Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
9796. Sok kérdés (válaszként erre: 9795. - Miszpipi)
2023. máj. 27. 13:41

Szia.

Lehet, hogy nem 10:2 arány, de mégis elfogadhatóbbnak tartom, mint 10.000:1 arányt :-) Valami ilyesmi van a Mirena tájékoztatóján :-)

A vasat nagyon öli a sok vérmennyiségen kivül a kávé és a fekete tea is..., de akár felszivódási probléma is lehetett.


Nem értem, hogy hogy értetted, hogy 24 óra elteltével jól érzed Magad? Mitől számitva a 24 órát?


Majd az a nyálkás szerű is el fog múlni.


Jaja, nekem is változókori tünetek enyhitésére ajánlotta anno a dokim a Mirénát. Ami azt illeti, egyszercsak nem jött meg egyáltalán és azóta se nálam :-) igaz az egyszercsakhoz kellett kemény 11 hónap, majd egy év :-)


Mióta is van fent Neked?

9795. Miszpipi (válaszként erre: 9791. - Sok kérdés)
2023. máj. 26. 23:12

Hát azért a 10-ből 2 azt nem nevezném minimálisnak...

Érdekes tényleg ki hogy reagál és hogy az összes mellékhatásnak lehet az ellenkezője is.

Én is nagyon figyeltem a vasdús étkezésre, de eredménytelenűl sajnos.

Lehetséges, hogy vmi felszívódási problémám is lehet...nem tudom.

Amúgy 24 óra elteltével jól érzem magam.

Olyan nyugodtság van rajtam.

A vérzésem tart még, nem darabos és kevés.

És olyan nyálkás szerű is néha, talán ilyenem nem volt előtte.

Kis ideig tartó, enyhe kis hasi görcsök, néha kis szédülés kb egy másodpercig, de ilyenem volt a mensim alatt is az utóbbi időben.

Ahogy visszaolvastam a fórumot úgy gondolom nekünk hasonló okból kifolyólag javasolták az orvosaink a mirenat.

Változókori tünetek...és sajnos nem az történt, mint néhány barinőmnek, hogy egyszercsak nem jött meg, hanem pont fordítva.

Azt is mondta az orvosom, hogy szerinte egy 2-3 évet kell kb "kibírni", mert utána úgy is vége a menzesznek.

De szerintem ezt csak úgy mondta, bár lehet látott vmit az uh-on.

9794. Sok kérdés (válaszként erre: 9790. - 92andrea)
2023. máj. 26. 17:32

Szia.

Na látod, irtam én, hogy minden rendben lesz! :)))

Nagyon örülök neki! :-)

9793. Sok kérdés (válaszként erre: 9789. - Miszpipi)
2023. máj. 26. 17:28

Na, örülök neki, hogy már túl is vagy rajta! :-)

Rendben lesz minden :-)

Az a kis szurkálásos érzés szerintem attól van :-) de el fog múlni.

9792. Sok kérdés (válaszként erre: 9788. - Szoszke)
2023. máj. 26. 17:27

Szia.

Ne félj :-) Főleg ne nagyon... Ha érzel is fájdalmat, pár pillanatig tart az egész. Igaz utána is fájhat majd a hasad egy ideig, de az nyilván más fájdalom lesz. Van, aki meg sem érezte, hogy felhelyezték. Szóval nyugi :-) De azért majd irj :-)


A másik dologra nem tudok válaszolni, de ezt a doki megválaszolja pillanatok alatt, ha megnéz UH-n...


Szóval akkor úgy teszi fel a doki, hogy nem fogsz vérezni... Irt fel valami gyógyszert, hogy előtte szedd be? Valami ilyesmit olvastam itt ilyen helyzetre.

9791. Sok kérdés (válaszként erre: 9787. - Miszpipi)
2023. máj. 26. 17:24

Szia.

Azért nem kell ennyire aggódni :-)

Kb. 10 emberből 2 hizik, szóval minimális az esély.


Ami a vasat illeti: nekem Mirena előtt több évtizedig olyan erős vérzésem volt és nem is 2-3 napig, hanem 6-7 napig és nem is havonta jött meg, hanem 23-24 napokra, hogy csoda, hogy maradt vérem. Én mindig figyeltem arra, hogy olyan ételeket egyek, amivel nagyon sok vasat be tudjak vinni a szervezetembe. Soha nem kellett vaspótlót szednem.

De nyilván ezt Te tudod :-)

9790. 92andrea
2023. máj. 26. 07:41

Sziasztok.

Tegnapi kontrollrol: spirál a helyén minden rendben .6 hónap múlva kell menjek vissza a dokihoz.

9789. Miszpipi
2023. máj. 25. 16:40

Túl vagyok rajta...🙏

Most nem is tudom mit érzek.

Maga a felhelyezés bírható, végig mondta a doki, hogy mit csinál és mit érezhetek.

Kis ideig tartó görcsös fájdalmak voltak, tényleg csak néhány pillanatig.

Az egész rövid ideig tartott, kb. 5 perc se.

Előtte-utána ultrahanggal ellenőrizte.

Gyakorlottan, nyugodtan magyarázva csinálta, nagyon hálás vagyok ezért, szerintem profi volt.

Azóta néha egy kis szúrkálást érzek...

Nem tudom, hogy ez a spiráltól van e egyáltalán, mert ugye elvileg még meg van nekem.

Az ötödik napon vagyok, tegnap még mészárszék volt, ma már enyhébb volt.

Hát egyelőre ennyi...

9788. szoszke
2023. máj. 25. 12:06

Sziasztok!

Jövő héten kerül sor a spirál felhelyezésére, de nagyon félek tőle, hogy milyen fájdalmas lesz.


Március 24-én született meg a kislányom császármetszéssel szoptatom, azóta nem jött meg. Mennyire lehet nyitva a méhszáj? Lehet már teljesen zárt?

9787. Miszpipi
2023. máj. 25. 00:05

Ez a hízás dolog is aggasztó, amit írtatok.

Rajtam most is van 25 kg túlsúly, ezért nagyon nem szeretnék hízni.

Sőt abban bíztam, hogy a spirál majd segít fogyni a progeszteron miatt, mert úgy tudom az ösztrogén dominancia miatt van a hízás és az erős mensi is.

Régebbi hsz.-at olvasva is írták többen, hogy fogytak, bár a tájékoztatóban is írják a hízást...

9786. Miszpipi
2023. máj. 24. 23:57

Ma kiváltottam a mirena spirált, holnap lesz a felhelyezés.

Elovastam a tájékoztatóját, hát lehet nem kellett volna...

Rosszul érzem magam komolyan.

A vasat sajnos nem lehet pótolni, ha a vérzéssel folyamatosan távozik.

Nem életszerű, hogy évente akár 2x is vasinfúziót adjanak, ami legalább 10 alkalomból áll.

Nekem is főleg emiatt ajánlotta a spirált a dokim, mert állítólag jóval kevesebb lesz a menzessz, sőt a cél, hogy el is maradjon teljesen.

9785. Sok kérdés (válaszként erre: 9783. - 92andrea)
2023. máj. 24. 21:16

Szia.

1 hónapig pecsételgettél... :)))

Ahogy olvasom, ne aggódj, nyugi, minden rendben lesz :)))

9784. Sok kérdés (válaszként erre: 9782. - Emi730)
2023. máj. 24. 21:15

Szia.

Nekem 7. éve lesz fent idén a Miréna.

Egy, illetve két gondom volt vele. Az egyik, hogy a felhelyezést követő 11 hónapon keresztül nagyon erősen véreztem, a tiszta napok a barnázós napok voltak.

A másik ugyanaz, mint Nálad. 1-2 év alatt rámjött 15 kg plusz úgy, hogy nem ettem nagyobb adagokat, többet... Illetve majd 1 évig szedtem naponta az erős vérzés miatt a C vitamint, 2000 mg-ot és később rájöttem, hogy a C vitamin nagyon erős éhséget vált ki, ugye a vitamin és eleinte zabáltam a szénhidrátot, annyi péksütit ettem meg, amit eddig életemben előtte nem. De ez az időszak is elmúlt. A kilók még fent vannak, bár előfordul, hogy sikerül valahogy lemennie kb. 5 kilónak. Vérezni már nem vérzek.

Engem is nagyon idegesit, nem érzem jól magam, de mégsem vetettem le, valahogy várok a csodára. Gondolom, ha leveszik, nem egyből megy le a fogyás, ha elindul, mert annak is van egy átfutási, hormon ürülési ideje...


Ha pszichikailag is ennyire megvisel - engem is, csak még nem gondolkoztam ez miatt a levetetésen -, akkor vetesd le. Bár Te tudod, hogy előtte mennyire erős volt a vérzés. A vasat lehet pótolni. A méhfal elöregedése adott, jár a korral.

Szóval tedd a serpenyő egyik oldalára a negativumokat, másik oldalára a pozitivumokat és amelyik irányba billen, afelé gondold át, hogy mit tegyél.

9783. 92andrea
2023. máj. 24. 19:05
Sziasztok. Holnap délután megyek az első kontrollra a Mirena felhelyezés óta. Hát egy kicsit izgulok hogy minden rendben legyen.Mirena felhelyezés után 1 hónapig pecsételgetten ,3 hétig fájt ,görcsölt a hasam de lassan elmúlt meg néha belefájdul de minimálisan.Azóta időben megjött a mensi 7 napig tartott tűrhető volt .Elmúlt 1 hete ..Azóta se pecsételés se semmi.Hátha így is marad.Fel is hívtam a dokit.Holnap fogad is .
9782. Emi730
2023. máj. 23. 23:03

Sziasztok!


Gondoltam megkérdezem a véleményetek, (Ki mit tenne) mert nagyon el vagyok keseredve..43 éves vagyok, 3 éve rakták fel a spirált erős vérzés, mióma, a méhfal elöregedése, vashiány( emiatt rendszeres infúziós kezelés ) okok miatt. Semmi gondom nem volt vele, egyet kivéve..az elhízás..már több mint 15 kg felesleg van rajtam (pedig alig eszek). Ami aggaszt hogy évről évre nő a felesleg és ez már pszichikailag is megvisel. Jövőhónapban megyek a dokimhoz és komolyan elgondolkoztam rajta hogy leszedetem..mit tennétek?

9781. Sok kérdés (válaszként erre: 9780. - Miszpipi)
2023. máj. 23. 19:18

Szia.

Ne izgulj, minden rendben lesz :-) Pár pillanat az egész...

Irj, hogy mit éreztél, milyen volt, stb...

A legjobbakat kivánom Neked hozzá! :-)

9780. Miszpipi
2023. máj. 23. 16:20

Sziasztok!


Március óta olvasgatom a fórumot, akkor javasolta a dokim a mirenát.

49 éves vagyok és pár éve brutál vérzéseim vannak.

Tavaly már kaptam vas injekciót és idén is túl vagyok egy sorozaton, mert megint 2-es vassal szédelegtem.

Sohasem szimpatizáltam a spirállal, de most arra jutottam, hogy ez lenne a legjobb megoldás számomra, persze ha be is válna.

Végre eljött a megfelelő alkalom...csütörtökön megyek felrakatni, és nem kicsit izgulok.

9779. Befi
2023. máj. 22. 16:35
Sziasztok! Teljesen bontatlan Mirena spirálom kedvezmènyesen eladnám mert nekem nincs rá szüksègem. Tel: 0620 496 5258
9778. Sok kérdés (válaszként erre: 9777. - 654268ce3d)
2023. máj. 20. 21:14

Már megérte, nem véletlenül mondják, hogy igaz nagyon drága mindennel együtt, de "hamar" megtérül az ára :-)

Ne izgulj, minden rendben lesz :-)

9777. 654268ce3d (válaszként erre: 9775. - Sok kérdés)
2023. máj. 19. 21:12

kedves vagy, köszönöm 🙂

azért izgulok. majd kiderül... de ennél jobb élet kiegészítőt nem tudok, aminek ilyen minőségű változás lenne az eredménye. az elmúlt 5 évben nem költöttem tamponra, betétre, drága tablettákra.

9776. Sok kérdés (válaszként erre: 9774. - Morzsi75)
2023. máj. 19. 21:04

Szia.

Örülök neki, hogy irtál, itt vagy, meg vagy :-)

Nos, én nem vagyok orvos, de egy biztos, minden nőnek másképp reagál a szervezete a hormonra.

Nekem is eltartott jó ideig, pár hétig az a fura fájdalom, nagyon mélyről jövő, erős, tényleg én is csak a szülési fájásokhoz tudom hasonlitani, amikor erősödik a szülés előtt az a fájás a tágulás hatására. Én is szedtem valamit, mert elviselhetetlen volt, de túléltem, de soha nem felejtem el azt a tompa, fura, mélyről jövő görcsöket, köze nem volt a mensis görcsökhöz, pedig aztán nekem volt rendesen az is.

Én azt tudom elképzelni, mivel irod, hogy meg is jött és erősen vérzel, hogy ez most igy jár együtt Neked és lehet legközelebb is ilyen lesz, de el fog múlni, ahogy a szervezeted hozzászokig a hormonhoz, beáll... Nem fog örökké tartani. Persze az is lehet, hogy valami gyulladásod volt, amiről nem is tudtál. Biztosan jót fog tenni az antibiotikum is.

Irj majd, hogy hogy vagy?

Én is a legjobbakat kivánom Neked és hogy mielőbb elmúljon ez az erős görcs.

9775. Sok kérdés (válaszként erre: 9773. - 654268ce3d)
2023. máj. 19. 20:59

Persze... :-) Ez a körforgás...

Minden rendben lesz biztosan :-)

Jövőre, ha tavasszal megyek, remélem nekem már nem kell újat feltenni, ha leveszi. Most igy néz ki, de majd egy év múlva meglátjuk.

9774. Morzsi75
2023. máj. 19. 16:11

Sziasztok, itt vagyok, ne haragudjatok, eddig nem írtam, már annyira elfáradtam a napokban...

Értetlenül állt a Doktor úr a nagy fájdalmak miatt. Megvizsgált, minden a helyén, nem talált semmi különösebbet. Amikor Nála voltam / szerda este / már véreztem, na azóta rendesen vérzek, nem darabosan, de vérzek erősen. Azt mondta a vérzés felborul ilyenkor, az normális. Ő ajánlotta fel, hogy vegyük le, ha ekkora fájdalmakkal jár. Aztán azt mondta, hogy arra tud gondolni még, hogy gyulladás volt a szervezetemben és a spirál felerősítette. Most 5 napig napi 3x antibiotikumot szedek, és meglátjuk mi lesz a végén. Ma éjjel is be kellett vennem fájdalomcsillapítót. Azt érzem, mintha le akarna az egész szakadni, de nem tud, közben vérzek, fájdalmak, szóval nem egyszerű...jövőhéten írok, hogy mi lett a végeredmény. De ha Neked 3 hét után csitult...hát akkor még van időm....mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok! Szívesen veszem ha írtok, erőt gyűjtök belőle....nagyon köszönöm!!!!

9773. 654268ce3d (válaszként erre: 9770. - Sok kérdés)
2023. máj. 18. 20:32
igen, lecsereli. az én orvosom szerint 5 év a nagykönyv, tartsuk be. veszek majd másikat, nyári történet lesz... remélem újból minden ok lesz! és akkor 48 éves koromig megoldva, utána csak nem kell már...
9772. Sok kérdés (válaszként erre: 9764. - Morzsi75)
2023. máj. 18. 20:21

Szia.

Nagyon várjuk, hogy irj, mi volt tegnap este a dokinál?

9771. Sok kérdés (válaszként erre: 9767. - Ciccc82)
2023. máj. 18. 20:20

Szia.

Én azt tettem anno, hogy amerre járok, az összes gyógyszertárat felhivtam - vagy 10-et -, hogy hol mennyibe kerül? Bizony volt, hogy akár 10 ezer forint különbség is volt az árában. Oda mentem, ahol a legolcsóbb volt a 10 közül.

De olvastam itt is, nem is olyan rég, ketten is felkinálták átadásra...

9770. Sok kérdés (válaszként erre: 9765. - 654268ce3d)
2023. máj. 18. 20:18

Szia.

Örülök neki, hogy Neked ennyire jól bevált! :-)

De le is veteted, illetve cseréled, ahogy eltelt az 5 év? Maradhat fent tovább...

9769. horiberri (válaszként erre: 9767. - Ciccc82)
2023. máj. 18. 14:17
Szia nekem van eladó, de 59000 vettem. 😕
9768. 92andrea (válaszként erre: 9767. - Ciccc82)
2023. máj. 17. 19:16
Szia. Én Romániában élek de láttam néhány napja hogy valaki itt írta hogy eladná .. görgess vissza azt hiszem adott meg tel.számot is.
9767. ciccc82
2023. máj. 17. 18:56

Sziasztok!

Tudnátok esetleg abban segíteni,hogy ki hol szerezte be a Mirena spirált a legkedvezőbb áron ? Eddig a legkedvezőbb ár 54920 Ft.

Vagy van e esetleg itt a fórumon valakinek eladó?

Köszönöm.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook