Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a Szilvia névről? Szép név? fórum

Mit gondoltok a Szilvia névről? Szép név? (beszélgetős fórum)


2023. jan. 10. 18:43
szép
2023. jan. 9. 22:25
Szép, de nekem ugye a Kriszti. 😍❤️
2023. jan. 9. 19:27

Nekem a papírtörlő jut róla eszembe. Valószínűleg azért, mert egyébként nincs Szilvia nevű ismerősöm.

Hangzásra olyan semleges.

13. Nénje
2023. jan. 9. 17:32
Nekem is ez a keresztnevem.Gyerekkoromban utáltam,és nem szerettem ha idegenek előtt kimondják a nevem.Megérzésem volt egy mondat,ami később meg is történt.Rettegtem attól,hogy egyszer a nevemet hallva azt mondja egy másik gyerek,hogy:"-Na,ezt a hülyét is Szilvinek hívják!"És megtörtént!Mégjobban megutáltam a nevem,de most már nem zavar,csak ha Szilviának hívnak,amúgy Szilvikének szoktak szólítani a kollégáim.A nagymamámtól kaptam ezt a keresztnevet,mert a munkahelyén(iskola) volt egy kedves kislány ezzel a névvel,és anyukámat meggyőzte hogy ez legyen a keresztnevem.Anyósom Szilvánának hívott,de Szilvusnak is szólítottak régebben.Mára már megszoktam a nevem,és nem cserélném le másikra...gyermekemnek nem adtam volna semmiképpen sem.
2023. jan. 9. 16:37
Nem rossz, de nincs a top 10-be nálam.
2023. jan. 9. 16:24

EGY IDŐBEN nagyon tetszett, de ahogy kiment a divatból, nekem is más nevek tetszenek. Volt amikor utónevet szerettem volna változtatni, a Szilvia esélyes volt.

gyerekemnek tuti nem adom, mert fiam van.

2023. jan. 9. 15:35

Én Szilvi vagyok.. gyereknek a Szilvikét utáltam nagyon. A Sziszikét viszont nem. Most felnőttként is van, aki becéz, családban van, aki Szilónak, Szisznek a munakhelyen, van aki Sziszának.

Tényleg nem egy gyakori név, nincs is sok ismerősöm ezzel a névvel.

2023. jan. 9. 15:23
Számomra régimódi hangulata van, de nem az a pozitívan csengő régimódi, hanem olyan avittas. Nem adnám a gyerekemnek, de nálunk a családban sincs egy Szilvia sem. Ahol hagyománya vagy plusz jelentése van, ott persze más a helyzet.
2023. jan. 9. 15:21
Nekem tetszik. Ha lányom lett volna, és nem s-re végződött volna a vezetéknév, esélyes név lett volna.
2023. jan. 9. 15:16
Kinek mi a szép. Nekem igen. Felnőttként is lehet majd szólítani, nem úgy mint a ma adott senki mást ne hívjanak így neveket.
2023. jan. 9. 15:15
Felnőttes, komoly. De ez nem baj. Nekem semleges, nem adnám a gyerekemnek, de azt se mondanám, hogy nem tetszik.
5. handymandy (válaszként erre: 1. - Maybebaby34)
2023. jan. 9. 14:54
Nekem tetszik. Önmagában kicsit komolya, de annyiféle kepp becézhető: Szilvi, Szilva, Szilvalé, Sziszi, Sziszkó, Sziszike, Szilvike, Szisz, Sziszmák😁😁😁♥️
2023. jan. 9. 14:52
Nekem a zidőjárásjelenős jut eszembe róla , Barta" bár ő y írja aszhiszem...
2023. jan. 9. 14:46

Nekem a Csárdáskirálynő jut róla eszembe :)

Szép név, saját gyermeknek ettől függetlenül nem adnám, mi azokat részesítjük előnyben, ami önmagában, becézés nélkül is megállja a helyét.

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Maybebaby34)
2023. jan. 9. 14:41
Nekem tetszik. Van egy ismerősöm is akit úgy neveznek.
2023. jan. 9. 14:29
Köszi a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook