Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit írjak a koszorújára? fórum

Mit írjak a koszorújára? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Babi11 (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2023. okt. 18. 08:42

hamvasztva lesz, a szertartáson nem akarok"szerepelni"

a szalagot nálunk mikor leveszik hazaviszik,elteszik.

31. Titkoskert (válaszként erre: 30. - Ms_Daisy)
2023. okt. 17. 22:15

"Más amit a sírba meg a koporsóba tesznek, meg más amit a koszorúra kötnek. Amit a sírba vagy a koporsóba tesznek, azt már senki sem fogja megtalálni, mivel az elhunyttal a föld alá kerül."


Én ezt teljesen értem, itt a szöveg hosszáról volt szó, leírtam, mint opciót, ha nem használja fel soha senki ezt a lehetőséget azzal sincs gond, ez az én saját ötletem, egy lehetséges megoldás. Ennyi és nem több.


"Mifelénk a szalagot leszedik, és amikor a síremlék elkészül, a fedlap alá rakják. Nem dobják el őket."


Ezt viszont nem tudtam. Nálunk a családban nincs fedlap, hogy elő virággal legyenek beültetve. Akit meg lezártak, azoknak hosszú évekig, szintén csak sírkerete volt.

Pl. hamvasztásnál is biztos más a szokás.

30. Ms_Daisy (válaszként erre: 21. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 22:05

Más amit a sírba meg a koporsóba tesznek, meg más amit a koszorúra kötnek. Amit a sírba vagy a koporsóba tesznek, azt már senki sem fogja megtalálni, mivel az elhunyttal a föld alá kerül.


Amit meg a koszorúra, azt pár hét után amikor elszárad a virág, tönkremegy, a család szokta ledobni a sírról, eltakarítani. Nyilván hogy ha találnak egy borítékot megnézik. A szalagokat is szokás elolvasni, hogy ki vette. Mifelénk a szalagot leszedik, és amikor a síremlék elkészül, a fedlap alá rakják. Nem dobják el őket.

29. Regin_a (válaszként erre: 14. - Globus)
2023. okt. 17. 21:50
Halotti leplen nincs zseb, mondja egy vallás
28. LBO (válaszként erre: 1. - Babi11)
2023. okt. 17. 20:14
Férjem bátyja mikor meghalt, a szöveg amit ráirattunk a koszorúra, két szalagra fért ki. Szóval szerintem ne változtass. A virágkötő meg fogja oldani a két szalagot is.
2023. okt. 17. 19:23
Emléked szívünkben tovább él. Ezt szokták, nem?
26. Amaunet (válaszként erre: 1. - Babi11)
2023. okt. 17. 19:12

"Te tudod. Mások meg találják ki!"

Ok, nem vicces a téma. Ne haragudj!


Részvétem a gyászotokban!


Nem muszáj szalagot köttetni a koszorúra.

Amire figyelni kell, hogy virágokban és azok számában, a koszorú méretében ne nője túl a közvetlen családtagokét.

Ha szalag nélkül kerül a sírra nem lesz gond.


Ha olyan sok mondanivalód lenne még búcsúként, akkor szertartáson megteheted hangosan felolvasva.

Vidéken nyitott koporsóban ravatalozzák fel az elhunytat és a ravatalozóban is búcsúznak. Ha leírnád és bele tennéd a koporsóba azt már nem venné ki senki onnan.

Csak néznének, mert ez már túl bizalmas közelséget jelentene az elhunyttal.

25. K-né Zsóka (válaszként erre: 23. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 18:23
Tudom hihetetlen, de halottak napjára anyósom mindig művirágot vesz és gondosan rajta hagyja az árcímkét.Szóval ilyen is van :)
24. globus (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 16:52

Szalagokat azért nézik meg, mert temetés alatt többnyire nem érzékelik, kik tették tiszteletüket. Pont búcsúszöveget nem olvassák el, hanem a " küldőjét".

Azt gondolom, eredetileg virágokkal beborított sír megtekintése volt a cél, ebből alakulhatott ki a nézelődés. Nem mindenki csinálja.

23. Titkoskert (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 16:46

Én meg még ilyet nem hallottam, igaz nem vagyok egy temetésre járó, de nem értem, mi köze van bárkinek is ahhoz, hogy mondjuk én mit írok a rokonom, vagy barátom koszorújára, nem a közönségnek szól, hanem neki. Számomra olyan, mintha magánleveleket nyitnának fel, és olvasgatnának.

Az árcímkét is rajta kell hagyni, hogy lássák mennyibe került?

22. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 16:20

Nem rossz tapasztalat, felénk a szertartás végén szokás megnézni a koszorúkra tett szalagokat. Melyiket ki hozta, mit írtak rá... Gondolhatod, hogy akkor már a levelet is megnéznék! Ilyen az ember!

Egyébként tőlem lehet a koszorúra tenni akárhány borítékot, felénk nem szokás. Majd FI eldönti.

21. Titkoskert (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. okt. 17. 16:07

Pont nem sablonos dolgot kért a FI.

Egyébként, a focista Fehér Zoltán gyermekei is írtak, rajzoltak az édesapjuknak, amit a sírba tettek. :(

20. Bichi (válaszként erre: 1. - Babi11)
2023. okt. 17. 16:04

Idegen, hogy tudna bármit is mondani, ami nem sablon?

Te ismered őt is, és a kapcsolatotokat...

19. globus (válaszként erre: 17. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 15:58
Még sosem láttam ilyent 🙂
18. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 15:51

Jó, csak én még nem hallottam ilyet.:))


Már nem halok meg sem fiatalon, sem hülyén😍

17. Titkoskert (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2023. okt. 17. 15:48
Nem pénz, ennyire szembe megyek a forgalommal, hogy senki nem érti, hogy lehet az elhunytnak levelet is írni, van aki a koporsóba, van aki a koporsóra teszi, miért ne lehetne a koszorúra is helyezni?
16. Titkoskert (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 15:46

Kb. annyi értelme, mint amit a szalagra írnak, az utolsó gondolatokat rávésni, az elhunytnak.

Egyébként, lehet áttetsző műanyag borítékot is kapni, ha már felmerült, hogy elázik.

Én meg azon gondolkodtam, hogy milyen rossz tapasztalataid lehetnek, ha azon filózol, mindenki visszamegy elolvasni. :) Eszembe nem jutna olvasgatni más levelét.

15. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 15:44

Nem lakodalom, temetés. Boríték? 🙄


Ha nem a titkos szeretője, nyugodtan írhat többet is a koszorú szalagjára.

14. globus (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 15:27
Milyen borítékban?
2023. okt. 17. 15:00
Nem kell nagy feneket keríteni a dolognak. "Örök barátsággal." Ennyi.
12. bozsu55 (válaszként erre: 7. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 14:52
A szalagon az írás nem folyik szét, mifelénk.
11. andilaci (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 14:43
Ez nagyon jó ötlet!!!
10. vigyefene (válaszként erre: 1. - Babi11)
2023. okt. 17. 14:43
Jövök én is.
9. Hattori (válaszként erre: 1. - Babi11)
2023. okt. 17. 14:38
Hamarosan találkozunk a túlvilágon
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 14:30
A szalagra ír amit akar. De a borítékot a koszorúra tenni, ezt nem tudom mire jó. Nem is hallottam még ilyet, és nem tudom, mi értelme lenne.
7. Titkoskert (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 14:21
Ha a szalagra írja, akkor nem látják? Az időjárásnak a szalag is ki van téve.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Titkoskert)
2023. okt. 17. 14:15
Koszorúra nem tenném. Nem csak az időjárás miatt, hanem mert szinte mindenki visszamenne a temetés után, hogy megnézze, mi van a borítékban!
5. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Babi11)
2023. okt. 17. 13:41

Esetleg egy borítékba helyezhetsz 2 oldalas képeslapot, amit a koszorúra tűzöl, vagy boríték nélkül, írd ki magadból, amit szeretnél vele közölni, hiszen nem a külvilágnak szánod gondolom.

A szalagra meg elég annyi, pl.: Nagy űrt hagytál a lelkemben.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Babi11)
2023. okt. 17. 13:37

Fogadd részvétem.


"Barátságunk örök emlékére. Babi"

vagy:

"Köszönöm, hogy a barátom voltál. Babi"

vagy:

"Köszönöm, hogy a barátod lehettem. Babi"

Vagy valami hasonló. Ezek nem szokványosak.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Babi11)
2023. okt. 17. 13:19
Rövidítsd le amit szeretnél. Szívesen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook