Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


2006. nov. 27. 23:36

Szia,mandula77!

Kívánok Neked sikeres gyógykezelést!!!!!

Nem a kedvedet akarom elvenni, pár évvel ezelőtt ugyanezek a kúrák úgy 40.000-re jöttek ki ,miután azóta kicsit inflálódtunk is, lehet, hogy lesz még pár szaltód ,ami a hanyatt-dobást illeti.

A dokid éppen tájékoztathatna afelöl, mire számíthatsz anyagilag a kúra végeztéig.

Ettől függetlenül sikeres gyógyulást!!

53. mandula77 (válaszként erre: 49. - 2424d0b9d5)
2006. nov. 27. 10:51

Szia En36!

Ma ismét ellátogatok a bőrgyógyihoz, mert csak egyszeri adagot írt fel az Orungalból. Ezt csak doki írhatja fel és benne van egyébként a használati utasítás. Nekem a lökésterápiát javasolta (1 hétig: 2x2, utána 3 hét pihi, majd ezt meg kell még ismételni kétszer) + még lakkot is írt, a kettő együtt volt 8000 Ft. Azt hittem hanyatt dobom magam mikor meghallottam mennyibe kerül. Való igaz a fokhagyma olcsóbb, de engem már nem érdekel mennyibe kerül, csak elmúlna végre! Egyébként Budaörsre járok. (mondjuk ez túlzás, most megyek másodszorra):-(

52. kormi7
2006. nov. 27. 09:20
Próbálkozz a teafa olajjal. Anyunak bejött!
2006. nov. 25. 23:36

különösebb arányokat nem mondott a doki, de jobb a 20 %-os ecet,valamennyit belesuhintasz,egy nagyobb gerezd fokhagyma is elég.A víz meg úgyis annyi, amennyi egy lavórban ellepi a lábfejedet.

Az van, hogy hosszabb távon kicsit unalmas, az biztos,de megúszod a méregdrága gyógyszereket, a mellékhatásait ne is emlegessük.

Mókica alábbi módszere egész jól hangzik!

De azt vegyétek figyelembe, hogy 8 hónap,míg lenő a köröm,s lehet, hogy addig hetente érdemes ezt megcsinálni,hogy vissza ne térjen, akkor is,ha látszólag elmúlt.

2006. nov. 25. 14:01

Én annyit csináltam, hogy fokhagymanyomón kinyomtam 1-2 gerezdet, rácsöpögtettem pár csepp ecetet...

Majd jöl bedörzsöltem vele a körmeimet, benyomkotam alájuk és szépen vártam 30 percet. Majd utána szódabikarbónás vizben kell kiáztatni a lábat a budi hagymaszag miatt...bár én bevallom nem annyira erős szagot, igy csak megmostam. És elvileg utána be kell hintóporozni a lábit, hogy ne fulledjen be, bár most nincs meleg, igy ez is elmaradhat! Minden nap meg kell ismételni a kezelést!Baby Kittyinek 10 nap alatt elmúlt a körömgomba a lábáról:) Szerintem egy próbát megér!!


Én is elkezdem újra!

Sok sikert nektek is!


Bab

2006. nov. 25. 12:11

Ecetes vízben? De az pontosan mit jelent,mennyi ecet (és hány százalékos) mennyi vizhez? Az arányok biztos számítanak... És mennyi fokhagymát kell beletőrni?

A chinofungin spray nem használ szerintem csak bőrgombára.

Madula77, az Orungal az egy gyógyszer? Mesélnél róla, hogy mennyibe kerül és hogyan kell szedni? Te hova jársz bőrgyógyászhoz?

Köszi a válaszokat, és drukkolok Nektek!

2006. nov. 24. 16:45

Mókica 44-es hozzászólását támogatom.

A bőrgyógyász is ajánlotta :hetente 1-2 -szer

ecetes vízben áztatni, és lehet belerakni zúzott fokhagymát is, az hatékonyabbá teszi.

2006. nov. 24. 15:27

Szia!

Használj almaecetet!

Naponta kenegesd vele a körmöd, tuti elmúlik.

46. dogiz
2006. nov. 24. 13:57
Használj CHINOFUNGI sprayt, gyógyszertárba kapható
45. mandula77 (válaszként erre: 44. - Mókica)
2006. nov. 24. 11:52

Mókica!

Ugyan még én is az elején járok a kezelésben, de nagyon szeretném ha sikerülne már túljutnom rajta. Persze nehézkes az egész folyamat, hiszen a lábköröm nő a leglassabban. Annyi történt, hogy megállt a terjedés és észrevehetően kezd halványodni a folt. Persze, én is kétségbe vagyok esve, és napjában vagy 5x megnézem, hogy láthato-e rajta némi pozitív változás. Jövő héten elkezdem az Orungalt is, talán így együtt a kettő jó lesz. Kitartást Neked!

44. Mókica (válaszként erre: 43. - Mandula77)
2006. nov. 24. 03:34

tényleg működik??? Én lusta disznó voltam és max 3× csináltam meg, igy nem történt sok változás...azóta meg még lustább vagyok, ezen a téren!

De ha azt mondod jó...összeszedem magam és elkezdem újra;)

Mi változott???Mesélj:)))

2006. nov. 23. 12:42

Sziasztok!

Én kipróbáltam a fokhagymát és szemmel láthatóan kezd eltűnni az a nyavalyás körömgomba, amire ötletem sincs, hogy hol szedhettem össze. :-)

Voltam bőrgyógyinál is, felírta a méregdrága orungalt és a lakkot. Nem hiszem, hogy beszedem belőle a 3. adagot...bízom benne, hogy rendbejövök addira. Mindenesetre köszönöm a jótanácsot annak aki az ötletet adta!

42. Mókica (válaszként erre: 40. - 2424d0b9d5)
2006. nov. 3. 12:37

Csak próbáld meg:)))

Fokhagyma és ecetes kezelés ez...nem ám valami humbuk:PPP


De persze nem erőszak, ahogy érzed:D

Puszi

41. 2424d0b9d5 (válaszként erre: 38. - Figarina)
2006. nov. 3. 10:08
Figarina, köszi a választ!!! Megpróbálom!
40. 2424d0b9d5 (válaszként erre: 39. - Mókica)
2006. nov. 3. 09:49

Kedves Mókica!

Köszönöm az ötletet. Bár az otthoni kezelésekben, természetes gyógymódokban nem nagyon hiszek, nekem egy sem használt,de persze, sokféle fajta létezik ebből a nyamvadt ásókából, így nem lehet általánosítani. Próbáltam a lakkot, ilcsi néni kencéjét, ezt-azt, de maradt. Azért írok Babynek, és mégegyszer köszi a tanácsot!

39. Mókica (válaszként erre: 36. - 2424d0b9d5)
2006. nov. 3. 01:57

kedves En36:)


Irj BabyKittinek privit ő tud neked segiteni...és nem kell sehova se menned, otthoni kezelés! Egy próbát megér szerintem:P

38. figarina (válaszként erre: 37. - 2424d0b9d5)
2006. nov. 2. 22:59
privát üzenetben megírtam a nevet,címet!
37. 2424d0b9d5 (válaszként erre: 35. - Figarina)
2006. nov. 2. 08:39

Szia Figarina!


Budapesti vagyok, de bárhová elmegyek, ahol 6 hónap alatt a körömgombából meggyógyítanak :-))

Kérlek írj, köszi előre is!

36. 2424d0b9d5 (válaszként erre: 35. - Figarina)
2006. nov. 2. 08:35

Szia Figarina!


Budapesti vagyok, de bárhová elmegyek, ahol 6 hónap alatt meggyógyítanak :-))

Kérlek írj, köszi előre is!

35. figarina (válaszként erre: 34. - 2424d0b9d5)
2006. nov. 1. 20:07
Attól függ az ország mely részén keresed a bőrgyógyászt,tudok nagyon jót ajánlani!Nálam 6hó alatt teljesen megszüntette a gombát!
2006. nov. 1. 13:47
Köszönöm, csak egy doki neve és címe kellene, nem tudok jó bőrgyógyászt. Olyanok, mint az autószerelők vagy a hivatalnokok, tök nem mindegy, kinek a kezébe kerül az ember.
33. KGyula (válaszként erre: 31. - 2424d0b9d5)
2006. okt. 29. 22:21

Persze, kedves EN36.


Hogyne használt volna! Legutóbb, tegnap, Szépjuhászné állomáson, az étteremben, kifejezetten jót tett a cigánypecsenyének.


Sőt, úgy tűnik, hogy majdnem anginás fájdalmaimat is teljes mértékben megszüntette. Olyannyira bevált, hogy kb. egy hete kapszulában is szedem.


Amúgy, mint mondottam volt, nem igazán vagyok érintett e témában, de biztos, ami biztos alapon, uszoda előtt és után tefaolajjal kenem be körmeimet és hajlataimat.


Mire vagy még kíváncsi?

2006. okt. 29. 16:53

Komolyra fordítva a szót, keresek egy megbízható bőrgyógyászt, aki emberként kezel, mert eléggé szégyellem a betegségem....

De mostmár szeretnék megszabadulni tőle, bármi áron is (a vérvételt is ki nem állom)

2006. okt. 29. 16:51
Nos Gyula, haszált a fokhagyma?
30. KGyula (válaszként erre: 29. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 3. 22:38
Remélem, hogy az uszodában megúszom a körömgombát. Ez tetszik...
29. fcf0c655e6 (válaszként erre: 28. - KGyula)
2006. szept. 3. 18:07

Szia!

Orulok, ha kicsit is, de tudtam segiteni. Az uszoda kulonben is a legjobb hely gombasodast kapni. Remelem, meguszod...:)))))

28. KGyula (válaszként erre: 27. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 3. 12:29
A fokhagymát leginkább enni szoktam. De félre a tréfával: hasznos információ, köszönöm. Lehet, hogy egyszer még szükségem lesz rá (rendszeresen járok uszodába, szaunába, szolláriumba, eddig megúsztam...).
2006. szept. 2. 21:14

Nekem mindket labamon volt, a kormomon es a labujjaim kozott is, tobb, mint fel evig. Miutan a szegenyhazban kotottem ki, a gyogyszerarak miatt, :DDDDDD, a harmadik szomszedom adott egy jo tanacsot; fokhagymaval kell bedorzsolni, naponta ketszer, mindennap lemosni, masnap ujra kezdeni, es mivel garantalta a 100-%-os eredmenyt 10 napon belul, megprobaltam. A fokhagyma olcso:))

Egy het utan nyomtalanul eltunt az osszes gombasodas, azota se jott elo, mar tobb mint egy eve, szoval a szomszednak igaza volt! Jobban orult neki, mint en;))

Egyebkent az ecet es a fokhagyma a legjobb gombaolo, azt mondta. Ezentul minden szavat elhiszem..:)))))

Sziasztok

26. KGyula (válaszként erre: 24. - Mikormarta)
2006. aug. 31. 21:56

Nem igazán vagyok érintett a témában. E topicban már leírtam, hogy családunk egyik tagjának kéz- és lábujjain is volt gombás köröm, szedte a méregdrága gyógyszert, hónapokon át, aztán csak a kete jött rendbe.


Tényleg nem tudom...

2006. aug. 31. 11:13
Az egyik orvos ismerősömtől tudom, hogy a Lamisil és az egyébb erre a célra készült szerek csak akkor hatásosak, ha előtte leveszik a gombás körmöt.Nekem már vettek le, nem kell tőle félni.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook