Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok hozzá, hogy jövőre egész napossá teszik az iskolát? fórum

Mit szóltok hozzá, hogy jövőre egész napossá teszik az iskolát? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
19. HelpMe85 (válaszként erre: 15. - 02d79d95f9)
2011. szept. 26. 14:57
ez így kb rendben is van :) a válasz, az indoklás stb :)
2011. szept. 26. 14:56
Jajj már,nem kell ezt szépítgetni:-)Vagy mégis?hova lettek a többi hozzá szólások?:-)))
2011. szept. 26. 14:56
Most akkor nyolcadikig lesz kötelező, vagy csak alsóban?
2011. szept. 26. 14:55
a diploma kifizetés... hm.... én fizetem a diákhitelt kb amíg élek, szóval aki ezt kitalálta.... hát kívánom hogy az ő gyereke orvos legyen, és amikor megkapja itt az első fizetését akkor menjen külföldre és fizessék vissza a taníttatása árát. ami milliós náluk. nekem csak egy semmit érő bölcsészdiplomám van, azt hittem majd hüdejóleszaznekem.... de a diákhitellel megszívtam, mivel másképp még ez a semmitérő papírom se lenne. úgyhogy ha én kimegyek valaha is külföldre, leshetik, hogy mennyit fizetek ebből vissza :D semmit. a diákhitelt. max.
2011. szept. 26. 14:54

Az egész napos iskola ötlete képtelenség. Kötelezővé csak akkor lehetne tenni (elvileg), ha ingyenes étkezést biztosítanának. Ezt vajon meg tudják oldani? Ellene szólnak továbbá a következők:

- a gyerekek jelentős része nem tud hatékonyan tanulni csoportos foglalkozás keretében

- különböző délutáni elfoglaltságai vannak, amit a szülő fontosnak tart és fizet

- van otthon valaki, aki ebéddel várja, és otthona nyugalmában tudja eltölteni a délutánját

- aki manapság látott iskolás osztályt, csoportot, tudja, hogy kevésbé terhelhetők a mai gyerekek, mint elődeik, ezért találták ki a tananyagcsökkentést

Átgondolatlan, szakmailag nem megalapozott ötletnek tartom.

2011. szept. 26. 14:53
Az egész napos iskolához sok sikert kívánok (őszintén) minden iskolának!!!! Én remélem, hogy nem veszik majd szigorúan, és azok a gyerekek, akik napközben is csak balhézni járnak suliba, azok majd du már be se mennek...... mert ha ezek is ott lesznek egész nap, akkor én nem akarok többet tanár lenni. (már amúgy sem, pedig kb 10 éves korom óta ezt terveztem, elértem, jól csináltam, tudnám jól és jobban csinálni, de hát egy nagy csalódás volt)
2011. szept. 26. 14:50
Menza: hol milyen... én, ahol tanítottam, simán elmentem ebédelni és hát semmi bajom nem lett tőle :D azért a "rakadt f...." kicsit erős:) bizonyára nem olyan, mint amilyet anya főz, de azért több száz gyerekre kell főzni... és sztem mindenki megeheti. aki éhes...... mert pl nálunk is volt olyan gyerek, aki kapta a kaját, mert neki "jár" és úgy vitte vissza, mint ahogy kihozta, mert h sz.r az étel..... na de ez egy másik történet. a menza túlélhető. voltam, ahol lakom is menzás, két iskolában is, egerben is legalább két helyen (iskola+koli) meg ahol dolgoztam is ettem a menzán, sztem nem lehet kijelenteni h rossz, általánosságban.
2011. szept. 26. 14:50
És csak alsóban lesz ez az egész napos iskola? én még nem is hallottam róla. Magyarul kötelező napközi
11. reload
2011. szept. 26. 14:50
Szerintem se rossz gondolat, már ha a délutáni órákban is csinálnak valamit a gyerekek. Van ismerősöm, akinek pl a gyereke azért megy haza délben tanítás után, mert már felsős és csak fél 2-kor jut ebédelni. De a teremből már kiteszik őket az udvarra. Inkább hazamegy enni. Hogy a menzához is hozzáaszóljak :)
10. gne2
2011. szept. 26. 14:50

Nálunk is van iskolaotthonos iskola, én sem tartom jónak. Az oktatási törvény szerint biztosítani kell(ene) a szülőnek a választás jogát.

Értem én, hogy nagyon elfáradnak a gyerekek a délelőtti órákon, de az sem jó, hogy délután 3-kor még kötött elfoglaltságuk van! Szerencsére itt van több iskola is, én a hagyományos tanrendűbe szeretném beíratni a lányomat.

9. 44bec28c36 (válaszként erre: 3. - Kevian)
2011. szept. 26. 14:49
Ez így azért nem egészen helytálló, mert vki megfeszül a 3,5-ért és akkor sem lesz jobb, mert a képessége ennyi és kész. Van, aki 6-os is lehetne, de lusta, trehány disznó és csak 3,5. Nem lehet egyértelműen vmi fekete és fehér. Mindenesetre az ehhez hasonló törvényeket általában azok az emberek hozzák, akik még élőben nem láttak gyereket, csak elképzelésük van róla. (mint minden más területén a törvénykezésnek) Az egyik megyei lapban volt a tanév eleje körül egy irónikus, szuper jó cikk, Hoffmann Rózsi néni mesél ma Nektek címmel. Az újságíró úr nagyon reálisan látja a helyzetet és jól kifigurázta Hoffmann Rózsa elképzeléseit. (pedig gyanítom, hogy a valós, mindennapi oktatásba neki sincs akkora belelátása, csak éppen józan paraszti ésszel gondolkodik)
2011. szept. 26. 14:48

Most dobálni fogtok,de én helyeslem.

A koszt igenis finom,és addig sem lézeng a gyerek míg suliban van.

Mi is reggeltől fél 5-ig voltunk iskolában annó,alsóban napközi,felsőben tanuló szoba.nem szenvedtünk lelki sérülést.

2011. szept. 26. 14:48
Néztem,hogy ezt nyilatkozta egy anyuka,hogy szerinte ezért sem lenne jó az egész napos suli a menza miatt.A törvényt pedig elfogadták jövőre egész napos lesz a suli és persze a pedagógusok leépítésektől tartanak....
2011. szept. 26. 14:48

Szerintem inkább azt kéne szorgalmazni, hogy tanuljanak rendesen. Főleg a kamaszok. Nekem például a nyári iskola ötlete tettszik.

Középiskolás koromban végignéztem pár ember bukását.

Az volt a menő. Én fél évkor megbuktam fizikából (sose ment) majd meghalltam szégyenemben. Mások háromból buktak évvégén, három hétre rá nyaralni ment.

Aki bukik nyáron, heti három alkalommal járjon be órára.

Ne csak augusztba, úgy, hogy előre megbeszélik, miből vizsgázik.

Szerintem a tanárok is elvállalnák plusz pénzért!

2011. szept. 26. 14:45
Sajonos vannak akik rá vannak kényszerülve a menzára. Például én is! És nem volt olyan rossz. Túl éltem szerintem mindenki túl fogja, ha meg annyira nem izlik akkor legalább az otthoni kosztot mindenki nagyra fogja értékelni.
2011. szept. 26. 14:41
Sok fiatal elvileg lézeng,csak ugye hol marad a szabadság jog?Mi van ha azért nem adja napközibe az anyuka mert a menza koszt egy rakadt foss?Szóval én még mindig javaslom aki teheti még most menjen ki később már drága buli lesz.Hajrá fiatalok!
2011. szept. 26. 14:33

Ez egy akkora marhaság!!!

Azért akarják, hogy azok a gyerekek akik nem tanulnak, fel tudjanak zárkózni. Akkor mondjuk nem azt kéne, hogy 3,5 alatt maradni kell, a fölött meg lehet???

2011. szept. 26. 14:33
Nem örülök neki.
2011. szept. 26. 14:31
Mit szóltok hozzá, hogy jövőre egész napossá teszik az iskolát?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook