Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


3597. M0ncsa (válaszként erre: 3596. - Csgybzs)
2017. ápr. 16. 20:02

Gy, draga vagy, de tenyleg nem tudom mar hova rakni :)) Ahova korabban szantam, ott mostmar a hatso terasz van.


Elpusztult viszont az egyik oreg sargabarack. Eddig is betegeskedett, es az idei tel teljesen betett neki. Ki fogjuk vagni.

Azt tudja valaki, sargabarack helyere mit erdemes ultetni? Azt tudom, hogy az oszibarack utan nem szabad megint oszibarackot vagy nektarint, mert minimum 10 evet kell pihentetni, ill. mast ultetni, mire megint barack mehet a helyere, annyira kiszipolyozza a foldet. Nem tudom, ervenyes-e ez sargabarackra is. Mert ha nem, megprobalkoznank a sargaval megint.

3596. csgybzs
2017. ápr. 16. 13:09

Sziasztok csajok!


Örömmel olvasom, hogy mindenki tesz-vesz.

Tegnap mi is otthon voltunk, sokat munkálkodtunk.

Moncsa, küldjek neked ebből a fehér málnából? A tapasztalatok szerint mindenhol megmarad. :)

Judit, örülök, hogy nálad is szép. Bizony, ha lehetne minden helyet kisajátítana magának.

Ma mi elvetettük a teraszon végre a balkonparadicsomot, fűszerekből, salátákból végül rukkola, csombor, lestyán, tárkony, koriander lett elültetve, remélem még nem túl későn. Bár ahogy a jövő heti előrejelzést nézem.... nem vagyunk elkésve semmivel.

Férjem jó múltkor hozott a piacról pár gyönyörű datolyát (nagy kedvencem, kilószámra tudnám enni), és a magokat vízbe tettük. Szépen kihajtottak, elültettük. Remélem szép kis pálmácskáink lesznek.


Judit a fügénk már tiszta levél, alulról két kölyköt is hozott.


És képzeljétek a kivink túlélte a -30 fokot egy éves hajtásként, alulról már 4-5 új kölyke van. Ha kér valaki, őszre szerintem már tudok belőle küldeni magot. Úgy olvastam leginkább magról lehet szaporítani, kevésbé hajtásról. De majd megpróbálok csemetéket nevelni és ellátogatok Judit felé, hátha találunk még helyet egy-két fügének. :)

3595. bjudit55 (válaszként erre: 3594. - Bjudit55)
2017. ápr. 16. 12:54

Az eddigi feladatok megoldásra leltek.


Van egy rakás fügém kisebb-nagyobb cserepekben amikkel végképp nem tudok mit kezdeni csak passzióból gyökereztettem. Na meg ha új fajta kerül a képbe, akkor nem 1, hanem 2-3 vesszőt dugok a földbe. Lényeg hogy meghirdetem az ajándékozást. Aki eljön a nyáron, válogathat belőlük kedvére. Ha mindnek a nevét nem is, de a tulajdonságaikat (szín, forma, nagyság, állag, aszalódik vagy nem)ismerem.

Tavaly az értékesítéssel bajlódtam, de sok macerával járt, ezért már nem adok el egy darabot sem.

3594. bjudit55 (válaszként erre: 3592. - 5034e3957e)
2017. ápr. 16. 09:56

Hát, mert olyan vagyok hogy minden kéne, harácsolok, megenném a piszkét is, aztán rájövök hogy tele van már a kert, már a fügéket is kerítésen kívülre ültetem államkincstári területre, és annyi mindent úgysem tudnék egyedül megenni. :)


Tegnap fedeztem fel kerékpározás közben Siófok alatt egy olyan fügét amin semmi fagykár nem látszik míg a többin igen, vagy teljesen elfagytak. Sőt, ennek a bokornak már figyelemreméltó levelei is vannak. Elértem a kerítésen benyúlva olyan ágat ami a földön feküdt, szerencsémre volt gyökere is. Felszakítottam. :D Illetve kettőt is. :)) Egyiket tegnap vödörbe ültettem, másik most menne a kertbe, de hova???

3593. M0ncsa (válaszként erre: 3590. - Bjudit55)
2017. ápr. 15. 21:52

Soha eletemben nem permeteztem a piszket, es nem is lattam rajta sem lisztharmatot, sem mas betegseget (hernyokat leszamitva). Nagyszuleimnek is volt par hatalmas bokra, sosem permeteztek oket (pedig a gyumolcsfakat igen).

Szuleid nem stresszeltek kicsit tul a dolgot? :)

3592. 5034e3957e (válaszként erre: 3590. - Bjudit55)
2017. ápr. 15. 19:47

Tudod hogy én nem szoktam permetezni semmit.

Igen régen van már, de alig emlékszek rá hogy lisztharmatos lett volna.Nálunk ritkán van olyan csapadékos idő ami alatt kialakul.Inkább szárazság van és azért takarom a tövét is hogy ne repedezzen meg ott a föld, és így jobban elviseli.

Ha nem hiányzik akkor minek is gondolkozol rajta?

3591. bjudit55 (válaszként erre: 3590. - Bjudit55)
2017. ápr. 15. 19:21
Kerestem már neten, de csak olyan rezisztenst lehet kapni, amit néha mégis permetezni kell. Hát nyilván nem lesz, mert itt a sok málna és a füge is a piszke idejében terem, ja, és a kis meggyfám is hamarosan. A rengeteg gyümölcsre meg egyedül vagyok.
3590. bjudit55 (válaszként erre: 3589. - 5034e3957e)
2017. ápr. 15. 19:15
Én is nagyon szeretem, de azért nem ültettem eddig, mert a szülői háznál lisztharmat ellen mindig permetezték. Ismersz ellenálló fajtát?
3589. 5034e3957e (válaszként erre: 3588. - M0ncsa)
2017. ápr. 15. 19:03
Én is szeretem a püszkét amikor érik és szépen sárgul, akkor már nagyon finom.Aki csak boltból ismeri azt a zöldet amit árulnak, el sem tudja képzelni mit lehet azon szeretni.
3588. M0ncsa (válaszként erre: 3587. - M0ncsa)
2017. ápr. 15. 17:32

Van viszont piszkenk, a gyumolcsos vegeben.

A piszke ugye jo tuskes. Ma kigyomlaltam 3 bokrot az 5-bol, es kepzeljetek el, egyszer sem szurtak meg :) Mundjak amugy, hogy a novenyeknek is van tudatuk, csak mi nem tudunk kommunikalni veluk. Ilyenkor belegondolok, hogy lehet a dologban valami.

3587. M0ncsa (válaszként erre: 3585. - Bjudit55)
2017. ápr. 15. 17:30
Koszi, de szerintem nalunk mar nem lesz malna... Belaktuk az osszes letezo helyet. Van cserebe szeder, minden mennyisegben no at a szomszedok kertjebol, nem gyozzuk irtani. Persze rajarunk, amikor erik :)
3586. bjudit55
2017. ápr. 15. 11:46

Ezt ültettem most, a porta végébe:

[link]

Elég közel vannak egymáshoz, de nem akartam szétszedni hogy ne bolygassam nagyon a gyökereket. A takarás savasító hatású, és véd a kiszáradástól is. Ha terjed, mindig rakok a tövére.

3585. bjudit55 (válaszként erre: 3584. - M0ncsa)
2017. ápr. 15. 11:41

Mindegy az hogy honnan lopod, csak a megfelelő időben tedd. Egész kora tavasszal mikor kicsik és intenzíven nőnek a sarjak, vagy késő ősszel mikor már leálltak teljesen.


Nekem 4 féle folyton termő, ill. 2x termő málnám van, de tavaly még minimális kóstoló volt mindből. Idén dől el a nagy zabálás közepedte, melyik nyerte el a szívemet és az marad. van 2 féle 1x termő is, azokat leérés után idén kiszedem. A folytontermők finomabbak, és most látom, hogy amelyiket hagyom kora nyáron is teremni, sokkal előrébb jár a virágzása mint az egyszer termőké. Így kezdődik május vége felé a málnaszüret, és tart a fagyokig. :)


Érdemes lenne ilyen folyton termőre beruháznod. Konténeres növényeket is lehet kapni, amit szállítanak ilyenkor is. ha veszel 2-3 szálat, abból jövőre már sok termés lesz és idén is megkóstolhatod már.

3584. M0ncsa (válaszként erre: 3583. - Bjudit55)
2017. ápr. 15. 11:27
Mazlista :) Mi is ultettunk malnat, de elpusztult. Utanaolvastam, azt irtak, hogy a savanykassabb foldet szereti. Mondjuk lehet, hogy nem a Triglavi nemzeti parkbol kellett volna lopni :D
3583. bjudit55
2017. ápr. 15. 11:23

Gyöngyike!

A tőled kapott málna annyira sarjadzik, hogy fele mennyiséget most áttelepítettem máshová. Ott terjedhet kedvére. Kapott sok trágyával kevert komposztot, ültetés után a föld felszínét korhadó ágaprítékkal takartam. Remélem tetszik majd neki. ha megerednek, letermés után a régi ültetést szanálom, mert a veteményes közepén van. :))

3582. bjudit55 (válaszként erre: 3581. - M0ncsa)
2017. ápr. 15. 07:36

Én is ezt teszem majd, ha végre vissza tudom paterolni a kis dögöket a szomszédba.


Végre jött pár csepp eső. Igaz csak szitál, az éjjel annyi esett hogy a csatorna alatti hordóba kb. 2 l-nyi gyűlt össze. De már ennek is örülök. Mikor a komposztot forgattam be a földbe, tapasztaltam hogy mélyen porzik a föld.


Szép ünnepet nektek!

3581. M0ncsa (válaszként erre: 3578. - Bjudit55)
2017. ápr. 14. 22:23

" de engem most leginkább az a frekvencia érdekel, ami megvásárolható formában zavarja a vakond nyugalmát"

Ezen most visitva rohogok :DDDD

3580. ca6273a8a5 (válaszként erre: 3579. - Bjudit55)
2017. ápr. 14. 14:48
persze, nem bántjuk, locsoljuk, és megvárjuk a májust. közben fent gyökerezik az új.
3579. bjudit55 (válaszként erre: 3576. - Ca6273a8a5)
2017. ápr. 14. 14:34
Ilyenkor többnyire igen, de nagyon függ a fajtától, a környezeti viszonyoktól, és az átvészelt téltől. Tehát még nem hajt a füge mindenkinél. Ha május közepén sem mutat életjelet, akkor nagy valószínűséggel csak tőről fog kihajtani. ha látnám a vesszőt, már megmondanám hogy él vagy nem, de nem fotóról, csak élőben itt a szemem előtt. :) Ne bántsátok még, elfér ott ahol van.
3578. bjudit55 (válaszként erre: 3577. - Globus)
2017. ápr. 14. 14:31

Frekvenciája mindennek van. Tárgyaknak, hangoknak, de még az érzelmeknek is. :)

Az egész világegyetem rezeg bizonyos frekvencián. na de engem most leginkább az a frekvencia érdekel, ami megvásárolható formában zavarja a vakond nyugalmát.

3577. globus (válaszként erre: 3575. - Bjudit55)
2017. ápr. 14. 14:18

Sosem gondoltam volna, hogy frekvenciája van :)

Ez nem bántja a védett vakondot, csak odébb tessékeli.

2017. ápr. 14. 14:13
Judit, valami pozitív változás azért észlelhető a "régi" fügénél.
3575. bjudit55 (válaszként erre: 3574. - Globus)
2017. ápr. 14. 08:44
Így általánosságban ismerem, sok éve nekem is volt, hamar kidobtam. Most ismét hasonlót keresek mert van aki írja hogy hatásos a másik fórumban is, de sem a gyártóját, sem a frekvenciáját nem tudja senki megmondani. Csak nem szeretnék megint vaktában választani, mert tuti mellé nyúlok.
3574. globus (válaszként erre: 3573. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 20:02
Intersparban vettük, nem nagy szám, kis műanyag szerkezet. Úgy írd be google-ba, hogy "napelemes vakondriasztó". Pár percenként halk sípoló hangot ad, számunkra csak közelről hallható.
3573. bjudit55 (válaszként erre: 3572. - Globus)
2017. ápr. 13. 19:55
Konkrétabban meg tudnád írni pl. milyen márka, és milyen frekvenciája van? Ez segítene.
3572. globus (válaszként erre: 3570. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 19:29
Anyunál pár éve bevált vakond ellen valamilyen pittyegő napelemes, földbeszúrós kütyü. 3 db elég volt a kertbe.
3571. 5034e3957e (válaszként erre: 3570. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 17:49

Itt is csak kevés van, de már ez is feltűnő, mert eddig mindenütt volt az országban csak nálunk nem.

Honnan tudja meg az öntözést a kis piszok kertművelő társad?

3570. bjudit55 (válaszként erre: 3569. - 5034e3957e)
2017. ápr. 13. 15:24

Nálunk sajnos teljesen ki van száradva a föld. Soha nem esik. Most is néztem az időképet, de sajnos közelünkbe se jönnek az esőfelhők.

Lerágtam a füvet, most pár napig szép minden. A kelkáposztát kellene palántázni mert már tönkremegy a cserépben, de olyan száraz a föld, hogy semmi nem lesz belőle. ha öntözöm, akkor meg rögtön ott a vakond hogy rohaggyonmeg!

3569. 5034e3957e (válaszként erre: 3568. - Bjudit55)
2017. ápr. 13. 14:52
Ma nem voltam kertben, nálunk megint esett annyi hogy csatak van.Boltban voltam.Sütnöm kellene még, és a konyhában megtakarítani az ablakot.Csak még győzködöm magam hogy nincs más hátra mint előre:))
3568. bjudit55 (válaszként erre: 3567. - 5034e3957e)
2017. ápr. 13. 14:35

Gondolom, igen. de ha leülök a paradicsom ágyás mellé, szerintem lámpa nélkül is látom.


Kész vagyok a komposzt befogatásával, és még nem nyögök. Már lerágtam a fűnek egy részét is, már csak az utcán kell, de meg kellett állnom egy limonádéra, na és hogy benézzek ide. :)


Mit csinálsz? Ma van kerti munkád?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook