Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci anyukák, kismamák, várandósok baba tervezői ide fórum

Miskolci anyukák, kismamák, várandósok baba tervezői ide (beszélgetős fórum)


59. b4b2408958 (válaszként erre: 54. - Évi1992)
2014. aug. 4. 14:05
Én is ezt használom és tényleg nagyon jó.
58. 09d0a2c098 (válaszként erre: 57. - Évi1992)
2014. aug. 4. 10:02

Én sem vagyok miskolci, csak a közelében élek. :D

Egyébként, neveken gondolkoztatok már?

Vagy azok majd akkor, ha már összejött a baba? :)


Én még jó előtte eldöntöttem, aztán csodák csodájára pont kislány is lett... Na mondom így ráérezni. :D

2014. aug. 3. 22:13

én meg csak 22éves vagyok de nagyon szeretnék már kisbabát.

3éve vagyunk együtt a parommal másfél éve lakunk együtt.

nagyon nagyon szeretnék de miskolcra jár a drága a rendőr suliba...most vettem észre h ez a fórum a miskolci anyukakna van...maradhatok? hajdubihari vagyok!

56. 09d0a2c098 (válaszként erre: 54. - Évi1992)
2014. aug. 3. 22:04

Amúgy van ilyen naptár neten is, én is 1 évig telefonon vezettem, aztán áttértem a ciklus oldalra, ahol ugyanúgy megadható minden infó de még plusz szolgáltatások is vannak az oldalon. Nekem ez jobban bejött, mert jól számol ki mindent előre...

Egyébként a fekve maradás, jó ötlet, nálunk is így sikerült. :D Reggel, utána én még tovább aludtam délig... :D

2014. aug. 3. 21:19

az app -ról még annyit hogy egy rózsaszín hatteren egy százszorszép van.

ha nincs androidos Telo akkor a menstruacio első napjától számított 11.-naptól kezdve egy hétig áll fent a termékeny időszak. ezen a héten kell belehuzni a dolgokba...

viszont arra figyeljetek hogy szenvedélyes legyen és ne stresszeljetek rá mert a stressz hatása alatt fog foganni.

és ne felejtsd: labakat fel :)

2014. aug. 3. 21:11

sziasztok.

nekem van egy tuti tuti tuti tippem amivel elég pontosan tudni fogod hogy mikor vagy termékeny és mikor van ovulaciod...

ha androidos telefonnal rendelkezel toltsd le azt az alkalmazást hogy naptáram...ez egy magyar nyelvű app amiben meg kell adnod hogy mikor menstrualsz és automatikusan megadja hogy.meddig menstrualsz majd mikor vagy termékeny stb.

így pl ha kirándulni mentek előre meg tudod nézni h az adott hónapban mikor fogsz menstrualni így elkerulheted az olyan napokat...másrészt látod h mikor kell belehuzni a dolgokba.

miután termékeny vagy...és a parod *beled ment* (bocsi nem tudtam szebben leírni) egy 5-10 percig maradj még fekve...vagy polcold fel a labad...add meg az esélyt a spermanak h feljusson...

53. b4b2408958 (válaszként erre: 49. - 09d0a2c098)
2014. aug. 3. 18:20
:D De aranyos vagy! Egyébként nem vagyok csalódott,csak nem esett jól,de semmi bajom. :) Majd ebben a hónapban hátha. Nálam ez a szülés után se volt jellemző,szóval furi volt.
52. b4b2408958 (válaszként erre: 48. - Agibela1989)
2014. aug. 3. 18:17

Jaj szegény.... Szívből sajnálom,amin keresztül kellett mennetek.... És nagyon örülök, h most sikerült! Remélem így is marad! Nagyon drukkolok értetek! Majd írj ám,h mi van veletek!


Na csajok,akkor lehet összehozunk majd valami csoport talit :) Hátha szövődnek majd barátságok. :)

51. agibela1989 (válaszként erre: 50. - 09d0a2c098)
2014. aug. 2. 06:55
Szia :) Hol laksz ? :)) csak mert kb ugyan annyira lakunk kíváncsi vagyok egy irányba e :)
50. 09d0a2c098 (válaszként erre: 48. - Agibela1989)
2014. aug. 1. 18:35

Szia! :) Gratulálok, nyugodj meg minden rendben lesz. :) Majd írj, mikor mi volt az uh vizsgálatokon, annyira izgalmas ez az időszak. :)

Én ezt szerettem a terhességben, amikor mind vártam, hogy mikor jöjjön a következő uh időpont, hogy láthassam, mit művel odabent. :)


Akkor nálad is ugyanaz a helyzet barátok terén, mint nálunk...

Én sem Miskolci vagyok, habár ott dolgoztam sokat, és ott is tanultam anno... :)

30 km-re lakok Miskolctól, és 25 éves leszek, egy hamarosan 15 hónapos kiscsajjal. :)

49. 09d0a2c098 (válaszként erre: 47. - B4b2408958)
2014. aug. 1. 18:30

Ne legyél csalódott... :) Egy hónap kezdődik, egy újabb esély, majd meglátod pont amikor a legkevésbé számítasz rá, megérkezik hozzátok. :)

Amúgy nálam az első szülésem óta, a menses előtt nekem is vannak furcsa tüneteim. Megváltozott a dolog a szülés óta, előtte sosem volt semmi bajom. Azóta meg görcsök, rosszullét, cici fájás, minden játszik... A hormon rendszer játéka nálam is nagyon működik.

De ne legyél csalódott akkor sem, fogod te még ide írni, hogy "sziasztok, csajok, ma reggel pozitív tesztem lett!!!" :D

2014. aug. 1. 17:11

Sziasztok ! Bár nem miskolci de csak 35 km re vagyok és sokat járunk Miskolcon :)

25 éves vagytok 2 kisfiam van Viktor 5 és Bence 2 éves .

Túl vagyok 2 missed ab-n egyszer ikreket (2011.02.) egyszer 1 babát (2014.01.) vesztettem el.

De nem adtuk fel és most ha minden igaz 7+0 vagyok :)

Dokinal még nem voltam, mindig a hüvelyi uh után kezdődött a gond most volt 5+0 nál egy progeszteron szintet nezetni minden oké volt így gyógyszer nem kell szedem a vitaminokat mást úgy érzem nem tudok tenni a babán múlik elég erősen kapaszkodik e :)

kb 2 hét múlva megyek dokihoz addigra túl leszek a kritikus heteken mikor elmentek a babák és ha isten is úgy akarja addigra erős egészséges szivdobogassal teli manót látunk majd :)

A nagyfiam a Diósgyőribe született a kicsi a Semmelweisbe :)


Barátok :

Csatlakozva hozzátok mióta gyerekeim lettek eltűnt mindenki szinte.

Főleg mert az én korosztályom nagy része még suli - buli korszakot éli.

Közösségi életünk szinte semmi most hogy nyári szünet van.

Szeptember 1.től Viktor nagycsoportos lesz , Bence kicsi úgyhogy beindul az ovi legalább gyerekek között lesznek :)

47. b4b2408958 (válaszként erre: 46. - Pillango2004)
2014. aug. 1. 07:01
:) Akkor jó,felbátorítottál,köszi szépen! Viszont sajnos még nincs akiért így kelljen gondolkodnom... Tegnapra vártam volna a mensim,és ma megjött.... :( Pedig voltak tüneteim... Kicsit csalódott vagyok...
46. pillango2004 (válaszként erre: 33. - B4b2408958)
2014. júl. 31. 17:58

2 hónap? Én 3 hetesen már az utcát róttam! Látszik is mindkettőn, nem egy itthon ülő típusúak!

Minket csak az eső, és szél tart vissza! De nem is ülnek a tv és a gép előtt! Sokkal többre tekintik a rollert, biciklit labdát! Mind kettő 3 évesen és 3 hónaposan 2 kerekű biciklivel mentek! :)

2014. júl. 31. 16:48

Miután az embernek családja lesz sajnos valamiért elvesznek a barátok.Én is így jártam. :-(

Az ikrekkel nehéz mozdulni és szinte senki nem nyitja ránk az ajtót.

44. b4b2408958 (válaszként erre: 43. - 09d0a2c098)
2014. júl. 31. 08:58

:D Te jó ég! Teljesen magamra ismertem benned! Szóval tudom mit éltél át,és szörnyű és nagyon sajnálom...

Nekem is egyetlen barátnőm maradt,de ő tűzbe menne értem. Azóta,h ezeken keresztül mentem nagyon megválogatom, h kit engedek a szívembe.

43. 09d0a2c098 (válaszként erre: 42. - B4b2408958)
2014. júl. 31. 08:42

Egyrészt azért mert az utóbbi 2-3 évben megfogyatkoztak erősen, összesen 1 maradt.

Tudod, akik csak kihasználtak és nem voltak igazi barátok, azok előbb-utóbb elkopnak, amikor azt veszik észre, hogy csak akkor létezel amikor kell nekik valami, de ha hirtelen fordítva hozza a szükség, olyankor sosincsenek ott.

Aztán jött 1-2 rossz esemény, és ott kiderült ki az aki mellettem állt akkor is. Hát nem volt nagy tömeg. :D

Valahol nem is bánom, mert legalább az az 1 aki maradt, az legalább igazán jó barát volt mindig is. Igaz vele is az utóbbi 1 évben megszűnt a találkozás, mert neki új kapcsolata lett, és amiatt nem nagyon ér rá. Amit szintén megértek valahol...

A szüleimmel is megromlott a viszony, amikor boldogan közöltem velük, hogy unokájuk lesz, elfordultak tőlem, főleg apám. Szóval ez nem csak baráti körben, de családi körben is megmutatkozott, ki milyen valójában. ...és még hasonló szép dolgok. :)

Aztán én most már belefáradtam az egészbe, majd idővel új közegben, ez is más lesz, de akkor már én válogatok, hogy ki lehet az aki bizalmasom lehet. Próbálom így felfogni ezt... :)

2014. júl. 31. 08:10
Értem. :) Akkor hasonlítunk. Azt megkérdezhetem, h miért vagy barátok híján? Ha gondolod ne válaszolj,vagy csak priviben,de azt hiszem sejtem és akkor még egy dologban hasonlítunk.
41. 09d0a2c098 (válaszként erre: 40. - B4b2408958)
2014. júl. 30. 21:14

Hát de itt könnyebb... :)

Arra értem, hogy nem járok társaságba, a barátaim száma közelebb van a nullához, mint a kettőhöz.

Itt pótolom részben azt, amit egyébként nem nagyon tudok most kivitelezni. :)

40. b4b2408958 (válaszként erre: 39. - 09d0a2c098)
2014. júl. 30. 16:59
Ahoz képest,h állításod szerint nem vagy nagy társasági ember nagyon jól elbeszélgetsz itt velünk. :)
39. 09d0a2c098 (válaszként erre: 38. - B4b2408958)
2014. júl. 30. 16:57

Az biztos, sajnos igen peches voltam. :D

Én is egyetértek veled, habár nem vagyok nagy társasági ember, ha tehetem én is kimozdulok, legalább az udvarra, vagy az utcában sétálni a kiscsajommal. :)

38. b4b2408958 (válaszként erre: 37. - 09d0a2c098)
2014. júl. 30. 16:41

Ezeket,amiket leírtál megcsináltam és meg is fogom,ha lesz újabb manó. De nagyon szeretek mozogni és azért a sétát hamarabb is szívesen bevezetném persze olyan helyen,ahol tiszta a levegő.

Szegény....akkor kicsit pechesek voltatok.

37. 09d0a2c098 (válaszként erre: 36. - B4b2408958)
2014. júl. 30. 16:07

Az odáig oké, hogy fokozottabban figyelsz oda, főleg az első 1 évben... Magamról tudom...

Viszont a totális "elzárkózottság" sem jó.

Jó, hogy nem mondja azt a védőnő, hogy még ne is szellőztessünk. :D

Jó persze én a vendégséget is távolabb tartottam, nehogy behozzanak valami megbetegedést, meg mindent amit a szájába vett, pl. nyugtató cumi vagy az etetőcumik, mindig kifőztem, a játékait is gyakran mostam stb.

Én ezzel előztem meg a benyalható fertőzéseket, nagy sikerrel... De azért az ablakot nyitva tartottam, ha kellett, de nem volt huzat.

Meg én is csak a "muszáj" társaságba tartottam, pl. nagyszülők stb, de őket is az első időben megkértem mossanak kezet, mielőtt bejönnek a szobájába és pont.

1x voltunk betegek, amikor februárban az influenza járvány közepén a sok beteg gyerek közt kellett várakoznunk, hogy a havi mérést és oltást megkapja. Na akkor mindketten szépen elkaptuk, élmény volt... :D

36. b4b2408958 (válaszként erre: 34. - 09d0a2c098)
2014. júl. 30. 14:38

Uhhh...hát ez nagyon kemény,és nem,tényleg nem csoda,h nem vágytál ilyen dolgokra...

Én se komoly elmenetelre gondolok,csak mondjuk egy sétára a hegyoldalban,de nekem azt mondta a fiamnál a védőnő, h még az ablakot se nagyon nyissam ki.... :S Szóval nagyjából burokban éltünk abban a másfél hónapban. De ha sikerülne a második,vele nem szeretnék bezárva élni.

35. 09d0a2c098 (válaszként erre: 32. - Pillango2004)
2014. júl. 30. 14:35
Igen, ezért is jobb tavasszal szülni, mert igaz tavaly nem volt erőm a zöldséges kertet is csinálni, így a hozzátáplálást üveges babaételekkel kezdtük leginkább, de ebben az évben tavasszal neki álltam, most a nyáron nagyon finomakat főzök neki a saját termésünkből, őszre-télre is lefagyasztottam sok mindent, mindenképpen megéri a saját kert, ha van hol megcsinálni. Habár alkalmanként adom az üveges kaját is, amikor nincs úgy időm főzőcskézni, de hál istennek megeszi a baba ételeket is, meg a saját készítésűt is. :)
34. 09d0a2c098 (válaszként erre: 33. - B4b2408958)
2014. júl. 30. 14:31

Hát én nem is nagyon jutottam ki a pár hónapos gyerekkel sehová, az első fél évben. :D

Havonta össze-vissza 1x védőnőhöz mentünk, mérésre és oltásra, illetve havonta 1x autóval bevásárolni mentem és ennyi volt a házon kívüli életünk, meg néha sétáltunk babakocsival az utcában.

Szóval havi 2x indultunk el valahová, nekem nem is volt sem kedvem, se energiám, vendégeket nem fogadtam nagyon, mert annyi melóm volt a gyerek mellett, a végkimerülés szélén, hogy örültem, ha végre lepihenhetek kicsit. :D

Meg ugye jött a nyári meleg is, hát nem volt sok kedvem kivinni a nagy hőségbe akkoriban, csak amikor muszáj volt a havi védőnői dolgok miatt elmennünk odáig.

Volt 1-2 érdeklődő ismerős, akik az első pár hétben, hónapban jöttek látogatni, hát én rövidre fogtam és küldtem el mindenkit, mert nem volt idegzetem még velük is foglalkozni a fél óránként síró pici baba mellett. Az első 1 hónapban napi 1 óra alvással éltem túl a mindennapokat, hát nem is csoda, ha nem volt időm, sem energiám mutogatni a gyereket minden kíváncsiskodó szomszédnak. :D

33. b4b2408958 (válaszként erre: 31. - 09d0a2c098)
2014. júl. 30. 13:46

Jó kis igazságokat írtál le. Én is úgy gondolom,h kell egy kicsivel nagyobb korkülönbség az első és második gyermek közt,h az első tudja,miről is van szó (pl ettől ő még nem lesz kevésbé szeretve,se elhanyagolva,h a második baba,nem játékbaba stb.),de ahoz fel kell nőnie valamelyest.


Igen,terhesnek lenni is biztos jobb télen...nekem ehez nem volt szerencsém, mert a kisfiammal novemberben lettem terhes és a döglesztő májusi melegben azt hittem felfordulok... Én leginkább áprilisban szülnék, ha választhatnék,mert akkor már nincs hideg és a picivel is ki lehet mozdulni a két hónap szobafogság után.


Tényleg,Ti betartottátok a két hónapot,amig nem lehet a babóval kimenni a lakásból?

32. pillango2004 (válaszként erre: 31. - 09d0a2c098)
2014. júl. 30. 12:32
Én is ugyan ezen a véleményen voltam. Lányom 2004.03.17. Kisfiam 2010.02.27. Én örültem a téli várandósságnak, mire megkezdtük a hozzá táplálást mindent megtaláltunk a kertben.
31. 09d0a2c098 (válaszként erre: 29. - Pillango2004)
2014. júl. 30. 10:17

Egyébként én is a több év korkülönbség híve lettem.

Hátha jó pár év múlva, mondjuk mire az iskolát kezdi a lányom, addigra lehet elfelejtem annyira a rossz szülés élményem, hogy bele merjek vágni egy újabb babaprojektbe. :)

De én azt sem bánnám, ha egyke lenne, és csak ő lenne, de azért néha rám jön, a jó lenne újra terhesnek lenni érzés.

Másrészt félek attól is, hogy egyszerre két nagyon kicsi gyerekkel sokkal nehezebb lenne, míg két nagyobb korkülönbségű gyerekkel másabb, mert mire önállóbbá válik a nagyobbik, addigra nekem is úgy lenne időm mellette, mintha az első lenne a második is, mert addigra mondjuk iskolába jár és lenne idő a kicsire, de én sem forgácsolódnék szét teljesen. Meg talán még ő is tudna ilyen-olyan apróságban segíteni. :)

Na én kb. így képzeltem el, aztán sose tudni, hogy alakul pár év múlva.

Habár eleinte szerettem volna még 1 babát, 1 év különbséggel, de sajnos másképp alakult a dolog...

Viszont én nagyon szerettem azt, hogy szeptembertől májusig voltam terhes. Tehát, nem a legnagyobb hőségben. Ha lesz újabb babám, az biztos, hogy ugyanúgy májusra akarom a szülést időzíteni, mert akkor még nincs is az a nagy hőség, viszont hideg sincs. :) Meg valahol még dédelgetem azt a vágyam, hogy kb. egy időben ünnepeljék a tesók a szülinapjukat, szerintem tök jó dolog lenne. :) Na ez is csak az én elképzelésem, aztán lehet sosem lesz másik. :D

30. b4b2408958 (válaszként erre: 29. - Pillango2004)
2014. júl. 30. 07:13
De édes! :D Ez azért rajtatok is múlott... Azért nagyon jó érzés ilyet hallani. :) Bátorít.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook