Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit főzöl ma - rövid recepttel spékelve fórum

Mit főzöl ma - rövid recepttel spékelve (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. aug. 3. 21:50
Ma már semmit, de holnap igen. Egy barátom szokott paprikákat, cukkinit sütni furi erős, aromás fűszerekkel. Valami olyasfélére gondoltam.
2009. jún. 20. 07:40

Nemrégen készítettem megint, meg kell állapítsam nagyon finom. Most a túróhoz kevertem egy kis maradék juhtúrót is, mit mondjak, nem rontotta el:))



Nyújtott vakarcs

Hozzávalók: 1 csomag 8 lapos réteslap /a kézzel nyújtottat veszem. /

2 dl tejföl

4 tojás

1/2 kg túró

kevés olaj

pici bors… lehet pici őrölt kömény is helyette,vagy kapor esetleg petrezselyem ki mivel szereti / de ezek ki is maradhatnak/

Elkészítés: A tojásokat a tejföllel felverem, hozzá adom a túrót, sót, borsot. Jól összekeverem.

2 lapot a gáz tepsibe, amit kikentem olajjal, locsolom az elkészített folyékony masszával, újra két lap, és így tovább. A tetejét átkenem olajjal. Úgy sütöm, mint a rétest, ha kész, szeletelem.

Tanácsok: Régen a rétestészta levágott széleiből készítették. Tartalmas leves után adható, de tökéletes teához uzsonnára, váratlan vendégeknek is. Pár perc alatt összerakható, ha van otthon réteslap.

Néha kevés reszelt sajttal is meghintem és úgy sütöm.

58. vereskati (válaszként erre: 57. - Porcellán)
2009. jún. 20. 07:39
Szeretem ám nagyon:)
2009. jún. 17. 19:50

Sárgaborsó krémleves

Hozzávalók:

25 dkg sárgaborsó

1 fél fej hagyma

2 gerezd fokhagyma

1,5 dl tejföl

1 kisebb babérlevél

bors

borsikafű

kakukkfű

császárszalonna


Az átválogatott sárgaborsót félórával a főzés előtt be kell áztatni, majd fel kell rakni főni az apróra vágott hagymával, átprésel fokhagymával és babérlevéllel. A félfővésben lévő borsót megsózzuk, megborsozzuk és adunk hozzá egy kevés borsika füvet és kakukkfüvet, majd puhára főzzük. Ha puha akkor kézi mixerrel simára mixeljük, közben hozzáadjuk a tejfölt. Majd visszatesszük a tűzre és kb. 10 perc alatt készre főzzük.

Feltétnek a szeletelt szalonnát kisebb darabokra vágjuk és kisütjük.

2009. jún. 12. 18:22

Rakott zöldbab:

A zöldbabot bambuszpárolóban megpárolom. Tojásokat keményre fôzök, 1 zacskó gyors rizst szintén megfôzök, 1 teavajat apró kockákra vágok, 1 sült pulykacombot szintén apróra vágok, sajtot reszelek, a tejfölt megsózom és fölkeverem. Kivajazott, morzsával meghintett tepsiben egymásra rétegezem a hozzávalókat, a tetejére zöldbab kerüljön. (bab, tojáskarikák vaj darabkák, sülthusi, tejföl) Megkenem a tetejét tejföllel és rászórom a sajtot.

A mennyiségek a tepsi méretétôl függnek.

2009. jún. 5. 17:50
ma semmit, de holnap ha az idő engedi kerti parti lesz és bográcsgulyást készítünk
2009. máj. 28. 05:59

Ezt a receptet kaptam:) De nagyon jónak tûnik:)

Vörösboros fahéjas szilvaleves

1 kg szilva

1 1/2 cup víz (1 cup = kb 2.5 dl, de lehet kapni csomó helyen cupos mérőedényt, én azt használom)

1/2 cup cukor (nádcukrot használtam, a szilva savanyúságától függően lehet, hogy többet is felvesz)

1 szár fahéj

1/4 tk fehérbors

1 csipet só

2-3 dl tejszín

1-2 dl vörösbor (ízlés szerinti fajta, de finom bor legyen: nekem most egy spanyol vörösbor (édes) akadt a kezem ügyébe; másik: minimum 1 deci legyen, viszont ha nagyobb mennyiségű bor mellett döntünk, lehet, nem kell annyi víz)

2 ek citromlé (fél citrom leve, ill. ízlés szerint, lime még finomabb)

1 tk reszelt citromhéj

1 cup tejföl (nagyjából 1 pohár)

Őrölt fahéj

Elkészítés:

A szilvákat félbevágom, kimagozom.

A cukrot egy lábosban picit karamellizálom, majd felöntöttem fél deci vízzel, és hagyom sziruposodni egy picit. Utána beleforgatom a szilvákat, pár percig így kevergetem, forgatom a szirupban a gyümölcsöt, majd felöntöm a maradék deci vízzel.

Sózom, borsozom, belekeverem a fahéjat, és közepesen erős lángon felforralom. Hozzáadom a bort is, és ha megjelennek az első buborékok, a citromlével/héjjal ízesítem, majd közepes lángra veszem, és addig főzöm, míg a szilvák meg nem puhulnak (kb 25-30 perc). Ha a szilva húsa kompótállagú lesz, jók vagyunk.

Ha megpuhult a szilva, a fahájat eltávolítom a fazékból, és a leves botmixerrel krémesre keverem. Ezután meglöttyintem a tejszínnel (én szemre mértem, lehet, hogy több lett, mint az előirányzott két deci), és újra hagyom felforrani. Ha kezd besűrűsödni a leves, az azt jelenti, hogy lassan készen vagyunk.

Utolsó lépésként a tejfölt keverjük krémesre egy tálban. Egy merőkanállal apránként merjünk a tejfölhöz a forró levesből, és folyamatosan keverjük. Keverintek-kavarintok rajta egyet-kettőt, megkóstolom, esetleg egy kis őrölt fahéjjal még megszórom, és készen is vagyunk.

53. porcellán (válaszként erre: 52. - Vereskati)
2009. máj. 27. 19:45

vagyok:-))

de sajna csak hétvégén szoktunk főzőcskézni

egyébként hétvégén nagyon finom túrógombócot csináltunk


nagyon egyszerű

1/2 kg túró, 4 tojás, 4 púpozott ek gríz

kicsit pihentetni, hogy a gríz meg tudjon dagadni.

Az első gombócot próbaképp szoktam készíteni, akkor a kész gombóc állagától függően gríz szükséges bele (lényeges a kanál méret, anyukám receptje szerint 4 ek gríz kell, viszont a mi kisebb méretű kanalunkkal 2x ennyi kellett)

Sós forró vízbe beleszaggatni és addig főzni amíg feljön a víz tetejére kb 2 perc. Cukrozott pirított zsemlemorzsába forgatni és tejföllel tálalni. Én nagyon sok morzsát csinálok hozzá, mert mi nagyon szeretjük a tányér alján is.

Nagyon finom!!!!

2009. máj. 27. 15:25
mért hatunk ki? meg? de hát..................
51. vereskati (válaszként erre: 50. - Porcellán)
2009. márc. 22. 06:59
Nagyon örülök!!!!!!!
50. porcellán (válaszként erre: 46. - Vereskati)
2009. márc. 21. 20:37
Jaj el is felejtettem közölni, hogy fantasztikus lett az eredmény. Bár legközelebb mi hagyma nélkül fogjuk elkészíteni, mert úgy gondolom a mi ízlésünknek így még jobb lesz. Egyébként brokkolicsírás rizst készítettünk hozzá.
49. e2add1f84e (válaszként erre: 48. - Vereskati)
2009. márc. 20. 18:48
Nem, azóta még nem sütöttem ilyent.
48. vereskati (válaszként erre: 44. - E2add1f84e)
2009. márc. 20. 13:27
Mármint sajtosan?:)))
47. vereskati (válaszként erre: 40. - E2add1f84e)
2009. márc. 20. 13:26
Nos, próbáltad már?
46. vereskati (válaszként erre: 45. - Porcellán)
2009. márc. 13. 18:24
Inkább csíkok, mint szeletek. Jó étvágyat!!!!
45. porcellán (válaszként erre: 37. - Vereskati)
2009. márc. 13. 18:05

Szia!


Szuperül hangzik a recept, a vasárnapi menübe be is terveztem, már csak az a kérdésem, hogy a csirkemellet ,hogyan készíted elő hozzá.

Kis csíkokat, vagy szeleteket vágsz belőle?


Előre is köszönöm a válaszodat!

Üdv

44. e2add1f84e (válaszként erre: 43. - Vereskati)
2009. márc. 10. 12:24

A sűrített paradicsomot én is kihagyom (bár amit ettünk, az finom volt, és nem éreztem benne).

Én betekertem bacon szalonnába és leöntöttem 5 dl főzőtejszínnel. Így nagyon finom lett, legközelebb még sajtot teszek rá.

43. vereskati (válaszként erre: 42. - E2add1f84e)
2009. márc. 10. 10:00
Köszi! Sajnos a sûrített paradicsomos dolgok nem mennek nálunk, de majd csak kitalálok valamit:))) Ha, nem minden marad a régiben, olyat szoktam csinálni.
42. e2add1f84e (válaszként erre: 39. - Vereskati)
2009. márc. 10. 06:18

Megkaptam a receptet: sűrített paradicsom, főzőtejszín, reszelt sajt. Ezt összekeverjük és rákenjük a szalonnára. A tejbe áztatott májat lecsorgatjuk és ezzel együtt feltekerjük. Főzőtejszínnel lelocsoljuk. Letakarjuk alufóliával és sütőbe tesszük.

Én nem pont így csinálnám, de egy gyakorlott háziasszony ebből már kitud hozni valami finomat.

2009. márc. 5. 17:34
rántott sajt, rizibizi
40. e2add1f84e (válaszként erre: 39. - Vereskati)
2009. márc. 5. 17:28
Rendben!
39. vereskati (válaszként erre: 38. - E2add1f84e)
2009. márc. 5. 13:04
Aztán mesélj majd, engem is érdekel!!!
38. e2add1f84e (válaszként erre: 36. - Vereskati)
2009. márc. 5. 12:36
Köszi, így is ismerem. Próbálkoztam már, hogy leöntöm tejszínnel, de az nem volt olyan, mint amit ettünk. Ugyanazt az ízt keresem, megpróbálom valahogy a vendéglátóinktól megszerezni a receptet. Köszi!
2009. márc. 5. 07:40

A hétvégére tervezem, a lányom nagyon szereti, ezért nálunk Annám kedvence néven fut. Köretnek lilahagymás rizst adok hozzá, pici vajon megfonnyasztom a lilahagymát és összekeverem a már kész rizzsel.

Annám kedvence:

70 dkg csirkemell,liszt,pirospaprika,2-3 fej lilahagyma,

2 gerezd fokhagyma,10 dkg reszelt sajt, lehet fele füstölt ha valaki szereti, 4 dl tejföl,1 dl olaj,só

A sózott csirkemelldarabokat paprikás lisztbe forgatjuk, majd vajjal kikent edénybe egymás mellé tesszük. A tetejére lilahagymát karikázunk. A tejfölt az olajjal, a sóval , a fokhagymával és a reszelt sajttal összekeverjük és a hagymára öntjük. Fedővel 15-20 percig pároljuk, fedő nélkül 10-15 percig sütjük. (gáz: 5-ös, nálam, a légkeverésesben hamarabb kész!?

36. vereskati (válaszként erre: 35. - E2add1f84e)
2009. márc. 5. 07:30

Én tejszínes mártás nélkül ismerem.

A csirkemájakat megfűszerezem, borsozom, majd belegöngyölöm a baconbe. Tepsibe egymás mellé rakjuk, meglocsoljuk olajjal. Forró sütőben 15 perc alatt kisütöm.

2009. márc. 5. 07:13
Holnap csirkemájat göngyölök baconszalonnába. Gyulán ettem ilyent, és leöntötték tejszínnel. Nagyon ízlett az egész családnak. Tudja valaki, hogy pontosan hogy kell elkészíteni?
34. wheat
2009. márc. 2. 13:23

Ha minden igaz, ez a ma esti kaja:


Sült vaddisznó oldalas


Az oldalas egy "mostoha"gyermeke a vadhúsnak,senki nem "kéri"ajándékba sem örülnek neki tapasztalatom szerint,a hentes is nehezen adja el"mert az csupa csont"

hát nekem a kedvencem:))


- vedd az íjadat, lőj egy vaddisznót, dolgozd fel:))

- a konyhakész oldalast megsózzuk, esetleg oldalas fűszersóval vagy egyéb általános fűszerekkel

pl: kömény, bors, kakukkfű - bedörzsöljük

- a darabokra vágott oldalast egy tepsibe helyezzük

- vöröshagymát foghagymát vágunk alá,sokat:)

- leönthetjük sörrel, vagy tehetünk alá bort, vagy akár egyszerűen csak vizet

- a tepsit lefedjük, lehet alufóliával is ha nincs saját fedele esetleg nem férne el...

- a sütőben 200 fok körül 2-2,5 órát sütjük, közben párszor átforgatjuk

- mikor puha,és jól átsült levesszük a "fedőt" és pirítjuk még 10-15 percig oldalanként

- kész

- ajánlott hozzá áfonya lekvár és bármiféle krumpli, én a párolt-sült krumplit tartom a legjobbnak mellé


-a "téli" vaddisznó szebben és finomabban sül, a sok zsír miatt amit ilyenkor visel, ez megülheti a gyomrot, aki nem szereti az is inkább kész állapotában" válogassa" ki a hús közül a kövéret mert igazán szépre sül így, a nyári disznónál sem feltétlenül muszáj megspékelni füstölt szalonnával, de lehet, mindenképp finom ebédet tálalhatunk.

33. Kiss Ildikó (válaszként erre: 32. - Ibolya27)
2009. márc. 2. 13:10
Jó ötlet :-) Kipróbálom.
32. Ibolya27 (válaszként erre: 31. - Kiss Ildikó)
2009. márc. 1. 12:38
Mostanában a paradicsomlében főzöm meg a tésztát,úgy még finomabb.És mosogatni se kell annyit.:-)
2009. febr. 25. 14:15

Sziasztok! Örülök a fórumnak :-)

Én a spagettit kívántam meg. 3 hagymát megpírítok, ráöntök 0,5 dl főzőparadicsomlét és belekeverem a kifőzött spagettitésztát. Annyira szeretem ezt az ízt :-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook