Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


834. Katika80 (válaszként erre: 833. - Lencsi)
2008. júl. 18. 08:22

Köszönöm a javaslatot. Azért keztem ezt az ecetes dolgot, mert ezek voltak otthon, de megpróbálom a többit is, csak azokat meg kell vennem valahol és még nem volt rá alkalmam...

Egyébként szerintem azért jött le a bőr, mert az is gombás lehetett. Vagyis nem gond, hogy lejött, amúgy is hámlott.Most megpróbáltam csak a körmömre rakni az ecetes vattát és így jó volt, nem csípte. De kifejezetten jobb lett a bőröm és nagyon jól le tudtam vágni a körmeimet is.

833. lencsi (válaszként erre: 832. - Katika80)
2008. júl. 18. 07:10
Nem tudom, hogy érdemes-e az ecetest folytatni, ha ennyire lemarja a bőröd? Nehogy ettől még más bajod is legyen. A teafaolaj, v. a grapefruit is nagyon hatásos, és ahhoz nem kell dunszt, lehet h éppen ez a baj. Vagy, ha sima ecettel ecseteled nap 2x, csak a körmöd és amenyire lehet alá, dunszt nélkül?
832. Katika80 (válaszként erre: 831. - Vita)
2008. júl. 17. 22:46
Hmmmm Én sem mondtam el a páromnak a problémámat egy darabig, egyszerűen nem beszéltünk róla.... Most bizonyítva, hogy jóban- rosszbant fogadtunk ő is szagolja a fokhagymás-ecetet :-( Nekem nagy megkönnyebülés, hogy beszélünk róla nyiltan. Ja és már egy réteg bőrt lemart a lábamról a 15%-os ecet, de nem adom fel!!!
831. Vita
2008. júl. 17. 20:40

Csak pár napja olvastam itt a tapasztalatokat. Azért "ragadtam tollat", mert talán tudok én is ötleteket adni. Vagy okulásomból tanulhatnak mások is.:-)

Ott kezdem, hogy már pár éve én is küszködök a körömgombával, kisebb nagyobb sikerrel.


Az orvos által felírt reszelős, körömlakkos dolog semmit sem ér, nem igazán ajánlom, csak pénzkidobás.


Következő próbám az állandó krémezés. (minden este). Én Lamisilt használok már régóta. Ezt végül is ha tényleg minden nap használod (akár 2x is)a nem nagy fertőzést megállítja. Hogy nem szünteti meg, azt abból vettem észre, hogy ha valamilyen okból 2 nap kimaradt, rohamosan terjed a gomba.

Én múlt év végén sajnos elhanyagoltam a körmöm, aminek az lett a vége, hogy végső elkeseredésemben tövig le kellett vágnom, de a nagylábujjamon még alatta egy mély gödör is lett. Kitisztítottam és a krémezést folytattam tovább. Szépen meggyógyult, ám a körmöm még teljesen mindig nem nőtt vissza, a gomba újra megtámadta.

Olvastam itt az ecetes fokhagymás dunsztolásról.

Na ezt én ki sem próbálom, mert szerintem aki nem egyedül él, párkapcsolata van, az ezt nem használhatja. Nekem nem is tudja a párom, mi a gondom. Míg nem volt nyár zoknit húztam még éjszakára is. Most már annyi a szerencsém, hogy a körmöm majdnem akkora már, mint a másik lábamon, így ha kifestem, nyugodtan fel tudom venni a szandikat, papucsokat. Egyszer kérdezte a párom, miért kisebb az egyik lábamon a nagyujj köröm, én meg kénytelen voltam azt hazudni, hogy megsérült, ráhúztam az ajtót és most nő vissza. Sajnos mást nem tehettem.

És végső elkeseredésemben egy nagyon egyszerű és olcsó dologhoz nyúltam. Ami úgy látszik bevált.

Nem szenvedek a büdös fokhagymás-ecetes létől, a ronda kesztyűújjal. A következőt találtam ki:


Vannak ezek a sűrű WC tisztítók. Hetente kb. 3X teszek a problémás körömre és kb. 1 percig rajta hagyom, majd szépen megmosom a lábam! NINCS BÜDÖSSÉG! ja és nem marja le a bőröm mint az ecet.

Azt vettem észre, hogy megállítja a gomba terjedését. Végső pozitív eredményről kb. 2 hét után tudok majd beszámolni, addig tart amig még a fertőzött kb. 0,5-1 cm lenő.

De szerintem ez bevált.


Az új Nail-készítményről meg annyit, (bár nem próbáltam ki) de annak idején mikor megjelent a fogfehérítő toll, rohantam megvenni. És semmit nem ért. Csak hülyítik az embert. Bár aki megveszi közel 5000.-Ft-ért, kérem a tapasztalatait ossza majd meg velünk.

Én nem adnák érte ennyit, pláne, hogy senki nem mondta még, hogy ez csodát tett!

830. davesam
2008. júl. 16. 13:36

Sziasztok


Valakinek van valami tapasztalata erről a Nailner féle készítményről?

829. 81002da781 (válaszként erre: 825. - Makifej)
2008. júl. 16. 12:24

Hali,

Köszi a felajánlást! :)

Én egyenlőre maradok az ecetezés mellett, nem akarok kapkodni a gyógymódok között, mert esetleg nem tudom, hogy melyik is hatásos igazán...

Esetleg máskor lehet róla szó?


Barack

2008. júl. 16. 12:22

Sziasztok,

Attól eltekinve, hogy ez az oldal a Nailner-t reklámozza, van egy két érdekes infó itt: [link]

827. 81002da781 (válaszként erre: 823. - Mamoca1234)
2008. júl. 16. 12:12

Hali,

És egy új májat ki garantál? :( :)


Barack

2008. júl. 16. 11:25

Sziasztok!Örülök,h rátok találtam,tegnap elkezdtem az ecetes-fokhagymás kezelést,gyógyszert nem szeretnék szedni,mert az utóbbi időben erős antibiotikumokat kellett szednem más problémákra,ezért választottam azt.Nekem a 2 kislábujjam körme gombás kb 2 éve,és hál'istennek eddig nem terjedt tovább a többire,remélem nem is fog.Az normális,h az első alkalom után,h rátettem ezt az ecetes cuccot,fáj a körmöm?Mennyi ideig kell rajta hagyni?Minél tovább hagyom /többször csinálom,annál jobb?

Remélem bejön nekem is.

825. makifej
2008. júl. 16. 08:45
Ok, megadom a számom: 06 70 348 8292, hívjatok, hétfőn megyek hozzá és akkor szólok, hogy hozzon. A többit telefonon megbeszéljük, ha gondoljátok.
824. zsuzso100 (válaszként erre: 821. - Makifej)
2008. júl. 15. 20:40
Júúj, ezt én is megköszönném!
2008. júl. 15. 18:18
RECEPTRE VAN NAGYON JÓ HATÁSÚ TABBLETTA, TÖBB HÓNAPIG KELL SZEDNI!
822. makifej (válaszként erre: 818. - Zsuzsa.petrik)
2008. júl. 15. 16:39
Bocsánat, elírtam Zsuzsa :)
821. makifej
2008. júl. 15. 16:38
Őszibarack és Zsuusa.Petrik! Én is ezt használom és nagyon szépen gyógyul a körmöm! Ha gondoljátok, szívesen segítek a beszerzésben, mert minden hónapban járok műkörmöshöz és ő hozza nekem is. Oly mindegy, hogy egyet kérek vagy kettőt. :)
820. lencsi (válaszként erre: 819. - Katika80)
2008. júl. 15. 15:47

Szia Katika! az én történetem is pontosan így kezdődött, h nem mentem el a laborba. Sajnos macerás, de nekem 8 hónap alatt rendbejött, ha visszaolvasol már többször leírtam hogyan. Valamiért én a fokhagymát kihagytam, de én is innen választottam ki a nekem legszimpatikusabb kezelési módot.

Sok sikert!

2008. júl. 15. 14:11

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, én is ebbe a körbe tartozom...:(

Szóval elmentem a bőrgyógyászhoz, aki rögtön vérvételre küldött, ami az olvasottak alapján már jónak tűnne. De nem mentem el, mert úgyis tudom, hogy a májértékeim időnként olyanok, mint egy idüllt alkoholistáé, mert Gilbert szindrómás vagyok, tehát a gyógyszert nem valószínű, hogy szedhetném... Van valakinek ilyen tapasztalata?

Viszont elkedtem az ecetes fokhagymás macerát:-)

818. zsuzsa.petrik (válaszként erre: 727. - 81002da781)
2008. júl. 15. 09:57

Szia Őszibarack!

Olvastam a leveledet és úgy gondoltam, hogy egy tippel talán hozzá tudok járulni a körmöddel kapcsolatos problémád megoldásához.

Én is hasonló cipőben jártam mint Te. Kb 6-8 éve szenvedek én is a körömgombától.Ill. csak szenvedtem mert kb.1 év alatt teljesen meggyógyult és már nem kell állandóan zárt cipőben, papucsban járnom. Hála egy Unguir nevű készítménynek, ami kereskedelmi forgalomba nem kapható, de pedikűrös manikürős be tudja szerezni neked. Ez egy készlet ami ecsetelőből és egy krémből áll.Az ára sem olyan vészes kb.2.000.- Ft egy adag. Én nemegészen 2 adagot használtam el 3 beteg körmömre. A lényeg az, hogy fürdés után mikor kiázott a köröm ki kell tisztítani alóla azt a sárga trugyit és utána ezt a folyadékot a köröm alá csöpögtetni, majd a krémmel bekenni, de ez szépen le van írva a használati utasításban.

Ez a szer állítólag a gomba életben maradásához szükséges feltételeket szünteti meg így elöbb-utóbb elmúlik.

Remélem tudtam segíteni, ha esetleg nincs ismerősöd aki megszerezné és kipróbálnád írj és valahogy megoldjuk, hogy eljusson hozzád is.

817. ejmi
2008. júl. 14. 22:59
Az ezüstkolloidnak nincs különösebb ize, majdnem olyan, mintha vizet innál, talán picit fémes ize van !
816. makifej
2008. júl. 14. 22:38
Milyen íze van az ezüstkolloidnak? Hogy néz ki? Milyen az állaga? Addig, amíg nem iszom a grape-et (mert szüneteltetni kell), át lehet térni az ezüstkolloidra?
815. makifej
2008. júl. 14. 22:37
Sziasztok! Mennyi ideig szabad inni a grapefruitcseppeket? Csütörtök óta iszom napi 3x15 cseppet.
814. lencsi (válaszként erre: 813. - Mamoca1234)
2008. júl. 13. 06:47
Komolyan mondod? Mesélj!
2008. júl. 12. 21:24
VAN RÁ GYÓGYSZER, DE FEL KELL IRATNI ORVOSSAL!
812. Sib
2008. júl. 12. 20:41
Sziasztok! Én csak ma találtam rátok. De nagyon örülök nektek, mert sok jó tanácsot olvastam. Én az ecetet használom-simán. Eddig használt a gyógyszerekkel szemben.
811. Laula
2008. júl. 12. 15:45

Igen néha áztatom is, de már ugy hozzászoktam a gumikesztyühöz a "bütykömön" :)))

És az a jó, hogy közben bármit tudok csinálni, ráhuzok egy zoknit és nem is látni, hogy rajatavan, még a szaga sem jön ki.

Az oldatot én ugy csináltam, hogy egy kis 2 dcl üveget félig töltöttem 20%-os ecettel és beletörtem 5-6 cikk fokhagymát, ha fogyott még töltöttem rá ecetet,és a vattát vattakoronggal helyetesítettem, egy vattakorongot 4 fele vágtam és igy csiptettem meg a gumukesztyüvel.

810. Laula (válaszként erre: 807. - 2ce679405c)
2008. júl. 12. 15:36
Szerintem ha a gyogyszer mellett még dunsztolod ecetes oldattal, biztos sikered lessz, nekem a gyógyszertöl elmúlt, de amint abbahagytam(3 hónapos volt a gyógyszeres kezelésem) rá 2 hétre már ugyanolyan rossz volt.
809. Cszsuka (válaszként erre: 806. - Laula)
2008. júl. 12. 07:21

Szia!

Gratulálok!

Szerintem már elég, ha hetente 2x TV-zés közben beleteszed a lábod az ecetes vízbe!!

808. zsuzso100 (válaszként erre: 806. - Laula)
2008. júl. 11. 23:59

Pontosan hogy néz ki ez az ecetes-fokhagymás oldat? Milyen arányok?

Jó ötlet a gumikesztyű! :-D

2008. júl. 11. 22:49

Kedves Laula!

Már sok embertől hallottam, hogy nem használt neki a gyógyszeres kezelés. Félek, hogy nekem sem fog. Esetleg volt valami probléma, amiért nem sikerült?

806. Laula
2008. júl. 11. 21:10

Sziasztok !

Februárban akadtam rá erre a fórumra, és azóta olvasom.Már az egészet végigolvastam, és kiválasztottam azt amit a legjobbnak gondoltam és már februárban el is kezdtem a kezelést.Amit tudni kell a körmömmel kapcsolatban:már 6 éve van körömgombám és 3 alkalommal csináltam végig a börgyogyász álltal felírt gyógyszeres kezelést, mindháromszor meggyógyult de csak addig amig a gyógyszert abba nem hagytam.Februárban amikor elkezdtem a fokhagymás ecetes kezelést akkor a körmeim(mert a két nagy lábujjamon volt gombás a köröm) teljes mértékben gombások voltak, azaz vastag sárgásbarna és ha áztatás után bepiszkáltam alá akkor írtó büdös volt és elvált a körömágytól.

Mindeni tanácsát megfogadtam részben...levágtam ameddig csak lehetett és minden este bedunsztoltam fokhagyás ecetes vattával(elöre elkészítettem az oldatot)kb 20 percig tartottam rajta,nem volt szaga,a gumikeszünek levágtam az ujjait és azzal fogattam rá a vattát a körmömre, így kényelmes volt.Ezt egy hónapig napi rendszerességgel csináltam, aztán heti 3 alkalommal, vagy amikor eszembe jutott, és heti egyszer áztattam ecetes vízbe, ilyenkor mindig levágtam amit lehetett.Belsöleg az ezüst koloidot használtam, néha még most is egy hétig aztán kihagyok 1-2 hetet.Ez eredmény most már megvan és nagyon hálás vagyok nektek...mert külömben még most is szenvednék.Teljesen egészségesek a körmeim, de néha még felteszem az ecetes vattát...nosztalgiából :)) Köszi mindenkinek...és sok sikert meg kitartást azoknak akik még szenvednek a gombától.

2008. júl. 11. 20:01
Ezek közül próbált valaki valamit? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook