Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni olyan szomszéd ellen, akinek fuvarozó cége van a házában (a cég nem a házba van bejelentve) és állandóan csattog-zörög..stb? fórum

Mit lehet tenni olyan szomszéd ellen, akinek fuvarozó cége van a házában (a cég nem a házba van bejelentve) és állandóan csattog-zörög..stb? (tudásbázis kérdés)


15. e57e061615 (válaszként erre: 11. - F303be5590)
2012. máj. 8. 19:40
Én nem vennék rá mérget, hogy ha nem szállít veszélyes anyagot, akkor az árumozgatás helyére külön bejelentett hely kell.
2012. máj. 8. 19:35
mettől meddig hány személy milyen gépekkel stb
2012. máj. 8. 19:35

ne telefonon,hanem írásban jelentsd be

tényszerűen, ne meseszerűen

2012. máj. 8. 19:34
azért ne gondoljuk hogy bárki bármit tehet a saját birtokán
2012. máj. 8. 19:33

működési engedélye van-e, van-e ilyen tevékenységre

ezt az önkormányzatnál azért tudni kéne

ha nincs akkor jelentsd be, hogy mégis ezt végzik

és nem kértek tőled hozzájárulást

2012. máj. 8. 19:30
első körben hívjál munkaügyi ellenőröket
2012. máj. 8. 15:58

jelen állásban tökéletesen mindegy, hová van székhelyileg bejegyezve a cég, ha az adott lakásra van telephely-, működési- és a tevékenység végzéséhez szükséges egyéb engedélye, legálisan tevékenykednek, a jegyző, ahogy előttem Babeck is írta, max. zajszint-csökkentést és korlátozást irányozhat elő, ha más egyéb jogi szempontból aggályos körülmény nincs. Beszélhettek vele, de a leírás alapján kétlem, bármin is változtatna.

2 szomszédunk szintén kamionokkal, nagy munkagépekkel dolgozik, a környékbelieknek nincs rájuk panasza, mindenki tiszteletben tartja az együttélés szabályait. így normális. szerintem.

2012. máj. 8. 15:18
Budaörsre van a cég bejelentve, de a házukban történik minden, sokszor az udvaron nem lehet megmaradni mert annyira jönnek mennek a teherautók, pakolnak le-fül, fürészelnek, csencselnek, mintha a maffia lenne, már elkeseredésemben költözni szeretnék, de nincs miből..hová...
2012. máj. 8. 15:06
Az Önkormányzat megnézi, hogy van-e engedélye. A leírtak alapján nincs, így fel kell függesztenie a tevékenységet, vagy bünti. Nálunk a szomszédban varroda van, brutál hangerő. Próbáltunk egyezkedni a szomszéddal, hogy halkuljon le, nem csinált semmit, így maradt az önkormányzat. Kötelezték rá, hogy csökkentse a zajszintet, szerencsére meg is tette.
6. 0e45280179 (válaszként erre: 3. - Mafalda)
2012. máj. 8. 15:00

és szerinted az önkormányzat mit tud tenni?


Ismerősöméket a szomszéd 3 kutyájának folyamatos ugatása zavarja (az hasonlóan zavaró mint a zörgés), de nem tudnak mit tenni...

2012. máj. 8. 14:59
sajna sok esélyed nincs, csak a folyamatos vitázás vele..
2012. máj. 8. 14:57
én elsőre tökön rúgnám :D
2012. máj. 8. 14:52
Jelentsd be az Önkormányzatnál.
2012. máj. 8. 14:46
Gyerekeimet nem tudom délben lefektetni, reggel erre ébredünk...kb 8 teherautó az udvarukban, mindenféle link alakkal...már sok....
2012. máj. 8. 14:45
Mit lehet tenni olyan szomszéd ellen akinek fúvarozó cége van a házában, (a cég nem a házba van bejelentve) és állandóan csattog-zörög..stb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook