Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


294. Karak
2007. jún. 4. 12:32
Aki megelégszik a helyi kezeléssel, és nem érdekli, hogy időnként újra kezdődik, annak egy alapos csalánfőzetes lemosás és csalán tea kúra is segíthet átmenetileg. A csalán nagyon jó vértisztító és gombaölő. Akinél nagyon makacs tünetek vannak, ott olyan mértékű savasodás mutatható ki, amire ezek már nem használnak. A kenőcsök, tabletták csak átmeneti javulást hoznak, sok esetben roszabbodást váltanak ki a mellékhatásaik miatt.
293. edb6c38cef (válaszként erre: 291. - Fülöpke)
2007. jún. 4. 07:49

Szia, engem is érdekel. Hangsúlyozom, benne vagyok egy "belsőleg" kezelésben, de nem kemény gyógyszerekkel.

Írtam Neked priviben is, de a biztonság kedvéért itt is kérlek, hogy írd meg nekem ezt a dolgot.

Köszi!

292. gombamama (válaszként erre: 289. - Erikpipi)
2007. jún. 3. 21:16

Köszi, fel is keltette az érdeklődésemet. Mindenképp meg kéne próbálni, mert egyébként meg folyton felsőlégúti problémáim vannak. Nem komolyak, de vagy kihi-köhi, vagy torokfájás stb. Szóval kösz. Az már csak egy bónusz, ha a körmömet is "gyógyíccsa".

Sőt, szerintem a gyerekeknek is fogom adni immunerősítésnek.

291. fülöpke (válaszként erre: 288. - Edb6c38cef)
2007. jún. 3. 19:48
Ha érdekel a természetes dolog, akkor miért nm próbálkozol meg vele? Az egy dolog, hogy a körömgombát a körömről elmulaszjátok?De mi van akkor ha elöjön? Én minden esetben azt ajánlom, hogy NE csak kívülről kezeljétek a bajt, hanem BELÜLRŐL is.Én ajánlanám a grapefruitmag cseppet, de nem az alkoholosat.Egy cseppet töményen a gombásfelületre cseppenteni, hagyni hatni, és ha kell le kell törölni, illetve inni is kellene naponta.
2007. jún. 3. 19:29
Terbisil tablettát kaptam a bőrgyőgyászaton rá. Elmult.
289. erikpipi (válaszként erre: 287. - Gombamama)
2007. jún. 3. 17:31

Neked pedig a következő cikket ajánlom:

[link]

vagy, vegyél lamisilt de sprayt, fújd a körmödre,mert az bejut a körömlemezek közé. Rövidre kell vágni, és rendszeresen kiszedni a törmeléket. Azzal hogy alkalmanként kifested, semmi gázt nem okozol a körömnek,mert a beteg körmödnek az a része ugymond, már rég halott. Az ecet pedig vagy a domestos fertőtlenítésre giegészítve nagyon jó.


sok sikert :)

288. edb6c38cef (válaszként erre: 287. - Gombamama)
2007. jún. 3. 16:31

Hát, én meg valszeg zoknizni fogok egész nyáron :(

Na, csak egyszer jöjjön rendbe, nagyon vigyázni fogok rá majd. Bármit meg fogok tenni, hatalmas türelemmel, kivéve a gyógyszeres terápia.

287. gombamama (válaszként erre: 284. - E71af41436)
2007. jún. 3. 15:56

Örülök, hogy megszűnt az acsarkodás...

Ma megint kikentem, mert saruban vittem fagyizni a tücsköket. De estére lemosom, ígérem (magamnak is).

286. edb6c38cef (válaszként erre: 284. - E71af41436)
2007. jún. 3. 15:45

Látom, Pitzburg, azért Te kedves emberke vagy :)

Amúgy meg 41, de mivel annyival fiatalabbnak néznek, úgy döntöttem, évekig 39 leszek még, ezt is híresztelem el, csak őszinte pillanataimban lebukok néha :)

És köszi, hogy jobbulást kívántál.

285. erikpipi (válaszként erre: 283. - E71af41436)
2007. jún. 3. 14:44

Szerintem, kérdezd meg kezelőorvosodat, és gyógyszerészedet e tekintetben.

Mert ezek szerint, megelőzés képpen, nem csak canestennel kell kenni naponta az egészséges lábat, hanem kúpot kell a hüvelybe helyezni naponta, nehogy folyásunk legyen, vagy netán szemcseppet a nem létező árpára, vagy kenőcsöt hátha összeszedünk egy kis herpeszt. De lehet egyből antibiotikumot is beszedni megelőzendőnek. Így értettem. egyébként mindenki azt csinál ami neki jó, vagy azt gondolja, hogy jól teszi. De attól mert naponta keni a lábát, egyszer csak belefut egy jó kis gombába, pl egy itthoni strandon, de lehet egy afrikai szafarin is.....

Na üdv neked:)

284. e71af41436 (válaszként erre: 282. - Edb6c38cef)
2007. jún. 3. 13:42

Majd kérlek írdd le ő mit mond :)


és jobbulást....



(39 vagy 41? :))))) )

283. e71af41436 (válaszként erre: 280. - Erikpipi)
2007. jún. 3. 13:35

ezt ugye valamelyik női magazinban olvastad?mert ott szoktak ilyen agyament dolgokat írni...érvként...


tudod mi van az ember lábán?

és a hüvelyben?

az egyiknek nyálkahártya a neve a másiknak bőr.


de akkor itt be is lehet fejezni,mert a jelek szerint nem steszek annyira rosszat...bár te most azt akarod megmagyarázni,hogy igen...:)

282. edb6c38cef (válaszként erre: 275. - E71af41436)
2007. jún. 3. 13:33

Azért a szégyenbe nem fogok belehalni, ragyogó harmincasnak vél a környezetem, 41 évem ellenére, tehát nem igazán az ápolatlanság az életem fő irányvonala.

Az tény, hogy feladtam a kenceficét. Utána meg jött a magas vérnyomás, ami bár kezelve van, de mégsem merek mellette bevállalni egy gyógyszeres terápiát.

Amúgy a Domestos nem lehet rossz ötlet, mert ismerősöm meg hipós vízben áztatta, és használt is neki.

Engem pedikűrös ismerősöm az ecetes vízzel szekíroz, de most már kivárom a 11-ét, akkor vár a természetgyogyi :)

281. e71af41436 (válaszként erre: 279. - Erikpipi)
2007. jún. 3. 13:31

ezt ne nekem magyarázd meg kérlek.

ad1:nem gombás a körmöm mert ettem ellene

ad2:nem az én körmöm esett le.

ad3:itt valaki saját maga bevallotta,hogy a kezdeti lelkesedés után már csak néha áztatta valamivel.

akármilyen kencét vagy népi praktikát használ az ember,a titok a rendszerességben van...


de azért köszönöm,hogy figyelsz arra mit írok.

280. erikpipi (válaszként erre: 277. - E71af41436)
2007. jún. 3. 13:30
Kb. olyan az egészséges lábat canestennel kenni,mint a canesten kúpot az egészséges hüvelyedbe naponta felhelyezni...
279. erikpipi (válaszként erre: 275. - E71af41436)
2007. jún. 3. 13:27
"csak akkor használ,ha minimum egy évig használja az ember."-Persze, hogy ennyi ideig, mivel a köröm teljes lenövése minimum 9 hónap.......
278. erikpipi (válaszként erre: 271. - Gombamama)
2007. jún. 3. 13:24
Igen, de azért ez nem általános. Igaz drasztikus, de először mindig belsőleg kell megoldani, párhuzamosan a külső kezeléssel. Ezért javasolt ilyenkor a joghurt fogyasztása, pl. Ha valamelyikőtöknek volt már sikerélménye ecet vagy más szertől, kérem írja meg.
277. e71af41436 (válaszként erre: 276. - Erikpipi)
2007. jún. 3. 13:23

esetleg megadom a bőrgyógyász telefonszámát és akkor megbeszélheted vele.

és milyen károkat okoz? leesik a lábam? merthogy megelőzésre ugyanúgy használható....

276. erikpipi (válaszként erre: 272. - E71af41436)
2007. jún. 3. 13:21
Az klassz, mert a canesten kenőcs bőrgombára (lábgombára) való. egyébként sokkal nagyobb kárt okoz mint hasznot, ha nincs is gombád.......
275. e71af41436 (válaszként erre: 274. - Edb6c38cef)
2007. jún. 3. 13:16

ha ez jött le akkor ez jött le.

hozzáteszem,a topic elején én is leírtam hogy volt gombás az egyik körmöm de!!!!!nem hagytam,hogy olyan legyen ami már szinte menthetetlen.(Ahogy észrevettem,hogy fényytelen és középen van egy fura repedés azonnal orvoshoz fordultam.)

De még arra az esetre is azt mondom,hogy a canesten tényleg jó.Ami esetleg gond lehet,hogy nem csináljátok rendszeresen.A gyógykrémes kencézés csak akkor használ,ha minimum egy évig használja az ember.

De pölö,apukámnak egy teljesen rendhagyó dolog hozta helyre a lábát.Mivel otthon sok jószágot tartott,volt hogy egésznapot gumicsizmában kellett eltöltenie.és a vége a gomba lett.

és azt mondta ő nem szarakodik ilyen kencékkel esténként mindig domestosos vízbve ztatta a lábát fél-egy percig,majd jó szárazra törölte a talpát bekente babakrémmel a lábújjai közt bedig hintőporozta.egy év alatt helyrejött.

és elmondhatom,hogyidén amikor korházba került,akkor az orvos azt mondta neki,milyen szép ápolt lába van.


üdv:az okostojás

aki akkor is belehalna a szégyenbe ha gombásodás miatt leesne a körme...

2007. jún. 3. 11:00

Pitzburg, nagyon önelégült okostojás vagy. Ezen a fórumon pont azért vagyunk fent annyian, mert mindannyian ápolt, igényes emberek vagyunk, akiknek ennek ellenére nyűgje van a körmével.

Magamra és a leesésre visszatérve: az tény, hogy minek utána pár hónapig lelkiismeretesen ápolgattam, kenegettem valami francia emulzióval, és tovább folytatódott a "lenő, egészségesnek látszik, majd begombásodik" műsor, hát most valóban kimerült a lábápolásom a napi higiéniában, ami a fürdés közbeni sarokreszelgetés, aztán csocsi.

Dokira visszatérve: nem az a baj, hogy lórúgás szerű gyógyszert (állítólag ez valami szteroid) kell szedni, hanem az, hogy ismerősöm már egy éve szedi, két hét gyógyszer, két hét no gyógyszer váltásban. Nekem meg a vesémet már a magas vérnyomásom tönkrevágta, tehát inkább lemondok, marad a természetgyógyász, már alig várom a 11-ét, hogy mit javasol.

273. gombamama (válaszként erre: 272. - E71af41436)
2007. jún. 3. 08:13
Ez igen kedves hozzászólás volt, köszönjük! Neked is szép napot!
2007. jún. 3. 06:51
ami köröm leeseik magától az már egy igen elhanyagolt állapotban lévő köröm volt. én évek óta használom a canesten kenőcsöt azért,hogy még véletlenül se legyen gombás a körmöm mert az elég nagy szégyen.(ápoltsági mutató=0)
271. gombamama (válaszként erre: 270. - Erikpipi)
2007. jún. 2. 21:20

Nem az orvossal, hanem a gyógyszerrel, ami olyan lórúgás, hogy kikészíti a májadat. Kösz, de nem!

Azért nem beszélek le senkit, de jómagam nem vállalom be. Mindenki eldönti magának.

270. erikpipi (válaszként erre: 269. - Gombamama)
2007. jún. 2. 19:58
Mondjátok már meg, mi a bajotok az orvossal?:)
269. gombamama (válaszként erre: 268. - Edb6c38cef)
2007. jún. 2. 18:20

Igen, a dokihoz én sem fogok elmenni, az tutkó. Érdekel, hogy mi lesz természetgyogyinál, feltétlen írd meg!

Én is szoktam lakkozni, mikor szandizok, akkor reggel kikenem, és este lemosom... Gondolom nem teszek jót vele, de legalább nem feszengek.

268. edb6c38cef (válaszként erre: 267. - Gombamama)
2007. jún. 2. 16:37

Hát, én sem akartam, hogy lejöjjön. Az az igazság, hogy rálakkoztam körömlakkal, aztán egyszer csak fürdés közben eltávozott. Nekem is tele vele a púpom. Bőrdokihoz nem megyek, mert eddig minden ismerősömnek valami lórúgás szerű gyógyszert írt, én meg nem akarok dialízisre járni majd 5 év múlva.

Kíváncsi vagyok, mit ajánl a természetgyógyász...

267. gombamama (válaszként erre: 266. - Edb6c38cef)
2007. jún. 2. 15:26
Brrrr! Még belegondolni is borzasztó! És ez elkerülhetetlen? Jaaaaaaaaj!!!!! Nem bírom az ilyesmit...
2007. jún. 2. 15:20
Sziasztok! Nekem meg leesett fürdés közben a nagylábujjamon az az ominózus körmöm (ami már 3-4 mm vastag volt). Egy hét múlva megyek természetgyogyóshoz, többen javasolták őt, állítólag valami jó kutyulékot tud erre a bajra. Majd megírom, ha ott tartok.
265. Gregoriusz (válaszként erre: 264. - Kitty72)
2007. jún. 2. 12:51
Neked jobb esetű, nekem még olyan időszakom sem volt amikor elmúlt volna :-( Elég csúnyán néz ki, és a jobb nagykörmöm nagyon vastag, 3-4 mm körüli, és már egész kiskorom óta. Egy ideig nem foglalkoztam vele, de most hogy odafigyelek az egészségemre, ez is fontos lett. Nem szeretnék életem végéig szégyenkezni és nem fürdőbe járni csak a körmeim miatt. Ez az új készítmény a gyökereknél pusztítja a gombát, még a bőrbe is behatol, mivel nagyon kis részecskéket is tartalmaz. Szóval ez a Nagelprotector teljesen kiírtaná nekem, és ha visszajön valahogy akkor az már nem lesz egy hosszadalmas macera. Bízok ebben a szerben, ez az utolsó szalmaszál amibe kapaszkodhatok. A házipatikás kecmecek mind csődöt mondtak sajnos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook