Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit főzöl ma - rövid recepttel spékelve fórum

Mit főzöl ma - rövid recepttel spékelve (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
90. 8122eadc5b (válaszként erre: 89. - Vidékiasszony)
2015. máj. 19. 10:26
Jó, akkor igyekszem, mert a megvalósítás még várat magára, így csak vacsora lesz! :)
89. Vidékiasszony (válaszként erre: 87. - 8122eadc5b)
2015. máj. 19. 10:25
megyek ebédre! :)
2015. máj. 19. 10:25

Bocsi hülyén másoltam ki:)

Szóval a babgulyás:

60 dkg marhalábszár

40 dkg tarkabab

3 közepes sárgarépa

1 csokor friss petrezselyem

1 fehérrépa

1 vöröshagyma

3-4 gerezd fokhagyma

2 babérlevél

1 tv paprika

1 paradicsom

1 egészen kicsi fej zeller

1 evőkanálnyi pirospaprika

1 teáskanálnyi őrölt kömény

néhány szem egész bors

só, frissen őrölt bors

zsiradék

A babot áztasd be egy éjszakára, ez az első lépés, ha ezt megtetted, kész is vagy, mehetsz pihenni. Amikor eleget ázott a bab, tisztítsd meg és vágd fel a zöldségeket, tisztítsd meg a húst, kockázd fel nagyjából egységes méretű részekre, majd tedd félre. A vöröshagymát pucold meg, majd kockázd fel egészen apróra. Vedd elő a legszebb gulyásfőző lábasodat, az aljába tegyél annyi zsiradékot, amin szépen megfonnyaszthatod a hagymát. Gyújts a lábas alá, majd dinszteld meg rajta a kockára vágott hagymát.

Amikor már szép üveges, add hozzá a húst a kömény társaságában, és pirítsd meg kissé. Amikor már kifehéredtek a húskockák, keverd hozzá a pirospaprikát, majd öntsd fel bő vízzel - többel, mint amennyi ellepi! -, add hozzá a babérleveleket, az egész borsot, sót ízlés szerint, és hagyd főni. Egy másik lábasban főzd félkeményre a babot, majd öntsd le róla a vizet, és utána add a húsos léhez.

Amikor már kissé megpuhult a hús, add hozzá a karikára vagy kockára vágott zöldségeket és a fűszereket. A petrezselymet még ne! Kis lángon hagyd főni az egészet, amíg minden szépen megpuhul.

Amikor ez megtörtént, kóstold meg a levesed, fűszerezd még utólag, tedd bele a petrezselymet, hagyd még pár percig a lángon, és kész is van.

2015. máj. 19. 10:24
pizzát sütök
2015. máj. 19. 10:23

Nálunk babgulyás van és lángos

Babgulyás

--------------------------------

60 dkg marhalábszár

40 dkg tarkabab

3 közepes sárgarépa

1 csokor friss petrezselyem

1 fehérrépa

1 vöröshagyma

3-4 gerezd fokhagyma

2 babérlevél

1 tv paprika

1 paradicsom

1 egészen kicsi fej zeller

1 evőkanálnyi pirospaprika

1 teáskanálnyi őrölt kömény

néhány szem egész bors

só, frissen őrölt bors

zsiradék

A babot áztasd be egy éjszakára, ez az első lépés, ha ezt megtetted, kész is vagy, mehetsz pihenni. Amikor eleget ázott a bab, tisztítsd meg és vágd fel a zöldségeket, tisztítsd meg a húst, kockázd fel nagyjából egységes méretű részekre, majd tedd félre.


Meggyfelfújt

beküldte: KGIZI

Meggyfelfújt »

Zöldborsóleves csirkeaprólékkal

beküldte: dakota

Zöldborsóleves csirkeaprólékkal »

Mézes krémes

beküldte: tomika01

Mézes krémes »

A vöröshagymát pucold meg, majd kockázd fel egészen apróra. Vedd elő a legszebb gulyásfőző lábasodat, az aljába tegyél annyi zsiradékot, amin szépen megfonnyaszthatod a hagymát. Gyújts a lábas alá, majd dinszteld meg rajta a kockára vágott hagymát.

Amikor már szép üveges, add hozzá a húst a kömény társaságában, és pirítsd meg kissé. Amikor már kifehéredtek a húskockák, keverd hozzá a pirospaprikát, majd öntsd fel bő vízzel - többel, mint amennyi ellepi! -, add hozzá a babérleveleket, az egész borsot, sót ízlés szerint, és hagyd főni. Egy másik lábasban főzd félkeményre a babot, majd öntsd le róla a vizet, és utána add a húsos léhez.

Amikor már kissé megpuhult a hús, add hozzá a karikára vagy kockára vágott zöldségeket és a fűszereket. A petrezselymet még ne! Kis lángon hagyd főni az egészet, amíg minden szépen megpuhul.

Amikor ez megtörtént, kóstold meg a levesed, fűszerezd még utólag, tedd bele a petrezselymet, hagyd még pár percig a lángon, és kész is van.


Lángos

--------------------------------

50 dkg finomliszt

1 dl tej

3 dl kefir

2 db tojás

2.5 dkg élesztő

2 kávéskanál só

1 teáskanál cukor

Az élesztőt a langyos, cukros tejben felfuttatjuk.

A liszthez adjuk a sót, a tojást, a kefirt és a felfuttatott élesztőt. A tésztát alaposan kidolgozzuk.

Kiveszünk belőle annyit, amennyit sütni szeretnénk, a többit a hűtőbe tesszük. Gombócokat csípünk belőle, hagyjuk 20-30 percig kelni.

Majd olajos kézzel széthúzogatjuk a tésztát, és bő olajban kisütjük. Az első oldalát fedővel lefedve, a másik oldalát fedő nélkül sütjük.

Tálaláskor tehetünk rá fokhagymát, tejfölt, sajtot. A maradék tésztát kiolajozott nejlon zacskóban vagy dobozban a hűtőben több napig tárolhatjuk.

2014. nov. 8. 10:36

Tepsis csirkecomb zöldségekkel


6 db csirkecomb

frissen őrölt fekete bors

700 g burgonya

200-250 g lilahagyma, mogyoróhagyma, fehér hagyma, vegyesen

8 gerezd fokhagyma

400 g csicseriborsó (konzerv)

150 g bio kukorica (konzerv)

150 g borsó (fagyasztott)

150 g fekete olívabogyó

1 csokor petrezselyem


elkészítés


A combokat kettőbe vágjuk, és alaposan sózzuk, borsozzuk.

Egy nagyobb tepsibe tesszük, és előmelegített sütőben elkezdjük sütni, egyszer-egyszer megforgatjuk.

Mikor kb. félpuhára sültek, hozzáadjuk a hagymákat karikára vágva, a felaprított fokhagymát és a burgonyát. Jól átforgatjuk a csirke zsírjában őket, öntünk alá kb. 100 ml forrásban lévő vizet, kissé megsózzuk, borsozzuk újból. Visszatesszük a sütőbe, és kb. 30 perc alatt szinte puhára sütjük.

Hozzáadjuk a borsót, kukoricát, olívabogyót és a levétől leöblített csicseriborsót.

Óvatosan összeforgatjuk a krumplival, hagymával.

Hozzáöntünk újból kb. 150 ml forrásban lévő vizet. Visszatéve a sütőbe készre sütjük.

Legvégén, ha kivettük a sütőből, megszórjuk az apróra vágott petrezselyemmel.

2014. okt. 19. 06:05
mar foztem,pasta with eggplant./olasz etel/.nem hinnem,hogy az eggplant nepszeru lenne otthon.
2014. júl. 19. 12:08

Rákerestem. :)

[link]

2014. júl. 19. 12:04
Mi az a öhön?
81. Pipi57
2014. júl. 19. 12:03
öhönt uborkasalátával
2014. júl. 19. 12:02
Kínácsi lennék én is, ebben a hőségben mit főztök?
79. Tejespite (válaszként erre: 73. - Rozália)
2012. júl. 8. 12:18

Most láttam ezt a topikot, végigolvastam, és jó dolgokat másoltam ki belőle- utólagos engedelmetekkel. Megláttam Rozália tepsis palacsintáját, és mi ezt tejespitének hívjuk, nagyon kedvelt étel volt gyerekkoromban és most is. Mikor regisztrálni akartam a Hoxára, és kérte a nicknevet, amit beírtam, arra azt válaszolta, h foglalt. Ez párszor megismétlődött. Bosszantott, nem voltam kezdő számítógépes, de nem tudtam, mit bénázhattam el. Pont sült a tejespite, és gondoltam, na még1 próba, biztos voltam h az se sikerül, és beírtam, h tejespite. Elfogadta! Ez annyira idétlen nicknévnek, amennyire finom ételnek. De aztán nem akartam kilépni, most meg már nem látom értelmét, igy 'viselem tovább ezt a nevet.

További szép napot mindenkinek!

Egyébként ma tökfőzeléket csináltam (kevés reszelt hagymát megdinsztelek zsiradékon, rá a tök, sózom, saját levében hagyom megfőni kis kaporral. Mikor kész, aludtej-liszt keverékével habarom be, nagyon nagyon finom. De most csináltam egy keveset egy új recept alapján, régen olvastam, tökkel ütött a neve, a reszelt tököt kaporral sóval ecettel ízesítve megfőzöm saját levében, majd tálaláskor túrót szórók rá. Mint könnyú diétás étel szerepel, majd meglátom milyen lesz.

2012. júl. 8. 11:37

Káposztás bablevest csülökkel és kakaós palacsintát.



Káposztás bableves csülökkel:

Hozzávalók:

50 dkg savanyú káposzta

25 dkg tarkabab

1 kisebb füstölt csülök

1 kisebb fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

5 dkg liszt

2 dl tejföl

5 dkg zsír

fél csokor kapor

3 db babérlevél

ecet

cukor

őrölt fűszerpaprika ízlés szerint

Elkészítés:

A babot és a csülköt előző este beáztatjuk.


Másnap a csülköt feltesszük főni, később, amikor a csülök már puhulni kezd, hozzáadjuk a babot, a babérlevelet, és tovább főzzük. Ha a csülök sós, vigyázzunk hogy el ne sózzuk.


Közben az apróra vágott hagymát zsírban üvegesre pirítjuk, és ezen a hagymás zsíron a savanyú káposztát megpároljuk, majd a puhuló babhoz keverjük.


Amikor a csülök megfőtt, kivesszük a levesből, a csontról lefejtjük a húst, és kockákra vágjuk.


Ezután világos paprikás rántással besűrítjük és tejfölözzük a levest, majd sóval, cukorral, ecettel utánaízesítjük és kiforraljuk. Végül beletesszük a kockára vágott csülköt, meghintjük apróra vágott kaporral, és tálaljuk.


Palacsinta tészta:


Hozzávalók:

20 dkg liszt (1 púpos evőkanál=2 dkg)

2 tojás

3 dl tej

2 dl szénsavas ásványvíz

1 csipet só

3/4 dl olaj

Elkészítés:

Egyszerű keverés után a tészta könnyen süthető. Az első sütése előtt a forró serpenyőbe pici olajat öntünk. A következő palacsintáknál erre már nincs szükség! Maximálisan elegendő, ami kisül a tésztából!


Töltelék:Holland kakaó(keserű kakaó por) cukorral összekeverve.Ennél finomabb egy instant kakaó sincs.Az igazi holland a legjobb :)!

2011. szept. 18. 10:42

tanyasi csirkepöri,nokedlivel,rántott csirke


gondolom a recept nem szükségeltetik

2011. szept. 18. 10:38

brokkolit főztem sós vízben


brokkoli rózsáira szedve, vastag szárrész levágva, só, víz

2011. szept. 18. 10:16
Halászlevet
2011. jan. 26. 00:12
semmit
2010. dec. 22. 05:54

Babgulyást és tepsis palacsintát.


Tepsis palacsinta:


4 tojás

25 dkg liszt

6 dl tej

2 evőkanál cukor

1 cs. vaníliás cukor

2 dkg zsír

1 ek. porcukor

baracklekvár


A tojásokat a liszttel, tejjel, cukorral, sóval és a vaníliás cukorral simára keverem, hogy híg palacsintatésztát kapjak. Ha sűrű, kevés tejjel hígítom.

A zsírozott tepsibe öntött híg tésztát előre felforrósított (220 fokos) sütőben hólyagosra, enyhén barnáspiros színűre sütöm.

Tálaláskor a nagy kockákra vagy téglalap alakúra felvágott pitét megszórom porcukorral, és baracklekvárral tálalom.

2010. dec. 21. 14:28
pulyka nuggets, krumplipüré, savanyú
2010. aug. 15. 10:14
szeretnék valami görögöset és q-ra keresem a görög fűszerkeverék receptjét :D
70. tneksz
2010. aug. 3. 13:18
Húsleves,répafőzelék natúr husival
2010. júl. 23. 15:05
tökfőzelék, sült oldalas, sült kolbász, hurka, cigányka:) és ha kedves is lesz borsóleves!
2010. júl. 23. 15:02
semmit
2010. júl. 23. 11:35
ma semmit
2010. júl. 20. 01:56
Tényleg kihalt ez a fórum teljesen, kár érte:(
2010. júl. 17. 11:30
fűszeres (vhagyma, fokh., petrezselyem, kakukkfű, bors) túróval töltött gombafejecskéket
2009. okt. 27. 15:44

Ha nem vacsizok a szüleimnél, akkor az alábbi receptet osztom meg, melyhez ezúton is kívánok jó étvágyat!


hozzávalók 1 főre:

- két-három szelet fehér kenyér

- margarin, vagy zsír

- só (ízlés szerint)

- fűszerpaprika

- hozzá savanyúság


A kenyeret 1-2 ujjnyi vastagságra szeletelem (lehet kapni előre szeletelt kenyeret is-én azt nem szeretem, mert össze van fogdosva)

Késsel felhordom az egyik felületére a zsiradékot, majd sózom.

Májkrémet is használhatunk zsiradék helyett.

A végén fűszerpeprikával is meghinthető.


Elkészítési idő: kb. 3 perc

Kalória 100g termékben: változó (attól függ, hogy mivel kenem a kenyeret)

2009. okt. 22. 20:55
Rántott karfiol, párolt rizs, majonéz
2009. aug. 9. 08:00

Husi tortát fogok délután készíteni. Az eredeti nevére nem is emlékszem már, a lányom kezdettôl fogva így hívta:)

60-65 dkg csirke v. pulykamellfilé,15-20dkg reszelt trapista sajt, 15-20 dkg füstölt sajt,20 dkg csirke v. pulykasonka, liszt,

3-4 tojás,1 tejföl,1 cs. bacon szalonna

Egy közepes tüzálló edényt kibélelünk bacon szalonnával.

A besózott, vékony szeletekre vágott húst bepanírozzuk liszbe, tojásba, és a reszelt sajtok keverékébe, és rétegesen a sonkával beletesszük a kibélelt tálba. 1 tojást elkeverünk egy pohár tejföllel és az egészre borítjuk.

Meleg sütőben kb 50 percig sütjük. Hagyjuk kihülni (egy éjszaka), mert a meleg sajt miatt nem lehet szeletelni.

Nagyon szép, finom és laktató. Ideális vendégváró!

2009. aug. 8. 06:37

Sütni fogok estefelé:) 10 perces rétest.

Receptje:

25 dkg tészta (tekert, csavar, vagy csigatészta), 5 dl tej, 2 dl tejföl, 2 dl kefir, 15 dkg kristálycukor, 2 evőkanál vaníliás cukor, 1 csipet só, 3 db tojás, 10 dkg mazsola, meggy, vagy befőtt ( ami van)

Elkészítés: A tejbe beáztatom kicsit a tésztát, a többi hozzávalót összekeverem. A 30 x 22 cm-es tepsit kikenem vajjal, belisztezem, és beöntöm a tésztás tejet, erre ráborítom a keveréket. Beleszórom a mazsolát és egy marék ( kb. 20 db.) kimagozott meggyet is. Közepesen meleg sütőben kb. 45 perc alatt megsül.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook