Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit csináljak, hogy segítsek? Hogyan tudom támogatni? fórum

Mit csináljak, hogy segítsek? Hogyan tudom támogatni? (beszélgetős fórum)


2023. szept. 4. 08:31

Csak legyél vele .

Ha beszélni van igénye halgasd meg.

Sajnálom.

2023. szept. 4. 08:25

Pár hete olvastam a net-en cikket, miszerint találtak valami új gént. Első feltételezések szerint ennek működése dönti el, hogy valaki kigyógyul-e a rákból, vagy nem. Most ennek a kutatási eredménynek a bizonyítási folyamata zajlik mesterséges, labor körülmények között... Sajnálom, most nem találom.


Egyébként a párodat hiába is akarnád felvidítani, meg új és új programokkal bombázni, míg az agya a testvérének az állapotán jár.


Amit mondhatsz neki:

- a párod mindent megtett, ami rajta múlott

- régóta tudjátok, hogy egyszer eljön az idő

- amikor ez bekövetkezik, attól kezdve a testvérének már jobb lesz, attól kezdve ő már nem fog szenvedni, attól kezdve őneki már nem fog fájni semmi

- bele kell nyugodni, ezen változtatni nem tudtok! Ha a testvérének ennyi volt megírva, ez a sors!

Mutass erőt, fogd a kezét, érezze, hogy vele vagy!

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 07:37

Akkor ő megtette amit megtehetett. A rákos megbetegedések nem minden esetben gyógyíthatóak.

Legyél türelmes és csendes támogatója a háttérben!

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2023. szept. 4. 00:25
A párom őssejtjeit ültették be az öccsébe,ami úgy nézett ki hogy jó,de pár hónap múlva minden a régi lett.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 22:42

Ez elég kevés info. Milyen okai voltak annak, hogy nem tudott segíteni?


Nehéz lehet egy testvér halálát elfogadni, de mint írod, nyolc éve küzd ezzel a betegséggel, ami sajnos, ritkán szerencsés kimenetelű. A reménykedésbe nem fér bele az, hogy a rosszabb kimenetelre is gondolva felkészüljenek rá.

Szerintem egy testvéri kapcsolatban te kívülálló vagy. Tevőlegesen nem kell, hogy bármiként is beleavatkozz ebbe az érzelmi folyamatba.

Annyit tehetsz, hogy amit tudsz napi dolgokat, terheket leveszel a párod válláról és nem szóban, hanem tettekkel érezteted vele, hogy ott vagy neki, mellette állsz, ha szüksége lenne rád ennek feldolgozásában.

2023. szept. 3. 22:17

Van egy természetes gyász, és hiába próbál segíteni valaki csak rosszabb (a kivétel erősíti a szabályt) Majd jön a megnyugvás is. Ha ez a téma körülötte, addig nem tud megnyugodni.

Tudasd vele, mellette állsz, ha valamiben a segítséged kéri segítsd, de ne sírj, sajnálkozz mellette, mert rosszabb.

Amit még tehetsz, hogy valami programot szervezel, hogy a gondolatai ne mindig a testvérén járjanak.

2023. szept. 3. 21:57
Párom öccse haldoklik!8 éve küzd a rákkal.3 hete mesterséges kómában van.A párom depresszióba esett,magát hibáztatja (őssejt) hogy nem tudott segíteni!Mit csináljak hogyan segítsek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook