Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináltok férjesek, ha (bőven) a következő fizu előtt elfogy a fizetésetek? fórum

Mit csináltok férjesek, ha (bőven) a következő fizu előtt elfogy a fizetésetek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2014. jún. 11. 21:30
Nem értem a kérdést.Közös kasszán vagyunk ,mindössze a vállalkozásom anyagi része van tök külön kezelve.És nem ,nem fordulhat olyan elő,hogy idő előtt elfogyjon a pénz.
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2014. jún. 11. 21:27
Az enyém is kicsi akkor, mogyorónyi.
2014. jún. 11. 21:24

Én ezt a külön kassza, meg kérek pénzt dolgot sosem fogom megérteni.

Biztos kicsi hozzá az agyam.

31. Beu23
2014. jún. 11. 21:22
nekem is a párom 3x annyit keres mint én elég ciki. mi is közös kasszán vagyunk de közbe mégse. úgy nem vagyunk közös kasszán, hogy egy számlára jön az ő fizetése meg az enyém. boltba pl. ő fizet, a rezsit 70-30 arányban fizetjük. azért én is szeretek hozzá járulni a költségekhez. ha elfogy a pénzem akkor mondom és ad, de van, hogy magától ad még ha van pénzem akkor is. mostanában főleg, elején is de most feltűnően adakozó... :D
30. honeywald (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 21:21
hát megbeszéljük mennyi pénzt kaptnk, én mondom h fizetek mindent (rezsi, stb) az övé meg a "költőpénz" marad. de nekem az smst is megmutatja amit kap, szóval nem titok mennyit kap, és nálam sem. akkor nálatok vmi gebasz van
29. 408020f45e (válaszként erre: 7. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 21:19
A legegyszerűbb megoldás, közös számlát nyitni, 2db bankkártyával és akinek szüksége van pénzre az vesz le róla vagy fizet vele. Amiről írsz ez nekem nagyon idegen. Mint egy taknyos gyereket kioszt? Azért egy élő és mozgó spórkassza már igazán nem lennék! Pláne nem megjegyzésekkel tarkítva!
2014. jún. 11. 21:17
Még mielőtt elfogyna, visszaveszek a nagy költekezésből: nem veszek több db-ot semmiből, csak 1-et, hiába érné meg. Többet főzök fagyóból, spájzból.
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 21:13
Ha nem érti hova lesz a pénz, akkor vezess egy excel táblázatot, és írj le minden bevételt, és kiadást. Amikor kérdezi hova lett a pénz, akkor tedd az orra elé.
26. Zamila
2014. jún. 11. 21:12
Nálunk is közös kassza van,igazából én kezelem a pénzt,amit Ő hoz haza.Ha elfogy akkor szólok,hogy vegyen le a számláról még.Ezen sosincs,se szájhúzogatás,se megjegyzés.Még szép is lenne,a családjára kell a pénz,nem kocsmázni,mondjuk.
25. globus (válaszként erre: 22. - Kattyus)
2014. jún. 11. 21:07
Nálunk azért nincs külön számla, mert férjem smucigul sajnálja a felesleges számlavezetési díjat :) Sőt, sújtson megvetés, egyetlen bankkártyánk van az én nevemen. Mivel a bevásárlást úgyis én intézem, neki semmire nincs szüksége, minimális készpénz van nála.
24. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 21:04
Közös kassza, közös kiadások. Nincs enyém-tied, mert közös a lakás, a kocsi amit használunk, közös tehát a vele járó kiadás is. Közösek a gyerekek is és a velük járó kiadások is. Szóval eleve nem értem, hogy mi az, hogy az én pénzem elfogyott?! Meg, hogy kér valaki a férjétől?! Ja! A szennyest meg tisztító mossa, a kaját meg házvezetőnő szerzi be, a bejárónő takarít és a gyerekeket meg a dadus rendezi ugye? Mert ha nem, akkor ennek a díja kit illeti, vagy ezt csakúgy szerelemből?! Szóval nagyon faramuci ez az enyim-tied dolog!
23. Judo74
2014. jún. 11. 20:59
Nálunk a férjem fizeti a rezsit és a hitelt, én a háztartást és a gyerekeket, az ő által keresett pénzből leginkább. Szülés után kiderült, hogy GYESből-GYEDből nem jövök ki:), így belőttem, mennyi kell egy hónapra (ez azért emelkedett az elmúlt öt évben), és hónap elején mindig annyira kerekíti ki a számlámat. Eleinte nem tetszett neki, de komoly költségvetést vezetek, pontosan el tudok számolni vele, mire költöttem. Ebbe azért belefér némi extra kiadás is. Ha ügyes vagyok, akkor még több:).
22. kattyus (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. jún. 11. 20:49
Mi is így vagyunk. Külön számla-közös kassza. Nekem így természetes....
2014. jún. 11. 20:42

semmi gond nincs a külön kasszával,ha a házastársak amúgy a kiadásokat közösen fedezik.

nem kicsit megalázó, ha úgy kell kérni pénzt a másik féltől, pláne egy gombóc fagyira és ezt a társ még fel is rója :-(

20. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 20:36

Ha a szamlakat o fizeti, akkor probald meg jobban beosztani, mast nem tudok tanacsolni. De tisztazzatok azert, hogy mi az, amit a te penzedbol kell allni es mi az, amit az ovebol, igy nem lesz megjegyzes. Ha mindent felirsz es megmutatod neki, akkor plane le fog allni errol, bar amugy sem gondolom, hogy jogos lenne ezen vitatkozni. A gyerekek mindkettotok felelossege, az ezzel jaro koltsegek mindkettotok felelossege.


De azert probald meg egy kicsit beosztani ugy, hogy azokat, amiket elhalaszthasz a kovetkezo honapra, ne vedd meg ebben a honapban.


Tudod pont a mondas ellenkezoje:

Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra.


Ehelyett: amit megvehetsz holnap is, inkabb ne vedd meg ma!:DDD

2014. jún. 11. 20:33

Nálunk is közös kassza van.

Olyan helyen lakunk sajnos, ahol munkahelyi gondok vannak, volt olyan, hol az egyikünk nem dolgozott hol a másikunk.

Most egy ideje mindketten dolgozunk, a férjem tavaly sokáig volt beteg, ezen kivül évekig nem kapott rendesen és időben fizetést.

Akkor most ha nem lennénk közös kasszán mi lett volna a másikkal?

A mai napig nem tudtunk kimászni a minuszból, de megvagyunk.

Nemigazán értem ezt a külön dolgot nekem ez nem természetes.

18. trapiti (válaszként erre: 16. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 20:33
Hát az ugye attól függ, mire ment el a pénz :) Mert ha mondjuk túlvásároltad magad, akkor nehezebb előállni azzal hogy dobjon már meg egy kis pénzzel :) Ha a közös megélhetés és olyan kiadások vitték el amit előtte egyeztettetek (rezsire, kajára, előre megbeszélt dolgokra) akkor egyszerűen szóltam hogy utaljon egy kicsit :)
17. trapiti (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. jún. 11. 20:30

Ez így van, nálunk is ez volt. Ha meg azért akar valaki külön számlát, hogy kihúzza magát a fizetnivalók alól, ott nagyon komolyan el kell gondolkozni.

Érdemes írni pár hónapig a kiadásokat, akkor kiderül mi viszi el az egyik fél pénzét jóval hónap vége előtt amiből a másik nem veszi ki a részét.

Nekem is van ilyen barátnőm, a férk kifizeti a reszit, semmi mást. Ő meg tankolja a kocsit, fizeti a hitelt, veszi a kaját egész hónapra, plusz fizet mindent az utolsó vasig amit a közös gyerekre kell. A pasinak van még egy gyereke, oda fizet tartásdíjat és ennyi... a pénze meg nem mindig derül ki hogy hová tűnik.

16. cucomuco (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. jún. 11. 20:29

igen, nálunk is ez van.

és mi van nálatok, ha előfordul a fórum címe? :)

15. Kilimcs (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. jún. 11. 20:29

na mi is így vagyunk. Bár nálunk lenne költséges hobbi, de ha telik, akkor telik, mehet, ha meg elviszik a hétköznapok, akkor tökmindegy a hobbi ugye.


így most nem hobbizunk pl. De majd fogunk még:)

14. cucomuco (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. jún. 11. 20:27
nekünk is ezért volt eleinte külön számlánk, nem volt gond vele, mert kerestem én is eleget, nem kellett kérnem soha, de változtak az idők.
2014. jún. 11. 20:27
Hm...........
12. Kilimcs (válaszként erre: 11. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 20:27

várj, az hogy külön számla van, az ne jelent külön kasszát.


nekünk pl külön számlánk van. jó ez így, mégis közös kasszán vagyunk.

2014. jún. 11. 20:24
Nincs gond a megélhetéssel, csak nem az én fizetésemből élünk, amivel szintén nincs gond, mert a legtöbb háztartásban ez van. Én kértem, hogy legyünk közös kasszán, ő nem akar, mert ha az embernek van külön mobilszáma akkor legyen külön bankszámlaszáma is...
2014. jún. 11. 20:23

Nekünk amíg otthon voltunk külön számlánk volt, mivel a házasság előtt már mindketten önálló egzisztenciával rendelkeztünk. Tehát elvileg külön kassza, de gyakorlatilag mégis inkább közös, sosem számolgattuk melyik számláról mennyi megy el. Kifizettünk mindent ami a megélhetéssel kapcsolatos, a többi pénzből meg hol együt hol külön-külön költöttünk belátásuk szerint ill. megbeszélve. Ha valami miatt kifogytam, akkor tett a számlámra kérés nélkül is. Igaz, soha nem költött egyikünk sem olyasmire amivel a másik ne értett volna egyet, pl. nincs egyikünknek sem költséges hobbija amire elveri a fizetését.

A nagyobb kiadásokat egyeztetjük.

Amióta elköltöztünk Magyarországról, egy közös számlánk van két bankkártyával, nem kell tartani tőle, hogy bármelyikünk elkölt annyit hogy gond legyen. A kiadásokat megbeszéljük most is.

2014. jún. 11. 20:21

miért érzed magad hülyén?? mindent uyganúgy csináltok? amúgy meg ez van, nem midnen melót ugyanúgy fizetnek meg. attól miért kéne egyik hülyébben érezze magát, ha mindketten hozzáteszitek a magatokét. Amúgy meg max ne kérj pénzt, küld el bevásárolni egy hónapig, csak kaját, .. aztán gondolom rájön.

Bár szerintem a különkassza tuti nem működik kisbevételnél. nagybevételnél meg ugye fel se merül a topiknyitó kérdés, mert jut.


üljetek le és beszéljétek át. az tuti nem jó, ha egyik fél hülyén érzi magát, alapdolgok miatt.

2014. jún. 11. 20:20
Amikor még csak "jártunk", már akkor közös kasszán voltunk. Hát még most, hogy házasok vagyunk. Sose volt kérdés köztünk a közös kassza, nem is tudnék olyan emberrel élni, aki különcködik.
7. cucomuco (válaszként erre: 3. - Bowie)
2014. jún. 11. 20:20
Dehogynem, a legtöbb számlát/hitelt ő fizeti, csak ugye azért nem árt a hétköznapokon ha van az embernél pénz, hogy például bevásárolhasson, vagy a gyerekének vegyen egy gombóc fagyit, stb...de utálok kérni. Ad ő, de megjegyzésekkel tarkítva, pedig nem dohányzom, nem iszom, nem járok kozmetikushoz, nem veszek konditerem bérletet, nincs műkörmöm, stb...álomfelesége lennék másnak, hogy ennyi kiadástól megkímélem. :-D
2014. jún. 11. 20:17
Első perctől kezdve fel sem merült az én pénzem-te pénzed teória. Sőt, még a számlánk is közös. Lehet, hogy bizalom kérdése?
2014. jún. 11. 20:16

Ha semmihez nem járul hozzá, és a te pénzedből történik minden..ergo te tartod el őt, és fizetsz mindent, hát, asszem én közölném, hogy 50-50% a kiadás (ebben minden benne), és a maradékkal ki-ki gazdálkodjon kedve szerint.

Nekem ez furcsa, hogy te fizetsz mindent, kérni kell, és ő megszól érte.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook