Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


84. szimre
2007. jan. 8. 13:33

Sajnos, már nekem is volt benne részem.


Kedves Figarina (ad 72), EN36 (ad 81) és P.Ági (ad 85)!


Annak idején az orvosom Lamisil tablettát (napi 1 szemet megenni) és Lamisil krémet (naponta 2-szer bekenni) írt fel. A kezelés valóban hosszú időt vett igénybe (nálam majdnem fél évet). De bevált.

83. P.Ági
2007. jan. 8. 11:00

Sziasztok


Telejesen új vagyok köztetek és sajnos ugyanilyen problémával küzdök mint a körömgomba.Szeretnék segítséget kérni orvosügyileg ahol emberszámba vesznek.Kifogom probálni amiket itt olvasgatok mint pl.az ecetesfokhagymás áztatást.Egyszer elkezdem egy gyógyszeres kúrát amit az sztk-ban írtak ki de szedtem 6 hónapig és semmit nem használt.Kérem aki tud segítsen tanácsokkal nagyon el vagyok keseredve.Előre is köszönöm.

82. anyA0406 (válaszként erre: 80. - Kkr)
2007. jan. 7. 10:45

T kkr!

Azt kérdezném , hogy a leírt hetes recept kúrád a lábgombára megszünteti azt, v. megelőzi. Ha megszünteti meddig kell ismételni?

Üdv. anyA0406

2007. jan. 6. 22:20
Én leginkább a szervezet méregtelenítését ajánlanám, legfőképpen olajfa kapszulával, vagy grapefruit cseppel / ami nem alkoholos /.A grapefruit cseppet a körömgombára is csepegtetni kell, naponta többször.
80. kkr
2007. jan. 4. 20:51

Sok segítséget kaptam itt, ezért gondoltam, másokkal is megosztom a receptet, amit nemrég olvastam:

egy hetes recept körömgomba ellen

a következőkkel kell ecsetelni a körmöt, minden nap mással, így hatékonyabb:

1 nap-teafaolaj

2 nap-jód

3 nap-grapefruolaj

4 nap-hyperol

5 nap-kakkukkfűolaj

6 nap-hypermangan

7 nap-2%-os rézgálic

(na, ez legutóbbit nem próbáltam, de a többi bevált!)

minden jót mindenkinek!

2006. dec. 26. 12:58

Sziasztok!

Na egy hete voltam orvosnál (figarina ajánlására:-) és Lamisil tablettát írt fel, amiből napi egyet szedek. Azt mondta, ez az egyetlen orvosság, amely nem csak visszaszoritja, de teljesen megöli, elpusztítja a gombát. kb 4 hónapig kell majd szednem és 10 hónap, mire lenő a köröm. Mellette még folyadékot is kaptam, egyszer kell bedörzsölni. Hát bizakodom!!

Figarina!! Nagyon aranyos volt a doki, és tökjó kirándulás volt !:) Köszönöm!!!

2006. dec. 24. 11:58
Én 10 hónapja kezdtem el szedni a Mycosyst-ot, de szinte semmit sem használt. Kicsit világosabb színű lett a körmöm a tövében, de vastagsága és színe nem sokat javult. A doki azt mondta hogy most fél évet várunk és utána kipróbálunk egy új gyógyszert. De én nem nagyon szeretnék addig várni, úgy terveztem hogy a jövő évi strandszezonra egészséges körmeim lesznek. Kipróbálom majd a teafaolajat, meg a fokhagymát is. Szeretném ha fél év múlva már a múlté lenne a betegség. Valaki tud ajánlani vmit?
2006. dec. 23. 02:24

A páromnak a háromszori Orungal kúra használt (60.000,-). Rendbe jöttek a körmei. Nekem annyit ért mint halotnak a szent beszéd. A dokinő gúnyosan közölte, hogy csodálatos módon a gyógyszer mindekinek használ csak nekem nem.

Jelzem a kezemen a körmök lapjára nyíltak szét, a lábújjamon volt egy kezdődő gombásodás. Végig csináltam én is az Orungal kiúrát dettó 60-ért. Végén mérgében vagy mit tudom miért írt fel lakkot, a lábamon nem használ, de legalább a kezemen nőnek a körmök. Most, hogy itt olvastam a fokhagyma kúrát kipróbálom.

Ja KGyulának üzenem, hogy azért véletlen se kannás vörösbort igyon, de egy jó fajta szekszárdi merlott-ot kívánok egészségére.

76. mandula77 (válaszként erre: 73. - 959ebd0cf5)
2006. dec. 15. 09:53

Kedves Kanári!

Köszönöm a bíztatást, megnyugtatott!!!

Reméljük, tényleg minden rendben lesz.

75. figarina (válaszként erre: 72. - Mandula77)
2006. dec. 5. 23:31
ne add fel!!!A doki majd segít!Az eset súlyosságától függ a dolog,h meddig kell szedned,de csináld végig mindenképpen!!
74. figarina (válaszként erre: 71. - 2424d0b9d5)
2006. dec. 5. 23:29
majd írj,mit kaptál v mi a diagnózis!!Kitartás mindenkinek,csak így tudtok megszabadulni!!!!
2006. dec. 5. 22:27

Szia,mandula77!

Ne legyél ennyire elkenődve, és főleg ne görcsölj naponta azon, mennyit változik a körmöd. Van egy keleti közmondás:nem forr az a víz, amelyiket állandóan lesik, mikor forr már végre fel.(lehet, hogy nem szószerint adtam vissza, de lényegét tekintve így hangzik.)

Ha elkezdted a gyógyszeres kúrát, fejezdd is be,de egyidőben próbálgathatod az eddig javasoltakat,hasznára fog válni.( pl.ecetes-fokhagymás vizes áztatás, vagy ami Neked tetszik az eddig ajánlottak közül.)

Azért tartsd szem előtt KGyula 62-es hozzászólását.

Az, hogy a köröm 8 hónap alatt nő le, nem jelenti azt, hogy végig gyógyszerezni fognak,van egy kúraidő,talán 3 hónap, pontosan nem emlékszem.

Légy türelmes,el fog múlni.

Azt mondta az orvos, hogy ki kell fertőtleníteni a lábbelijeidet?

Azt úgy kell, hogy a patikában veszel Formalint(folyadék,recept nélküli),a cipőd orrába teszel egy átitatott vattapamacsot,és egy zárt fóliában tartod 2 napig.Utána szintén 2-3 napig szabad levegőn kiszellőzteted.

No, akkor minden jót!!!!!

72. mandula77 (válaszként erre: 70. - Figarina)
2006. dec. 5. 10:34
Ma reggel ránéztem a lábamra és bőgtem egy nagyot. Nagyon el vagyok keseredve... tudom ez egy lassú folyamat, de hogy 6-9 hónap. Gondolom ennyi idő kell mire lenő, vagy még ezalatt az idő alatt is gyógyszert kell szednem? Az mondjuk 72 000 Ft-ot jelent. Jézus! Nekem sem az egész körmöm gombás, csak hiába minden gyógyszeres és fokhagymás kezelés, egyre jobban kezd továbbterjedni. Babát is szeretnénk, persze ezt sem lehet most. Bocsi, de nagyon kivagyok. :-(
71. 2424d0b9d5 (válaszként erre: 70. - Figarina)
2006. dec. 4. 21:07

Hello Figarina!


16-án megyek dokihoz!! Úgy izgulok!!! :-))

70. figarina (válaszként erre: 68. - Mandula77)
2006. dec. 1. 19:02
Te tudod,de talán agyonvágod vele a kúrát és akkor tök felesleges v az egész!!!A körömgombának amúgy átlag 6-9 hónap kell a gyógyuláshoz!!!
2006. dec. 1. 12:29

Csajok nekem ez a harmadik napom volt és már most látható a változás...kezd egészséges szine lenni a körmeimnek, nem az a tipikus sárga-gombás hatásű...pfuj:)

Probáljátok ki ti is!:D

68. mandula77 (válaszként erre: 67. - Figarina)
2006. dec. 1. 10:37
Rendben, megnézetem. De azt a 3. adagot nagyon nincs már kedvem bevenni.
67. figarina (válaszként erre: 62. - Mandula77)
2006. dec. 1. 07:09
Szerintem önszorgalomból nézesd meg a májfunkciódat!!Tévedés,hogy csak annak kell,aki hosszú időn át szedi(egyébként meg a 2 hónap is hosszúnak számít már bőven)Kicsit felelőtlennek tartom,h előtte nem vizsgáltak meg egy vérkép erejéig legalább!Bár reménykedhetsz is....
2006. dec. 1. 00:47

Csak ne legyel olyan megalkuvo;tudom, hogy vorosbort iszol,tobbszor hangoztattad a Forumon...:)


Egyebkent en is lehuzok neha ket-harom,(negy) decit, foleg,amikor szaraz a majam...:)))


Szerintem a whisky borzaszto ital, nem is tudom, hogyan tudjak az emberek meginni? Talan kiveteles esetekben, amikor mar Qurva szomjasak...viz helyett.

65. KGyula (válaszként erre: 64. - Fcf0c655e6)
2006. nov. 30. 21:59
A vörösbort kérdezed, kedves? Soha! A whisky viszont igen!
64. fcf0c655e6 (válaszként erre: 60. - KGyula)
2006. nov. 30. 20:52

Draga Gyula!

A vorosbor nem teszi probara a majat?? :)))))))))

63. Mókica (válaszként erre: 58. - Fcf0c655e6)
2006. nov. 30. 11:47

:))))) Tegnap is megvolt a gyilkolás:PPP

Leharapni nem fogom a lábujjaimat:), az tuti...csak most tényleg kitartó leszek...szeretném már véglegesen eltűntetni ezt a csúnyaságot!;)

Kiváncsi leszek nekem hány nap kell majd!

Csók baby:P

62. mandula77 (válaszként erre: 59. - 2424d0b9d5)
2006. nov. 30. 10:08

Szia EN36!

Hogy mennyire hatásos még nem tudom, de szerintem is kell belső kezelésnek történnie. 7 napig 2x2, után 3 hét pihi és ezt ismételni kell még kétszer. A doki neve: Szíjjártó Elvíra. Csak ránézett és rögvest felírta, nem küldött vérvételre sem. Azt akkor szokták ha már hónapokon keresztül szedi vki. Én is hallottam a májkárosító hatásáról sajnos...:-( remélem nálam nem lesz baj.

2006. nov. 30. 09:46
Való igaz,de egy jó doki előtte és közben is ellenőrizteti a májfunkciót!A "valódi"körömgombát pedig sajnos belülről kell támadni,nem használ rá a kenegetés!!!
60. KGyula (válaszként erre: 59. - 2424d0b9d5)
2006. nov. 29. 23:09
Csak óvatosan azzal a brutális gyógyszerekkel! Nagyon próbára teszik a májat.
59. 2424d0b9d5 (válaszként erre: 53. - Mandula77)
2006. nov. 29. 18:57

Szia mandula77!

De érdekes, ilyen hatásos ez a gyógyszer, hogy 4 szem elég, aztán 3 hét szünet? VAgy ilyen erős, hogy nem szabad többet beszedni belőle...

priviben tudnád ajánlani nekem az orvosodat?

Neked kellett vérvétel?

köszi a válaszaidat,

en36

58. fcf0c655e6 (válaszként erre: 57. - Mókica)
2006. nov. 29. 15:17

Szia, te "kegyetlen' lany!:)))


Remelem, a kura sikeres lesz, szoritok neked!!

De azert, mergedben nehogy leharapd a labujjadat.:DDD

Orulok, hogy segithettem.

Kivanok szep napot!

Puszzz.

2006. nov. 29. 14:17

Helló csajok:) Én tegnap újra nekifogtam a gombaölésnek...most kitartó leszek és kegyetlen:PPP

Jelentkezem majd a fejleményekről:) Bár nekem hála égnek nem olyan vészes, mert nem az egész körmöm gombás...csak az 1/3-a és az is a tetején, szal hamar le is tud majd nőni:)))


Ügyeskedjetek is is!


Köszi BabyKittykém a segitséget!Csóók:DDD

2006. nov. 28. 13:10

Sziasztok!


Csak erdeklodom, hogyan hasznalt a fokhagymas kezeles annal, aki kiprobalta? Remelem, sikerult mindenkinek!

Nekem nagyon hamar elmulasztotta a gombasodast,azota sem jott elo.

Es ha ecettel keveritek, joval hatasosabb, habar az ecet onmagaban is kituno gombaolo. (fungus)


Meg valami eszembe jutott; ha valakinek korpas a fejbore, az ecetes oblites nagyon hatasos, es par kezeles utan el is tunik teljesen. A korpa is a gombasodas egy fajtaja. Az ecet szaga kb. 2 ora alatt "elszall".Az almaecet a legjobb, 1 liter viz, 2 deci ecet, es a fejboron hagyni kb. ket percig, utana langyos vizes oblites.


Vegezetul, olvastam, hogy volt, aki irt priviben, elnezest, hogy nem valaszoltam, de a privat uzeneteimet eltoroltettem bizonyos okokbol.:))


Kivanok mindenkinek szep napot.

Babikitty.

55. mandula77 (válaszként erre: 54. - 959ebd0cf5)
2006. nov. 28. 10:16

Szia Kanári!

Ami azt illeti tényleg tájékoztathatott volna!

Azért nagyon bízom a gyógyulásban és az egyszerű otthon is megtalálható anyagokból összeállított kezelésekben. Végül is, pár évvel ezelőtt még alig volt gyógyszer, mégis meggyógyultak az emberek és kikezelték a bajt. Köszi a bíztatást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook