Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


744. Cszsuka (válaszként erre: 742. - 2ce679405c)
2008. júl. 1. 10:10

Szia!

A gyógyszer nevére nem emlékszem, de nekem is felírták, s akkor még 5.000 Ft volt. Én is úgy jegyeztem meg, hogy úgy kell szedni, mint a fogamzásgátlót, csak fordítva: az egy hét szünet pont jó rá. Azt mondta az orvos, hogy három hónapig kell szedni. Az 15.000 Ft lett volna. Elolvastam a tájékoztatóját. Károsítja a májat. Azóta tudom, hogy minden orális gombaölőszer károsítja a májat. Nem mertem beszedni. Veszett 5.000 Ft-om. Amikor megcsináltam a candidakúrát, a körmeim is rendbejöttek. Megjegyzem, nem emiatt csináltam végig.

Hát, májvizsgálatot lehet esetleg kérni a háziorvostól, ha ehhez ragaszkodsz.

Inkább mégis olvasd végig a fórumot kicsinyenként, sok hasznos tanácsot találsz benne!

743. Lazlo
2008. júl. 1. 09:13

Sziasztok!

Tudom hogy ez nőcis fórum, de már nincs több ötletem honnan tudnék segítséget kérni.

Nekem is körömgombám van, mégpedig a nagyon szívós fajtából, még a koliban kaptam el vagy 6 éve. Eleinte nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondoltam majd elmúlik. Hát nem így lett. Megvastagodott, elszíneződött, szóval a szokásáos. Voltam bőrdokinál, megkaptam az Orungal "terápiát", félig lenőtt az egészséges köröm, de ezt abba kellett hagyni, mert az orvos szerint tönkre tette volna a májamat ha tovább szedem. Fél év pihenő következett, aztán egy másik gyógyszert kaptam ugyanilyen struktúrában, majd azt is abba kellett hagyni, ugyanazon okokból.

Közben eldurvult a helyzet; mára már kezd elválni a körmöm az ujjamról, szó szerint alá látok. Csak a tövében fogja valami. Ja és a legfontosabb hogy nem akar nőni. Félévente nő kb 1 mm-t. A bőrgyógyász szerint sokkot kaptak a "körömnövesztő sejtecskék" ezért nem működnek.

Mivel alálátni ezért könnyen ecseteltem Lamisillel, még a köröm alatt is. Nem használt. Ecetes fokhagymás lötyivel naponta kenem. Ennek sincs semmi hatása.

Egyébként nem fertőz, évek óta egyik körmömre sem terjedt ét, pedig lett volna ideje rá.

Már azon gondolkodom hogy levetetem, és mivel nem nő, így nem lesz körmöm azon az ujjamon, de legalább nem ezt a szörnyűséget látnám ha lenézek a lábamra.

Kérlek segítsetek, már nagyon belefáradtam a harcba, aminek eddig nem is volt semmi értelme.

Üdv

Laci

2008. jún. 30. 22:14

Sziasztok!

Hál' Istennek, hogy a körömgombáról is lehet fórumot találni és hogy ez ennyi embert foglalkoztat!

Sajnos annyira elfoglalt vagyok, hogy nincs időm végig olvasni a fórumot, ezért elnézést is kérnék, ha ez a téma, amiről szeretnék kérdezni már lejárt lemez!!!

Kb. 2-2,5 éve van körömgombám a két nagylábujjamon.Az egyik, elég gáz, a másik türhető.Pont olyan, hogy látszik, hogy nem egészséges.Már minden féle módszert kipróbáltam, de egyszerűen nem tudok elég türelmes lenni az ilyen otthoni praktikákhoz.Sajnos ilyen a természetem.

Szóval elmentem bőrgyógyászhoz, egy nagyítóval ránézett a körmeimre és felírt egy olyan gyógyszert, amiből napi 4-et kell bevenni egy hétig (28 darab), aztán 3 hét szünet, majd ismét 1 hétgyógyszerezés, aztán megint pihi, mindez 3szor megismételve.

Tehát, ha jól számolom 3 hónapos maga a kúra.Nekem ez nagyon kényelmes, és biztos nem felejtem el bevenni a gyógyszereket, mert szedek fogamzásgátlót is és ahhoz már hozzá szoktam.

Én úgy hallottam, hogy egy ilyen gyógyis kúra előtt nem árt kivizsgáltatni magam. A doki viszont ezt nem említette. De mit vizsgálnak ilyenkor?-ez nagyon birizgálja a fantáziám!Az gáz, ha én nem voltam ilyen vizsgálaton?Amúgy nincs gyógyszerallergiám, ill. nem tudok róla.

Viszont van a gyógyszerekkel szemben némi ellenszenvem. Nem szeretem azt bevenni, amiről nem tudok, ismerek más emberektől tapasztalatokat.-ez egy kis hipohonderség vagy nem tudom..., de picit félek az ismeretlentől.

Tehát ha van valakinek ezzel a kúrával valami tapasztalata, az kérem ossza meg velem!Minden este van egy fél óra szabad időm, akkor felnézek ide is!

Előre is köszönöm aki segít!És jobbulást mindenkinek!

Üdv.: Szívós

Ui.: 6000 ft egy doboz gyógyszer! Én ezt egy kicsit sokallom....

741. Cszsuka (válaszként erre: 740. - Pankavera)
2008. jún. 30. 12:04

Hajrá, hajrá!!!

Drukkolunk!

:)))

2008. jún. 30. 10:35

Sziasztok!


Már a két kezélés után is javult a helyzetem.

739. lencsi (válaszként erre: 737. - Rolvisa)
2008. jún. 30. 10:15
ezt azért nem ajánlanám senkinek...
738. Cszsuka (válaszként erre: 737. - Rolvisa)
2008. jún. 28. 23:26
Hát, igen, a Domestos nagyon durva, nem szeretném megtudni, mi mindennek árthat, ahogy a bőrön keresztül felszívódik. Én nem a tünetmentesség, hanem a megoldások híve vagyok...:)
737. rolvisa
2008. jún. 28. 23:25
Lehet, hogy durvának találjátok, de domestoszos gézzel éjszakára bekötöd, vagy a köröm alá ecseteled, használ annyit mint bármilyen kenőcs. A desodor stiftekkel is be lehet minden nap kenni, az izzadságot meggátolja és nem szaporodnak a gombák.Természetesen ezt a stiftet csak a lábadra használd.Bevált módszer.Nem árt jobban, mint az erős gyógyszerek.
736. Cszsuka (válaszként erre: 735. - 81002da781)
2008. jún. 28. 23:25
Az egyáltalán nem baj, jól tette! :))
2008. jún. 28. 22:25

Oh, lakoznán, lakoznám, ha lenne mit. :)

Férjem-Uram levágattatta velem a körmeimet csurig. Kb. van 4 mm körmöm...

Persze én is vágtam már ennyire le a körmeimet, de akkor nem eceteztem...

Azért köszi a tanácsot! :)

734. lencsi (válaszként erre: 732. - 81002da781)
2008. jún. 28. 18:06
Nekem egész nyáron lakkozva voltak a körmeim, igaz csak nagyon halvány lakkal, amitől már én is elég késve vettem észre, hogy valami nem stimmel. A két nagylábujjam körme sárgult félig. Ekkor már augusztus vége volt, azután már nem strandoltam, elmentem elöbb bőrgyógyhoz, elküldött laborba, mielött felírta volna a gyógyszert. Ekkor találtam rá erre a fórumra, és eszeveszetten áttanulmányoztam és használtam az itt leírtak közül a nekem tetszőt. Én az ecetest a végére hagytam, amikor már a nagyja lenőtt. Max. 20%-os ecettel töményen és jól betunkolva kentem este, reggel, de nekem a bőrömet és az új körmömet nem bántotta, pedig azt sem hagytam ki.De én nem dunsztoltam, utána hagytam megszáradni és szabadon hagytam. Ezért van szerencsém, mert egy tél és a tavasz elég volt, hogy teljesen rendbejöjjön,Szinte egész télen fehér pamutzoknikat használtam, amiket külön mostam azokkal a törölközőkkel, amivel csak a lábamat töröltem, 60fokkal és abban a vízben vagy ecetet, vagy grapefruit cseppeket is tettem. Most nyáron annyiból lesz Neked könnyebb, h. pl. csizmákat nem kell fertőtlenítened, az sem volt egyszerű. Úgy tudom lehet olyan lakkot kapni, ami gombaölő, és egyúttal fed is, de nem tudom mi a neve. Szerintem, ha társasággal mégy strandolni, legfeljebb arra az időre kend be, de otthon inkább hagyd szabadon, levegőzzön. Egy biztos, csak a mindennapos pacsmagolással érsz el eredményt, fel kell áldoznod ezt a nyarat. Egy idő után, - persze ez több hét - más színű lesz a körmöd, ez már a javulás jele.
2008. jún. 28. 11:22

Sziasztok!

Köszönöm válaszaitokat!Tegnap elkezdtem az ecetes-fokhagymás kezelést. az első után mondhatom, hogy jó érzés volt.

2008. jún. 28. 11:21

Szia Lencsi,

Köszi neked is a jó tanácsot! :)

Azért még lenne 1-2 kérdésem, amivel nem igazán vagyok tisztában…

Az ecet (nekem legalább is) annyira mar, hogy lemarta a bőrömet a lábujjamról, ahol hozzáért. Az ok, hogy bekrémezem, de leendő új körmöt nem bántja?

Aztán olyan dolgok jutottak eszembe – gombáskörmeimet palástolva -,hogy Ti az ismerősök előtt mit tesztek? Pl ha összejöttök a baráti családdal strandolni, akkor még sem ülhetek zokniban a parton, de akkor mi legyen? Utcán hogy közlekedtek?

No meg a zokni mosás… Most lehet, hogy nagyon hülyének fogok tűnni, de elég, ha a zoknikat lobogó mosószeres vízbe áztatom, és utána teszem a többi ruhához, vagy ne is tegyem?

Huh, nem is olyan egyszerű dolgok ezek….

731. lencsi (válaszként erre: 727. - 81002da781)
2008. jún. 27. 13:54

Szia Őszibarack! Nagyon helyes, hogy elkezded a házi kezelést, ha elolvastad az előzményeket, láthatod, h. nem árt néha átváltani másra is, teafaolaj, v. grapefruit. És a dunsztolással kapcsolatban annyit, hogy ebben a jó meleg napsütésben, sztem jobb ha nyitott papucsban hagyod, így is tud használni az a napi 2x-i ecetes kenegetés. (én egy kozmetikai vattát itattam át jól az ecettel, és lehetőleg a köröm alá is nyomkodtam) A grapefruit biztos szedhető a meglévő gyógyszereid mellett is, mert az belsőleg segít. A kolloid nekem nem használt.

Sok sikert!

730. Cszsuka (válaszként erre: 729. - 81002da781)
2008. jún. 26. 13:36

Ne aggódj, ez nem butaság!

Amíg nem találtam magam közvetlenül szembe vele, addig én is azt hittem, hogy csak a nőgyógyásznál lehet ilyennel találkozni!

729. 81002da781 (válaszként erre: 728. - Cszsuka)
2008. jún. 26. 13:32

Kedves Zsu!

Köszi szépen az ötletet, ígérem végig olvasom, amint a gyerkőcöm hagy egy picit. :)

Mit veszíthetek? (max. a pánikomat :) )

Látod az ember milyen buta (mármint én), azt hiszem candida címen csak az alsó nemesebbik részével lehet gondja az emmbernek...


Barack

728. Cszsuka (válaszként erre: 727. - 81002da781)
2008. jún. 26. 12:32

Kedves Őszibarack!

Nekem nem volt ennyire vészes, csupán a kezem hüvelykujján egy körömágygyulladás után nem nőtt ki a körmöm. Olyan volt mintha a felét kipreparálták volna a helyéről. A jobb kislábujjamon pedig, mióta az eszemet tudom, mindig úgy nőtt a köröm, hogy középen függőlegesen kettévált. E vonal mentén egyszercsak elkezdett vastagodni. Én is kaptam a bőrgyógyásztól ezt a nagyon drága gyógyszert, csak akkor még 5.000 Ft volt és azt mondta, hogy ebből 3 dobozzal kell beszedni 3 hónap alatt. Én is elolvastam a róla szóló intelmeket, aztán hagytam veszni az 5.000 Ft-omat, mert már így is májnagyobbodást állapítottak meg.

Nekem a candida kúra hozta helyre, pedig oda más okok miatt kerültem. Ahogy azonban olvasom amit írsz, érdemes elgondolkodni rajta, hogy neked is nem a candida áll-e a háttérben?

Nekem is volt ugyanis kezdődő pánikbetegségem. Az összes idegrendszeri problémám elmúlt és velük a körömgombám is.

Ajánlom figyelmedbe az ex-candidások tapasztalatai c. topikot, azt is olvasd el az elejétől, próbaképp!

Üdv: Zsu

2008. jún. 26. 11:34

Sziasztok,

Tegnap éjjel végre sikerült végig elolvasnom ezt a fórumot…

Van pár gondolatom, amit szeretnék veletek megosztani.

Az én körömgombás problémám már nem is tudom mikor kezdődött, talán 6 éve.

Nagyon szerettem Édesapám körömcsipeszét használni, mert jól kézre állt, és jó éles volt. Ma már tudom kár volt elcsábulnom, körömgombásodás lett a vége.

Eleinte csak az egyik nagylábujjamon jelentkeztek a tünetek, nem foglalkoztam vele, inkább körömlakkot vettem (ha tudnátok mennyi időt elpazaroltam, hogy egy jó fedőlakkot találjak), és bekentem a két nagyujjamat. (azt hittem én naív, ha bekenem más nem veszi észre a gombásodást, ma már azt is tudom elég hivalkodó volt, hogy csak a 2 nagyujjamat kentem)

Később, amikor mélyebbre hatolt a gomba befelé a körömágyfelé, akkor kenegetem gombásodás elleni körömlakkal, gyógyszertárban kapható körömgombásodási spray-vel fújtam. Persze sohasem kitartóan, lustaságból, meg nem vettem komolyan.

Ma ott tartok, hogy mind a két lábamon csupán csak 2 épp köröm virít.

Még ma sem kezdtem volna el az ecetes kúrát, ha a férjem nem noszogat, fenyeget, hogy kezdjem már el az ecetezést, nehogy az 1 éves gyerkőcünk megkapja.

A dolgokhoz még hozzátartoznak infók rólam, és tulajdonképpen ezért is ragadtam tollat, mert nem tudom hányan tudják, hogy gyógyszert szedni nem életbiztosítás.

Szóval nekem magasvérnyomásom van és 8 éve pánikbeteg vagyok, ezekre mind külön-külön gyógyszert szedek. Télen elmentem a kerületi bőrgyógyászhoz, aki ránézett a lábamra (ez most nem bántási, szerintem ők már profin tudják milyen gombáról is lehet szó), vette a kiskönyvét, és vagy félóráig olvasgatta mit is adhatna, mert talán sokan nem tudják gombaölő gyógyszert nem nagyon lehet együtt szedni „ideg” gyógyszerekkel (nekem Velaxin, Xanax), sőt a lelkemre kötötte, hogy de. vegyem be mondjuk a Velaxint, délben pedig a gombagyógyszert. Én ki is váltottam a gyógyszert cirka 6e Ft-ért, majd hazajöttem, és beültem az Internet elé, hogy miért is olyan vészes a gombaölő gyógyszer? Akkor döbbentem rá, hogy rámehet a májam. Férjem persze minden nap megkérdezte: mikor kezded szedni? Én meg csak mazsoláztam most mi jobb, ha a pániktól örökösen rosszul vagyok és nem tudom a gyerkőcömet ellátni, vagy ha hagyom a lábam „lerohadni”? Szerintetek jó döntést hoztam? (akkor még nem olvastam ezt a fórumot) Férjem látván, hogy felesége körömileg a homokba dugja a fejét pár hónapig békén hagyott, majd megint elkezdte „kapirgálni” a témát, és akkor jött ez a fórum Istennek hála! Szóval 3 napja dunsztolgatom a körmeimet 20%-os ecettel, majd meglátom történik-e valami, ha nem majd jön a teafa, kolloid, stb., amit itt javasoltatok…

Nagyon jó, hogy létezik ez a hely, és hogy komolyan foglalkoztok a problémával.

Egyébként olvastam egy megdöbbentő adatot, hogy Mo. 54% lakosának gombás a körme (gondolom ez csak az orvosok által bejelentett adatok, mi van a többiekkel)…

Éjjel azon is elgondolkoztam, hogy vajon létezik-e valami átfogó könyv a körömgombáról, és gyógymódjairól (ahol mondjuk emberek szólalnak meg, hogy kinek milyen módszerrel sikerült megszabadulni tőle), nem csak olyan himi-humi könyv, mint az egyik riporternőnek a depiről szóló könyve?

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredtem, de a gondolataim éjjel óta nem hagynak nekem békét, muszáj voltam lekörmölni…

Hát mindenkinek jó gyógyulgatást, és kitartás t kívánok!!!


Öszibarack

726. lencsi (válaszként erre: 724. - Pankavera)
2008. jún. 25. 22:10

Szia,

több éves betegség után nem várhatod, hogy nagyon gyorsan elmúlik, de ha kitartóan kezeled, az itt olvasható sok-sok módszer alkalmazásával, biztosan eredményes lesz. Nekem nem volt nagyon csúnya, mégis 8 hónap kellett, hogy rendbejöjjön.

Kérdezz nyugodtan, szívesen segítünk.

725. Cszsuka (válaszként erre: 724. - Pankavera)
2008. jún. 24. 15:18

Kedves Pankavera!

Hát, itt tudsz válogatni kedvedre. A leghatásosabb és leggyorsabb mindenkinél egyéni. Van, akinek elég az ecet, van, akinek a grapefruit csepp, van, akinek fertőtleníteni kell mindent, olyan is, akinek belsőleg is tisztítást kell végezni. A kérdés itt csupán a te állapotod stádiuma....

Jó olvasgatást, Isten hozott a fórumon!

Szívesen segít mindenki, kérdezz nyugodtan!

2008. jún. 24. 15:03

Sziasztok!

Nekem már jó pár éve megvan ez a kellemetlen betegség.Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi a leghatásosabb módszer, és a leggyorsabb?

723. Cszsuka (válaszként erre: 722. - Makifej)
2008. jún. 20. 19:26
Van olyan fórum, ami kifejezetten a lúgosításról szól. Olvasd el! Szerintem sok jó ötlet van benne.
722. makifej
2008. jún. 20. 14:30
Sziasztok! Van valakinek bevált tippje, hogy mivel (milyen élelmiszerekkel) lehet lúgosítani a szervezetet?
721. Cszsuka (válaszként erre: 720. - Makifej)
2008. jún. 19. 22:48
:))
720. makifej (válaszként erre: 719. - Cszsuka)
2008. jún. 19. 22:15
Igen, én is hiszek abban, hogy minden betegségnek lelki háttere van és akkor támad, amikor amúgy sincs az ember túl jó passzban. De optimista vagyok és ÉN vagyok az erősebb, le fogom győzni! Nagyon szépen köszönöm a lelkesítő szavakat, komoly lelki támasz az nekem, hogy végigolvastam az itteni commenteket és most már látom, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal és nem kell szégyenkeznem miatta, nyílvan tudok erről beszélni. :-)
719. Cszsuka (válaszként erre: 718. - Makifej)
2008. jún. 19. 22:09

Hát, ez igaz, a kitartás mindenben elengedhetetlen. A gomba az életünkben valahol mindig is a jellemünket tükrözi vissza. Félre ne érts, nem kritizállak, hisz nem ismerlek, de sajnos a gombával sikerült megismerkednem rendesen.

Épp emiatt van egy tippem, hogy neked is ő okoz bosszúságot.

Egyébként első lépésként ajánlanám, hogy találd meg a saját egyensúlyodat. Közben felejtsd el a szénsavas és mentes lötyiket, helyette igyál rengeteg vizet (tiszta vizet lehetőleg). Hagyd ki az életedből a műkajákat és a műanyag alapú ruhákat. Keresd a boldogságot, legyen célja az életednek, mert a gomba ott tud megtelepedni, ahol nincs elég tűz...

Talán érted, mire gondolok...

Közben jöhet a candida teszt és a terápia, a belső kezelés a külsővel egybekötve.

718. makifej
2008. jún. 19. 22:02
Szia Cszsuka! Nem, egyáltalán nem voltál kioktató, köszönöm a segítséget. Már tényleg nagyon elkeserítő a helyzet, már mindennel próbálkoztam, de hiába. Az Orungalt azért is hagytam abba, mert nagyon rosszul voltam tőle, állandóan migrénem volt tőle. Nem sima fejfájás, komoly migrén. Egyébként ezzel is együtt kell élnem kb. 6 éves korom óta. De ez most nem ide tartozik. :-( Gondolod, hogy Candida áll a héttérben? Kb. egy éve hagytam abba az Orungalt, azóta más módszerekkel (nem gyógyszer) próbálkoztam, de mindhiába. Az is lehet, hogy nem voltam elég kitartó, ami - ahogy itt olvastam a hozzászólásokban, - elengedhetetlen. :-(
717. Cszsuka (válaszként erre: 716. - Makifej)
2008. jún. 19. 21:52

Meghívlak egy belső tisztításra, meg egy candida szűrésre, ennél többet nem tudok tenni érted. Az Orungallal rendesen helyretetted a májad, úgyhogy lehet, hogy mostmeg a candida szakadt a nyakadba. De ez csak egy lehetséges feltételezés.

Ezenkívül pedig kötelező a nyitott lábbeli, ha tetszik, ha nem, különben soha nem mászol ki belőle. Nylon harisnyát, zoknit, műanyag lábbelit most dobd ki.

Bocs, nem akartam kioktató lenni, inkább a segítő szándék vezérel :)

716. makifej
2008. jún. 19. 20:39

Sziasztok! Már nagyon elkeseredett vagyok, gyakorlatilag semmi sem használ a lábkörömgombám ellen. Amiket kipróbáltam: Orungal lökésterápia 2x, ebből 1x használt, egyszer nem, Batrafen körömlakk. Chinofungin spray-t is használtam közben és a cipőimet is fertőtlenítettem formaldehiddel. Most elolvastam az ÖSSZES hozzászólást itt. Teafaolajjal is is próbálkoztam korábban, de az sem segített. :-(

Ma beáztattam a lábamat 20%-os ecettel hígított, tengeri sós vízbe 30 percre, levágtam a körmeimet, le is reszeltem őket amennyire tudtam, bekentem egy körömkezelő folyadékkal UNGUIR a neve. Állítólag ez nagyon jó. Bizakodom. Annyira szégyellem, nem merek nyitott cipőt felvenni, mert nagyon csúnya. Holnap ráteszek fokhagymás-ecetes dunszkötést. Szerintetek tudok ennél többet tenni? Persze folyamatos kezelésre gondoltam, kiegészítve belsőleg használt grapefruitmagolajjal. Azt olvastam itt, hogy sokfélét kell használni egyszerre, mert "hozzászokik" a gomba :-(. Segítsetek, kérlek! Annyira el vagyok keresedve... :-(

715. Cszsuka (válaszként erre: 714. - Lencsi)
2008. jún. 13. 14:51

Szia Lencsi!

Ez most nemcsak neked jó nap, hanem általad nekem is! Nagyon örülök és köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat!

Üdv: Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook