Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok hozzá, hogy jövőre egész napossá teszik az iskolát? fórum

Mit szóltok hozzá, hogy jövőre egész napossá teszik az iskolát? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
49. Évi anyuka (válaszként erre: 48. - Pan Dóra)
2011. szept. 27. 11:45
oké, bocs, akkor nem megfelelően fogalmaztam.
48. Pan Dóra (válaszként erre: 44. - Évi anyuka)
2011. szept. 27. 11:28
Én nem a lehetőséget utasítom el, hanem a kötelező jelleget :)
47. Évi anyuka (válaszként erre: 39. - Pan Dóra)
2011. szept. 27. 09:45
Dehogynem! Pont annyit, amennyit a gyerek!
46. Évi anyuka (válaszként erre: 37. - Pan Dóra)
2011. szept. 27. 09:44

Hát igen. Jó is annak, akinek az anyukája főz :(

Én max hétvégén főzök.

45. Évi anyuka (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2011. szept. 27. 09:41

Na nem olvastam el a hsz-eket, de pont ezért jó a mi sulink.

Hézi írás a suliban van, mikor hazamegyünk, otthon már nem kell semmit írni. Hisz a napközisnek elvileg ez a feladata. Ezért van ott. Írassa meg a leckét a gyerekekkel.


Én is szellemi munkát végzek, este hatra agyilag zokni vagyok. Erőm erre már nincs, meg a gyereknek se, hogy akkor üljünk le házit írni?!

Micsoda hülye ötlet!


Külön elfoglaltság a mi sulinkban van kb 10-15 féle, de ez nem a délutáni tanóra ideje alatt van. 2-3 között nincs semmi, pont azért, hogy a gyerekeknek legyen idejük házit írni. Utána 3-5-ig mehet bármire a hét minden napján.

Mi ezt ki is használjuk. Igaz, hogy fizetős, de sztem ez így a legjobb.

Este hatkor mi játszunk otthon, nem tanulunk.

HA a napközis nem ülteti le a gyereket házit írni, akkor meg kel neki mondani, hogy madame, magát ezért fizetik!

2011. szept. 27. 09:36

Egész napos iskola? Miért most nem az?

Én nekem tök mindegy, úgyis dolgozunk 4-ig és nem tudom a gyereket elhozni délben. (elsős)

A gyerek meg szereti, délután 2-3-ig házi feladat írás, utána focira meg más délutáni elfoglaltságra jár. Mire megyek érte, már mindenen túl van, és együtt megyünk haza.


Ha valaki elviszi haza délben a gyereket, így is-úgyis meg kell íratni vele a házit.

Sportra elvihetném este 6-kor vagy 7-kor is, de sztem egy ennyi idős gyereknek este 7-8-ig ne járjon karatéra. Jobb, ha délután van erre lehetőség a suliban.


Persze szerencsés az, aki otthon lehet, vagy van nagymama, aki érte megy a suliba minden nap. És még finom ebéd is várja.


Én 9 hónapos koromban bölcsibe kerültem, és onnantól menzán éltem gimis korom végéig. És még itt vagyok, túl éltem.

Most is menzázom, csak a munkahelyemen.

A menza nem indokolja, hogy vaklaki ne legyen ott délután.

43. 44bec28c36 (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2011. szept. 27. 08:38
Napközi: nálunk egy nagyon jól működő rendszer, a tanulás (dél) és a háziírás (2 óra) közötti időben lehet focizni, kosarazni, csocsózni, a lányoknak, illetve aki akar, kézműveskedni. (gyöngyfűzés, gipszkiöntés, üvegfestés, stb). A délutáni tanulási idő pedig nagyon jó abból a szempontból is, hogy a délelőttös tanító néni van heti 2-3-szor, így egy fajta visszajelzést is kap a délelőtti munkáról. Mindenkinek elkészül a házija (kivéve, ha akkor van sportkör vagy néptánc, mert úgy visznek haza valamennyit)
42. Pan Dóra (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 27. 08:19

Pár évvel ezelőtt az akkori igazgatónk be akarta vezetni ezt a rendszert, de olyan szülői ellenállásba ütközött, hogy kénytelen volt letenni róla. Napközire van igény, működik is, de csak az jár, aki rá van kényszerülve.

El tudod képzelni, hogy egy nagyvárosi elit iskolában a szülők beleegyeznek ilyesmibe?! Mert én nem. A gyereke délutánonként egy csomó programban vesznek részt, egy része nem is az iskolában van. Mindezek miatt csak késő délután vagy este tudnak tanulni...

A legnagyobb baj nálunk a szolgai nyugatmajmolás, mindent be akarnak vezetni, ami ott jól működik, csak a feltételeket nem biztosítják hozzá, persze az előre kiszámítható kudarcot meg ráverik a tanárokra :(((

Az oktatás 3 lábú szék: tanár-diák-szülő a "lábak". A mi oktatásirányításunk a nagy ötletei megvalósításában "csak" ezzel a 3 tényezővel NEM számol - már évtizedek óta :(((

41. zsanci79 (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 26. 23:05
Itthon csak egy a baj, hogy ész nélkül csinálnak (sok)mindent.....
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Pan Dóra)
2011. szept. 26. 23:03

Ott kilenckor kezdődik a tanítás és háromig vannak.

Itt milyen lesz ki tudja, eleinte a gondolatától is elborzadtam, de ha ésszel szervezik meg, akkor nem olyan rossz az.

Az étkezés tényleg gáz, ha nem menzát akar valaki. Az angoloknál is eléggé vacak, sőt nagyon rossz a kaja, hamburger és a tipikus hal sült krumplival gyakran van étlapon. Igaz ott is reformálnak már. Jelenleg általában uzsonnás dobozban viszik be az ebédet és délután otthon esznek főtt ételt aki nem igényli az iskolait.

Az nem rossz viszont szinte csak az iskolában tanulnak, tankönyvet nem hurcolnak magukkal, ezt is bevezetnék itthon is, egyik ne cipeljenek annyi súlyt a másik a szülőknek nem kellene kiadni annyi pénzt.

39. Pan Dóra (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 26. 22:41
Én nem tartom egészségesnek, hogy reggeltől késő délutánig az is az iskolában van, akinek nem muszáj. Mi sem vagyunk a munkahelyünkön egész nap :)
2011. szept. 26. 22:36
Az angoloknál elég jól működik,(ott nem családromboló, sőt otthonra nagyon ritkán visznek feladatot) szerintem nem lenne ezzel gond, ha rövidülnének az órák és több lenne a szünet.
37. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 0b18315731)
2011. szept. 26. 21:43

Egyik oldalról megváltás, a másikról gyermekkínzás és családrombolás :( A rendezett körülmények közt élőknek miért kell az egész napjukat a suliban tölteni?! Miért kell menzakoszton felnőnie, amikor az anyukája minden nap főz?! Vagy vigyen be hidegételt?

Talán mérlegelni kéne, és lehetőségként felkínálni, nem pedig kötelezővé tenni!!!

2011. szept. 26. 17:29

Én támogatom, főleg ha értelmesen csinálják.

Az biztosan nem jó rendszer, hogy minimális szünetekkel lezavarnak 4-5-6 órát, aztán kicsapják a gyerekeket az udvarra. Napköziben a legtöbben nem csinálnak mást mint rendetlenkednek. A dolgozó szülő 4-5 óra körül tudja felszedni a gyerekét az iskolában, hazaér, leghamarabb 6 körül lehet leülni a gyerekkel tanulni, leckét írni.


Jobbat tenne, ha tagoltabb lenne a napjuk, délután lenne lehetőség az anyag megértésére, feldolgozására.


Különórák: szerintem aki dolgozik, az amúgy sem tudja 5 előtt semmilyen foglalkozásra sem járatni a gyerekét, tehát ugyanúgy megoldható hogy pl. sportoljon iskola mellett, max. nem edzés után kell este 8-9-kor még leckét írni.

35. 0b18315731 (válaszként erre: 31. - Alidamolnar)
2011. szept. 26. 16:09
Nem tudom!Nézzetek utána:-)
34. alidamolnar (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2011. szept. 26. 15:28
Kösz:))
33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Alidamolnar)
2011. szept. 26. 15:27
nem!
32. 0b18315731 (válaszként erre: 28. - Reload)
2011. szept. 26. 15:22
Igen!Majd látjuk...
2011. szept. 26. 15:21
Gimiben ugye nem?
30. 0b18315731 (válaszként erre: 24. - Kiss Mária)
2011. szept. 26. 15:21
Nem én és annak írtam aki szerint:-))Hiszen kaptam levelet!Én kérek elnézést azért írtam!:-)))
2011. szept. 26. 15:18

Régebben is volt ilyen, csak akkor iskola-otthonos oktatásnak nevezték.

Délelőtt 2-3 óra aztán pihenés, játék, aztán délután megint 1-2 óra. Közben gyakorolnak, játszanak és leckét véletlenül sem kell haza vinni.Nem értem mi ebben az új vagy a felháborító egyeseknek.

Sajnos nagyon elharapódzott az a felfogás, hogy a gyerek mini felnőttek. Angol, balett, zongora meg a csoda tudja miféle stásusz-szimbólum jellegű órákra íratják be a gyerekeiket, leterhelve őket maximálisan. Közben pedig elvész a gyerekkoruk.

28. reload
2011. szept. 26. 15:12

Az én lányom iskolaotthonos. Délelőtt van matek, magyar, környezet ilyenek. Aztán délben egy nagyobb szünet+ebéd, délután meg torna, rajz, önálló munka, amikor általában megírják a házit :)

Abszolút nincs leterhelve a gyerek, mire hazajön addigra tényleg övé a délután, és egyébként se tudnám megoldani, hogy délben hazajárjon, mivel nincs otthon senki.

Szóval azért van jó oldala is a dolognak :)

2011. szept. 26. 15:11

A gyerekek nagy többségének jót fog tenni a napköziotthonos rendszerű oktatás.


A jó képességűek meg felmentést fognak kapni a délutáni napközi jellegű foglalkozás látogatása alól.

26. zebracsikó (válaszként erre: 18. - 0b18315731)
2011. szept. 26. 15:10
Mivel több téma futott egy cím alatt (egésznapos iskola meg felsőoktatás), ezért csak a címhez tartozó témák maradtak itt.
2011. szept. 26. 15:09

Én amikor elkezdtem az általános iskolát, délutánonként zeneiskolába jártam, hétvégente meg a cserkészekhez. Nekem szerencsém volt abból a szempontból, hogyha hazamentem valaki mindig volt otthon aki "vigyázott" rám.

Emlékszem amikor Svájcban jártam, családoknál voltunk elhelyezve és az ottani diákok hazamentek ebédelni, majd kb 1 óra múlva vissza az iskolába a maradék 2-3 órájukra...

24. Kiss Mária (válaszként erre: 23. - 0b18315731)
2011. szept. 26. 15:05
Én nem is politizáltam szerintem, de mindegy...tudom, nem te vagy az aki elvette a hsz-eket:DD
2011. szept. 26. 15:02
Értettem és nem politizálunk:-)
22. Fisica
2011. szept. 26. 15:01
sztem ebben nincsen semmi rossz, amikor én kedztem az általánost igaz csak 1. 2.-ban , de akkor délután is tanultunk pl: egyik héten délelőtt matek délután magyar kövi héten fordítva..és nem volt megterhelő, valószínű úgy lesz beosztva a délután hogy nagyobb szünet is lesz benne. Én speciel ebédelni hazajártam és azután mentem vissza a délutáni órákra, szóval ez se megoldhatatlan szerintem.
21. Kiss Mária (válaszként erre: 18. - 0b18315731)
2011. szept. 26. 14:59
Jó kérdés...
2011. szept. 26. 14:58
alsóban már most is van ahol "kötelezö" iskolaotthonnak hívják pl. vagy du-ra is szerveznek órákat. de alsóban azt gondolom még ez működhet, mert egy alsós gyerek nem jár (szerintem) annyi szakkörre, meg azért ott még kell a plussz magyar-matek. felsőben viszont gáz lesz. nem kicsi
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook