját korosztályomban? Ember!Tudod te miket hordassz össze? :O Most nem konkrétan az én esetem,de korosztály függő az ember által tapasztalt/átélt dolgok?egy 40éves nem élheti azt át amit egy 20 és fordítva?! Csak egy példát írtam..
177. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 175. - GabryELLA18)
2009. okt. 29. 16:34

1., soha ne mond, hogy soha.

Kettő: Nincsen igazad. Tele a könyvesbolt olyan emberek könyveivel akik feldolgozták. Én nem ismerek ilyen embereket, de olvastam róluk, általuk.


Tudod az erős győz, a gyenge elbukik.

176. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 174. - GabryELLA18)
2009. okt. 29. 16:32
Persze hogy nem. És azt sem, hogy a fiú miken. Ezért érdemes csak az adott információ alapján írni a véleményt.
175. GabryELLA18 (válaszként erre: 169. - Correct)
2009. okt. 29. 16:32
És ezeket a dolgokat az ember soha életében nem tudja feldolgozni.. :S
174. GabryELLA18 (válaszként erre: 172. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 16:30
Ne akarj már engem mindennel szakemberhez küldeni! Nem úgy jöttem ide,hogy erről akarok beszélni!Te kezdtél el olyan dolgokat boncolgatni ami által én úgy reagáltam ahogy és te arra visszareagáltál.... Ennyi! Én csak megjegyeztem,hogy nem tudhatja senki a lány miken ment keresztül ...
173. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 171. - Correct)
2009. okt. 29. 16:29

Persze hogy tapasztalt. A saját korosztályéban. Rólam nem esett szó, tehát kár lenne feltételezni, hogy nem taposott az élet.


Én nem írtam személyes élményeimet ide! Van már 32 évnyi élettapasztalatom. De nincsen negyven.

idézek:

"Miért, milyen 30 évesnek lenni edzetlenül, tiprás nélkül? Tapasztalatlan :) "


Erről fogalmad sem lehet, mert nem osztottam meg.

172. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 167. - GabryELLA18)
2009. okt. 29. 16:25

Hmmm. Hát innen fúj a szél. Azt hiszem akkor rossz fórumot választottál. Fordulj pszichológushoz, mert ő tud segíteni. A felgyülemlett dühödet és keserűségedet kár a többi fórumozóra öntened. Ha érzelmileg ennyire azonosulsz valakivel, akkor az objektivitás huss és már nem is arról a lányról beszélünk (beszélsz) hanem rólad. Csakhogy senkinek még lila gőze sincsen róla, hogy mi történt veled, és nem is biztos, hogy mindenkit érdekelne. De ezért van a cikk, megírhatod és akkor akit érdekel, majd hozzászól....vagy hallgat.


De ezeket az érzelmeket feleslegesen öntöd ebbe a fórumba, azzal senkinek nem segítesz.

171. correct (válaszként erre: 168. - 8e38f5ea70)
2009. okt. 29. 16:24

Miért, milyen 30 évesnek lenni edzetlenül, tiprás nélkül? Tapasztalatlan :)

Milyen Gabriellának 23 évesen edzettséggel, megtiprással a háta mögött lenni? Tapasztalt! Még Te magad voltál az, aki kántálta, hogy az ember a saját bőrén tapasztal. Most akkor Gabriella tapasztalatlan?

Elfogadtuk a szemszögedet, szerintem amúgy senki sem útál, hiszen idegen vagy, Te is fogadd el a mi szemszögünk. :)

170. Farika
2009. okt. 29. 16:23
attól hogy valaki megosztja az embereket, nem közutálat tárgya, hanem érdekes! nekem legalábbis az!
169. correct (válaszként erre: 165. - GabryELLA18)
2009. okt. 29. 16:21
Ebben biztosan igazad van! Én 24 vagyok, és én is éltem át olyan "brutális" dolgot amit a legtöbb ember soha. Szóval én hiszek neked!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook