Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit hallgatnak a mai 7 évesek a gangnam style és a szívós szemű Márta mellett? fórum

Mit hallgatnak a mai 7 évesek a gangnam style és a szívós szemű Márta mellett? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 15. 19:45
Suliban már ezek mennek. Az Irigy Hónaljmirigytől a Rúgj Chuck Norris, Alvin és a mókusok földolgozások és a többi mentek a farsangon nálunk is. Az elsősök a második félévre a nagyokhoz karnak hasonlítani, tehát nem Alma együttest fognak hallgatni. Ez van. Úgy gondolom, hogy óvodában még irányíthat a szülő, de iskolában már a gyerek választ. Ekkor már a nagyoknak való zenékből. A szülő pedig bízhat benne, hogy jó alapot rakott és a gyerek majd jól tud választani. Ámbár azt hiszem, hogyha a zene nem túl hajmeresztő (obszcén stb.)akkor sok minden belefér. Akár kisiskolás korban is.
2013. febr. 15. 15:22
egy gyerek azt hallgat mit mi szülők lehetővé teszünk számára és a mai modern technikával szinte mindent el lehet e téren is érni a hagyományos szép verseket novellákat dalokat vagy a modern de néha kicsit elképesztő dolgokat..azért én inkább a muzsika hangját javaslom mint ezeket a mai modern meséket
27. linus79 (válaszként erre: 26. - 5c98b496b3)
2013. febr. 15. 14:26
nem nekik,de mit csináljak? az oviban halja a többi gyerektöl ,kinövik elöbb utobb, nagyapám állitolag engem is tanitot mikor kicsi voltam,cifrás nótákra,de én nem emlékszem rá, a gyerekeknek amugy is minden uj amit hallanak, kiabálni szigoritani nem fogom emiatt ,tiniknek is hetente változik az izlésük :-)
26. 5c98b496b3 (válaszként erre: 23. - Linus79)
2013. febr. 15. 12:39
en is kifekudtem , de akkor sem nekik valo :S
25. andi6020 (válaszként erre: 24. - Boldogzokni)
2013. febr. 15. 12:34
Mi?
2013. febr. 15. 11:04
De durva.
23. linus79 (válaszként erre: 21. - Hexacska)
2013. febr. 15. 09:04
ithon mi nem nagyon halgatunk zenét, általába az alma együttest halgatja, de...viszont ovibol egy alkalommal ugy jött haza énekelte a mizut :-) most meg énekli és táncolja a gangnam style ,néha már kifekszünk a röhögéstöl olyan jol áll neki :-))
2013. febr. 15. 08:52
Addig jó, amíg nem halálmetált hallgatnak :)
2013. febr. 15. 07:49

Köszönöm a segítséget. :)


Végül megszületett a válogatás cd. Adéllal, Gangnam style-lal, szívós szemű Mártával, Fluorral és a többi mai slágerrel együtt.



Egyébként én is dobtam egy hátast ettől az egésztől, de az a véleményem, hogy a szülőknek kéne jobban odafigyelniük mit is hallgathatnak a 7-8 éves gyerekek. Apa elmondás szerint korlátlanul, felügyelet nélkül megy sok helyen a netezés és mindegyik gyerek kezében ott az okos telefon is. Nyilván ők minden tőlük telhetőt megtesznek pedagógusként, hogy a gyerekek ízlését formálják, de ez nem egyszerű, ha otthon nem teszik meg ugyanezt.

Na mindegy, nem akarok túl mélyen belemenni ebbe, hisz nem ezért nyitottam a fórumot.

Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2013. febr. 14. 23:36
pl One Direction-t
19. 5c98b496b3 (válaszként erre: 18. - Pink sunrise)
2013. febr. 14. 23:01

itthon gyerek, tenyleg, de ha mar kozossegbe jar, valahogy mas az egesz :S


Amig otthon Bolcsibe jart amugy ez nem volt. Csak itt. Itt amugysem nevelik a gyerekeket :S Mi meg szenvedunk itthon, hogy legyen ismet a regi :D

18. pink sunrise (válaszként erre: 17. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:59
Az én fiam is sulis lesz szeptembertől....nekem is égnek áll a hajam a gondolatától is:).Hát az biztos hogy mások a mai gyerekek mint mi voltunk...
17. 5c98b496b3 (válaszként erre: 16. - Pink sunrise)
2013. febr. 14. 22:56
most nem jar, majd szeptembertol suliba ( itt 5 evesen mennek )... en mar most rosszul vagyok tole :) hol lesz utana a lencsilany es a Jezuska, Jezuska, meg a sorolhatnam , amiket enekelunk :D
16. pink sunrise (válaszként erre: 14. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:54
Örülj amig neked énekeli és nem valami fiucskának az oviban....:)
2013. febr. 14. 22:53
Az én fiam azt mondta(6 éves)hogy náluk farsangkor pl.a Snufi nyuszit hallgatták(Snufi:Szivemből szól)és Pinokkió dalait(Pinokkió:Jön a bohóc,Hiszi Piszi)rajzfilm slágereket(Riszálom igyis-úgyis stb)és ezen kivűl más gyerekdalokat.Azt mondta Szivós szemű Mártát nem hallgattak,sem gangnamot,pedig szivesen bemutatta volna a tánc tudományát:D
14. 5c98b496b3 (válaszként erre: 13. - Pink sunrise)
2013. febr. 14. 22:46

en visszakerdeztem a ferjemnel, hogy jol hallottam ???? Es a 4 eves gyerek huzkodta a polot es enekelte...


Nem is jar ovodaba ,miota a kicsi megszuletett... lehidaltam, mert velem a Lencsilanyt enekli :S

13. pink sunrise (válaszként erre: 10. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:44
:D Ezen jót röhögtem...pedig nem vicces....:S
12. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - 5c98b496b3)
2013. febr. 14. 22:41

addig örülj míg nem így kezd beszélni: WIWIIWIWIIWWIIWWWW WOOP WOOP WOOP SSSSSSSSSSWPP WOOP

(dubstep) :D

11. f1e23b97ee (válaszként erre: 9. - F1e23b97ee)
2013. febr. 14. 22:41

[link]


Ez még felnőtt fejjel is tetszik :-))

2013. febr. 14. 22:40

hat reszvetem a magam neveben is... a lanyom nemreg kozolte : I`m sexy and I know it... 4 eves... angol ovoda.


Hova megy ez a vilag :S

9. f1e23b97ee (válaszként erre: 4. - Hexacska)
2013. febr. 14. 22:38
Ilyen zenéket hallgatnak a 7 évesek? Én Hupikék törpikéket vittem volna, ha rajtam múlik :-))
8. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Hexacska)
2013. febr. 14. 22:34

amúgy már 7 évesen kikergettek a világból a halászjuditos őrülettel. már akkor is inkább az mtv-n hallgattam zenéket (akkor még zene ment...)


de amit írtam a vevo-t tényleg nézd meg. van ott minden. lédi gaga meg a többiek. sok szerencsét :)

7. pepi2 (válaszként erre: 4. - Hexacska)
2013. febr. 14. 22:30

tudom most a vitatkozással nem sokra mész, hiszen neked zene kellene,

de igen, itt kezdődik a baj, hogy a 7éves otthon is ezt hallgatja, holott nem kellene, és ha már otthon ez van, legalább ne ez legyen a suliban is...de ez csak az én véleményem, anyaként és tanítóként:)

(ugyanis az enyémek pl imádják halász jutkát, meg az alma együttest is, amit írtál az elején, de a 8évesem mai disco zenére fashion dance-zik versenyszerűen, így nem vagyok egy maradi anyuka vagy tanító, hiszen engedem, de annak megvannak a maga keretei...tudja a lányom is, hogy hol mit lehet és kell csinálni. ugyanúgy szereti a disco zenére rázni magát az edzésen, mint ha elmegyünk kirándulni és a kocsiban a halász jutkát vagy pl a dzsungel könyvét "kell" hallgatni, sőt ez nem is "kell", hiszen ő kéri..és nem azt mondja, hogy anya kapcsold már be a class fm-t... és minden évben ő kéri, hogy menjünk halász jutka koncertre:), szerintem egy szülő feladata, hogy a gyerekeinket a saját szintükön tartsuk, nem kell bekapni a világot 7-8évesen, lesznek ők még kamaszok, ráérnek még akkor ilyeneket hallgatni, semmiről nem fognak lemaradni...

2013. febr. 14. 22:20

Most éppen nem működik, de:


www.radio1.hu oldalon a Top 50

2013. febr. 14. 21:58

Nálunk a farsangon a mostani diszkózenék mentek,7-8-9-10 éves gyerekeknek. :)

És jelentem nagyon jól táncoltak rá a kicsik! :))

2013. febr. 14. 21:53
Igen jól érted, apukám a tanító. És csomó játék lesz, meg versenyek, de zene is kell. És ha a szülők engedik otthon, hogy a 7 évesek ilyeneket hallgassanak, akkor hiába fog apa Halász Juditot vinni nekik, nem fog tetszeni. És a cél a holnapi bulin, hogy a gyerekek jól érezzék magukat...
2013. febr. 14. 21:44

apukád a tanár?/tanító? jól értem?

bocs, nem megbántani akarom, de ha már a tanítók is itt tartanak...neki pont, hogy a jó ízlést kellene formálni. Lehet haladni a korral, de mindennek megvan a maga helye és ideje...

épp ma gondolkodtam el ezen a témán, ugyanis az ovis (2,5!!!!!!!!!éves) gyerekemnek van egy táncórája, amit az oviban egy emberke tart, kötelező jelleggel és pont ezt "nyomatja" az ovisoknak...teljesen kiakadtam, hogy ok, hogy ez a menő, de max felsőben vagy a gimiben. A nagylányom, aki most lesz 8éves,a farsangon szintén erre táncoltak, nekik jól állt, bár még azzal sem értettem egyet teljes mértékben...

egyébként meg lehet velük értelmes játékokat játszani, nemcsak rájuk bízni, hogy zene bekapcs, lehet táncolni...abból egy idő után úgyis csak ökörködés, veszekedés, túlpörgés, idétlenkedés lesz....az ilyen lazább iskolai osztálybulik sokkal emlékezetesebbek a gyerekeknek, ha egy jót játszhatnak a tanárral együtt, van rengeteg jópofa (gyerekek által nagyon kedvelt) játék, amit úgysem játszhatnak máskor....

2013. febr. 14. 21:39
hát minőségi zenék kozt ne keress... nézz rá youtube-on a vevo oldalára. ott vannak "mai slágerek"
2013. febr. 14. 21:35

Apum osztályában holnap farsang és apa megkért, hogy írjak egy cd-ét zenével, amire tudnak "bulizni" a gyerekek.



Én kis naiv Alma együttesre és hasonlókra gondoltam.



Erre apa most mondja, hogy "hát amit ma szeretnek a gyerekek." De a szívós szemű Márta és a gangnam style mindenképp legyen rajta, mert egyfolytában ezeket hallgatják az okos telójukon. A többit nem ismeri apum. wow


Szóval ha valakinek van tippje mit hallgatnak a mai 7 (!!!) évesek a gangnam style és a szívós szemű Márta mellett, akkor várom a tippeket, mert gondolom nem Halász Juditot

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook