Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha a babám ki akar hagyni egy étkezést? fórum

Mit tegyek ha a babám ki akar hagyni egy étkezést? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. 5221355151 (válaszként erre: 9. - Tündér74)
2011. febr. 20. 12:29
Hát igen, mindig okoskodnak nekem. Aztán meg ha valamit jól csinálok, abban is képesek elbizonytalanítani. Meg szeretném próbálni ízesíteni neki, de igazad van, hogy este ne tegyem. Halottam, hogy eleve vigyázni kell vele, mert hajlamosak túlenni magukat vele a babák, meg hogy nagyon hozzá tudnak szokni.
9. tündér74 (válaszként erre: 8. - 5221355151)
2011. febr. 20. 12:25

Persze nehéz, tudom.:) Szerintem hallgassál elsősorban az orvosodra és ne a családtagokra.

A kakaóval kapcsolatban csak annyit, ha mindenképpen adni szeretnél kisbabádnak akkor csak reggel adjál neki és ne este, mivel koffeint tartalmaz.

8. 5221355151 (válaszként erre: 5. - Tündér74)
2011. febr. 20. 12:17

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet! Ezzel én is tisztában vagyok. Csak ő az első babánk, aztán minden újdonságtól meg szoktam ijedni egy kicsit. Pláne, hogy állandóan mindenféle okosságokat mondanak nekem az okosok. (orvos, családtagok stb.) Jó lenne, ha egy napirendet ki tudnánk alakítani nála. Korábban jól működött, csak most egy kicsit megkeveredtek a dolgok. De majd ő úgy is tudja, hogy mikor mire van szüksége. :-)

7. 5221355151 (válaszként erre: 4. - C62e5b7d24)
2011. febr. 20. 12:13
Köszönöm a segítségedet! Már próbáltam neki egy-két dologgal, de nem jött be. A kakaóra gondoltam én is, csak lebeszéltek róla, hogy ne adjak neki. De akkor is ki fogom próbálni. A súlyával nincs semmi gond, hála istennek. Nem az a pufi baba, szép arányos, inkább magas baba. Még egyszer köszönöm a segítségedet!! :-)
6. 5221355151 (válaszként erre: 2. - Pritta)
2011. febr. 20. 12:11

Szia!

Köszönöm a segítségedet! Nem szoktam én sem tömni a gyereket, annyit adok neki, amennyit hajlandó megenni. Én is így gondoltam már, hogy kevesebb is elég, csak tiszta hülyének voltam nézve érte. A tápszerrel kapcsolatban meg kioktattak, hogy mindenképpen adnom kell neki annyit. Első babás anyuka vagyok, aztán mindenki mondd mindent. De nagyon örülök neki, hogy írtál! :-) Így látom, hogy nincs semmi gond! :-))

5. tündér74 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. febr. 20. 11:59
Ehhez lassan hozzá kell szoknod, hogy ahogy babád növekszik változni fognak az evési-alvási szokásai stb.
2011. febr. 20. 11:57

Szia!

egyrészt ízesítsd neki a tápszert, úgy tuti megissza. az enyémek imádták maci kávéval és kakaóval is.

Másrészt már adhatsz neki tejtermékeket, joghurtot, sajtot túrót és akkor nem baj, ha kevesebb a tápszer.


9 hónaposan meg nem kell neki 3 óránként enni, már nem csecsemő, ne ragaszkodj ehhez ennyire, jelzi, ha éhes, ha ritkábban eszik, akkor többet fog egyszerre. ha szépen hízik, akkor rendben van minden.

3. pritta (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. febr. 20. 11:57
jah én tápszert 1 hónapja semmit szinte nem iszik. max napi 100-150 ml. nem kell neki és kész.
2. pritta (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. febr. 20. 11:56
mi 7,5 hósók vagyunk de soha nem evett naponta 5sör fél éves koraóta. jó ja van napi 3 normális étkezés. szerintem nem szükséges 3 óránként ennie ha eleget eszik. mikro megeszik 300ml főzeléket nem hiszem h 3 órára megéhezne. én nem csinálok problémát, anniszor eszik ahányszor megéhezik.
2011. febr. 20. 11:52

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Két problémával küzdünk. Az egyik, hogy mostanában egyre később hajlandó felkelni a kilenc hónapos kisfiam. Így tolódnak mindig az étkezések. Nekem mindig azt mondták, hogy kb. 3 óránként kell ennie. Az estéket végigalussza már régen, naponta ötször evett. Nekünk működött is idáig. Mindig este hétkor van fürcsi, utána vacsi és kb. 9 körül elalszik. Ez így rendben is van. Kb. 8-9 között kell fel újabban. Akkor eszi, 11-kor meg szeret aludni. De kb. akkor kellene ennie is. De inkább alszik. Aztán alszik kb. két órát, és így a tízórai már ebéd inkább. Be se tudnám tartatni vele a napi öt étkezést, mert így rendesen kinyúlna, ő meg olyan későn nem hajlandó enni. Próbálkozom vele, hogy egy kicsit korábbra hozzak egy-két étkezést, de kevés a siker. De mindig azt mondják, hogy neki még kell az öt. Nagyon szépen eszik mindig. (Most egy picit beteg így kevesebbet eszik, de ez a probléma már azelőtt is fennállt.) A másik gondom az, hogy egyre kevesebb tápszert fogad el. Sajnos egy betegség miatt, nem sokáig tudtam szoptatni. Így tápszert kellett neki adnom(Nestlé beba vállt be egyedül). Csak reggel és este kap már, a többi étkezést kiváltottuk már. Reggel két decit ivott meg, este meg kb. két és felet. De az utóbbi időben ez jelentősen lecsökkent. Jó, ha este hajlandó másfél decit meginni, reggel szint úgy. A tejpépet kiköpködi, akár melyiket és akár hogyan adom neki. Mondták, hogy adjak neki gyümölcslevet, de az sem kell neki, csak pár korty. Inkább a vizet issza meg. Semmi tejbepapi és hasonló nem jön be neki (természetesen tápszerből csinálom). Járt már valaki így? Mindenki mást tanácsol, de semmi sem válik be. Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni! Előre is köszönöm a válaszaitokat!


Üdv:Heni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook