Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek, ha a szüleim nem szeretnék? fórum

Mit tegyek, ha a szüleim nem szeretnék? (beszélgetős fórum)

1 2 3
38. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Kriszta773)
2015. márc. 14. 18:22
Oké, csak nem ez az általános. :)
2015. márc. 14. 18:22

Tedd azt, amit szeretnél! Mindenképpen. Ha nem akarsz továbbtanulni egyetemen, ne menj oda, mert később meg fogod bánni, olyan pályára kényszerülsz, amit nem szeretsz és kínszenvedés lesz eltölteni azzal a munkával a napi 9 órát.

Kövesd az álmaid!


Én nem tettem... mert erőltették az egyetemet... és nagyon bánom. És egyáltalán nem keresek jól, azokat a munkákat a munkaadók ismerősei kapják, nekem meg nincs olyan kapcsolati tőkém.


Nem teljesen a végzettségemnek megfelelő munkakörben dolgozom, de abban nem is tudnám elképzelni magam.


Ne hagyd magad, ez a Te életed és csak egy van belőle, állj ki magadért.


Amúgy is nagyon sok az okoskodó lúzer balfék elkényeztetett diplomás, tanulnak 28 éves korukig nappalin, addig pénzelik őket a szülők, aztán meg ott állnak bambán az életben.


A jó szakember, aki valami szakmában jó, szerintem kevés.


Nem értem a szülőket... jót akarnak a gyereküknek, mégis rosszat tesznek, tennének.

36. kisj (válaszként erre: 34. - Fincsi5)
2015. márc. 14. 18:21

Igen, elírtad:D

Mert nem a nőgyógyászom fog csempézni,hanem a közgazdászon.


A kétkezi munkának meg akkor lesz értéke, ha a szakképzés megfelelő színvonalú lesz.

Vagy egyáltalán lesz bármiféle színvonala is, mert ami most van, az tragikus. (legalábbis az építőiparban)

35. kriszta773 (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2015. márc. 14. 18:10

szerintem egy tehetséges, jó kétkezi munkás sokkal többet kereshet, mint egy tehetségtelen, szerencsétlen közgazdász diplomástul :) mert a diploma csak egy végzettséget jelöl, nem feltétlen van mögötte használható és talpraesett tudás, emberke


fodrászok között is van olyan, akihez egy-két hónapon belül nem kapsz időpontot, mert annyira be van táblázva, és mennyi diplomás van, akinek nincs munkája, vagy egy semmi irodai munkát végez közel minimálbérhez

34. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Kisj)
2015. márc. 14. 18:05

Nem érted??

Akkor lesz értéke a kétkezi munkának!

Nem aszondottam, hogy a nőgyógyászod fog csempézni.:(

Vagy elírtam valamit?

33. kisj (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2015. márc. 14. 18:00

Elgondolkodtató....

Vajon mit tennék, ha a fürdőszobámat egy bomba jó közgazdásszal kellene kicsempéztetnem?

Esetleg- hogy maradjunk a témánál_ a hajamat kellene levágatnom egy igazán jó, egyetemet végzett jogásznővel?

32. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2015. márc. 14. 17:55

Na, elment befejezetlenül.

Majd, ha a munkások bére is annyi lesz mint egy jó közgazdászé, akkor nem kell.

Nem jut eszembe az ország neve, ahol adózás után szinte egyforma bért kap a kétkezi munkás, és az értelmiségi.

31. fincsi5 (válaszként erre: 30. - Kisj)
2015. márc. 14. 17:51
Hát, ez régi és megoldatlan kérdés.
30. kisj
2015. márc. 14. 17:47

Felmerült bennem egy kósza kérdés.

Miért kellene mindenkinek diploma?

2015. márc. 14. 17:09

Hát nálunk pont nem az egyetem az elvárás már, hanem éppen azt mondtam, hogy nálunk az elvárás egy szakma. És ha az megvan, akkor lehet egyetemre menni, ha valaki nagyon akar..


Pedig képességekben nálunk nincs hiány..


Csak én pont az ellenkezőjét kezdem tapasztalni.. Nagyon jónak mondott diplomával semmi lehetőség, a férjem meg a kétkezi szakmájával arat... Persze azért ész is van nála, de nem a diploma teszi a mestert..

De ez utóbbihoz viszont azért iszonyat munkakedv, kitartás, és a kétkezi élet igazi szeretete kell.


Azért férreértés ne essék, ne én legyek, aki egy fiatalt a diplomáról lebeszél.. Há száraggyon le a szájjam ha illyet tennék e'..


Anno nálam is felmerült a fodrászság.. De persze egy kitűnő tanulónak mondták: nehogymá szakmukiba menjek.. Hát, lehet, hogy ma jobban élnék belőle...

2015. márc. 14. 17:06
Köszönöm szépen a tanácsokat!
27. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 41b6e76389)
2015. márc. 14. 17:03

Jelentkezz az egyetemre és ha felvesznek, elvégzed a három évet, ez már főiskola.

Lehet megszereted, és befejezed, de lehet nem, így viszont tanulhatsz vita nélkül azt, amit akarsz.

A tanulás nem ártalmas, az a tiéd, amit megtanultál.

Sosem tudhatod, merre visz az élet és egy kis tanulással a hátad mögött, nagyobb lehetőséged van.

2015. márc. 14. 16:46

Nekem is mindegy, csak máskor, ha valaki tovább akar tanulni, sok olyan vélemény megy: jól gondolja meg, ér-e majd valamit a diplomája, nem esetleg egy jó szakma kellene.

Most itt egy lány, akinek határozott elképzelése van arról, mit szeretne csinálni.:))

De Anyukáék szerint többre képes.:((

Szerintem csináld, tanuld ki azt a szakmát, amit szeretnél! Azéert felesleges valamit elvégezned, hogy utána kozmetikus legyél a közgáz diplomáddal.:))

Anyukának mondd meg: önköltségen ma már azt végez el, amit szeretne.

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2015. márc. 14. 16:35
Azért ez így elég pontatlan kijelentés! Persze a jegyek is számítanak de sok múlik azon, hogy milyen szakra jelentkezik.
24. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. márc. 14. 16:33
Egyetértek!
23. kisj (válaszként erre: 20. - 41b6e76389)
2015. márc. 14. 16:19

Igen, természetesen.


Szeretem, ha olyan ember vágja a hajamat aki nem csak tehetséges, hanem eleve elhivatott is a szakmája iránt. (vagyis nem csak össze-vissza bohóckodott,mikor pályaválasztásra került a sor)


Volt szrencsém sok más "fodrászhoz" is, és mondhatom neked, ha nincsenek visszatérő és elégedett vendégeid, akkor "halott" ember vagy.

22. rinike (válaszként erre: 1. - 41b6e76389)
2015. márc. 14. 16:10

A kozmetikusoknak sokat kell tanulnia! Fodrásznak nem annyira, de azt meg megtanulhatod fősuli után is!

Szerintem csak olyanba kezdj bele, amit be is fejezel. Én abban próbálnék megegyezni a szülőkkel, hogy fősulit végzel, de ha nem szeretnéd meg annyira diplomáig, még egy fodrászsuliban támogatnak.

2015. márc. 14. 16:08
Más sem akkor döntötte el hogy fodrász akart lenni, mikor már számolni tanult..
20. 41b6e76389 (válaszként erre: 19. - Kisj)
2015. márc. 14. 16:05
megkérdezhetem miért? :)
19. kisj (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2015. márc. 14. 16:04

Szerintem meg ne legyen fodrász.

(én legalábbis semmiképpen nem lennék a vendége)

18. andi6020 (válaszként erre: 10. - Kisj)
2015. márc. 14. 15:58
Akkor legyen fodrász. Nekem 8. Sőt, 88.
17. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 41b6e76389)
2015. márc. 14. 15:57

egy év alatt még te is ezerszer átgondolhatod, meggondolhatod, hogy mit szeretnél. ha maradsz így, elvégezhetsz egy kozmetikus vagy fodrászsulit, még utána is bőven lesz időd arra, hogy továbbtanulj, ha azt szeretnéd.


addig inkább azon agyalj, neked mihez van tehetséged, kitartásod, mi az, amit tényleg odaadással, érdeklődéssel tanulnál, csinálnál, mert amíg te sem vagy biztos semmiben, mégis hogy tudnád meggyőzni a szüleidet, hogy neked az lenne jó? :)

16. kisj (válaszként erre: 13. - 2852b57e45)
2015. márc. 14. 15:49

Minden szülő csak a jót akarja.


1.,A baj akkor szokott lenni, ha a gyermek tudja, hogy mit akar, de a szülei még nála is jobban tudják, és szülői nyomásra mást választ, mint amit szeretne.

2., A legnagyobb baj viszont akkor van, ha a gyermeknek fingja nincs, hogy mit szeretne. De azt biztosan tudja, hogy dolgozni semmiképp nem menne, inkább valahol továbbtanulna. Hogy hol? Na, ez tökmindegy.

15. 41b6e76389 (válaszként erre: 14. - Mmacus)
2015. márc. 14. 15:44
Még van egy évem, nem most végeztem.
14. mmacus (válaszként erre: 1. - 41b6e76389)
2015. márc. 14. 15:41
Február 15 volt az egyetemi, főiskolai jelentkezések határideje, tehát erről idén már mindenképpen lekéstél. Kicsit későn kezdtél szakot keresni és gondolkodni, mit szeretnél.
2015. márc. 14. 15:38
biztos hogy a jót akarják,ez édeskevés ha te nem szeretnéd csinálni.amihez kedved van annak menj mert megbánhatod.
2015. márc. 14. 15:34

Hallgass a szüleidre !! Vegyél erőt magadon és tanulj,ha nem teszed később bánni fogod, ha most még nem is hiszed .

Okj-s tanfolyamon még lehetsz fodrász .


de ha most abbahagyod a tanulást a jövőben szakmunkásként keményen kell dolgoznod sokkal kevesebb pénzért !

DE EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM :-)

11. NomNom (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. márc. 14. 15:34

De ha most megy fodrásznak akkor találhat inegyenes képzést. Én most 25 éves fejjel pl. hiába találnám ki...

Szerintem nincs azzal semmi baj, ha tanulsz egy jó szakmát. Én nagyon sajnálom, hogy nem tettem ezt egyetem előtt. Utána, ha már dolgozol, akár jogot is végezhetsz levelezőn. Tudok neked több példát is arra, hogy valaki kétkezi munka vagy gyerek mellett diplomázott, mert egyszerűen akkor érzett rá a dologra.

Nincs erre bevált módszer.

10. kisj (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. márc. 14. 15:21

Ha valaki nem igazán tudja, hogy mit szeretne tanulni, akkor az miért is tanuljon?

Csak azért mert a szülei finanszírozzák, aztán majd csak jó lesz az a fránya papír valamire?

Fodrász lehet később is, ez igaz.

Meg gyorséttermi kiszolgáló, telefonos asszisztens, vagy akár patkolókovács.

9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2015. márc. 14. 15:10
Ez így nem igaz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook