Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit reggelizik egy 19. hónapos baba? (tápszeres) fórum

Mit reggelizik egy 19. hónapos baba? (tápszeres) (tudásbázis kérdés)


1 2
25. Carpediem* (válaszként erre: 1. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 15:44

Szia, igaz mi csak 14 hónaposak vagyunk.

De azért leírom.

Reggel ébredés után iszik tejet, olyan 150ml kb.

maj egy jó félórára rá eszik egy szelet kenyeret, margarin, felvágot, vagy májkrémes kenyér, vagy rántotta, vagy virsli( de azt ritkán, mert nem szereti)

Imádja, azt amit mi eszünk, itt nagy kedvenc a hagymás rántotta.

Ez csak az én véleményem, de mi pl kefírt meg joghurtot nem eszünk a nap bármely szakaszában, mert hasmast okoz neki.

de ezeken kívül bármit megeszik.

2013. jún. 18. 15:43
Nalunk 16 honapos koraig csak tapszerezett ,a szilard etel szoba sem johetett inkabb nem evett:( es hirtelen volt egy nagy fordulat vagyis en voltam az aki sarkamra alltam mondtam nincs mas ,2-3nap utan evett rendesen :) A tapszer nem rossz dolog sot de az mar nem eleg neki maga a tapanyag ,2,5-eves koraban adtam neki tejet de egy eves koratol minden fele tejes dolgot ,kremturo joghurt stb.... Mikor fel kell probalj meg neki adni izesites nelkul gyerek teat adni,es utana kinald meg kenyerfelevel vagy barmi mas pekaruval !Es a vegen ha igenyli lehet adni neki tapszert de nem etkezes elott!
23. Ildianya (válaszként erre: 1. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 15:42

Szerintem màr nyugodtan letehetitek a tápszert, és adhatsz neki tejet vagy kakaót.

Az én picurkám 7-hós koráig szopizott, utánna 1 éves koráig tápszert evett + néha a mi kajánkból is evett.

De miután betöltötte az 1 évet, abba hagytuk a tápszert és tejet adtam neki, mert nem akart a tápszeren kívül semmit enni. Mindent evett amit mi.

22. Dinkaanyu (válaszként erre: 21. - Mandulacska2)
2013. jún. 18. 15:34
A tartósítószer az egészséges?Meg még ki tudja mit raknak bele...Abban az esetben ha valakinek elapad a teje akkor igen kell, de egy ekkora gyereknek szerintem már nincs rá szüksége.
21. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - Dinkaanyu)
2013. jún. 18. 15:30
Az én fiam is velem reggelizik, az etetőszékben. Megissza a tápszert, és utána simán megeszi a szendvicset. Ugyanolyan, mintha kakaót inna, csak tápszert, ami egészségesebb. Az enyém is egészséges, 2* volt csak beteg.
2013. jún. 18. 15:28

tápszer-babatej okés, az enyém is ezzel ébredt.:)

Mellé lehetne tenni valami olyasmit amit ti is esztek.fél szelet kenyér, zsemle túróval, sajttal.

Vagy gyümölcs.

De velünk is előfordult, hogy babatej mellé 1-2 szem keksz csúszott le, vagy még az sem és ebédig elvolt ennyivel.

Akkor ebéd után uzsira volt gyümölcs, friss gyümölcspüré(natúr joghurttal) vagy csak gyümölcslé.

Ebbe a nagy melegbe a kicsik étvágya sem túl jó.:)

19. Dinkaanyu (válaszként erre: 16. - Mandulacska2)
2013. jún. 18. 15:27
Teljesen felesleges a tápszer,azért nem reggelizik a gyerek,mert azzal van megtömve a pocija,egy ekkora gyerek már nyugodtan reggelizhet az anyukával.Az enyém is ezt tette,és köszöni egészséges.1 éves kortól pedig nyugodtan ihat tejet.
2013. jún. 18. 15:12
ennyi idősen tápszer?????????????????????????????????
2013. jún. 18. 14:57

:D azt hiszem egyszer írtam egy bejegyzést a naplómba. Én kisfiam reggelire tojás, vagy kakóscsiga, vagy bundáskenyér ami még sláger, vagy rudi- a rudi csak akkor ha nyűgösen ébredt. Egyébként ha nem kér enni, elég egy kis kakó/ tápszer.


Néha virsli is lecsúszik.

Nyugodtan adhatsz egy 19 hónapos babának amit ti is esztek! ;)

16. mandulacska2 (válaszként erre: 14. - A36415638d)
2013. jún. 18. 14:57

Fedra, ne haragudj, hogy közbe szólok, de ő most tápszert igényel. Lehet, felnőtt aggyal kicsit fura, de pl. ha ő nem fogadja el a tejet, akkor kell valami tejpótló. egy ekkora gyereknek szüksége van "tejalapú" cuccokra, meghatározott mennyiségben. Ezt a védőnők is megmondják, hogy pl. 6 dl vagy mit tudom én hány dl tejtermékre. Ha ő pl. nem fogadja el a joghurtot, teljesen felesleges erőltetni. A tejnél meg egyébként jobb a tápszer, mert a tej az a kisbocinak készül, tele van mindenféle hormonnal, ami a bocinak jó, de az embernek nem. Nem véletlen lesz egy csomó felnőtt később tejcukorérzékeny. Sokakat meghajt. egy gyerek meg érzékeny lehet rá. Mint pl. az én fiam. Persze jó lenne a szilárd táplálék is. Pl. el lehet képzelni, hogy a tápszer az a tejes ital a gyereknek, mellé szilárd szendvics. Akár fél szelet zsemle, szalámi. Nem kell feltétlenül elhagyni a tápszert, miért ragaszkodik ehhez mindenki annyira. Sokkal több hasznos vitamin van benne, mint az agyoncukrozott joghurtokban.


De ez csak az én véleményem. Egy 2dl tápszer kb. annyi, mint ha 2 dl teát, vagy gyümölcslevet meginna (=egy kisebb pohárral), csak több benne a hasznos vitamin. El tudom képzelni, hogy a melegben a gyerek inkább folyadékot kíván, nem a szendvicset. Az enyém is mostanában több szilárdat meghagy, pedig kitűnő az étvágya.

15. mandulacska2 (válaszként erre: 4. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 14:50
A hagyományos kilós kenyérből én kb. 1 szeletet adnék, de ha az az óriási szelet, abból azért kisebbet, mondjuk 3/4-t. De ezt hadd döntse el ő maga.
2013. jún. 18. 14:49

Szia! Reggel nem kellene a több mint 2 dl tápszer, hanem reggeliztetni ahogy mások tanácsolták és utána ha kéri, akkor adni neki a tápszert.

Majd ha igényli, akkor köztes étkezésként ebéd előtt semmiképp sem kekszet adnék hanem zöldséget vagy gyümölcsöt.

A 3 óra az már nem ebéd, hanem lassan uzsonna, tehát ez így eltolva nem az igazi, hisz olyankor már délután szintén gyümölcs, zöldség, joghurt lenne a legjobb.

Sőt ebben a nagy melegben reggeliként és délelőtt a legjobb szerintem a gyümölcs vagy frissen facsart gyümölcslé.

13. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 14:49
Én nem adnék neki rágcsát. Adj helyette gyümölcsöt. Ezért nem ebédel. Én is ezzel küzdök anyukámmal szemben,mert folyton hozza ebéd előtt a rágcsát. Ha nem kell más neki a tápszer helyett, akkor ne foglalkozz vele. A tápszer igenis jó, jobb,mint a sima tej, kakaó, ilyenek. Sok a vitamin benne.
12. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 14:47
Nem tízóraizik? Későn kel? az én kisfiam viszonylag korán kel, mindig van tízórai is, az csak egy gyümölcs nálunk.
11. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 14:47
Szia. Az én kisfiam 18,5 hós . Ő is tápszeres. Reggel én 210 ml-t készítek neki tápszerből, de mostanában lecsökkentette az adagját, kb. 150 ml- ha megiszik, van, hogy kevesebbet. Mellé kap még szendvicset általában. Én 1 zsemlét meg szoktam neki csinálni úgy, hogy félbe vágom, mindkét felét megkenem margarinnal (nem ehet tejes dolgokat, csak növényit egyenlőre 2 éves koráig), és kap hozzá szalámit. Ő nagyon kenyeres, simán betolja, de van, hogy hagy, most a melegben keveset eszik. Sajnos zöldséget nem eszi meg, savanyúságot viszont igen, meg a főzeléket, de hát az ebédre való inkább. Úgyhgoy ennyit szokott reggelizni. Tegyél elé annyit, amennyit gondolsz, meglátod, mennyit hagy. Szerintem magától szabályozza. Az én kisfiam szereti a szalámit is. Jó minőségűt választok neki. Van, hogy 2-3 szeletet is megeszik.
10. gkreka (válaszként erre: 3. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 14:33

Próbáld meg a reggeli tápszert joghurtra, kefirre cserélni, később egy pohár tejre, kakaóra. Persze egy szelet kaláccsal vagy felvágottas/sajtos zsemlével stb. Tízóraira keksz helyett gyümölcs. Akkor szerintem nem fog ebéd nélkül elaludni.


Persze attól sem lesz semmi baja, ha kora délután ebédel :) A bölcsibe, oviba lesz előny, ha lassan rászoktatód, hogy mikor "van" ebédidő.

9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 14:32
Szerintem nagyon sok a tápi.Én a helyedbe felére csökkenteném és amit az előző hozzászólók is írnak,rendes reggelit adnék neki.Felvágott,tojás rántotta,szalámi,kenyér,péksütemény ilyesmit.Ebédet semmi féle képpen nem hagynám ki,mert 3óra az már nem ebéd,nemtudom ez esetben vacsorázni mikor és mennyit eszik..
2013. jún. 18. 14:28
másvalaki?
2013. jún. 18. 14:18
a következő kaja az ebéd, vagy ha kap kekszet akkor ebéd nélkül alszik el
6. Zebra25 (válaszként erre: 3. - Kártyavár06)
2013. jún. 18. 14:11
Mármint a tápin kívül nem eszik semmit?
2013. jún. 18. 14:10

Kenyér, felvágott, kolbász, virsli, lekváros kenyér vagy bundás kenyér. Semmi féle sajtos dolgot nem eszik meg.

Ma egy egész szál kígyóuborkát tolt be magába reggeli után, de egy hatalmas szálat.

4. kártyavár06 (válaszként erre: 2. - *Murmi*)
2013. jún. 18. 14:10
mennyi tápszert iszik és mennyi kenyeret eszik, pl fél szelet a hagyományos kilós kenyérből, így gondolom
2013. jún. 18. 14:09
16 hós koráig szopott. Azóta tápszeres, éjszakát átaludja, reggel kb fél 9 kor kel ( vagy akkor ébresztgetem, mert eleludna fél10ig is) kb 220 ml tápszert iszik és ennyi, semmi mást nem eszik. Jó húsban van, kb fél 1kor vagy 1 kor ebédel, utána alvás, de ha esetleg délelőtt eszik valami rágcsát pl 2-3 db keksz akkor ebéd nélkül alszik el, és fél 3 körül ebédel...nálatok ez hogy van?
2013. jún. 18. 14:08
Az én Kislányom 18 hónapos, reggel iszik egy kevés tápszert közvetlen ébredés után, majd rá egy fél órára, órára velem együtt reggelizik azt amit én. Kenyér, felvágott, sajt, vaj, sonka, virsli, esetleg bundás kenyér ilyesmi váltogatva. most már eszik mellé paradicsomot, paprikát is kicsi kockákra vágva.
2013. jún. 18. 14:06
Mit reggelizik egy 19. hónapos baba? (tápszeres)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook