Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mirena felhelyezés után, voltak-e neked vérzéseid, menses-es fájásaid? Ha igen mennyi ideig, és milyen erősségű? fórum

Mirena felhelyezés után, voltak-e neked vérzéseid, menses-es fájásaid? Ha igen mennyi ideig, és milyen erősségű? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
83. nesh
2021. máj. 8. 21:26
Pár éve volt MIRENA-m,de rossz emlék maradt.Nagyon erős vérzés miatt kaptam,de majdnem ugyanúgy véreztem utána is.Csak emellett minden leüléskor "belémszúrt"az eszköz és közben állandó vízszerű folyásom is volt.8 hónapnyi kínlódás után egyik este irtózatos vérzésem indult,kórházba kerültem.A MIRENA már nem volt bennem,nyilván a nagy cirkusz közepette kidobtam az egyik betéttel.Azóta már a méhem sincs meg.Akit lehet,azt lebeszélem erről a "vacakról".A Bayer nem térítette vissza a 20 ezer forintot sem
2020. jún. 14. 21:19
Sziasztok! 4. Hónapja van fent a mirena. Eddig összevissza jött meg de most júniusra időre jött meg. Nincs rendes mensi csak barnás véres váladék. Viszont ami zavar hogy már 9.napja tart a barnás véres valadekozas. Vegulis napi 1 db tisztasági betéttel elvagyok. Ez normális így? A dokimat mire nagy nehezen eltudtam érni azt mondta 6 hónapig minden normális. De nekem 8 éve volt fent az első az beallt kB 3.honapra úgy hogy sose tudtam mikor van mensi mert semmi nem jött belőlem. Az tok jó volt. De ez most nem úgy működik..... Köszönöm a válaszokat előre is.
2020. márc. 12. 19:38
Sziasztok! Én ma vettem 52000 ft-ért! Jövőhéten rakja fel a doki! Már alig várom!
80. Bogris (válaszként erre: 79. - Dorci11)
2020. márc. 11. 09:25
Szia!Nekem 7 napja tették fel a Mirenát!Mi Romániából hozattuk mert ott csak 34600 Ft volt!
2020. márc. 10. 09:21

Sziasztok!

Most szeretném feltetetni a Mirena spirált. Érdeklődtem a gyógyszertárakban az ára felől és 65-54 ezerig minden van.

Esetleg aki mostanában vásárolt tud ajánlani olyan gyógyszertárat Budapesten, ahol jó áron lehet kapni? Vagy az 54 ezer az már jónak számít?

Illetve a nőgyógyász kb. mennyiért teszi fel? Köszönöm

2019. jún. 15. 07:17
Sziasztok,teljesen elmúltak a tüneteim,minden olyan dolog ami rossz volt,mell érzékenység fájdalom elmúlt.Szerencsére azok közé tartozom akiknek eddig bevált. Egy hónapja van fennt. Nekem nagyon jó!! Vérzés szinte semmi.
2019. jún. 2. 21:55
Sziasztok! Május 17 én tették fel a mirenat,a felhelyezés is szörnyű volt,fájdalmas.Azóta volt egy menstruációm,utánna semmi vérzés,semmi pecsételés,de a hasam rettenetesen fáj azóta is. Volt valakinek folyamatosan fájdalma? Az orvos azt mondja türelem és ez egy jó szerkentyű.Meddig várjak,szerintetek?
2019. ápr. 4. 20:27

Sziasztok!

Nekem hétfőn tette fel az orvosom a Mirénát, 3 héttel az eü küretem után, 41 éves vagyok, ezért javasolta

A felrakás kb fél perc kellemetlen érzés, utána kb 2-3 órát götcsöltem, de elviselhetően, a felrakás naoján minimális vérzés...már 5 napja lesz, hogy fent van és semmi negatív érzés, se görcs, se pecsételő vérzés..semmi :)

Ha először megjön, utána kell mennem kontrollra, azt mondta addig helyezkedik és lehet lejjebb kerül...annyira rövidre vágta a jelzőszárat, hogy mosakodásnál sem érezni

Szóval eddig imádom, ha igy is marad, a legjobb barátnőm lesz.

2019. jan. 27. 16:49
Sziasztok!Nagyon sokat olvastam a Mirenarol , és a komenteket,nekem januàr 10 rakta fel az orvosom , a Mirenàt,3 napig volt pecsetelo verzes aztan ki maradt,a tegnap meg éreztem, mell feszulest a mai napon meg elég nagy verzesem van, es nagyon eros hasalati gorcseim, es ugy érzem,hogy a vesem is faj.Nagyon remélem hogy ez javulni fog az orvosom azt mongya hogy 3 honapot kell varni!Ez igy nagyon rossz lesz mert erosen eros fajdalmaim vanak!Remélem, hogy tudtam segiteni.
2018. nov. 24. 21:54

Sziasztok!

Eladnám a teljesen új, bontatlan Mirena spirálomat 41.000 ft! (Én 49.000-ért vettem kb 2 hónapja)

2018. okt. 29. 17:34

ma 16:00

Sziasztok, lassan harom hete hogy orvosom javaslatara felrakadtam a Mirenat. Van egy most mar 2 cm miomam jelenleg...( volt nagyobb is) a felrakast megelőzően voltam nagyon rossz es szelsőseges alapotban ... hol hetekig veteztem amig csak a mehköretig el nem jutottam de előző ev vegen volt olyan is hogy 3 honapig nem menstrualtam. Aztan sokaig... a küret utan rossz eredmenyt kaptam a szovettan alkalmavalHyperplasia glandularis cystica endomettrii. Ez utan hormon gyogyszert kaptam 3 honapig. Norculot tablattat szedtem majd ismert nőgyogyaszati küret. Az eredmeny jo lett... de az előzmenyekre valo tekintettel higy kesobbiekben ne legyen hormon kezeles szakaszosan es ismetlődő küreteim a doktornő ezt javasolta. Okt. 11 en rakta fel... de azota meg nem volt tiszta napom... hol igy hol ugy verzek pecsetelek... faj a hatam labam... hasam alja... időnkenti fejfajas... megszűnik ez valamikor??? Kinek mi a tapasztalata??? Valaki segitsen mi a tapasztalata????

2018. júl. 30. 08:28
tavaly májusban rakták fel a Mirenat...Alig volt tiszta napom azóta. Kevesebb volt a vérzés, de állandóan pecsételtem. Majd mostanában eléggé fájt a hasam alja és pénteken már bővebb, darabos vérzésem jött. Szombaton elég erős derék fájdalom..szinte szülési fájdalmak közepette megszültem egy nagy alvadt vér darabbal a Mirenat. Egész hétvégén nagyon erős vérzésem volt. De most talán gyengül. Ha elmegyek dokihoz, akkor kipakolnak..50 évesen nem lenne értelme.. Hétfőn elutazom 12 napra..tanácstalan vagyok...megint egy küret...:(
2018. júl. 1. 12:36

Sziasztok!

Nekem az első Mirénát 9 éve rakták fel és 7 évig fenn volt. Arra emlékszem hogy az első 3 hónapban összevissza menseseim voltak,de utána teljesen elmúlt a görcseimmel együtt!!! Én csak jót tudok róla mondani, esetleg annyi hogy a jelzőszálat rövidebbre kellett vágni mert a párom érezte :) (két gyermekes anyuka vagyok)

2017. dec. 18. 12:43
sziasztok! segítséget szeretnék kérni és egy kis biztatást , 2 hónapja tették fel a Mirenát, állandó pecsételő vérzés miatt. Felrakás után 2 hét múlva megjött a vérzésem , ami 16 napig tartót, aztán volt 10 nap amikor nem véreztem.Most meg szintén már a 17-ik napja. Sokat olvastam , hogy van ilyen , de borzasztó már ez az egész számomra. Hátha valakinek ui kezdődött és megoldódott, azért írtam! Köszönöm Nektek a válasz előre is ! Sziasztok!
2016. aug. 11. 22:10
Ezt a kelyhet megnézem..köszönöm!
68. 2dd2d3e047 (válaszként erre: 67. - 2dd2d3e047)
2016. aug. 11. 22:09
Ugye.😁
2016. aug. 11. 22:08
Sziasztok,kivette az orvos a mirenát,végre ..😊 Most majd nézegethetem az olyan fórumokat,shol arról írnak,hogyan csökkenthető a bő vérzés..merthogy emiatt kaptam a spirált (csak ügye nem vált be).
66. A.Vackor (válaszként erre: 65. - B1431b96d6)
2016. aug. 11. 21:42

Szuper, köszönöm!

Fogok írni.

2016. aug. 11. 20:13

Nincs mit!:)


ha rászánod magad és veszel, vagy akár előtte is, és kérdésed van, írj nyugodtan privit, szívesen segítek.

64. A.Vackor (válaszként erre: 63. - B1431b96d6)
2016. aug. 11. 19:49

:-)

Ok, köszi!

Olvastalak közben a másik fórumon is. Jó tanácsokat adsz!

2016. aug. 11. 19:38

A nagy űrtartalma 37 ml, max. 2-3x öntöd ki egy nap az elején. Általában a 3-4 naptól már reggel beteszem, este kiöntöm. Nincs szaga sem, mivel nem érintkezik levegővel, így nem bomlik.


A y.u.u.k.i márka a legnagyobb, a többi agyonreklámozott, pl. m.o.o.ncup úgy hirdeti magát, hogy milyen nagy, pedig akkora, mint a yu.u..ki legkisebbje...tudom, mert amikor 2 éve megvettem, hosszasan kutattam, idegennyelvű blogokon is, méret, komfort, meg még egy csomó szempont alapján.

Soft és classic verzió van, ez a keménységre vonatkozik. Nekem soft van, semmit nem érzek, amikor fent van, de tényleg semmit.

Ja, és a méret először megdöbbentő, én lehidaltam, hogy EZT én ODA kizárt, hogy be tudom rakni, de simán ment.:)

62. A.Vackor (válaszként erre: 61. - B1431b96d6)
2016. aug. 11. 18:01

Szóval elnyeli a darabokat is? Hú, akkor lehet hogy engem is ez fog megmenteni...

Bőven 80 ml fölött is működik?

2016. aug. 11. 17:31

A kehely azért jó, mert amikor jönnek a darabok, felfogja. És nem keni szét az egészet, mint a betét. Amúgy egész jól lehet érezni, hogy mikor jön nagyobb cucc, általában egy-egy nagyobb görcs után rögtön.

először nagyon taszított a kehely gondolata, most meg már úgy vagyok vele, hogy hogy tudtam én enélkül létezni???:D

60. b1431b96d6 (válaszként erre: 58. - 2dd2d3e047)
2016. aug. 11. 17:28

Szia!


itt írtam bővebben róla:

[link]


Nekem életmentő. Komolyan. Nem kell féltenem az ágy kárpitját...meg ilyesmik. Akinek bő vérzése van, az tudja, miről beszélek.:)

59. A.Vackor (válaszként erre: 57. - 2dd2d3e047)
2016. aug. 11. 17:05

Sajnálom, hogy nem jött be neked sem a mirena.

Nekem 2 hónapig volt, magától távozott ( illetve lecsúszott). Talán jobb így, nem szeretnék újat. A vérzèsekkel ugyanúgy vagyok most, mint ahogy te voltál mirena előtt. A 2.-3. nap nekem is szörnyű. 1 óránként csere, folytonos para, hogy kibírom-e a mosdóig.. ááá. Nagyon utálom. Bárcsak kitalálnának erre valami jót, mert ez így nehezen elviselhető. ( persze, mirena... már akinek beválik...)

Azt mondják hogy jó a kehely, de ha darabok is jönnek akkor felejtős.

Ha van valakinek jól bevált ötlete az ilyen rossz napokra, ossza meg itt velünk. Komolyan nem tudom hogy lehetne ezt átvészelni, nem maradhatok otthon minden hónapban 2 napig.

58. 2dd2d3e047 (válaszként erre: 55. - B1431b96d6)
2016. aug. 9. 14:22
kedves Borostyánfény,kérlek írj erről a kehelyről,melyik,milyen,mindent tudni szeretnék. Please!!!! :-D
2016. aug. 9. 14:20
Sziasztok,én egy másik hoxa-mirena fórumról néztem be ide. Hát én is mirena tulajdonos vagyok,már több,mint 1,5 éve. Sok jót nem tudok írni ,igaz,mellékhatást nem tapasztaltam,de a vérzéseim..na az már most igencsak nem elhanyagolható. Több betétet,tampont elhasználok,amióta ez van. Eleinte 2 hétig véreztem,ez a nyár arról szól,hogy múlt hónap 17 napig tartott 3 hét szünettel,most viszont 21 napnál tartok és még nincs vége :-( Szeretnék a héten nőgyógyászhoz menni,hogy levegye, (ELÉG VOLT!!!!)de nem igazán tudom,hogy vérzés alatt el fogja-e távolítani -magánrendelésen--szóval még biztosat nem tudok.Nekem nem fogamzásgátlás volt az elsődleges cél,hanem,hogy ne vérezzek olyan erősen,mert a ciklusom 2-3. napján mindig úgy voltam,hogy inkább otthonról sehová,mert óránként csere. örülök ,hogy van,akinek bevált,sajnos én már feladtama harcot,inkább legyen 2 nap bő vérzésem de tudom,hogy egy hét alatt elmúlik és tudok tervezni. Mert most tervezni..ahh lehetetlen.
2016. ápr. 14. 22:02
Sziasztok, 3 napja van fent :-) Nem vérzek, elsô nap 5 csepp, ma egy. 50 éves vagyok, rendszeres a mensim (mindig teleholdkor jön meg, hogy erôs legyen, miért is ne) én is botrányos mensikkel szenvedtem az elmúlt két évben, Autoimmun eredetû trombocitahiányom van, a méhem nagyon megvastagodott, ki akartak pakolni, de nem tetszett az ötlet. Az új orvosnôm Mirena-t javasolta. Pár hónapja olvastam a fahéj vérzéscsillapító hatásáról, amikor nagyon elönt 1 dl tejeskávé (igazi kávéval) egy mokkáskanál fahéjjal..(reggeli után szoktam meginni) 20 perc után lecsillapítja az érösszehúzó hatása miatt, napközben fekete tea (6 percig áztatva), hogy a csersav kioldódjon, mert szintén vérzéscsillapító hatása van. A fahéjat egyéb napokon hanyagolom. Azóta kevesebb vért vesztek, ami jó, mert kóvályogtam (nem lettem anémiás, mert csirkemájat, céklát hegyekben eszek)
2016. márc. 22. 08:43

Sziasztok!


2011 őszén tették fel, 2012 őszén le is szedettem.

Egy év alatt sem álltak be a ciklusaim, ugyan a vérzés minimális lett, na de 15-16 naponként meg jött, és 7-8 napig tartott. Lehet számolni.:(

Azt mondta a dokim, hogy max. 9 hónap alatt be kell állnia, ezért aztán szó nélkül levette az egy év elteltével.

Viszont utána..3 napig semmi. Aztán 4 napig olyan vérzés, hogy már a mentő kihívásán gondolkoztam. csak TENA betéttel tudtam létezni, a zuhany alatt tenyérnyi alvadékok távoztak, kimondottan halálfélelmem volt. Mintha egy évnyi visszatartott cucc jött volna ki. Komolyan mondom, nem is akarom tudni, hogyan és mit csinált bennem a Mirena.

Aztán 4 nap után elállt, és azóta pontosan 28 napos ciklusaim vannak. 3 gyerekem van, de soha, 13 éves korom óta, amióta megvan, soha nem voltak 28 napos ciklusaim. Csak amióta levették a spirált. Ennek idén lesz 4 éve, én meg azóta óramű pontossággal működök. Hogy ennek van-e köze a spirálhoz, nem tudom, de mindenesetre érdekes. azóta intimkelyhezek, így már gond nélkül ki tudok mozdulni itthonról, még a legdurvább napokon is. és éjjel sem félek, hogy mire kelek reggel..

2016. márc. 21. 18:05

Sziasztok!


Nekem egy olyan kérdésem lenn, mennyi időt kell várni az együttléttel a Mirena felhelyezése után? :) Köszönöm a válaszokat!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook