Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
406. ibcsi88
2009. nov. 24. 21:16
Sziasztok. Azt kérdezném még tőletek aki volt műtéten hogy mennyire lehet korrigálni?? teljesen nem lehet gyógyítani műtéttel?
2009. nov. 24. 17:58

Sziasztok!

17 éves vagyok jobb szememre kancsalsággal és szürke hályoggal születtem.a szürke hályogot régen megmütötték a mütét olyan sikeres volt hogy a debreceni klinikán a csodájára járt minden orvos.de ebbe ne menjünk bele!:)A kancsalság a szürke hályog után enyhült.Hétfőn műtik meg a kancsalságot a debreceni szemészeti klinikán.(akit érdekel hogy ki fog operálni leirom).ha rajtam múlt volna már csecsemőként megmütetem magam ugyanis nem félek semmilyen mütéttől.13 fokot áll befelé a jobbszemem meg lefelé is egy picit. a doki szerint nem vészes.Mire számithatok a műtét után lesz olyan szemem hogy tényleg és tényleg alig észrevehetően vagy egyáltalán nem fog látszani semmi?Van szemész rokon a családban ő ránézésre aztmondta minden szép lesz.De szeretném a ti véleményeteket is kérni.üdv:1 Sorstárs

404. Tam1981 (válaszként erre: 403. - Hijarna)
2009. nov. 24. 10:56

Szevasz hijarna !!

Te mikor voltál vizsgálaton??

Mikor lesz a műtét ?

Mennyire vagy kancsal ??

Kb. hány fokos a kancsalságod ?

403. hijarna (válaszként erre: 402. - Tam1981)
2009. nov. 24. 08:22
hello Tami, sajna előferdül, hogy napokig nem születik újabb bejegyzés. nos, a legegyszerűbb, ha kérsz időpontot a Sényi doktornőtől, aki hétfőnként rendel a Tömö utcában (google megmondja, mi a cím és a telszám). Ha magyar állampolgár vagy és fizetsz TB-t (vagy tanulsz), akkor elvileg ingyen van a vizsgálat és a műtét is. De kell konzultálni a doktornővel, mert minden egyes eset más.
402. Tam1981
2009. nov. 22. 20:31

VALAKI001 !!!

Mi van veled ??

Tudnál képet mutatni hogy milyen volt és milyen lett ??

401. Tam1981
2009. nov. 22. 20:28

Tömő utcába egy vizsgálat mennyibe kerül ?

A vizsgálat után mennyit kell várni a műtétre ?

400. hijarna (válaszként erre: 399. - H_eszti91)
2009. nov. 22. 15:26
nekem Senyi doktorno csinalja majd a Klinikaknal, de mivel en kulfoldon elek, ezert a TB nem tamogatja a mutetet (o-on nem fizetek TB-t). Nekem olyan 105 ezerbe kerul majd.
2009. nov. 22. 09:50

magándokinál kb 80ezer/szem. De a magándokis műtöttek javítsanak ki ha nem ennyi.

egyébként tb állja (pl Flór Ferenc kórház) én itt voltam,utazás költségein kívül semmit nem kell fizetni.

398. ibcsi88
2009. nov. 21. 12:22
Sziasztok. Sajna én is veletek egy cipőben járok. Én a neten azt olvastam hogy nem lehet gyógyítani. Csak javítani lehet rajta valamelyest. Pl az unokanővéremet megműtötték mikor kissebb volt és ugyanolyan lett sőt... Aki már túlesett egy ilyen műtéten az megírná nekem hogy kb mennyibe is kerül?
397. 04d410066e (válaszként erre: 396. - Tam1981)
2009. nov. 18. 17:29
Van egy nagyon jó jógás gyakorlat, ami "belövi" a szemeket irányba. Én nagyon sokat jógázom, ezt is szoktam, mert egész nap számítógép előtt ülök. Jobbra nézel amennyire csak tudsz, egy távoli pontra. aztán ugyanígy balra, aztán fel, aztán le, minden pontnál 5 másodpercig kell tartani a szemedet, majd mindkét irányba szemkörzés nagyon-nagyon lassan. 3 x kell megismételni. Próbáljátok ki szerintem, veszteni való nincs. :) Minden este ajánlott megcsinálni, hátránya, hogy bármilyen jógagyakorlatot is végzel, kb. fél év, mire igazán látszik a hatása. Szóval egy hét alatt nem lesz tőle jobb, de én szívből ajánlom mindenkinek. :)
396. Tam1981
2009. nov. 18. 16:05

Sziasztok !

Én is totál kancsal vagyok szemüveg nélkül.

Régebben nem lehetett látni ha rajtam volt a szemüveg. De most már egyre jobban látni hogy kancsal vagyok.

Szerintem a számitógépezés sem tesz jót neki.

Távolra mindig a jobb szemem használom.Akkor a bal a kancsal.

Közelre a balt használom akkor a jobb a kancsal.

Szörnyü. Szerintetek milyen gyakorlatot csináljak hogy egy kicsit párhuzamosabban álljanak a szemeim ??

Amugy 28 éves fiú vagyok.

2009. nov. 17. 22:10

nálam alig van változás :@

van egy kicsi de még mindig látszik...

decemberbe kontroll majd kiderül

2009. nov. 8. 23:29

Köszönöm szépen!


Hmm, is is. Tulajdonképpen nem lett rosszabb, ami fontos, jobb lett valamennyivel. Közelre jól áll így nyugodtan tudok beszélgetni, viszont jobbra nézve kicsit lemarad a bal, távolra jobban. Ami jobban aggaszt az az, hogy még mindig piros, és megint vagy már megint vagy még mindig...(nem tudom) van valami fehér folt a szemgolyón a belső zugban, ami nem tudom hogy ismét egy daganat vagy a varrat, a heg.

393. sirq (válaszként erre: 392. - Ebda58275b)
2009. nov. 8. 21:57

Hello!

Most már elmondhatod, hogy sikerült a műtét? Januárban azt írtad, hogyha egy ideig jó lesz, már akkor boldog leszel. Az vagy? Drukkoltam Neked, remélem nem hiába.

Üdv

Éva

392. ebda58275b (válaszként erre: 390. - Hijarna)
2009. nov. 8. 20:05

Köszönöm szépen! :D Hát ilyen kékes zöldes érdekes:D

Raktam fel egy képet, kb most így néz ki, nem nagyon akar elmúlni az a piros rész.

Műtét után igencsak kómás leszel fáradékony, kapsz fájdalomcsillapítót, de igazából nem fáj annyira. Nekem pár napig szúrt a varrat de az se volt vészes, inkább a véres folt ami sokáig megmaradt, és még tovább a piros folt mint ami most is van. Jó mondjuk nekem már sokszor volt műtve...

391. h_eszti91 (válaszként erre: 390. - Hijarna)
2009. nov. 7. 12:06
hm..fájdalom? őszintén..nekem beadtak műtét után egy nagyadag algopirint injekció formájában, és attól kezdve nekem nem is fájt :) csak 1 hónapra rá mert akkor cseszegetett a varrat, de amint kivették, rá 1 órára az is megszűnt:) 1 hónap alatt max 5 szem fájdalomcsillapítót vettem be. Ettől nem kell tartanod..a bevérzés, hát igen, az csúnya:S meg nekem a fél arcom meg volt duzzadva.
390. hijarna (válaszként erre: 389. - Ebda58275b)
2009. nov. 6. 08:57
:-) a doktornő eleve altatást javasolt, szóval ez a része tiszta. én csak a műtétet követő fájdalomtól, a bevérzéstől és a végeredménytől félek egy kicsit. a doktornő amúgy végtelenül kedves és 1000%-ig megbízom a szaktudásában. egy apró megjegyzés, sorstárs09: nagyon szép színe van a szemednek, bár az nem derül ki számomra, hogy zöld, kék vagy akvamarinzöld :-)
389. ebda58275b (válaszként erre: 388. - Hijarna)
2009. nov. 5. 21:22

Megértünk! De ezt nem is kell mondani, hiszen magától értetődő, mindannyian tudjuk milyen érzés.

Műtétet csak altatással vállald, egyébként ott sz*rod össze magad a műtőasztalon. Legalábbis Én az utolsónál megizzadtam rendesen.

Igazából minden le van írva itt a fórumon, el is olvastad, szóval mindent tudsz, de ha mégsem, írj nyugodtan. Sok sikert!

Doktornőről annyit, nagyon profi, nagyon tuti, de mindenki Őt akarja, így alig van ideje, szóval ha gyorsan lezavar a vizsgálaton ne lepődj meg. Figyelj oda mindenre amit mondd, és úgy menj hozzá hogy tudod mit akarsz tőle, mit szeretnél kérdezni, mi a tisztázatlan dolog számodra...

388. hijarna (válaszként erre: 387. - H_eszti91)
2009. nov. 4. 22:26
termeszetesen! :-)
2009. nov. 4. 21:33

Szia hijarna! Mi abszolút megértünk, ugyanezt éltük/jük át:) Sok erőt Neked is az egész tortúrához!


Nekem most telt el 3 hónap, fényképen látni hogy nem tökéletes,akkor is csak egyik oldalról nézve, de közel nem olyan rossz mint amilyen volt.(talán 5 fok? [24 volt ugye]) Többet kellene hordanom a szemüveget, az középre húzza. Van még 3 hónap a teljes gyógyulásért, még látszanak a piros erek.


Feltétlenül jelentkezz!

386. hijarna
2009. nov. 4. 09:23

Sziasztok! Szinte az összes hozzászólást végigolvastam, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy rászánjam magam a kancsalság elleni műtétre. Most 26 éves vagyok, gyerekkoromban Makóra jártunk, takarták a bal szemem (tompalátás a jobb szemre), szemüveget hordtam, de ez sem sokat segített. Hozzá kell tennem, hogy az öcsémnél is tapasztalható némi kancsalság, illetve a hugom kislányánál, szegényke borzasztóan badzsi, még szemüvegben is :((

Később amikor kamaszodtam, egyre inkább zavart a kancsalság és a szemüveg, ezért szépen letettem a látikát és így hunyorogva próbáltam eltitkolni a 10-15 fokos kancsalságom. Természetesen nem kell bemutatnom, mit éltem/élek át minden nap, szégyellem a dolgot, holott tudom, hogy erre az égvilágon semmi okom nincs, hisz nem vagyok csúnya, vagy kevesebb bármely embertársamnál... de tudjuk milyen kirekesztőek az emberek, ha valaki "elüt" a többitől. Az önértékelésem emiatt valahol a béka feneke alatt van, holott a környezetemben mindenki nyugtat, hogy ez csak egy apróbb szépséghiba, nincs jelentősége.

Időközben külföldre költöztem, és nem nagyott nyugodni a dolog, elkezdtem keresgélni az interneten és így bukkantam rátok. Ezután kértem időpontot Sényi doktornőtől (aki borzasztóan kedves, aranyos, vérprofi; nagyon pozitívan állt hozzá a dologhoz és mindent megtett, hogy az adminisztratív akadályokat elhárítsuk az operáció elől), aki elő is jegyzett decemberre. Szóval a műtét miatt szépen megnyújtom az amúgy két hetes karácsonyi szabadságom és kés alá fekszem. Kicsit félek a műtét utáni rehabilitációtól, de mélyen legbelül ott a remény, hogy a jövőben végre teljes értékű embernek érezheten magam, nem kell elfordítanom a tekintetem, ha valaki mélyen a szemembe néz. Röviden ennyi az én sztorim, foly. köv. hamarosan. Addig is mindenkinek sok kitartást kívánok, és csak így tovább, írogassunk, támogassuk egymást, hisz egy cipőben járunk. :-)

385. dem1982
2009. okt. 31. 21:56
írd be a keresőbe hogy: Prism contact lenses strabismus ki dob egy párat
384. valaki001 (válaszként erre: 382. - Dem1982)
2009. okt. 30. 22:16
azt az angol oldalt be tudnád linkelni légyszives?
383. valaki001 (válaszként erre: 382. - Dem1982)
2009. okt. 30. 22:12

kösz a választ, jó tudni hogy már elvileg szemüveg nélkül is lehet korrigálni a kancsalságot.


gondolom elég drága lehet bár kitudja...

majd orvosomtól megkérdezem hogy mi a helyzet.

382. dem1982 (válaszként erre: 379. - Valaki001)
2009. okt. 29. 20:19
elméletileg ugyebár ilyen szemcsit írnak föl kancsaloknak és egy pár oldalon olvastam hogy manapság kontaktlencsék is tudják ezt a prizma hatást de csak sajna angol oldalakon találtam erről infót.ja és találtam egy gyártó oldalán egy prizma nevezetű lencsét a speckó lencsék között volt
2009. okt. 29. 13:10

olvastam egyik oldalon hogy a kemény kontaktlencse ugyanúgy kihúzza a szemét mint a szemüveg .

ez igaz lehet ?

380. valaki001 (válaszként erre: 378. - 3479e6e64f)
2009. okt. 27. 22:09

nem para a mütét.

elaltatnak , mire felkelsz kész is van.

szemed vérbe lesz kb 2 hétig de nem vészes.

az eredmény az már más kérdés...

379. valaki001 (válaszként erre: 377. - Dem1982)
2009. okt. 27. 22:08
az a prizmahatású k. lencse az kancsalság ellen is használ ? :O
2009. okt. 27. 21:41

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, mert nekem is gondom van a szememmel. Tulajdonképpen már kb. 1 éves korom óta kancsal vagyok, 15 éves koromig szemüveget is hordtam, aztán levettem, mivel a jobb szememmel tökéletesen látok, a ballal pedig úgy sem nézek. A bal szemem kancsal, viszont ha azzal nézek, az okés lesz és behúzza a jobb szememet, nem tudom, ez-e a váltott kancsalság (vagy mi) és egyáltalán javítható-e rajta bármi is. Engem sokszor zavart, főleg tinédzser koromban, akkor kaptam egy-két megjegyzést az utcán, suliban, viszont mindig imádtak a pasik, mindig volt párkapcsolatom, mára megállapodtam... de azért még mindig zavar a dolog.

Szerintetek érdemes megműttetni magam? Olvasgattam a hozzászólásokat, elég para ez az altatás, a szem bevérzése, varrat stb. és én amúgy is elég hipohonder tudok lenni :(

Egyáltalán merre induljak el?

377. dem1982
2009. okt. 25. 22:15
Szerintem fokozatosan el kell hagyni a szemüveget 1-2 órára leveszed eleinte ,aztán ezt az időt növeled,ha mindig hordod a szemed ellustul.amúgy valakinek van tapasztalata a prizma hatású kontaktlencsékkel? Magyar oldalakon nem találok róla infót
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook