Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit kell tennem a sütőtökkel, hogy télire is alkalmas legyen? fórum

Mit kell tennem a sütőtökkel, hogy télire is alkalmas legyen? (tudásbázis kérdés)


13. ildiko0914 (válaszként erre: 12. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 6. 16:40

Köszi szépen!

Igaz még messze van a betakaritása, de én már nagyon kivánom, remélem a csemetéimmel meg tudom kedveltetni.

2009. júl. 31. 07:24

Tenyérnyi szeletekre kell vágni (magot kiszedni) és jó forró sütőben, legalább másfél órát sütni. Abból lehet tudni,hogy jó, hogy "bebőrösödik" a teteje.

Jó étvágyat hozzá!:)

11. ildiko0914 (válaszként erre: 10. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 28. 09:52

Nem sürgös, mig be kell takaritani, addig biztos meg tudod a részleteket:)És megerősitem azt, hogy valóban finom, igaz a családunkban is csak én szeretem egyedül, de a gyerekeimmel mindenképp meg szeretném kedveltetni. Nagylányom már kapott belőle, hát nem volt elragadtatva tőle, még próbálkozok, a fiam kapott pár hónapos korában akkor megette, de azóta kitudja merre változott, ő amúgy is finnyásabb mint a lányom.

Még visszanézek mindenképp, puszi Neked addig is

10. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 9. - Ildiko0914)
2009. júl. 27. 17:27
Csütörtökön megyek haza, ha addig nem sikerül telefonon megkérdeznem, mindenképpen megírom akkor.:) Állítólag nagyon finom, a kisebbik lányom kétpofára eszi.:) Ja és nem mellesleg tele van A vitaminnal!
9. ildiko0914 (válaszként erre: 8. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 27. 17:20
Nagyon megköszönném, mert felénk nem divatos ez a növény,de emlékszem gyermekkoromban a mamám sütötte kemencében, de többet nem tudok róla és meg kérdezni sem tudom, mert már nincs velünk.Én viszont imádom, ezért is ültettem idén, de ehhez előbb a piacon kellett vásárolnom egy tököt, mert magot sehol nem találtam máshol:)
8. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Ildiko0914)
2009. júl. 27. 17:16
Most jut eszembe...ha nem tudod, hogyan, meddig kell sütni, megkérdezem anyut vagy mamámat, ők nagy szakértők.:)
2009. júl. 27. 17:15

Az is ugyanolyan jó, anyuék évtizedekig nem is ismertek másfajtát. Ezt a hegedűtok alakút két éve termeszti anyu, szerinte jobb...én nem szeretem, csak a gyerekek miatt van.:)

Csak arra vigyázz, meg ne fagyjon! A cukortartalma úgy nő, ha minél tovább marad a "szárán", kint a levegőn.

Ha sokat esik az eső okt végén, esetleg nov. elején (addig kibírják, ha nincs erősebb fagy), akkor viszont érdemes leszedni és fedett helyre tenni (akár a teraszra is jó, csak ne érje eső), nehogy megrothadjon.

6. ildiko0914 (válaszként erre: 4. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 27. 16:41

Nekem kerek fajta van csak,tehát a lényeg az, hog csipje meg a hideg?

ok köszönöm, más tenni való nincs vele? irány a pince?

2009. júl. 27. 16:37
Az en parom nem szeret semmi ilyesmit, ugyhogy mindig en zabalom fel, nagyon finom. Csak azt banpom, hogy nyaron nincs. :))
2009. júl. 27. 16:35

Minél később kell leszedni, a fagyok előtt. De az sem baj, ha picit deres lesz, ahogy acska írta.

A legjobb fajta sütőtök az, ami egy hegedűtokhoz hasonlít.:) Sokáig eláll és nagyon finom.:)

2009. júl. 27. 16:32
En ugy emlekszek, hogy mamam akkor szedi le mikor a malet szoktak. Akkor edesebb ha megcsipi a hideg, ahogy nalunk mondjak.
2009. júl. 27. 16:26
Csak azt tudom, hogyan kell ültetni.Ültettem is pár magot és szép termés igérkezik, de nem tudom a továbbiakat. Nagyon szeretem és szeetnék télire is tartalékolni belőle.Segitsetek!
2009. júl. 27. 16:24
Mit kell tennem a sütőtökkel, hogy télire is alkalmas legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook