Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit jelent szerintetek? fórum

Mit jelent szerintetek? (beszélgetős fórum)


14. timycat (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 1. 20:43

Budapest - Bamako terhesen valóban vagány dolog lenne 🙄


De hát ki tudja, vannak bevállalós nők. 🤷‍♀️

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Amaunet)
jan. 1. 20:25
Valóban nem hegymászásra,hanem a Budapest-Bamakora. Azt gondolnám, hogy ha ebben az esetben a férfi kap ilyen jókívánságot, az érthető, de hogy a nő vigyázzon a férfira....
dec. 30. 04:10
Vigyàzz magatokra-magadra passz mit jelenthetett-"halgass a megérzéseidre"
dec. 28. 22:00

Lehet, hogy akivel utazik az kevésbé elővigyázatos és ezért a "Vigyázz magatokra!".

Az utazással kapcsolatosan pedig minden bizonnyal felelőséggel döntött. Vannak kismamák, akik végigdolgozzák a várandóságukat. Gondolom, nem egy 8 ezer méteres hegymászásra indul...

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 21:44
Ezek szerint nem vagy olyan viszonyban vele, hogy erre rákérdezz. Úgy ítélték meg, hogy nem tartozik rád.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 21:35
Akkor utalhattak erre is, de nem azért, mert felelőtlennek tartják az utazás miatt. A terhesség egy állapot, azaz nem betegség, nem kell bezárkózni a 9 hónap alatt...
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
dec. 28. 21:31
De ez nem vigyázzatok magatokra, hanem vigyázz magatokra. Amikor babát vártam, nekem is mondták ezt.
7. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 21:25
Végül is mindegy,,ha csak egy ismerős.
dec. 28. 21:25

Hát nem tudom....

A tesómék karácsony másnapján elutaztak, és úgy búcsúzkodtunk, hogy mondtuk nekik: vigyázzatok magatokra.

Nem várnak babát;)

Egy utazás előtt, meg egyébként is szoktunk ilyet mondani.

Közhelynek tűnhet, de pl. én komolyan gondolom, amikor ezt mondom.

dec. 28. 21:08
Egyedül utazik? Ha nem akkor utalhat a parjara is akivel megy hogy vigyázzanak magukra. Ha meg babát vár úgyis kiderül nem sokára.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
dec. 28. 20:57
Persze, egyértelmű.Nem, nem mondanám,mert ahogy te is írtad,az az ő dolga. A háttérsztorit azért írtam le, mert annak tudatában nem biztos,hogy babavárásra utal a mondat.
3. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 20:33
Ahogy szokták mondani, ha mindenki a saját dolgával foglalkozna, több boldog ember lenne :D
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 20:21

Gondolom igen.

Ettől függetlenül nem a te dolgod hogy mibe vág bele.

Neki nyiván nem mondanád.

dec. 28. 20:17

Sziasztok!


Ha valaki "Vigyázz magatokra!" jókívánságot küld valakinek, az babavárásra utal? Ez a mondat egy izgalmas - de szerintem nem veszélytelen- utazás/kaland kiposztolására érkezett egy ismerősömnél. De nem merek rákérdezni, egyrészt nem akarok sértő lenni, bár egy ideje gyanakszom a dologra, másrészről pedig ha babát vár, akkor felelőtlenség abba az utazásba belevágni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook