Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináltok férjesek, ha (bőven) a következő fizu előtt elfogy a fizetésetek? fórum

Mit csináltok férjesek, ha (bőven) a következő fizu előtt elfogy a fizetésetek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2014. jún. 12. 08:39
Vagyis külön kasszán vannak... Amit elfelejtette, van közös kasszánk, abba tesszük a váratlan kiadásokra szánt pénzt. Sose volt vita ki mire költ, mindketten tisztába vagyunk ezekkel a nem normalis árakkal, és egyikünk se költ hülyeségekre.
63. cucomuco (válaszként erre: 61. - Globus)
2014. jún. 12. 08:36
az egymás felé egyoldalú, mert én számolok el neki, ő nekem nem, de nem kéri hogy számoljak el, én a magam megnyugtatása miatt csinálok excelt, hogy lássa, hogy nem költök hülyeségre, hogy ne tudjon belém kötni.
62. Szerénke83 (válaszként erre: 59. - Cilumiluci)
2014. jún. 12. 08:30

Nálunk ilyen öszvér típusú közös kassza van

minden hónap elején megnézzük, milyen kiadásunk várható adott hónapban

rezsi, kaja, benzin, óvoda, gyereknek lovaglás, nyaalás, megtakarítás stb.

kijön x ft.

ezt felezzük

és ami megmarad a fizuból, abból mindenki azt csinál, amit akar.

nem kell a férjnek kunyerálnia egy kávéra valót, de nekem sem kozmetikusra.

Jah és vannak dolgok, amiket én nem vagyok hajlandó finanszírozni, ilyen pld. férj cigarettája

61. globus (válaszként erre: 60. - Globus)
2014. jún. 12. 08:29
Bocsánat, kijavítom magam. Maga a háztartási napló vezetése jó ötlet excelben, eleinte sokat lehet belőle tanulni. Írásodból úgy jött le, hogy elszámolás gyanánt készítitek egymás felé.
60. globus (válaszként erre: 56. - Cucomuco)
2014. jún. 12. 08:25
Most nem azért, amíg excellezgettek, azt az időt mennyi másra, főleg egymásra tudnátok fordítani...
59. Cilumiluci (válaszként erre: 58. - 49247d048a)
2014. jún. 12. 08:23

Ha a pasi fizeti a rezsit és a nő a többit,akkor ez miért is közös kassza ?

Közös kassza az,ahová mindenki odarakja amit keres és abból gazdálkodnak KÖZÖSEN.

2014. jún. 12. 08:19
Gyesen vagyok, nálunk férjem állja a nagy bevásárlásokat, rezsit, én a gyesből a menetközben elfogyott élelmet, gyerekeknek ruhát, játékot stb. Ismerek olyan párt, akik közös kasszán vannak, pasi fizeti a rezsit, minden mást a nő. A csaj hó végére kifut az összes pénzbôl, a fickó meg dicsekszik, h neki mennyi megtakarítása van. Gyerekekre sose költöttek...
57. trapiti (válaszként erre: 56. - Cucomuco)
2014. jún. 12. 08:18
Ez gáz :( Ő elszámol neked a fizetésével?
2014. jún. 12. 08:08

Nincsenek pénzügyi gondjaink szerencsére, de ha az én fizetésemből kellene élni, már nem élnénk. :-D


Úgy kezdem a hónapot, hogy megmondom neki mennyi fizetést kaptam, leírom neki excelbe, hogy mennyi kiadás lesz ami nem étel, általában a tervezett kiadásokat fedezi a fizetésem, marad 30-40e körüli összeg kajára, ami sokszor nem elég. Tudja ő ezt nagyon jól, azt is tudja, hogy nem költekezek, nincsenek extra kiadásaim az ételekben sem, nem veszek dinnyét télen és nem rúd téli szalámit eszünk hetente és mint írtam nincsenek extra hobbijaim, nincs műkörmöm, nem járok szoliba, nem veszek kondibérletet, legtöbbször turkálóból öltözöm.

A spórolás megtestesítője vagyok. :-D


Aztán ha elfogyott, akkor is írok egy excelt, hogy mire ment el a pénz. Csak nem értem miért kell ez, ha egy számlán lennénk akkor nem kellene írnom, mert kapna ő is sms-t az én költéseimről, de hiába mondom neki a közös számlát, nem akarom én elherdálni a pénzünket. :-/

2014. jún. 11. 22:54
Nálunk a férjem a fő kereső,gyesen vagyok.Mikor megjön a fizuja akkor ideadja a rezsire valót,a tankolni valót,meg x összeget kajára egyéb kiadásokra.A gyes és csp fedezi amit én elköltök piac,gyerekek,gyerek edzése ,kaja az oviba.Ha elfogy mindig van egy boríték amibe a férjem tesz pénzt nekem.Ehhez akkor nyúlok hozzá ha nagyon kiköltekezem,ez ritkán fordul elő.Na ha ez is elfogy akkor szólok,hogy erre meg erre kell lóvé.Akkor mondja vegyek le a kártyájáról,de ilyenkor azért megkérdezi ,hogy mi történt(mivel sokat van külföldön tudja,hogy csak ha nagy a gáz akkor kell.p kórházba megyünk valamelyik gyerekkel,ugye ott aztán ,folyik a pénz.Mindig tudjuk ki mire költ.Ő mindig elmondja ha vesz valamit.Mikor én is dolgoztam akkor is így csináltuk.Van több borítékunk,fontossági sorrendbe.1.Rezsi 2.gyerekek fix kiadásai 3.kaja.4.tankolás.5.egyéb,tartalék6.extra nem várt esemény,spórolás stb.
2014. jún. 11. 22:49

Nálunk teljesen egyedi....

Közös cégek,közös munka,közös kassza..

Itthonról elutaljuk a rezsit,hol én, hol ő bevásárol,stb.

Feltétele, hogy mindent megbeszélünk,így senkit nem ér meglepetés.

2014. jún. 11. 22:43

Nalunk is közös a kassza, ferjem inditvanyozasara (akkor meg nem voltunk pedig hazasok). Mi bizonyos idöközönkent leülünk es kiszamoljuk az aktualis havi összes varhato kiadast mindennel együtt. Igy mindketten kepben vagyunk, hogy meddig er a takaro. A maradekot tetszölegesen hasznaljuk fel. Együtt megyünk bevasarolni, ö is tudja mi mennyiben kerül. Ha valamit megkivanok, megtetszik, gyerekeknek jol jön, megveszem es soha egyetlen egyszer sem szolt meg a ferjem, hogy fogjam vissza magam. :P Persze ismerem az ingerküszöbet, ö is az enyemet, igy a küszöb alatti összegek megbeszeles nelkül mehetnek es az nem szamit, hogy mi maga a termek (pl ruha, jatek, smink stb.). Az e fölötti vasarlasokat elöre megbeszeljük, vagy ha hirtelen jön a dolog, akkor telefonon egyeztetjük.

Erdekesseg, hogy valtjuk a bankos szerepet. Volt, hogy en csinaltam az összes utalast, en voltam a penzfelelös, aztan meguntam es most egy joideje ö bankol. :) Ez amugy kb a tajekoztatasban merül ki. En ra se nezek a szamlankra, csak megkerdezem, hogy allunk. :)

52. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Beu23)
2014. jún. 11. 22:41
Nálunk többnyire a férjem szedi ki a postát , aztán undorral odalöki a csekkes borítékokat , én összesítek , hozzáteszem a pénzből amit összeadtunk , aztán ő fizeti be , amikor megy lottózni .
51. forrest2010 (válaszként erre: 48. - Terek)
2014. jún. 11. 22:37

na ez aranyos ! ez tetszik , ha nem is sok az értelme ! Egyik volt kolleganőm férje letette mindig a fizetést az utolsó fillérig ! Az asszony a papírt is követelte mellé , aztán se papírt , se borítékot , se pénzt nem kapott , utána nem kérte többet a papírt !

A másik kolleganőmnél a férjnek az utolsó fillérig le kell tenni a fizut , aztán zsebpénz ha kell neki , csináljon magának ahogy tud !

Egy ismerősnél + mindenki addig költötte a dobozból a közöst , aztán , mikor elfogyott egymást hibáztatták , sose tartott ki a következő fizuig !

50. Kilimcs (válaszként erre: 48. - Terek)
2014. jún. 11. 22:35
az ő lelki békéje ;) gondolom.
49. 72497ec515 (válaszként erre: 46. - Beu23)
2014. jún. 11. 22:18
;) mostanság sűrűn elfeledkezek róla tök véletlenül :D
48. terek
2014. jún. 11. 22:10

férjem vállalkozó, a nagyobb bevételeket hazaadja, a kisebbeket meg magára költi. ha nem jön apró akkor meg kölcsön kér :D még a hűtőre is kiírja dátummal, hogy mikor, mennyit kért vagy vett el :D

aztán ha jön egy nagyobb bevétel akkor leszámolja, hogy ez a kölcsön, ez meg a többi...

még nem sikerült megfejtenem, hogy mi értelme ennek :D

47. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 22:07
Nálunk mindenki ad bele a költségekbe valamennyit , amiből én gazdálkodom , de külön számlán vagyunk , mert a fogkefénk + az alsógatyánk se közös ! / a mobilszám azért egy más tészta ! / de ezt az elején kellett volna tisztázni és akkor ragaszkodni a kormánylapáthoz , mivel én akkor nem kötöttem az ebet a karóhoz , hát később már hiába változtattam volna ! de én nagyon ügyi vagyok , mert mióta megtanultam / nagyon nehezen ! / beosztani , azóta nincs annyi gondom , mert nekem mindig van 1 kicsi plusz , így nem kell sose kérnem , sajnos nem volt ez mindig így ! inkább csak azóta , mióta a gyerekeim is felnőttek és keresnek / + beosztóbb is lettem . /
46. Beu23 (válaszként erre: 45. - 72497ec515)
2014. jún. 11. 22:05
ilyen alapon a postaláda közelébe se mennék soha :D
2014. jún. 11. 22:03
Nálunk közös a kassza ,ha nálam fogyott el a pénz akkor szólok és ad, ha nála fogy el szól és van nálam akkor én adok neki. A számlákat meg az "nyeri meg " aki kiveszi a posta ládából :D
44. Kilimcs (válaszként erre: 25. - Globus)
2014. jún. 11. 21:55

na, nálunk mindketten megyünk bevásárolni, ki ér rá épp, ki kevésbé fáradt alapon.

És így egyszerűbb is a saját apró cseprő dolgaink fizetni. bármit, amit a másik elfelejt.

szóval ez az a másiknak úgysioncs semmire szüksége... háááttt... de van:) és oldja is meg mindenki magának :)

43. Anyagi (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 21:52

Aha...


Le kéne ülni és összeszámolni a standard fizetnivalókat : Csekkek, bérletek, befizetni való ebédek stb.

Aztán a össze kell írni a háztartás nem ételre fordítandó szükségleteinek az költségét.

És a kaja : ha összeadom csak az alapélelmiszerekre (tej, kenyér,) fordítandó összeget és megszorzom harminccal az is meglepő összeg lesz.

Egy férfi, ha nem jár naponta vásárolni, fogalma sincs, hogy mi mennyibe kerül!

42. Kilimcs (válaszként erre: 37. - Dogiz)
2014. jún. 11. 21:51

ha beleveszed, hogy nem vagytok összenőve, meg mi pl nem vagyunk mindig egyhelyen...


én pl volt hogy utaztam... és mondjuk nem mindegy külföldre full viszed a közös kasszát?? és ha van vmi?? vagy eltűnik? amúgy egy banknál vagyunk :D


nekem ez a normális, mert bármi, történhet. tényleg bármi. ha külön van, akkor tud ki ki mihez nyulni hirtelen.

41. Kilimcs (válaszként erre: 16. - Cucomuco)
2014. jún. 11. 21:48

nálunk tényleg közös kassza van. de nekem csak bizonyos időszakokban nem jön be pénz. ha elfogy a pénzem, az azért van, emrt közösre költöttem, így én nem értem a kérdést, hogy kérni? nem kérek, elküldöm "vadászni" akkor a férjemet:D akkor ő megy boltba, fel se merül hogy jajj, miért nem te, neked már nincs? ilyenek nicnsenek.


szóval nem csinálok semmit, mert nem kell kérni, közös beosztás van. kajakérdésben én döntök, persze van kb keret amennyiből tudok gazdálkodni, emrt vannak számlák, gyerekek, szal állandó kiadások.


még akkor se kérünk, ha valamit vennénk, emrt úgyis együtt avgyunk, szal x összeg felett, ott hirtelen átkalkuláljuk belefér e a dolog vagy nem. x alatt, meg eleve tudja az ember, hogy nem lesz gáz, csak nézd, mit szereztem van:D


azért nem tudok a topikindítóra így válaszolni, mert ez nálunk így nem kérdés.

40. Anyagi
2014. jún. 11. 21:46

Spórolunk, igyekszünk kreatívak lenni, tudjuk mikor minek van idénye, mi az olcsó a piacon...

Felhasználunk minden maradékot és idényben igyekszünk mindenfélét elrakni, hogy legyen a téli hónapokra.

Ezen kívül igyekszünk kihasználni a természet ajándékait, a vadon növő gyümölcsöket, gombákat, zöldségeket....


Érdemes az energiával vízzel is spórolni, de legalábbis nem herdálni....

39. Cilumiluci (válaszként erre: 38. - Cilumiluci)
2014. jún. 11. 21:40
és vannak is :)
38. Cilumiluci (válaszként erre: 37. - Dogiz)
2014. jún. 11. 21:39
Ebben van igazság,bár nálunk ez muszáj.(vállakozásom miatt is )A férjem amúgy azonnal leveszi a fizujátt és slussz odaadja nekem mivel én kezelem a pénzünket.Érdekes amúgy mert én nem vagyok híve a külön kasszának,de pl.a szüleim mindig így voltak.
37. dogiz
2014. jún. 11. 21:37
Ez a külön számla , közös kassza nekem kicsit idegen, 2 bankot eltartani :(
36. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. jún. 11. 21:33
Nekünk is külön számlánk van,de a fizu le van véve (nekem mondjuk az nincs ) és minden bevétel megy a közös dobozba :)
35. Cilumiluci (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 11. 21:30
Enyém is.Közös a kassza,bár a pénzügyminiszter én vagyok :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook