Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tegyek? Fogyni szeretnék, de hogyan? Segítsetek. fórum

Mit tegyek? Fogyni szeretnék, de hogyan? Segítsetek. (beszélgetős fórum)


2009. jan. 3. 23:32

Cukor helyett fruktózt használok már régóta.

A mozgásról meg annyit, hogy egyszerűen nincs hozzá erőm, mint a kezdőüzenetben is írtam: örülök, hogy a nap végén még élek, meg, hogy van erőm a házimunkát és a gyerkőcöt ellátni.

10. 87dcc92a81 (válaszként erre: 9. - Da5acc16b1)
2009. jan. 2. 23:42
az én fenekelésemből repetát kérnél, nemhogy bántásnak éreznéd, de nem erőszak...:P
9. da5acc16b1 (válaszként erre: 8. - 87dcc92a81)
2009. jan. 2. 23:41

:(((((( Bántani akarsz?

Na megállj......

8. 87dcc92a81 (válaszként erre: 7. - Da5acc16b1)
2009. jan. 2. 23:40
yoyo:rajtad is segitek->elfenekellek:P:)
7. da5acc16b1 (válaszként erre: 6. - 87dcc92a81)
2009. jan. 2. 23:40
alex superman, mindenhol ott van és segít :D
2009. jan. 2. 23:31
és no cukor.
2009. jan. 2. 23:31
no szénhidrát-sok mozgás.ennyi.
2009. jan. 2. 23:29

Előszőr is: BUÉK! :)

Bocsánat, hogy eddíg nem reagáltam semmire sem, de ugye itt volt a szilveszter meg az új év, a teendő meg szinte még több mint egyéb napokon.

Köszönöm a tanácsokat, ötleteket, átgondolom és meglátom, hogy mit tudok majd kihozni belőlle.

Gyógyszert nem szeretnék váltani, főleg, hogy ha minden jól megy már csak fél évig kell szednem, tehát a felénél már nem szeretnék váltani.


Amit még elfelejtettem leírni, hogy alapból is hajlamos vagyok arra, hogy megmaradjanak rajtam a kilók. Bár volt olyan nyaram - igaz, hogy akkor majd 10 évvel fiatalabb voltam -, hogy 2 hónap alatt leadtam 10 kg, és nem fogyókúráztam, csak alig bírtam a nagy melegtől enni és rengeteget bicikliztem és ping-pongoztam. 56 kg-ról lementem 46 kg, majd visszajött 2 kg, és a 48-50 kg hosszú évekig tartani bírtam, most annak örülnék, ha le tudnék fogyni 55 kg-ra, most olyan 68-69 kg körül vagyok. De új év új remény, és mint tudjuk a remény hal meg utoljóra ;)


Várom a további ötleteket, tanácsokat stb...

2008. dec. 30. 08:52

Szia!

Hát, nem semmi, amit leírtál! Felénél még arra gondoltam: csatlakozom a felhíváshoz a saját problémáimmal, ám a vége bebizonyította, hogy Nálad cifrább a helyzet.

Nagyon sokat segíteni nem tudok, mert hasonló gondjaim vannak.(Rajtam 15 éves korom óta van 20 kiló, aminek egyszer nagy része eltűnt - fogyiporral -, de aztán visszajött. A mozgást az nehezíti, hogy mindkét térdem tropa - épp a túlsúly miatt.)Van 1-2 módszer, amit ajánlanék, de nem biztos, hogy bármelyik is megfelelő lenne, hiszen úgy látom, itt tényleg mellékhatásokról van szó! Esetleg gyógyszerváltás nem megoldható?(Bocs, ha butaságot kérdeztem: hála Istennek nem ismerem túlzottan a betegségedet!)

2008. dec. 30. 08:39

Kedves Orihime, tényleg nem egyszerű a helyzeted. Nekem az a tapasztalatom, hogy a túlsúly elsődleges okai lelki okok. (A testi dolog, mint a táplálkozási, mozgási szokásaink, felismert lehetőségeink csak következmények, másodlagosak.) Nagyon sokszor nagyon nehéz felismerni, aztán meg elfogadni, hogy mi is a gyökere a problémánknak. Önmagunkra irányuló őszinte figyelmet, bátor szembenézést igényel. Gyakorlatból tudom mindezt, de én már elmúltam negyvenéves, amikor erre rájöttem. Azóta viszont kevesebb vagyok negyven kilóval, és több sok-sok élménnyel.

Azt javaslom, kezdjél írni valamiféle táplálkozási naplót. Egy egészen egyszerűt. Pl. egy legegyszerűbb füzetet tarts a kezed ügyében és egy ceruzát. Ha eszel valamit, írd fel (akkor rögtön, estére elfelejted). És azt is írd mellé csak egy-egy szóval, hogy milyen érzések kapcsolódtak az evéshez.

Pl: "kedd. du. 2 óra - három kanál ebédmaradék. Előtte dühítő telefon, utána gyomorfájás. "

Most itt ennyit tudok mondani kezdésnek. Ha van kérdésed szívesen válaszolok. Az adatlapomon megtalálod az e-mail címem.

2008. dec. 30. 07:48

Jujj, nem is tudom, hogy miképp fogjak hozzá...

A problémám az mint itt a legtöbbeknek, azaz fogyni szeretnék. Sajnos ezzel több gond is van, de nem az elhatározáson múlik hanem, hogy miképp, milyen diétával...

Legalább 15-20 kg. le kéne adnom.

A történet a következő:

Terhesség alatt felszedtem kb. 15 kg, amiből a szülés után 10 le is ment, majd a szoptatás alatt visszajöt olyan 6-7 kg, eddíg nem is lenne olyan nagy baj, csak sajnos pánikbetegséget állapítottak meg nálam, így gyógyszeres kezelést kaptam/kapok. Sajnos a paroxátnak van egy olyan mellékhatása, hogy súlygyarapodás, aminek következtében még szedtem jópár kg magamra...

Testmozgást sajnos nagyon végezni nem tudok, örülök ha arra van erőm, hogy az itthoni teendőket elvégezzem, plusz a kislányom után futkozzak aki már 2 éves. Sajnos az is a gyógyszer mellékhatása, hogy nagyon hamar elfáradok, ráadásul eléggé rossz alvó is vagyok.

Életmódot nem tudok váltani, mert hiába szeretem a zöldségeket, inkább nyersen mint másképp, de pl. nem szeretem a diétás kaják sikerzöldségeit: padlizsán, cukkini, gomba, tök, brokkoli, karfiol, bab stb.

HA látok egy receptet ami esetleg tetszene két alapanyaga tuti, hogy azokból kerül ki amitől én rosszúl vagyok, egyszerűen nem ízlik, számomra nem illata hanem szaga van. Sajnálom, lehet, hogy kissé válogatós is vagyok, de ha nem bírom megenni, mert rágok rajta kettőt és kifordul a számból azzal nincs megoldva semmi.

Ami meg a teljeskiörlésű dolgokat illeti, nem tudom megfizetni, mert akkor vagy csak én eszem és a lányom meg a férjem nem, vagy ők és én nem a simalisztes cuccokat.

Ráadásul nem eszek sokat, csak reggelit meg ebédet, s ha van itthon gyümölcs akkor vacsira azt, vagy egy pohár tejet, vagy egyátalán semmit nem eszek... A férjem szokott is szekálni azzal, hogy "Annyit eszel, hogy egy kanári is éhenveszne ettől".

Tényleg nem tudom, hogy mit csináljak. Remélem az összes problémámat leírtam. Sajna a fentiek miatt a legtöbb slágerdiéta kilőve...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook