Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, ha minden együttlét után húgyúti fertőzéstől szenvedek? fórum

Mit tegyek, ha minden együttlét után húgyúti fertőzéstől szenvedek? (beszélgetős fórum)


2020. aug. 23. 15:43
Ha netan valaki meg olvasna a forumot,akkor leirom,hogy most par honapja hala isten nem jott elo ez a problemam. Nem tudom pontosan mi hasznal,de elkezdtem fokhagyma kapszulat szedni,illetve neha neha szedek holyagerositot is plusz a parommal teafaolajos sikositot hasznalunk..es persze rengeteg folyadek es rogton rohanok pisilni egyuttletek utan. Azt hittem remenytelen a helyzet,de most ugy latszik megoldodott. ☺️ nem hasznalok semmi extra dolgot de ugy latszik ez a “trio” bevalt nekem. Remelem masnak is segit majd.
25. vacsa
2020. jún. 29. 12:30

Egy doboz Uro-vaxom eladó.

Érdeklődni priviben lehet, köszi.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Delbuk)
2020. jún. 29. 12:28
Nalunk is az a helyzet,hogy amikor 2-3 honap utan “osszeszoktunk” akkor utana kb teljesen elmult ez az egesz. 2 -3 honapig nem volt semmi gond. Aztan jott a koronavirus es eljottunk abbol a varosbol ahova mindketten egyetemre jarunk. Igy 2-3 vagy akar 4 hetente tudunk csak talalkozni,es azota kezdodott elorol. (Viszont mi mindig ovszert hasznalunk). A monural por pedig sajnos nekem sosem hasznalt :(
23. delbuk
2020. jún. 26. 19:52
Az exemmel volt ilyen az elejen. Nekem azt mondta az akkori orvosom, hogy lehet, hogy nem toleralja az en szervezetem az ovet, ezert az ovszer lehet megoldas. Vegul, mivel nalam az kb. az utolso lehetoseg volt, elotte volt egy celzott antibiotikum kura, Monuralt kellett innom egy hetig minden este, majd meg ot hetig heti egyszer. Ez kozel 20 eve volt, azota 1-2-szer voltam “felfazva”, de nem olyan veszesen, olyankor az elso jelekre ittam egy tasakot, sot volt, hogy mar az urogin csepp is segitett.
22. elemző (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 23. 10:56

Szia!

Sokféle Aloe First-öt árulnak. Érdemes megnézni az összetevőket.Az eredeti 12 féle gyulladáscsökkentő gyógynövényt és propoliszt is tartalmaz, ami természetes antibiotikum.Célszerű közvetlenül a gyártótól, a Forevertől beszerezni.Nagyon sok mindenre használható.

Felfázások esetén érdemes fogyasztani a tőzegáfonyás aloe vera italt.

Jobbulást!

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Kereső37)
2020. jún. 20. 14:45

Szia. Igen, sajnos tudom,hogy rengetegen szenvednek vele es nagyon sok nonek megkeseriti az eletet. Nagyon szomoru,hogy sokan evekig szenvednek es egy orvos sem tud segiteni rajtuk vagy nem veszik komolyan.

Koszonom szepen a segitseget! Az aloe vera first sprayt pedig be fogom szerezni mindenkeppen :)

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Papája)
2020. jún. 20. 14:43

Vizsgaltak igen,de mindig azt a valaszt kaptam,hogy nem talaltak semmit. :(

Sajnos legtobbszor tangat viselek,igen, de probalok ezen valtoztatni.

Koszonom szepen a segitseget!

2020. jún. 19. 13:04

Szia

Nagyon sokan vannak ezzel így. Én is végigszenvedtem 11 éves korom óta ezzel a napjaimat. Aztán jött a vörös áfonya, a sok folyadék, stb. Semmi nem használt.

Aztán később szokás váltások tömegei, meg 3 gyerek múlva megváltozott.

Ami nagyon bevált az az aloe vera first spray (drogériában kapható 1400 Ft. Igen oda sprayzd)

A felfázás egy a húgyúton feljutó probléma. Ha van rá lehetőséged, teszteltesd le magad ureoplasmára.

Semmi tanga, semmi folyton betett tisztasági betét, sem műanyag bugyik.

18. papája (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 19. 12:03

Vizsgálták a vizeletedet? Találtak benne baktériumot, és milyent?

Használsz tangát, esetleg éjszakára is?

Amennyiben igen és a baktérium Coli, úgy az széklet eredetű. A legkisebb mennyiségtől szennyezett alsónemű is képes a kórokozót a húgyutakba juttatni és folyamatosan fenntartani a bakteriális fertőzést.

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 16:21
A hüvely nyálkahártyája alatt nincsenek bacik, de egy apró seben át érhet fertőzés.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Réki2)
2020. jún. 18. 16:03
Igen,azt mar el is konyveltem,hogy biztosan nem tole kapok el valamit. Foleg hogy o is kivizsgaltatta magat es nem talaltak semmit. Viszont ugye arra is gondoltam,hogy sokaig szedtem antibiotikumot erre a problemara is es masra is ,ezert gondolom,hogy a ph-m nem lehet a legjobb. (Bar legutobb a nogyogyasz szerint minden rendben volt) Illetve nem tudom,hogy az problema lehet e, de a mostani parom nagyobb az atlagnal😅 es ha felserti kicsit a huvelyem stb ,onnan tudnak e bacik kiszabadulni es felkuszni a hugycsobe?!
15. Réki2
2020. jún. 18. 15:54

Én a vitagyn c-t nem igazán szerettem, a silver-q-t sokkal inkább. Utóbbi kényelmesebb érzés és hatásosabbnak is tapasztaltam :)


Viszont ha óvszerrel vagy együtt a pároddal, akkor a felfázásos bacik biztosan nem tőle erednek. Ne túlozd el az "intim higiéniát", az sem egészséges.

14. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 15:52

Elvileg az óvszer is segíthet (csak hogy mi azt is mindig használtunk).

Egy ideig nekem is rengetegszer volt. A háziorvosom több antibiotikumot is felírt a szükségesnél, hogy ne kelljen emiatt nála dekkolni. Aztán "kinottem".

13. NomNom (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 15:51
Én teafa olajos síkosítót használtam mikor úgy éreztem, hogy fenn áll a fertőzésveszély. Ugyan húgyúti fertőzésem nem volt, de egy időben gyakran billent a Ph-m rossz irányba és mikor éreztem hogy valami nem oké akkor ezt használtuk. Nekem bevált, meg a probiotikumos tabletta is. Azt szoktam azóta is pl. úszás után.
2020. jún. 18. 15:47
Esetleg a teafaolajos oveszerrel vagy a vitagyn c huvelykremmel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
11. Besszi (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 15:23
A tabletta mellett én felkeresnék egy jó kineziológust is, hogy a lelki oldalt is támogassa valaki.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Réki2)
2020. jún. 18. 14:18
így lesz, mindenképpen! :)
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Buspics)
2020. jún. 18. 14:17
igen, erre is gondoltam már.Sajnos minden együttlét előtte,közben és után is folyamatosan ezen pörög az agyam...
2020. jún. 18. 13:56
Ha nem találnak semmit, akkor nem lehet, hogy pszichés eredetű a baj?
7. Réki2 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 13:29

Nagyon szívesen, remélem neked is segíteni fog!! 🍀

Térj vissza és meséld el mindenképp😉

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Réki2)
2020. jún. 18. 12:51

Köszönöm szépen a válaszod! Velem is előfordult már,hogy a semmiből jött elő ez az egész.Konkrétan olyan is volt,hogy ezzel álmodtam és utána elő is jött..pedig akkoriban még párom sem volt.Viszont az esetek 99%-ban az együttlétek után szenvedek általában 5-7 napot..a wc-t én sem tudom olyankor elhagyni.

Pont a napokban olvastam máshol is az uro-waxomról. Előtte még csak nem is hallottam róla, illetve egy orvos sem említette. Köszönöm az ajánlást, biztosan meg fogom próbalni!

2020. jún. 18. 12:43

Kedves Fórumnyitó!

Nekem ismerős a helyzeted, én is már-már a sírás határán álltam ezzel, hogy állandóan előjött. Antibiotikum nélkül nagyjából ki sem mertem tenni a lában a házból. Bár nem kimondottan együttlétektől, de egyik pillanatról a másikra jött elő úgy, hogy nem tudtam a WC-t sem elhagyni. Az általad felsoroltakat én is végigpróbáltam, nagyjából az összes ilyen témájú fórumot végigolvastam a neten, de semmi.

Nekem egy orvos barátom ajánlotta az uro-vaxom nevű immunerősítő gyógyszert. (olyasmi, mint a gyerekeknek köhögésre adott broncho vaxom, csak ez kimondottan felfázásra.) 3 hónapos kúrát kell beszedni belőle, minden reggel 1 szem éhgyomorra. Lassan 5 éve, hogy egyszer végigcsináltam a kúrát, azóta egy szem antibiotikumot sem szedtem be. Ha érzem, hogy valami nem annyira oké odalent, max 5-6 napig újra szedem és teljesen elmúlik. De a 4-5 napos újraszedések is csak évente pár alkalom. Mellékhatása nincs. Nem olcsó gyógyszer és vényköteles is, de jó szívvel ajánlom, hogy próbáld ki, szerintem csodaszer.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. jún. 18. 12:29
Igazából, amikor rosszul vagyok akkor szinte mindig találtak gennyt a vizeletemben, néha pedig vért is. De egyébként pedig az urológus szerint semmi bajom, illetve a nőgyógyász sem talált semmit. Párom is ki lett vizsgálva és nála is minden teszt negatív.Sajnos minden doki csak tippelget és úgy érzem egyik sem vesz komolyan.Elkeserítő,mert így pedig nem maradhatok...
2020. jún. 18. 12:16
Ha az orvos nem talált semmit, akkor biztos, hogy húgyúti fertőzés?
2020. jún. 18. 11:21
Próbàld a medveszőlő levèl teát....
2020. jún. 18. 11:16
16 éves korom óta szenvedek húgyúti fertőzéstől. Az első páromnál is viszonylag elég gyakran előjött ez a probléma,de akkor a háziorvosom mindig antibiotikumot írt fel rá,amitől hamar elmúlt és ritkábban jött elő. Viszont a jelenlegi páromnál, akármit teszek..nem szabadulok tőle. Minden egyes alkalommal előjön együttlétek után, pedig mindent betartok : egyből rohanok pisilni, mosakszom előtte és utána is, sok folyadék. Rengeteg orvosnál voltam már ezzel, illetve a páromat is kivizsgálták. Nem találtak semmit, egyikünknél sem. Mindenféle gyógyszert, "csodaszert" próbáltam már , pl : tőzegáfonya, D-mannóz por ( egy ideig használt) , C-vitamin nagy dózisban, teák, grapefruit mag olaj.stb.Nem használ semmi. El vagyok keseredve. Nagyon örülnék,ha valaki,aki hasonló cipőben járt/jár leírná ,ha van valami,ami használ neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook