Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tanácsoltok? Melyik opció lenne a legjobb? fórum

Mit tanácsoltok? Melyik opció lenne a legjobb? (beszélgetős fórum)


jan. 6. 00:48
en is az 1,opciora szavazok.
15. go!!
jan. 5. 13:21
Első opció. Annak van értelme.
14. trapiti (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 17:43
Kizárt hogy ez ìgy jól menjen. Marad az 1. opció, tanulni kell ezerrel és levizsgázni.
jan. 4. 16:15
3. opció
12. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 15:44

Azt kene eldönteni, hogy egyáltalán ebben a szakmában akarsz-e elhelyezkedni. Azért egy turizmus vendéglátásin alap a két nyelv szerintem.


A németet felejtsd el, rohadt nehéz a nyelvtan, nagyon sokára jön a sikerélmény és ha még nem is tetszik, zsigerből utalni fogod.


Én úgy gondolom, hogy neked nagyon hiányos a nyelvtudasod ehhez a szakhoz és sok idő lenne felzárkózni ahhoz, hogy jó szakember legyél és nem is vagy elszánt. De, ha kellően szereted és ezt akarod csinálni, akkor válaszd az első opciót.


A ker marketingre átmenni sztem necces, rengeteg tárgyat kéne megcsinalnod és a kreditbeszamitasi eljárás is csomó pénzbe kerül a már meglévő tárgyak esetében.


Melyik suliba jársz, hátha tudok segíteni, írj rám privát felsőoktatásban dolgozom.

jan. 4. 15:42
Ami még fontos információ, hogy éppen dolgozok 12 oras recepcion
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Trapiti)
jan. 4. 15:41

Hát sajnos nem kezdő csoport lenne, mellette mindenképp járnék tanárhoz.


Mondták hogy páraknak ha zh-kkal nem de szóbelivel sikerült a félévet teljesiteni.

jan. 4. 15:40

Angol az megvan, nyelvvizsgám

Is van belőle, azzal nincsen gond meg nyelvérzekem is jó.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Trapiti)
jan. 4. 15:39

Hat azota ez a könnyités, mert az ott egy tárgy, régebben mindenképp

Kellett nyelvvizsga mostmár nem feltétlenül.

jan. 4. 15:26
Első.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 15:02
Én is a harmadikat választanám. Középsuliban azt tanultam. Szerintem könnyű a ragozás, a mondat-szerkesztés szinte megegyezik a magyar logikával. És elég sok szavuk itt maradt még a Habsburg-időkből. Középsuliban már a második osztály elvégzése után eredetben olvastunk képes újságokat. Nem olyan nehéz az. És ha még vizsgáznod sem kell belőle. Majd később ráérsz spanyolt, akármit is tanulni, ha akarsz.
5. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 14:43
Én a harmadik opció mellett döntenék. Nem kell nyelvvizsga de mégis tanulnál egy olyan nyelvet ami Magyarországon sok cégnél (multi) jól jöhet.
4. trapiti (válaszként erre: 2. - Sz123)
jan. 4. 14:38
Ha jol ertem semmilyen masodik nyelvet nem tud semmilyen szinten...
3. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 14:37

Eddig nem tudtad hogy kell masodik nyelv?

Szerintem a masodik a legrosszabb opcio.

A nemet nem konnyu de Mo-on jol hasznalhato, szerintem ez logikus dontes lenne. Attol is fugg persze hogy milyen szintu nemet orara jarnal be, kezdo? Ha nagyon haladok semmit nem fog erni hogy ott ulsz, meg gondolom ott is van valami szamonkeres. Ha nekiallsz rendesen tanulni akkor szerintem olaszbol es spanyolbol is meg lehet a kozepfok.

Azt mondjuk nem ertem hogy nemetbol nem kell szakmai nyelvvizsga, a masik kettobol meg igen? Kicsit zavaros ez igy...

jan. 4. 14:34
Nyelvtanár, intenzív nyelvtanulás, olyan nyelvből, amiből nem nullán állok. Ez a leggyorsabb :)
jan. 4. 14:07

Jelenleg turizmus vendéglátás szakon vagyok, megírtam a szakdolgozatomat is, de a hiányzó nyelvi követelmények miatt nem adhatom elő. ( mindenképp 2 nyelv kell, akkoris ha nemis már nyelvvizsgával)


A következő opciók állnak fent:


1. Nyelvet tanulni: olaszra vagy spanyolra gondoltam csak nemtudom mennyi idő alatt sikerülne a középszint, sőt a szakmai nyelvvizsga kéne belőle (szinte itt is nulla a tudásom, talán pár szó, kifejezés)


Hosszú távon egy nyelv mindig jól jön csak mégis tartok tőle, pedig van nyelvérzékem



2. Átmennék másik szakra kereskedelem marketingre, ott a hiányzó tárgyak kellenének, és kiderült hogy mégse vihetem át a másik szakon írt szakdogámat, szóval abból is újat kéne írni. Butaság lenne eldobni nem?


3. Német órára bejárni ( 0 nyelvtudás, de szereznék tanárt) és ha ezt teljesítem nemkell belőle nyelvvizsga ,bár ez a nyelv nemigazán tetszik, de ha meglenne akkor 25 januárjában előadhatom a szakdogám.


Mik a tanácsok? Elvagyok kicsit keseredve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook