Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


864. lencsi (válaszként erre: 863. - 81002da781)
2008. aug. 3. 12:37

Szia, az már jó hír, ha gyógyulsz. Ezt az olajat nem ismerem. Ártani biztos nem ártott, legfeljebb nem volt elég hatásos. Én a Naturol 100%-os tisztaságú teafaolajat vettem a DM-ben. A dobozán is olvasható: "100%-os tisztaságú, természetes, minőségi teafaolaj"

További gyors gyógyulást!

2008. aug. 2. 22:46

Sziasztok,

Huh de rég jártam errefelé. A körmöm szépen gyógyulgat de lenne pár kérdésem főleg olyanokhoz, akik teafaolajoznak.

Szóval a DM-ben vettem ausztrál teafaolajat.

Ezzel nincs is gond, viszont azon eltöprengtem, hogy a hátoldalon azt írják: „…ez a teafaolaj nem közvetlenül a teafából kinyert olaj…” Ez mi a búbánatot jelent?

Utána blabla, és szöveg: „akármilyen ültetvény akármilyen gazdálkodásból származó eredeti ausztrál Melaleuca altemifolia olaj, mely legalább 39%-ban tartalmazza a kozmetikában ismert hatású Terpén-4-ol-t és 3% alatti Kinol tartalommal rendelkezik….


Huh, szóval nem értem… Nem kellene 100%-os? Vagy olyan nincs is?

Ti milyet használtok, aki használja?


Köszi a segítséget előre is!


Barack

2008. aug. 2. 20:46

Szia!Hát most jól megrémültem! A cikk szerint "Kezdeti stádiumban ecsetelőt ajánl, több hónapja burjánzó gomba esetén gyógyszeres kezelést. Utóbbi esetben feltétlenül vérvizsgálatra van szükség, előzetesen és kezelés alatt is! Ha ezt nem rendeli el az orvos, az óriási felelőtlenség, hiszen ezek a gyógyszerek nagyon drasztikusak, erőteljesen megterhelik a májat és az egész szervezetet!"

Most nekem nem rendelte el a dokim!Mit tegyek?

861. davesam (válaszként erre: 860. - Lencsi)
2008. aug. 2. 20:41
köszi Lencsi
860. lencsi (válaszként erre: 859. - Davesam)
2008. aug. 2. 20:28
azt nem ismerem, de nekem a BIOEXTRA Grapefruit, DM-es bevált!
859. davesam
2008. aug. 2. 10:52

Sziasztok!


A rossmann féle grapefruit mag & ginseng kivonat hatásos lehet?

858. kori54
2008. aug. 1. 17:26

Használt már bárkinek is bármilyen körömlakk-szerű kezelés?

Amanda! sajnálom, majd most biztos szép körme fog helyette kinőlni.:)

2008. aug. 1. 15:51
Kislányomnak ma vették le a körmét gomba miatt.
856. kori54 (válaszként erre: 854. - Seva55)
2008. aug. 1. 15:40

:)), majd ne felejts el beszámolni az eredményről!

Köszi!

855. 5tev3
2008. aug. 1. 12:05

sziasztok!

én nmtom eldönteni h körömgombám van vagy nincs.

a kezem körmén vannak afféle elváltozások. lukacsok jelentek meg két körmömön is. ezek gombák lennének?

ha igen mit tehetnék?

előre is köszönöm a választ

854. seva55 (válaszként erre: 853. - Kori54)
2008. aug. 1. 10:16
Köszi! Ma hívtak a patikából, hogy sikerült beszerezniük a stiftet, holnap nagy reményekkel elkezdem használni.
853. kori54 (válaszként erre: 848. - Seva55)
2008. júl. 31. 23:49

Itt érdeklődhetsz a nailner után:

O+A Pharma Kft.

1022 Bp. Bég u. 3-5.

Rózsaház 528.

T/F: (1) 346-0464

M:(70) 338-2811

Az interneten találtam, mert engem is érdekel.

2008. júl. 31. 10:08

A bőrömre és körmömre használtam: lamisil 1-szer, canesten, batrafen (ez nagyon erős oladat, és csak doki írhatja ki!), ecetes-, domestosos pakolás, meg valami gyógynövényes spray, 2 havonta papucs csere, a cipőbe gomba ellenes spray és hintőpor!

Nekem elegem lett, és valóban nem elég a helyi kezelés! Belülről kell megszüntetni a problémát!

Pedig még nekem nem is volt (még az egy picit) csúnya a körmöm, csak annyira hogy már szégyeltem.

Csak még ennyit akartam hozzáfűzni az előzőhöz!

Csumi

2008. júl. 31. 10:01

A betegtájékoztatóban az áll, hogy csak akkor májkárosító hatású a gyógyszer, ha egy hónapnál tovább FOLYAMATOSAN szeded.Ezért szoktak az orvosok 3 hét szünetet aljánlani a 2 adag között. Ha valami probléma van a májaddal, egyenesen tíltják! Ha belegondolsz, mondjuk egy fincsi dobozos gyümölcslé ami tele van tartósító, meg módosító szerekkel, akár ugyanilyen májkárosító lehet! Vagy az a fejfájáscsillapítós is.Azt is nehezen dolgozza fel a máj! Tehát, ha már ilyen problémám van és nem érek rá kuruzslásokra (ecetes, fokhagymás ...stb kezelésekre), akkor szerintem nagyon jó! Főleg, ha 3 hónap alatt teljesen eltűnik a gomba!Nekem a bőröm is olyan volt, már nem használt rá semmi!Nem tudom hol szedhettem össze ezt a nagyon makacs gombát! Még jó hogy felfelé nem terjedt! :) A domestost is kipóbáltam. Csak lehámlott tőle...

Ettől meg olyan babapopsi sima, puha lett hogy ihaj-csuhaj! Szóval sztem ez nagyon jó! Illetve nekem bevált!Aztán nem tudom másra milyen hatással van.

A bőrgyógyászos hozzászólást én is várom!!-ez jó ötlet!

Puszi

Ui.: egy a baj ezzel a gyógyszerrel, hogy nagyon drága és max. 4 hónapig kell/lehet szedni, ill. amíg le nem nől a köröm!(6000 huf)-de nem kell borogatnom, meg dunsztolnom, meg bűzölögnöm...

850. 2ce679405c (válaszként erre: 844. - Vita)
2008. júl. 31. 09:44

OMICRAL itraconzol 100 mg-os kapszula!

Mázlim, hogy gyorsan nől a körmöm...

Hajrá mindenkinek és kitartás!!!!

849. Vita
2008. júl. 30. 21:58

Sokan írnak itt különböző praktikákat a körömgomba ellen. Vagy beválik vagy nem.

Én annak örülnék, ha egy igazi bőrgyógyász mondaná itt el véleményét arról amit mi kipróbálunk. (gondolok itt az ecetes fokhagymára, ezüst koloidra, meg minden másra amit kipróbáltunk.) Aztán meg arra lennék tőle kíváncsi, ő mit ajánl. De őszintén!!! Nem kellene a nevét felfednie, csak őszintén elmondaná mi az ami 100%-osan használ. Mert itt talán nem úgy "ír receptet", hogy neki is haszna legyen belőle! Ha valaki ismer bőrgyógyászt, esetleg az ismerőse, vagy olyan jó kapcsolatban van vele, hogy őszintén megkérheti, keresse fel ezt a fórunot, kérem tegye meg!

Sajnos a körömgomba ma már népbetegség! Ezelőtt kb. 30-50 évvel nem is ismerték!!


Az új Nailner-ről nekem laikusnak (bár még nem próbáltam) az a véleményem, hogy csupán helyi kezeléssel nem lehet meggyógyulni. Mert a vért is ki kell tisztítani, tehát belsőleg is kezelnünk kell magunkat nem csak külsőleg. De ezt majd nemsokára megtudjuk (remélem), mert vannak már akik használják, aztán majd beszámolnak az eredményről.

De az orvosok által felírt erős, szájon át használandó gyógyszerek meg mint hallottuk a belső szerveket (máj, vese stb) roncsolják.

Inkább a körömgomba mint egy májátültetés!


Várnám itt egy őszinte bőrgyógyász levelét! De komolyan!

848. seva55
2008. júl. 30. 21:31

Sziasztok! Napok óta azon töröm magam, hogy beszerezzem az agyonreklámozott Nailnert. Mondanom sem kell, hogy a patikában nem is hallottak róla, de megígérték, hogy megrendelik. A forgalmazó honlapján pedig egyenlőre nem lehet megrendelni, mert nincs raktáron. Érdekes ugye?

Mindenesetre érdekelne, ha valaki már hozzájutott és használja, mik a tapasztaltai?

847. davesam
2008. júl. 30. 21:26
az mitől lehet hogy megvastagszik de nem színeződik el?
846. lencsi (válaszként erre: 845. - Liza_28)
2008. júl. 30. 20:59

Nem hiszem erre elég lenne ez a lakk, és nem szabad beletörődni, hogy legalább az egyik jön helyre, azzal nem oldod meg a problémát.

Ettől, amit az orvos ajánlott, az itt leírtak is hatásosabbak, szerintem.

845. liza_28
2008. júl. 30. 12:57

Sziasztok!

Nekem a bal lábam középső és nagy ujján beteg a köröm, előbbi vagy 6 éve (vastagabb a körmöm, de nem színeződött el), utóbbi 2 éve, ez viszont sokkal jobban beteg és elszíneződött. Eddig a "chinofungin" spray-el fújogattam, mivel szégyeltem/szégyenlem és nem mertem elmenni vele orvoshoz. Aztán júniusban rászántam magam. "Loceryl" körömlakkot írtak fel rá (3525 Ft) hetente reszelgetem és lakkozom vele a beteg körmeimet. Az eredmény: a középső ujjam körme már félig rendbe jött ugyanolyan vékony és egészséges mint az épp körmök, bár ez volt a kevésbé beteg körmöm. A másik körmömnél viszont a javulás mértéke eddig egész minimális. De én annak is örülök, hogy legalább az egyik helyrejön.

844. Vita (válaszként erre: 843. - 2ce679405c)
2008. júl. 29. 18:10

Kedves "szívós".

Megosztanád velünk azt is, hogy milyen gyógyszert szedsz?


Örülök az örömödnek, de kérlek ne titkolózz!

2008. júl. 29. 16:29

ma voltam dokinál és azt mondta hogy nagyon szépen nől le a körmöm. Szép rózsaszín!Állat!És mindezt a gyógyszernek köszönhetem! Tökre örülök!:D

Ciao és Kitartás/Jobbulást mindenkinek!

842. makifej
2008. júl. 25. 21:36
Sziasztok. Ma elmentem bőrgyógyászhoz. Tudtátok, hogy a vashiány is okozhathatja ennek a betegségnek a kialakulását??? Vagy legalábbis "hozzájárulhat"???
2008. júl. 25. 21:02

Üdv a sorstársaknak.

Már több mint egy éve figyelem a fórumon a hősies küzdelmeteket ezzel az alattomos (közös) ellenséggel.

A több éves küzdelmemet most megosztom veletek, talán valaki okul majd belőle.

Olasz tengerpart!-mezítláb sétálgatva a forró homokban! -volt a kiváltó oka a körömgombámnak.

Azonnal körzeti orvos, svájci méregdrága gyógyszer (hetente 1 db) sajna nem segített.

Következő évben bőrgyógyászat, precíz mintavétel, majd speciális tablettakúra naponta szedve, volt a hagyományos konzervatív kezelés következő drága állomása. Több hónap múlva abba kellett hagyni, étvágytalanság, gyomorfájás, vérképgondok miatt.

Eredmény semmi!

A következő állomás már az itt ötletként felmerülő ecetes-fokhagymás kúrával való több hónapos kísérletezgetés volt. A 20%-os ecet mart mindent, amihez hozzáért, csupán az én olasz gombámra nem volt hatással. Nekem sajna még az sem segített, ha a beteg köröm alól, az ecettel jól beáztatott trutyit kiszedtem, majd a köröm alá az ecetben jól beáztatott fokhagyma szeletkéket gyömöszöltem helyette és azt naponta cseréltem. Egy év után leálltam, mert nagyon minimális volt a javulás.

Már a teljes körömeltávolításon is gondolkodtam, mikor (tv reklám) jött a Nailner. Már egy hete használom, és nagyon bízom benne. Most már a végére akarok érni a gondjaimnak, kerül amibe kerül.

Mivel az én gombám a legmakacsabb, ha nekem segít a szer, akkor már mindenkinek javára fog válni. Siker esetén ígérem, azonnal beszámolok róla, ám ha néhány hét eltelte után sem lesz eredmény, azt is jelzem majd becsülettel, hisz feleslegesen ne költsön senki olyan méregdrága szerre, amely hatástalan.

Addig is kitartás a nép legnagyobb ellenségével folytatott harcban, hisz közel a megváltás.

-remélem-

840. davesam
2008. júl. 25. 11:56

sziasztok


nem tudja valaki mitől lehet a megvastagodott köröm? igen van körömgombám de annak lenövése után sem vékony köröm bújik elő. pedig már szinte több mint az egyharmada nőtt le de sajnos az sem rózsaszín hanem inkább ami a köröm ágy után van aza a kis "félhold" olyan színű. vagy ha lenő a második köröm akkor már vékonyabb lesz, és a színe is más lesz ? tudom hogy lehet gyanakodni szív és tüdöbetegségre is, de ennek jeleit másképp nem érzem, de nem is akarom tudni. légyszi valaki írjon

köszi előre is

839. makifej (válaszként erre: 798. - 2ce679405c)
2008. júl. 21. 10:55
Nekem az ecetes-tengerisós áztatástól eltűnt a sárgás szín :-) Próbáld ki Te is, reméljük Neked is be fog válni.
838. lencsi (válaszként erre: 837. - Davesam)
2008. júl. 20. 10:50
Az igazság az, hogy nekem a beteg körmöm sem volt vastag, csak látszott alatta kis sárgás folt. Ezért erre nem tudok érdemben válaszolni. Gondolom, hogy még az is le fog nőni, de ez nagyon hosszú idő.
837. davesam (válaszként erre: 836. - Lencsi)
2008. júl. 20. 10:24

Sziasztok


Köszi szépen a választ. Lehet hogy egyébként nem teljesen értetted a kérdésemet. Én arra gondoltam hogy az egészséges köröm ami kinő az vékony lesz e, ehhez a megvastagodott körömhöz képest. Vagyis már nő ki az egészséges köröm de nem sokkal vékonnyabb. Vagy vékonyodni csak többszöri lenövés után fog? köszi

836. lencsi (válaszként erre: 835. - Davesam)
2008. júl. 18. 21:12
igen, pontosabban, ha már egészséges, rendes köröm nő, akkor eltünt a gomba...
835. davesam
2008. júl. 18. 16:47

sziassztok!


olyan kérdésem lenne még hogy ha a gomba már eltünt akkor az ujonnan kinövö köröm az már vékony körömként fog előbújni?

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook